ЗА или ПРОТИВ ГМО

  • 1 990
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Благодаря за линка- чета и не виждам да пише защо са вредни =)

# 16
  • София
  • Мнения: 28 590
Гласувах с "против".

# 17
  • Мнения: 4 399
Благодаря за линка- чета и не виждам да пише защо са вредни =)


Разрови се в предишните теми, те са на първа страница. Има линкове, има филми, има толкова материал и за Четене и за размисъл, Че няма как да кажеш какво виждаш 10 мин. след като са ти пуснали линка.  Wink В катедрите са ни уЧили на много неща, мене вклюЧително. Но както казваше уЧителката ми по философия 'съмнявайте се'.
В слуЧая не става въпрос да се насажда страх към нещо. Това не е някакво естествено състояние, та да трябва да се страхуваме. Това е технология към която е задължително да се подхожда на първо място с резерви. Така както не можем да говорим за неоснователен страх, фобия или параноя когато става въпрос за атомни електроцентрали. Опасността си е там и да я виждаш не е фобия.

# 18
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Предпочитам месо с ГМО , отколкото 'месо' с оцветители , овкусители, тоалетна хартия и незнам какво още там , много неща но не и месо   Crossing Arms




-Здравейте,аз съм оцветител Е241.
-А аз съм подобрител на вкуса S65.
-А аз съм стабилизатор QP12.
-Аз съм ароматизатор,идентичен на натуралния.
-Ние заедно сме сок "Горски плодове"!

   Mr. Green




# 19
  • Мнения: 86
Твърдо ЗА. Освен, че ще се решат редица проблеми с изхранването на човечеството и цената на храната ще намалее, с удоволствие бих опитала тези чудесни комбинации:

pineberry - ананас и ягодка в едно


lemato - домат и лимон


киви и портокал


банан и ягодка


Експлозия от нови вкусове и възможности.

# 20
  • Мнения: 2 746
Сигурно ще има много противници- ще помоля някой да се обоснове от медицинска гледна точка, как изяждането на ГМО ще навреди на моето здраве повече от изяждането на обогатено с хормони 5 кг пиле =)


Кое гарантира, че ГМО продукцията няма да е обработена с препарати и хормони?


 
Цитат
променя се генома на човека, в зависимост от храната

Има изследвания, които показват, че човека е човек, защото е започнал да консумира месо... Има изследвания и които показват, че децата на вегетарианците са по-слабоумни, защото не ядяли еди- кои си мастни киселини и нз си още какво. А ние изследванията знаем как се правят- взимат се 100 резултата, от тях се обработват само тези, които са удобни за изследването и се правят представителни извадки... Всеки един е участвал в подобен нАучен труд, нека не се доверяваме сляпо на всичко ... =)



Децата на вегетарианците, или деца-вегетарианци имаш предвид? Точно пък те внимават най-много какво ядат, така че да си набавят това, което не получават от месото.



А ако хапнеш сьомга с доматен сос, например, крайния резултат не е ли същия newsm78



Не е същият. В единия случай имаш домат + сьомга, нещо което и твоите пра-прадеди са хапвали. А в другия вариант - изкуствено създаден организъм сьомгодомат, т.е. ни домат, ни риба. Комбинирана ДНК в лаборатория. Докато когато ги ядеш поотделно, в стомаха ти не се комбинира ДНК-то на рибата и домата Simple Smile

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
С две ръце за, веселба е.

# 22
  • Мнения: 592
Цял закон се гласува и сума протести минаваха, а още има заспали!!! ooooh! Най-добре питайте някой земеделец колко повече и колко по-евтино е започнал да произвежда, от тия дето се подлъгаха една година да сеят... и какво става после от почвата там! Само не им казвайте имената че е незаконно да се сеят такива семена ВСЕ ОЩЕ!

# 23
  • Мнения: 202
Цял закон се гласува и сума протести минаваха, а още има заспали!!! ooooh! Най-добре питайте някой земеделец колко повече и колко по-евтино е започнал да произвежда, от тия дето се подлъгаха една година да сеят... и какво става после от почвата там! Само не им казвайте имената че е незаконно да се сеят такива семена ВСЕ ОЩЕ!
По-скоро не заспали, ами като поутихнаха страстите покрай протестите и приемането на закона, хората отново си проучват, дали пък не се е променило мнението, относно тия боклуци/гмо-тата/, на хората... Tired
Относно самото ГМО, твърдо съм против!  Naughty Тези, които толкова искат да папкат нови вкусове да им ги внасят от чужбина/нали са уж на безценица/ и да се отбелязва навсякъде, че е ГМО - който иска да си купува неща с недоказано вляние върху организма, а всъщност вероятно е доказано, но много ясно, че ние ще разберем последни... Против съм да се замърсява почвата на България с ГМО засаждения!!! Naughty

# 24
# 25
  • Мнения: 1
Наскоро гледах един филм по телевизия България он еър Не знам дали точно така се пише!? Та в този филм се говореше за най-големия производител на ГМО продукти и изследване направено в Китай и Индия,които са най-големите производители на ориз ,ако не се лъжа.Та откакто са започнали да сеят семената ГМО на Монсанто преди 10 години мисля ,самоубийствата в тези  райони са се увеличили 65%.Другото нещо беше ,че тези сортове не се възпроизвеждат ,тоест не си пускат семена за посев и всеки път  трябва да се купят нови и то само на тази фирма и съответните торове ,пак от същата фирма Тоест става икономическо заробване,което само временно решава проблема с изхранването.Имало някаква уж буферна зона от 30км,която не можели да прелитат пчелите Да но птиците я прелитат ,а и както се разбра пчелите летят на 50 км от кошера си Така разнасят прашеца от ГМО върху другите култури ,които не са такива и всичко се опрашва и видоизменя.Така тези от Монсанто заразяват и изтощават почвата В Мексико имало 28 вида месна култура царевица ,дори полудива и 8 от тези видове вече били генноизменени от ГМО прашеца А пчелите вече ставали агресивни от него

# 26
  • Мнения: 2 216
Твърдо ЗА. Освен, че ще се решат редица проблеми с изхранването на човечеството и цената на храната ще намалее, с удоволствие бих опитала тези чудесни комбинации
Майтапиш се, нали?

# 27
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Твърдо против!Не мога да си представя,че ще си играем така с природата без последствия.. ooooh!

# 28
  • Мнения: 1
Не се майтапя.Гледах само последните 10 минути от този филм.Дори не знам как се казва,но ако човек се поразрови в предаванията на тази телевизия може и да открие филма,но нямам време.

Общи условия

Активация на акаунт