Искам да споделя - дефектни обувки !

  • 13 369
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 144
Търсих подобна тема, но не можах да открия някаква нова и актуална, а много искам да споделя преживяването си. Такова чудо не се беше случвало!


Ето  тези апрески си харесах  аз! Сигурно ще ви се видят грозни, но на крака седят удобно и са достатъчно широки, за допълнително чорапче и стелка, ако се наложи.Зарадвах се от сърце, че за големият сняг и планината ще имам чудесни „снегоходки”. Носих ги цели  16 дена и на 17-ят се сцепиха подметките! Направо бях шокирана! А бях толкова щастлива, че съм си купила български обувки, на добра цена, при това спортна марка, която има претенции за качество. Разочарованието беше пълно! Още повече се учудих от наглостта на въпросната фирма да ми каже, че пари не връща,  ами щели да ми дадат нов чифт или да отремонтират старият. Направо изпаднах в тих бяс!
Купила съм си апрески за зимни писти и пътеки, а някой иска да ме прецака да ходя с мокри крака?!
Културно им обяснихме,  че ще сезираме Комисията за защита на потребителите и ...парите бяха върнати!
В края на краищата аз искам зимни, стабилни обувки, а не някакви боклуци за две седмици или пък да ми ги заменят за Бог знае какъв артикул на същата марка!


Купих ги така :



После бяха това:






Сега ще си нося новите боти, които не са чак толкова  спортни, нито пък са ми  на сърце като първите, но поне краката ми са сухи и топли, предвид че в момента съм и болна след цял  един ден мокри крака с въпросните апрески! Дано да издържат повече от две седмици! Praynig

# 1
  • Мнения: 419
А коя е фирмата?

# 2
  • София
  • Мнения: 68
Главата си залагам, че са на Diamond. Миналата зима майка ми си търсеше апрески и си хареса един модел на Диамонд. Точно 10 дена носене и се прибира с мокри крака, гледам апреските отстрани нямат разлепено, като погледнах отдолу и двете със сцепени подметки.Така бяха сцепени от край до край, че нищо не ставаше от тях, отидоха на боклука. От тогава като видя стока на въпросната фирма, независимо дрехи или обувки бягам на далече, все съм попадала на боклуци обаче това беше прекалено.

# 3
  • Мнения: 144

Точно така! Това е фирма DIAMOND - Хасково. Така наречената българска спортна марка.
Вече една седмица съм болна и не мога да си стопля краката от ходенето с въпросните сцепени подметки. И понеже дума, дума отваря ... моя колежка ми каза, че есента купила  намалени от 50 лв на 25 лв кецове на едната си дъщеря и се започнало едно лудо сменяне през седмица на кецовете, защото се сцепвали по шевовете на третият ден...но не успяла да  се пребори да си вземе парите и ги заменила с яке за  другото си дете .  НАХАЛСТВО!

За мен повече тази марка не съществува, а магазините им просто ще ги подминавам!
Съветвам и другите, които още не са сблъсквали с "качествените" им стоки да правят същото!

# 4
  • Мнения: 105
Още като четях първия пост на авторката, бях сигурна,че са на DIAMOND..... #Cussing out

И при мен подметката се сцепи по абсолютно същия начин, но разликата е, че аз ги купих към края на миналата зима и ги носих само една седмица - на планина....бях сигурна, че за тази дима си имам топли и удобни обувки, но уви.....след още една седмица носене тази зима си останах без апрески Sad
Общо взето дадох повече от 35лв. за две седмици носене.....

На голямата ми дъщеря  купихме по същото време от някакъв евтин магазин апрески за 20лв. и детето си ги носи вече две години....

# 5
  • Мнения: 419
О, тези са ужасни. Като дете нашите ми купиха маратонки на марката от техен фирмен магазин. Колко ревах, че не ги искам, защото са грозни и продавачът и нашите ме убеждаваха, че били български, здрави, хубави. Отидох на тренировка с тях и като се върнах над петата до глезена платът се беше скъсал, подаваше се нещо твърдо, което ми убиваше и краката ми кървяха. Но толкова години минаха, а фирмата си съществува и се разраства...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 324
Абсолютно същите си купих миналата година от магазина на DIAMOND, на Дондуков, носих ги около месец и им се сцепиха и двете подметки едновременно. След това си купих от HUMANIC някакви доста скъпички, изкараха двайсетина дни и се нацепиха отгоре. Та два чифта апрески за месец и половина. Мисля си, дали препаратите, с които обработват улиците не играят роля за скапването.

