С какво сравнявате родилните болки!

  • 13 953
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 309
Ибупрофен ми помага на мен, а и е по безвреден от аулина!
Живот и  здраве май месец ми предстои великото събитие и се опитвам да се надъхвам сама, че ще се справя с болката, и де да беше така лесно, с едно аулинче или ибупрофенче!  Simple Smile

Чудя се също, дали и спукването на мехура боли, като ти го пука лекар! newsm78

# 16
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 756
Чудя се също, дали и спукването на мехура боли, като ти го пука лекар! newsm78
Аз не усетих болка.

# 17
  • Мнения: 309
И аз бих сравнила с бъбречна криза.

Уфф, бъбреци наистина е много неприятно...меко казано, веднъж така ме преряза, че звук не можа да ми излезе от устата буквално, просто легнах на земята и изчаках да попремине!
Иначе от задържане на вода в бъбрека, скоро имах проблеми и много гадно дърпаща болка е и просто искаш да спре!

# 18
  • Мнения: 218
lunallena, заинтригува ме с Убопрофен-а, пия доста аулин по време на менструация и мисля за го изпробвам. В всички аптеки ли го има?  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 1 235
Чудя се също, дали и спукването на мехура боли, като ти го пука лекар! newsm78
Аз не усетих болка.
И аз не усетих болка.

# 20
  • Мнения: 8 999
Моите бяха кратки. В смисъл, че се взе решение за секцио и с упойката болката приключи. Но преди това, мога да ги сравня само с болка, която съм изпитвала. Запозната съм със следните: зъбобол, болка в синуса, менструални болки, стомашни болки, главобол и жлъчна криза. Последните две, обединени в едно, могат да опишат моите впечатления от родилните болки. Е, като се вземе предвид, че не дочаках края де.

# 21
  • Мнения: 309
lunallena, заинтригува ме с Убопрофен-а, пия доста аулин по време на менструация и мисля за го изпробвам. В всички аптеки ли го има?  Hug

Във всички аптеки подават ибупрофен на различни фирми и можеш да взимаш по две хапчета, но зависи от милиграмите, като най разпространени са от 200 mg и 400 mg! Просто трябва да видиш на теб коя доза ти спира болките!
Ибупорфен има в така нареченото хапче нурофен - има и нурофен за менструални болки и в хапчетата ибупром!
Вземи си една опаковка, виж как ти действат, защото аулина е вреден и ти все пак го вземаш на всяка менстуация!
Така с ибупрофена пробваш с едно хапче, виждаш дали те отпуска и ако не вземаш второ! Като ако е от 400 mg и едно според мен ще свърши работа, ако е от 200 mg може и две, зависи от това как се чувстваш! Питай в аптеката, там ще ти кажат, че позволената доза на ден е доколкото знам 600 mg.
Ибупрофена също се пие при висока температура - сваля я и при болки в зъбите, мъдрец, и главоболие! Веднъж имах проблем с мъдрец и веднага ми успокои болките!
Разпитай в аптеката!

Благодаря ви за коментарите, надявам се да се включат още!  Hug

Последна редакция: сб, 18 фев 2012, 17:57 от AnMary

# 22
  • Мнения: 11 844
Не съм изпитвала друга толкова силна болка, с която да го сравня. Надвиши десетократно най-силната болка, която съм си представяла. Абе все едно ми режат корема без упойка..


 Peace

Освен това имах чувство, че вътрешностите ми се разкъсват, а тазовите кости мислех че ще се откачат от скелета ми ooooh!


Чудя се също, дали и спукването на мехура боли, като ти го пука лекар! newsm78


Не боли Peace, после се започва вече Simple Smile.

Желая ти леко и безболезнено раждане Hug

# 23
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
При мен беше като менструалните, но много по - силни. При напъните болката намаля и се усещаше като при хранително разтройство.
Спукването на мехура не боли.

# 24
  • Мнения: 218
lunallena, заинтригува ме с Убопрофен-а, пия доста аулин по време на менструация и мисля за го изпробвам. В всички аптеки ли го има?  Hug

Във всички аптеки подават ибупрофен на различни фирми и можеш да взимаш по две хапчета, но зависи от милиграмите, като най разпространени са от 200 mg и 400 mg! Просто трябва да видиш на теб коя доза ти спира болките!
Ибупорфен има в така нареченото хапче нурофен - има и нурофен за менструални болки и в хапчетата ибупром!
Вземи си една опаковка, виж как ти действат, защото аулина е вреден и ти все пак го вземаш на всяка менстуация!
Така с ибупрофена пробваш с едно хапче, виждаш дали те отпуска и ако не вземаш второ! Като ако е от 400 mg и едно според мен ще свърши работа, ако е от 200 mg може и две, зависи от това как се чувстваш! Питай в аптеката, там ще ти кажат, че позволената доза на ден е доколкото знам 600 mg.
Ибупрофена също се пие при висока температура - сваля я и при болки в зъбите, мъдрец, и главоболие! Веднъж имах проблем с мъдрец и веднага ми успокои болките!
Разпитай в аптеката!

