София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (8)

  • 111 683
  • 761
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 28
ioli78, katimaxkari добре дошли   bouquet

А дано по бързо се позатопли и се разтопи тоя сняг , че с тая мойта количка съм за никъде. Не мога да мръдна.
Вчера излизах с количката - голяма грешка  #2gunfire Едвам едвам се придвижвах, даже мисля че нещо си повредих количката  newsm78 Надявах се по ломското на пешеходната алея да се класирам, ноооооо тук там само беше изчистено на места имаше огромни бабуни сняг. Днес бях с кенгуруто - добре, че мъничето ми е още горе-долу лекичко  Joy

Да ви попитам някой ползва ли телевизията от unex? Търся с кой да се закача, а тях ги ползвам за нета и съм доволна.

# 76
  • Мнения: 696
Момичета, знаете ли в района на Надежда частни детски градини и каква е таксата им.

# 77
  • София
  • Мнения: 28
Здравейте момичета!
Влизам на бързо за койо се интересува:
Цитат
27.02.2012 Свободните места за групите с прием от м. септември са публикувани в ИСОДЗ
Свободните места за новата учебна 2012/2013 година са публикувани на страниците на детските заведения.
Лека вечер!

# 78
  • Мнения: 24
мдааааа, горещата тема
В тази връзка бих искала да помоля съкварталничките,минали през  перипетите на градините, отново (знам,че е досадно,и ви се извинявам) да обновим малко  мненията за яслите и за градините. Вярвам,че се пак ще е от полза за доста мамита  Simple Smile
ако мога да започна - от кое не сте доволни в градината, кое наклони везната на избора? Ако можехте да избирате,коя бихте избрали?
Аз съм от свобода, госпожицата за момента е в 62 ясла, най-близо ни е 15 одз, за него имам леки съпротиви - но не от факти,просто преди достаааа време когато аз ходех там,паднах от пързалката и си счупих главата....та,чисто емоционално предпочитам слънчевата ми принцеса  да е в друга градина.
Ще се радвам,ако споделите мнението си
Успех на всички кандидатстващи  Hug

# 79
  • IT
  • Мнения: 3 704
bilikis на мен 15-та ми е до блока, но детето ми след Великден тръгва в 62. Би ли споделила накратко впечетление. Видях директорката само, когато го записвах и ми се стори добра. Четох дневният режим на дечицата, общи правила, даде ми списък с документи, които трябва да нося като отидем за първи път, както какво му трябва на самото детенце.
А е в 62 ясла, защото там го приеха.
Това е кофти спомен, аз имам такъв с удряне на глава в циментов ръб на пясъчник:(

# 80
  • Мнения: 24
и ние по същата причина сме в тази ясла  Simple Smile
Определено много харесах и аз директорката, отзивчива е и  е на разположение.
в трета група сме, мога само за нея да говоря. Като за начало вътре е мн мн мн топло, децата често спят и по бельо, дори и когато беше -20, споменавам го защото имаше доста възмутени родители от този факт, разменяме клюки в съблекалнята.
Иначе - да,занимават се децата,редовно имаме листчета оставени в шкафчетата с "рисунки", пускат им музика - танцуват,беснеят, пускането на филмчета е сведено до минимум, менюто - мисля,че е прилично, опитват се да е разнообразно (e, върти се на две седмици де- пример - рибата е през петък). Отношението на госпожите...........аз определено харесвам от едната смята едната детегледачка и мед.сестрата от другата.  На щерката й харесва да ходи там,прави го със желание.
В самото начало,когато ни приеха,съм чувала да викат по децата, визирам моето,когато ги попитах - какво става ми отговориха,че не е от там,сигурно е било то друга група.  След това колкото и да съм слухтяла  пред вратата, не съм чувала подобни изблици (цитирам - млъквай, лигло!). Когато са имали съмнение,че детето може би настива,винаги са ми информирали бързичко. Това което не ми хареса - лятото, нашата група беше от най-малко извежданите, и винаги ги извеждаха с пантофи.
Виждала съм госпожите да се "карат" на родителите,които водят болно според тях дете (смея да им вярвам,защото мн скоро след това и ние сме болни),но с бележка от педи,че е здраво - и го взимат в групата
Друго което се сещам е относно памперса, няколко майчета им бяха правили обедни проверки дали наистина децата са без памперс,в нашият случай - да,слагали са ни доста често памперс,въпреки,че вече само спи с него.
С две думи - като изключим битката ми относно памперсите,да харесвам яслата