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 12:44 от кльомба

# 7
  • Мнения: 2 155
Не само апрески,а и маратонки - скъпи,но лошо качество !

# 8
  • Мнения: 337
Много съжелявам за апреските, не съм купувала никакви обувки от тях, но като цяло развалиха качеството.
Имаме анцузи, купувани преди 6 години с моя съпруг, носим ги здраво и не са мръднали.
После видях, че са наистина качествени и след 2 години някъде отидох да търся да си купим други комплекти - вече не бяха същите.
Нашите са памук, след това вече всичко от полиестер.
Като цяло всеки гледа печелбата, жалко защото бяха много добри. Crazy

# 9
  • Мнения: 594
И аз в отбора с дефектните апрески. Купих си миналата година (същия модел) и след 3-4 носения (колко сняг има в Бургас - само тогава ги нося) се сцепиха отстрани. Повече апрески на тази марка НИКОГА.
Якетата им обаче са страхотни според мен. Имам яке, купено преди 6г. от марката и няма мръднал шев. Единствено на раменете е започнало да избелява от слънцето - все пак от 5г. аз "скиторя" навън по цял ден  с децата. Замених го с ново яке тази година и за момента съм доволна. Дано не променя мнението си скоро.  Simple Smile

PS: Сега като загледах, май модела на апреските ми е различен - с пухче отгоре. Но марката е същата.  Mr. Green

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 13:41 от I r r a

# 10
  • София
  • Мнения: 498
И аз имам дебело зимно яке на тази фирма и вече 2 зима съм много доволна от него, но явно с обувките нещата не са толкаво качествени.  За мен най-добрите апрески са на фирма LOWA / Спорт депо / , трябваше ми време за свикна с мисълта за тяхната висока цена ,но след като две поредни години давах по 40-50 лв за уж читави апрески и ходих с мокри крака ,накрая си купих LOWA и вече втора зима се радвам на топли и сухи крачета.  Съдейки по тяхното състояние в момента сигурно ,ще си ги нося още дълго време.

# 11
  • Мнения: 144
Ех, сега като чета и направо ми идва да ... и аз не знам какво точно!
Понеже имах удоволствието лично със служители в тяхната централа да говоря в Хасково ми казаха, че моят случай бил прецедент, единствен и просто не можело да бъде!
Хахахаха, дано да четат това, което сте написали, дано...

Само искам да ви уточня нещо, просто за да помогна по някакъв начин ако мога, ако не за предишните лоши моменти, то поне за бъдещите, които явно няма да свършат, без значение каква марка и от къде.
Когато говорихме със служителката от Комисията ЗПП, тя ни каза следното:

В България според българското законодателство, всички обувки, ботуши и сродни имат две години гаранция, без значение от къде са купени и колко струват...но има едно условие, трябва да имате касова бележка, от която да представите копие и разбира се да им се предостави повреденият чифт обувки! ВАЖНО Е ДА СЕ ЗНАЕ, че подобни гаранции от един месец, според закона се смятат за нищожни! Правота е на наша страна!

# 12
  • Мнения: 419
Това, ако е така, е много хубаво. Почти нямам обувка, която след месец, два от датата на закупуване да не се е обелила или нещо друго, хем не ходя всеки ден с еднакви обувки и обувки избирам много, много внимателно. Обаче не вярвам това да важи за всякакви повреди. Ако обувката е с ток и съм я купила в началото на лятото, как ще отида в края на лятото да покажа, че капачетата са паднали, като това с капачетата ми се струва съвсем в реда на нещата, както и обелването на кожата, като се вземе предвид състоянието на тротоарите.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 522
Същият горчив опит имам и аз с апрески от тях.
Само, че нашите са купени миналата година, първо на детето, после на мен.
Носихме ги една зима и толкова. Като заваля снега ги извадих и изненада - подметките сцепени.  Mr. Green
Занесохме ги на ремонт - сложиха подметки и хоп - друга изненада. Сцепиха се отстрани, по шушляка. И двата чифта.  #Cussing out
Нашите са тези.

# 14
  • Мнения: 144
Това, ако е така, е много хубаво. Почти нямам обувка, която след месец, два от датата на закупуване да не се е обелила или нещо друго, хем не ходя всеки ден с еднакви обувки и обувки избирам много, много внимателно. Обаче не вярвам това да важи за всякакви повреди. Ако обувката е с ток и съм я купила в началото на лятото, как ще отида в края на лятото да покажа, че капачетата са паднали, като това с капачетата ми се струва съвсем в реда на нещата, както и обелването на кожата, като се вземе предвид състоянието на тротоарите.


В това ни увери служителката с която говорихме по телефона.
Бях впечатлена от информацията и сега съм си прибрала прилежно касовите бележки на ботите, които си купих след злощастните апрески  и едни кожени обувки, които също не са от евтините!