На мен и нурофен не ми помага, дано с ибупрофена да ми провърви! Другия път съм с него! Благодаря много...

# 25
  • Мнения: 309
lunallena, заинтригува ме с Убопрофен-а, пия доста аулин по време на менструация и мисля за го изпробвам. В всички аптеки ли го има?  Hug

Във всички аптеки подават ибупрофен на различни фирми и можеш да взимаш по две хапчета, но зависи от милиграмите, като най разпространени са от 200 mg и 400 mg! Просто трябва да видиш на теб коя доза ти спира болките!
Ибупорфен има в така нареченото хапче нурофен - има и нурофен за менструални болки и в хапчетата ибупром!
Вземи си една опаковка, виж как ти действат, защото аулина е вреден и ти все пак го вземаш на всяка менстуация!
Така с ибупрофена пробваш с едно хапче, виждаш дали те отпуска и ако не вземаш второ! Като ако е от 400 mg и едно според мен ще свърши работа, ако е от 200 mg може и две, зависи от това как се чувстваш! Питай в аптеката, там ще ти кажат, че позволената доза на ден е доколкото знам 600 mg.
Ибупрофена също се пие при висока температура - сваля я и при болки в зъбите, мъдрец, и главоболие! Веднъж имах проблем с мъдрец и веднага ми успокои болките!
Разпитай в аптеката!

На мен и нурофен не ми помага, дано с ибупрофена да ми провърви! Другия път съм с него! Благодаря много...

Аз си вземам Флексистрад, той е чист ибупрофен и на мен ми помага!

# 26
  • Мнения: 218
Мале, страшничко си звучи ....и колко време продължава това чудо?

# 27
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Мале, страшничко си звучи ....и колко време продължава това чудо?
Е, Слава Богу, при мен адските болки не бяха повече от 40 мин. Но то губиш представа за времето, така че усещането за продължителност е различно. Чувала съм и по-страшни случаи. Пукането на мехура не боли, всъщност ти вече си обхваната от другите болки и не го усещаш. Облекчение на болката идва с напъните - там си е като че имаш жесток запек Embarassed

Според мен е много важно родилката да е подготвена, че ще я боли много. Сега, като знам, съм много повече подготвена психически да приема случващото се и се надявам втория път да съм по- ... подредена в мислите и действията си. Първият път "не боли много" ми изигра лоша шега, уплаших се, че нещата не са наред, забравих всичко за дишането, което бях чела, и общо взето бях много объркана.

Чувала съм, че Ибупрофен под различните му форми не се препоръчва за бременни. По-безвреден е парацетамолът. Но вашият лекар ще каже.[/i]

# 28
  • София
  • Мнения: 1 595

Е, Слава Богу, при мен адските болки не бяха повече от 40 мин. Но то губиш представа за времето, така че усещането за продължителност е различно.

И при мен беше така. В моя случай - в положителна посока (общо от постъпването в болница до раждането минаха 3 часа, но на мен ми се видяха като 30 минути). Така че каквото и да прочетеш тук за продължителността, едва ли ще те подготви особено  Peace

# 29
  • Мнения: 309
Мале, страшничко си звучи ....и колко време продължава това чудо?
Е, Слава Богу, при мен адските болки не бяха повече от 40 мин. Но то губиш представа за времето, така че усещането за продължителност е различно. Чувала съм и по-страшни случаи. Пукането на мехура не боли, всъщност ти вече си обхваната от другите болки и не го усещаш. Облекчение на болката идва с напъните - там си е като че имаш жесток запек Embarassed

Според мен е много важно родилката да е подготвена, че ще я боли много. Сега, като знам, съм много повече подготвена психически да приема случващото се и се надявам втория път да съм по- ... подредена в мислите и действията си. Първият път "не боли много" ми изигра лоша шега, уплаших се, че нещата не са наред, забравих всичко за дишането, което бях чела, и общо взето бях много объркана.

Чувала съм, че Ибупрофен под различните му форми не се препоръчва за бременни. По-безвреден е парацетамолът. Но вашият лекар ще каже.[/i]



Разбира се, че ибупрофена при бременни не се препоръчва! Ние говорихме за менструалните болки при цикъл, когато ти идва, но в никакъв случай при бременни!

Общи условия

Активация на акаунт