# 81
  • IT
  • Мнения: 3 704
мерси, за инфото  Hug, аз казах на директорката че съм притеснена, че детето е с памперс още и не яде хубаво с лъжиц(той е на 1 г. и 7 м. )а-тя ми каза да се успокоя и че имат и бебета и че ще го научат. А моето дете спи без памперс, но през деня е с такъв.
То трета група  е нещо като първа в градината ли -това ли е група 2009 -1ва група, която пише.
И на мен ми беше топло като ходих, моето дете тогава ще вилнее там по къс ръкав усещам  Grinning.
Общо взето мисля че ще съм доволна от мненията, които получавам за яслата.

# 82
  • Мнения: 24
да,не се притеснявай за лъжицата, учат ги,с кърпа и две лъжици  Simple Smile
не знам на какво отговарят групите

# 83
  • Мнения: 897
Моят син е на 4г. и половина и посещава 170 ОДЗ- филиал.
Гледам, че си говорите за памперси и хранене, а тези неща са ми далечни. За това ако имате въпроси относно градината казвайте без притеснение. На мен не ми е досадно да отговарям.

# 84
  • София
  • Мнения: 561
А за 90 ОДЗ Веса Паспалеева чували ли сте нещо? Hug

# 85
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Корина, аз те питах на лични за 170 ОДЗ филиал, но може да споделиш лични впечатления и тук.
Засега това ми е първо желание.

Някой чувал ли е нещо за яслените групи?

# 86
  • IT
  • Мнения: 3 704
снуки аз за 90 съм чувала мнение от едно майче в парка, децата ни си играят заедно. Тя много я харесва-голямото и момиче е било там и тя е била много доволна.

# 87
  • Мнения: 897
Обстановка- Всичко е ново. Топло, приветливо. Не духа от дограмата, така както беше през 2008-ма в 03 ОДЗ. Цялото оборудване в 170 ОДЗ филиал е ново. Има прекрасен терен за игра и огромна площадка. Има и вътрешен салон. Има извън часови занимания. Аз съм изключително доволна от учителката по английски. Треньорите по футбол са млади момченца. И изключително внимателни и доста търпеливи. По това, което съм наблюдавала скришом от близкия платен паркинг.
В групата на Петрова и Сергиева. Държат децата свободно и за моят син това не е детска градина, а царство.
Няма ги "военизираните" правила, както беше в старата детска и вечните крясъци, които дори мен стряскаха "Седни си веднага на столчето".Там водех  детето-сяда веднага на столчето. Взимам го-седнал на столчето, държащ играчка в ръце и тихо като в банка. Все едно нямаше деца в тази детска градина, а библиотекарчета.

А сега го водя -почва да се гони с децата и да ги събира да играят. Взимам го- гонещ се с децата и щастлив. Сутрин играят ръченица, упражнения, танци, хора. Радост голяма е.

Последна редакция: вт, 28 фев 2012, 23:05 от Корина

# 88
  • Мнения: 1 576
Maлката посещава едната от яслените групи в 90 ОДЗ. Много съм доволна! Рядко боледува. Топличко е. Когато дете е болно, веднага се съобщава на родител и изискват бележка от доктор при съмнение. Имат си време за игра, за стоене по столчетата и за гледане на ТВ, който иска. Два пъти в седмицата си имат и занимания с педагог, с помощта на който се учат да рисуват и лепят. Мед. сестри им помагат да се научат сами да се хранят и обличат както и да ползват гърне.  Учат ги на стихчета и песнички. Даже веднъж в годината си имат нещо като открит урок. Отношението им е много добро. Моята всичките ги обича. Единствен недостатък е, че те гледат укорително ако си вземеш детето към и след 18 ч. При топло време ги изкарват навън да си играят в пясъчник. Случвало им се е да пропуснат някое дете на вън да е с пантофки. Лятото правят сутришната си гимнастика навън. Друго сега не се сещам, но ако има ще пиша пак. Питайте ако нещо конкретно ви интересува.

# 89
  • Мнения: 395
Мами, бихте ли се включили в едно ПРОУЧВАНЕPraynig Please!
Можете да споделяте адреса и с всеки ваш познат.  Hug

Последна редакция: пн, 05 мар 2012, 08:49 от villyh

Общи условия

Активация на акаунт