София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (9)

  • 96 278
  • 768
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 286
Добре дошли!!!


Район "Надежда" е един от най-старите райони на София. На мястото на днешния кв. "Надежда" до 1906 г. е имало само голо поле, пресечено от шосето София-Лом. През 1905-1906 година се появили първите къщички.

С указ 522, обнародван на 18.12.1923 година махала "Надежда"е призната като самостоятелно село. От 1 януари 1924 г. се обособява в самостоятелна административна единица, а от септември 1934 г. става център на съставна община, включваща селата Връбница, Илиянци, Обеля /с махала Модерно предградие/. В началото на 1936 г. посочените села се отделят и "Надежда" продължава да съществува като самостоятелна община.

Името й е дадено от първите заселници в чест на най-малката сестра на цар Борис ІІІ – Нейно Царско Височество княгиня Надежда.

Днес район "Надежда" е разположен на площ от 19 300 дка и има 77 000 души население. Обхваща кварталите „Надежда” І, ІІ, ІІІ, и ІV-та част, жк. "Толстой", жк. "Свобода", кв. "Триъгълника", кв. "Илиянци" и кв. "Требич". Територията му граничи с районите "Нови Искър", "Връбница", "Илинден" и "Сердика".

В район "Надежда" е съсредоточена по голяма част от индустрията на гр. София. Тук се намират големи промишлени предприятия като: "Софарма" АД, Елпром "ЗЕМ" АД, "Лия” АД, завод "Агресия", "Арома" АД, "Зебра " ООД, "Хюндай Хеви Индъстрис ко България" АД, "РВП – Кьоне" АД, "Лейди София" АД, Рекламно издателски полиграфически комплекс "Елиана-2 000" и много други.

Всяка година празникът Свети Дух се празнувал и като събор на Надежда , но по-късно бил прекратен.

През 1989 година старият Надежденски събор е възстановен като празник на общината.

Работното време на район „Надежда”: всеки делничен ден от 08.30 до 17.00. Кметът на района приема в сряда от 10.30 до 12.30 след предварително записване








Община Надежда
Адрес: гр.София, жк.Надежда, ул."Кирил Дрангов" 55
www.so-nadejda.com, e-mail : info@so-nadejda.com
Контакти и приемно време


предишни теми:
София - кв.Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (2)
София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (3)
София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (4)
София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (5)
София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (6)
София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (7)
София - кв. Надежда, Толстой, Триъгълника, Свобода (

Последна редакция: пт, 29 мар 2013, 00:19 от hailie

# 1
  • Мнения: 1 383
Айде първа.

# 2
# 3
# 4
# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Цитат
  Поне според моите критерии. За скъсяване на дънки предполагам, че ще е по-малко....
В блока до нас е 4 лева скъсяване на дънки.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 561
Запис   bouquet

# 7
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Цоп и аз тук   bouquet

# 8
# 9
  • София
  • Мнения: 9
vanya_sk , не съм се подстригвала още при Сия, само мъжа ми беше ходил и каза, че е доволен.

# 10
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Запис Simple Smile

# 11
  • Мнения: 88
Благодаря ти Пламита..Simple Smile)
А по темета за шивач, някъде по Ломско в района на Надежда 1 и 2 има ли?

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 6 268
И аз тук. И да следя темата за фризьорите, че съм в търсене.

# 14
  • София
  • Мнения: 964
 Можете ли да ми препоръчате фризьор за едро студено къдрене на средно дълга коса ? В последните години никой  не  иска да къдри ,не знам защо ........ Thinking

Общи условия

Активация на акаунт