# 15
  • София
  • Мнения: 273
И аз в кюпа на прецаканите, но от друг магазин и друга марка. От Аутлета (зад Метро София) края на миналия сезон си закупих ботуши за 140 лв, или 160 дали не бяха!!! намалени от 300!!! Магазина е Скандал, а марката на ботушите Merrell Zurich (фирма, която произвежда обувки за сняг, планина, и подобни екстремни условия):



Та- кожени, дебела подметка, топли изглеждаха, удобни много, викам си това са моите ботуши, ще имам топли и сигурни обувки за другата зимата. Всичко чудесно, докато не дойде тази зима и големите студове. Ботушите в действителност са много удобни, но не чак толкова топли колкото си мислих, но нищо. Носих ги и си пеех и много си ги харесвах. Докато един ден не видях, че са се скъсали отгоре! Точно отпред, до един шев се бяха сцепили. Отидох на обущар, дадох ги да ги поправят, хората сложиха парче кожа, зашиха го и го залепиха, понеже държах на качество реших да ги оставя на един по-скъп обущар и дадох 20 лв. Всичко хубаво, зашиха ги хората, направиха декоративен шев и на другата обувка , но след още 2 седмици носене се скъсаха отново, на друго място. Вече си направих сметка, че е абсурдно да давам още пари за обувки, които не издържаха и един сезон! А дори не са евтини! Така побеснях, че не искам да ги погледна тези ботуши повече. Затова искам да споделя, понеже все още ги продават в Аутлета и ги рекламират за много сериозни и топли обувки- нито са толкова топли, нито здрави, хич и не се лъжете. Сега ги бяха намалили на 100 лв, ако си бях запазила касовата бележка щях да отида да им ги върна, но уви, не я пазя. Но това ще ми е обица на ухото, особено ако купя отново в края на сезона и не съм имала възможност да ги понося ще пазя бележката задълже! Така че явно боклуци има и от скъпите и от евтините марки, май си е до късмет, знам ли?

# 16
  • Мнения: 144
Явно и скъпата стока не е много "стока". Thinking
То и вероятността да са маркови обувки от онзи тип, дето им казват ментета е много голяма ми се струва! Аз поради тази причина в аутлети не ходя имам един лош опит и вече съм със задръжки.
Само цените им са маркови и уж намалени.


# 17
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
Явно си попаднала на менте
Имам оригинални Мerrell, нося ги вече 4 години и са като нови.



Не запарват краката, но и  не ми е студено.
Това ми е най-успешната покупка на ботуши  Peace

Последна редакция: ср, 22 фев 2012, 13:41 от Рапунцел

# 18
  • София
  • Мнения: 1 509
На Мерел дават понякога дефект обувките им. Моят мъж си беше купил зимни и отпред се беше разлепила гумата им. Късмет имаше, че бяха още в гаранция и ги занесе в магазина. Там пък му ги замениха директно с нови като казаха, че практиката на вносителя е да не поправя далите дефект обувки. С новите няма проблем. Сестра ми има също техни ботуши, а нейните  са изключително здрави.

# 19
  • Мнения: 1
И аз съм чувала много добри неща за тази марка Merrell от познат, който само тях носи. Изглеждат много топли и удобни.

# 20
  • София
  • Мнения: 273
Да, и аз много залагах на ботушите, уж хубава марка, харесваше ми модела много, и наистина са удобни. Но ето какво става- два пъти! А нямат и сезон дори! Толкова ме е яд, че не мога да опиша. Аз се кълнях в тези обувки, че едва ли не ще ме надживеят. А, да не забравя- пропускат вода, попиват като гъба. За пръв път естествен велур така ми пропуска. Пълно разочарование. Докато си разчистя колата и нагазя в снега около нея, после в колата се разтапя и краката ми са мокри. Чудни обувки- мечта Tired. Просто хич не се лъжете повече, и от скъпите обувки има големи боклуци. Затова вече ботуши само Онлайн, маркови, но най-евтиното от нета по света. От спортсдирект си поръчах за 7 паунда. И да се скъсат няма да ме е яд поне Mr. Green  Naughty Mr. Green

# 21
  • Мнения: 93
Здравейте,
И аз да споделя разочарованието си от магазин Скандал /явно в името има послание/ и  марка Merrell.
 Закупих си страхотни ботуши намалени от 300 на 180лв. Наистина изглеждат груби но са изключително удобни. Закупих си ги на 4.02 с цел да се обуя както трябва за големите студове в Свищов /ходих на изпити/. Естествено обух ги веднъж във Варна преди да тръгна -краката ми се намокриха, но реших че някое от децата ми е спретнало номер и е пуснало малко сняг в единия ботуш преди да ги обуя. Просто не желаех да повярвам че страхотните ми ботуши за 180лв пропускат. След като 4 дни в Свищов ги носих и краката ми все бяха мокри се върнах и направо в магазин Скандал. Отидох с касовия бон и с всички сертификати и направих рекламация. Становището им беше че никъде не пишело че трябва  ботушите да са водоустойчиви. Не мога да се съглася с това и очаквам до 20.03 да получа отговор от "Комисия за защита на потребителите".

