Цялата истина за дегримьорите :)

  • 6 637
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Откакто прочетох за лосиона от масло от жожоба и розова вода ползвам само такъв.
Почиства всичко и не дразни очите. Аз си го приготвям по следния начин: в празно шишенце (150 мл) сипвам цялата опаковка масло от жожоба и допълвам с розова вода.

# 16
  • Мнения: 3
Жаки°, би ли могла да споделиш горе-долу какво е съотношението на съставките? Ще взема да го пробвам още тази вечер, че имам налични всякакви бебешки мазилца  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 13 624
Забърквам го на око. Но най-много е водата (половината шише). Останалото е 50/50 бебешко олио и бебешки шампоан. А самата течност я слагам после на бебешки кърпички и така махам грима.

# 18
  • Мнения: 25
Avene Мицеларна вода - е перфектна вода за дегримиране и освежава едновременно.

# 19
  • Мнения: 54
Откакто прочетох за лосиона от масло от жожоба и розова вода ползвам само такъв.
Почиства всичко и не дразни очите. Аз си го приготвям по следния начин: в празно шишенце (150 мл) сипвам цялата опаковка масло от жожоба и допълвам с розова вода.
Съотношението и аз знам да е така, ако се има предвид, че маслото е 30 мл.

Shanti_ И премахва водоустойчив грим. Дори само розовата вода го прави, но е много груба, така да се изразя. Маслото я омекотява един вид. Разклаща се добре преди употреба. Дори да не ги смесваш, сипваш директно върху памуче розова вода, капваш две-три капки от маслото и си готова. Аз ползвам същото.
Ползвала съм и един "крем дегримъор" на Клиник:


Страшно удобен продукт, не дразнеше очите ми, и беше много лесен за употреба. Само се "мацотиш"  Laughing , разтриваш леко, и миеш лицето - сваляше всичко!!! Сега ме подсетихте, че кой знае къде съм го оставила..  ooooh!

Ще пробвам и варианта на Жаки, звучи много добре!

# 20
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
домашните много ме интригувала, срещала бях инфо, когато не се интересувах

а маслотото жожоба - от къде  Blush

# 21
  • Мнения: 54
домашните много ме интригувала, срещала бях инфо, когато не се интересувах

а маслотото жожоба - от къде  Blush
Аптеката - Икаров. Аз това ползвам. Тук има и на Етерика:
http://www.aroma-drops.com/object.php?id=25  Peace

# 22
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 1 573
Пробвала съм какво ли не, но от мицелатната вода на Биодерма съм най-доволна. Сваля дори водоустойчив грим без търкане и наистина консистенцията е точно като вода - нито е мазна, нито пресушава. Много хубав и икономичен продукт.
Все пак се изкушавам да пробвам и лосиона с розова вода и жожоба, но той не мазнее ли? Обичам кожата ми да е перфектно почистена без да е мазна за да нанеса крем веднага щом почистя грима  Rolling Eyes

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 523
На мен мицеларната вода ми изсушаваше кожата, особено около очите я чувствах доста опъната.
Лосионът с жожоба ми е перфектен - ползвам го специално за премахване на грима от очите и кожата ми след това е подхранена и мека. На цялото лице не съм го нанасяла, но може и да го омазни леко, все пак е масло.

# 25
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
мицеларната вода на Биодерма е доста видове - според типа кожа, може би е ползвана неподходяща?

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Ползвах Сенсибио (за чувствителна кожа, с червената капачка).
Не съм търсила мицеларна вода за суха кожа, може би е трябвало да си купя такава.

# 27
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
има опция за суха и дехидратирана кожа, после избираш дали е от нормална до комбинирана или от суха до много сухаи при избор на второто - за хигиена - предлага водата Хидрабио  Peace

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Благодаря, a.l.e.n.a, ще потърся тази, която препоръчваш.   bouquet
Вероятно наистина съм избрала неподходяща и затова не съм с особено добри впечатления.

# 29
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Благодаря, a.l.e.n.a, ще потърся тази, която препоръчваш.   bouquet
Вероятно наистина съм избрала неподходяща и затова не съм с особено добри впечатления.

а може и нещо в продукта да не ти понася, може би ако има опция за тестване би било по-удачно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт