Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 22

  • 62 424
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 964
besty, Много се  радвам  за теб  !  Hug

Дано  вече  да си по-спокойна .  Peace

  Какво стана  с  температурата ,  има ли  я още?

# 16
  • Мнения: 117
besty, Много се  радвам  за теб  !  Hug

Дано  вече  да си по-спокойна .  Peace

  Какво стана  с  температурата ,  има ли  я още?

Ами чувствам се много добре, естествено трябва да изчакам до петък, но съм сигурна, че всичко е ок.
А мойта температура е уникална. Не я меря, може и да имам, но вчера пуснах сигурно 50 показателя за изследвания, включително и хормони на щитовидната жлеза и както очаквах всичко е перфектно, няма никакво отклонение! Така, че явно съм здрава и трябва да си гледам живота! Hug Joy

# 17
  • Мнения: 103
Браво, мила Бести!  Laughing Hug Много съм щастлива. Simple Smile Дано вече си по-спокойна и повече да няма такива притеснения при теб. Simple Smile Hug

# 18
  • Мнения: 1
Бести  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Супер, толкова се радвам за теб и че всичко е наред Simple Smile Много, много хубаво! Аз в петък съм на лазервапоризация при Карагьозов, за да махнем папилома и ще ви пиша как е минало и протекло всичко. Макар че и аз съм сигурна, че всичко ще е добре и си го мисля и пожелавам с всички сили Simple Smile Така,че ще съм супер след това. Хайде прегръдки на всички вас!!!

# 19
  • Мнения: 117
Благодаря ви барбаронка и plodovo_mlqko. Само да изчакам и в петък да се потвърди добрият резултат и всичко ще си дойде на мястото.

А на теб барбаронка успех, ще ти стискам палци и ти пожелавам да си много спокойна и всичко ще е наред! Peace Hug

# 20
  • Мнения: 295
Мерси за новата тема!  bouquet
Само добри резултати и положителни изживявания!

# 21
  • Мнения: 1 759
besty,супер,браво Hug Много се радвам за теб! Дано на всички са само добри резултатите!

# 22
  • София
  • Мнения: 48
Здравейте момичета, много време не съм писала но ви чета редовно.Надявам се само да има хубави резултати  Praynig моля се за всички.Искам да попитам някой дали знае през колко време се прави биопсия?Аз да припомня съм с ЧПВ високо рисков но не знам кой тип е, не ми е правена конизация.Това беше 2009г. тогава имам направена биопсия но ми казаха че не сам за операция.Последните ми четри цито са ПАП1 и  Проф.Караьозов ми каза че нямало нужда от биопсия.

# 23
  • София
  • Мнения: 964
Здравейте момичета, много време не съм писала но ви чета редовно.Надявам се само да има хубави резултати  Praynig моля се за всички.Искам да попитам някой дали знае през колко време се прави биопсия?Аз да припомня съм с ЧПВ високо рисков но не знам кой тип е, не ми е правена конизация.Това беше 2009г. тогава имам направена биопсия но ми казаха че не сам за операция.Последните ми четри цито са ПАП1 и  Проф.Караьозов ми каза че нямало нужда от биопсия.

  Биопсия  се прави  при  патологична цитонамазка и  съмнение  за  някакъв  атипичен  участък .  Ако  цитонамазката ти е нормална  и  няма колпоскопски  атипизъм  защо  ти е да правиш  биопсия  ?   Какъв е   бил  резултата   от  предишната  биопсия  през  2009г.?

# 24
  • София
  • Мнения: 910
Запис в новата тема, в която ще има само хубави резултати!

# 25
  • Мнения: 22 908
Запис в новата тема, в която ще има само хубави резултати!
Дано да е така. Hug

Поздрави на всички с дори резултати.  bouquet

# 26
  • Мнения: 103
Момичета, аз искам да попитам какво значи аднекси и параметри без палпаторни изменения. Знам, че аднексите са яйчниците, ако не се лъжа, но какво са параметрите и какво значи палпатони промени-кисти, сраствания?

# 27
  • Мнения: 117
Момичета, аз искам да попитам какво значи аднекси и параметри без палпаторни изменения. Знам, че аднексите са яйчниците, ако не се лъжа, но какво са параметрите и какво значи палпатони промени-кисти, сраствания?

Не съм лекар и не знам със сигурност, но според мен ако аднексите са яйчници, би трябвало палпаторни изменения да значи, че няма никакви изменения /може би да значи при напипване/. Само предполагам разбира се. Thinking Къде ги видя тези резултати?

# 28
  • София
  • Мнения: 2 521
Момичета, аз искам да попитам какво значи аднекси и параметри без палпаторни изменения. Знам, че аднексите са яйчниците, ако не се лъжа, но какво са параметрите и какво значи палпатони промени-кисти, сраствания?

Не съм лекар и не знам със сигурност, но според мен ако аднексите са яйчници, би трябвало палпаторни изменения да значи, че няма никакви изменения /може би да значи при напипване/. Само предполагам разбира се. Thinking Къде ги видя тези резултати?
И аз знам, че аднекси са яйчниците, палпация е метод с напипване, но се чудя какво наричат параметри, да не би да са прилежащите тъкани около яйчниците. Не са тръбите, защото те са нещо като салпинги или подобно наименование.

# 29
  • София
  • Мнения: 964
Момичета, аз искам да попитам какво значи аднекси и параметри без палпаторни изменения. Знам, че аднексите са яйчниците, ако не се лъжа, но какво са параметрите и какво значи палпатони промени-кисти, сраствания?

  Параметрите -представляват  тазовата  околоматочна съединителна тъкан . Тази тъкан е разположена ретроперитонеално ( зад перитонеума - ципата която покрива коремните органи).
Като напред околоматочната съединителна тъкан комуницира със съединителната тъкан на пикочния мехур, назад от съединителната тъкан на правото черво.

Когато  там  има  налична  инфекция  се развива  заболяването  параметрит . В  твоя  случай   при  палпаторен преглед ( мануален или ръчен )  няма  изменения  ,което  означава  ,че  всичко е  нормално . Това  си е стандартното  описание  ,което  се дава при  снемане на гинекологичен статус  .

Иначе  напр. сраствания  не могат да бъдат  установени  нито при  палпаторен ,нито при  ехографски преглед  , а само  с лапароскопия  или пък  при  оперативно  отваряне  на коремната кухина .

Общи условия

Активация на акаунт