Последна редакция: вт, 06 мар 2012, 19:28 от sofiq_

# 22
  • Мнения: 53
Здравейте,
И аз да споделя разочарованието си от магазин Скандал /явно в името има послание/ и  марка Merrell.
 Закупих си страхотни ботуши намалени от 300 на 180лв. Наистина изглеждат груби но са изключително удобни. Закупих си ги на 4.02 с цел да се обуя както трябва за големите студове в Свищов /ходих на изпити/. Естествено обух ги веднъж във Варна преди да тръгна -краката ми се намокриха, но реших че някое от децата ми е спретнало номер и е пуснало малко сняг в единия ботуш преди да ги обуя. Просто не желаех да повярвам че страхотните ми ботуши за 180лв пропускат. След като 4 дни в Свищов ги носих и краката ми все бяха мокри се върнах и направо в магазин Скандал. Отидох с касовия бон и с всички сертификати и направих рекламация. Становището им беше че никъде не пишело че трябва  ботушите да са водоустойчиви. Не мога да се съглася с това и очаквам до 20.03 да получа отговор от "Комисия за защита на потребителите".
На тази марка имам обувки, тип мокасини и са ми страшно удобни. Но за ботуши, незнам newsm78
студено, мокро.... newsm78
Благодаря за споделеното Thinking

# 23
  • Мнения: 1 758
За зимни обувки и ботуши вече залагам само на марката The North Face,удобни и топли.
Тази зима бях с тези:

До сега никакви проблеми,а големи снегове газих. Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 1 509
Като стана въпрос за непромокаеми ботуши да ви кажа, че имам усещането, че това важи само за първата година Laughing Имам и аз едни дебели, пише, че не пропускат, тип апрески, но кожени. Такива, но черни.
Миналата година нямах проблем, тази година краката са ми мокри, реших, че става някакъв конденс, но покрай топлото време стъпих в една локва и се видя, че просто воднонепромокаемите ми ботуши пускат. Догодина живот и здраве съм решила да си търся апрески.

# 25
  • Мнения: 93
Здравейте,
Все още нямам отговор от Комисия за защита на потребителите относно ботушите Мерел, но пък ми се обадиха от магазин " Скандал" с молба да отида да си взема парите. Simple SmileИзненада:) аз тях ги бях отписала, те нали вече ми върнаха отговор, че не пишело че са водоустойчиви и не могат да приемат рекламацията, е явно са размислили.
 Предполагам че са ги метнали с проверки и се чудят как да потулят случая по-бързо.
Кажете ми защо в Бъргария цената и марката не гарантират качество?!
Как да си избера ботуши без да попадам повече на "реплики"?!

Genuine от къде си закупи тези страхотни ботуши?

# 26
  • Мнения: 1 758
sofiq_  имам роднини живеещи по 6 месеца в Америка,харесвам си ги от сайта им и те ми ги доставят,като се прибират.Виждала съм ги и в Английски сайтове.

Марката е качествена, повечето им дрехи и обувки са за зимни спортове, за мен си заслужават парите.Имам и техни дрехи, мъжът ми също,за сега сме доволни.

Исках тези (черните), но ми идваха скъпички.  Confused

Последна редакция: пт, 09 мар 2012, 23:26 от Genuine

# 27
  • София
  • Мнения: 101
.....и очаквам до 20.03 да получа отговор от "Комисия за защита на потребителите".
Здравей, тъй като и аз чакам отговор от КЗП, искам да те попитам след като подаде жалбата от КЗП търсиха ли те за някакви допълнителни разяснения относно жалбата или директно си правят проверката и после изпращат становището?
Съжалявам че нахлувам така в темата, но да споделя и с вас разочарованието си от българския търговец и неговата наглост. Не мога да намеря снимка на ботушите в интернет, за да ви покажа как за един ботуш, който на външен вид преполага че може да се носи през зимата ми казаха, че е с естествен дървен ток  newsm78 и би следвало "...да видя какво е времето навън(разбирайте да грее слънце) и след това да си обуя ботушите". Когато на първото обуване след втория ремонт забелязах че се сцепил лака на бомбето реших накрая да си поискам парите. Е, не ми уважиха рекламацията, обвиниха ме че сама съм си срязала лака на бомбето, и то точно там където се е прегъвал ботуша и най- нагло ми заявиха да се оплаквам където искам. За два месеца и половина ги връщах три пъти за рекламация, като за ремонт са стояли около 25 дена.  Е, оплаках се веднага след като ми казаха.

# 28
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Само искам да ви уточня нещо, просто за да помогна по някакъв начин ако мога, ако не за предишните лоши моменти, то поне за бъдещите, които явно няма да свършат, без значение каква марка и от къде.
Когато говорихме със служителката от Комисията ЗПП, тя ни каза следното:

В България според българското законодателство, всички обувки, ботуши и сродни имат две години гаранция, без значение от къде са купени и колко струват...но има едно условие, трябва да имате касова бележка, от която да представите копие и разбира се да им се предостави повреденият чифт обувки! ВАЖНО Е ДА СЕ ЗНАЕ, че подобни гаранции от един месец, според закона се смятат за нищожни! Правота е на наша страна!
Чак ми се вижда нереално дълъг гаранционният срок за такова изделие!!! И после защо се допуска от КЗП, да има гаранция от 1 м. за обувки след като закона е разрешил срок 2 години? 
Когато имам време ще поровя в нета да видя какво пише за сроковете по този закон.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 509
За техника наистина е две години, но за такива изделия мисля, че не е толкова.
И ето какво казва и закона :Чл. 126. (1) Рекламацията на потребителска стока може да се предяви до две години от доставката на стоката, но не по-късно от два месеца от установяване на несъответствието с договореното. Рекламацията на услуги може да се предяви до 14 дни от откриване на несъответствието на услугата с договореното.
Аз много не го разбирам този текст. Хем две години, пък после други срокове. Как се уточнява реално кога се е развалила стоката и срока от два месеца.

Наистина  в закона не е уточнена за каква стока става въпрос.:Потребителят може да упражни правото си по този раздел в срок до две години, считано от доставянето на потребителската стока.
Ето пак: Продавачът отговаря за всяка липса на съответствие на потребителската стока с договора за продажба, която съществува при доставянето на стоката и се прояви до две години след доставянето й, дори и да не е знаел за несъответствието.

Май верно е две години. newsm78
И какво сега, излиза, че мога да си върна пускащите ботуши. Те магазините ще фалират.
Ето, пише го черно на бяло, но си мисля, че нещо ми убягва, защо иначе ще заобикалят закона, може би разковничето се крие в "договора за продажба". Ние се съгласяваме с него, купувайки конкретната стока, с конкретните условия, не знам.

# 30
  • София
  • Мнения: 101
...Ето, пише го черно на бяло, но си мисля, че нещо ми убягва, защо иначе ще заобикалят закона, може би разковничето се крие в "договора за продажба". Ние се съгласяваме с него, купувайки конкретната стока, с конкретните условия, не знам.

Да, съгласяваш се с договора за продажба, но имаш и определени очаквания от стоката която закупуваш:

 Чл. 106. За да съответства на договора за продажба, потребителската стока трябва да:
...
4. притежава обичайните качества и характеристики на стоките от същия вид, които потребителят може разумно да очаква, като се имат предвид естеството на потребителската стока и публичните изявления за конкретните й характеристики, направени от продавача, производителя или негов представител, които се съдържат в рекламата или в етикета на потребителската стока
.

В моя случай очаквах да си нося ботушите поне тази и следващата зима, а не два месеца, в които да ги нося три пъти за рекламация. Освен това:

Чл. 119. (Изм. - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) (1) Заявлението за предоставяне на търговска гаранция съдържа задължително информация за:
1. правата на потребителите, произтичащи от гаранцията по чл. 112 - 115, и посочва ясно, че търговската гаранция не оказва влияние върху правата на потребителите, произтичащи от гаранцията по чл. 112 - 115, и по-точно, че независимо от търговската гаранция продавачът отговаря за липсата на съответствие на потребителската стока с договора за продажба съгласно гаранцията по чл. 112 - 115;


Истината е че много малко хора се интересуват какви са правата им или просто не им се занимава да подават жалба.
Може би и аз щях да съм от вторите, ако не ме бяха направили на маймуна като ми казаха, че трябва едва ли не да си нося ботушите през лятото и че сама съм си ги срязала.
Сега си чакам отговора от КЗП, въпреки че силно се съмнявам, че становището им ще е в моя полза, но все пак....

# 31
  • София
  • Мнения: 1 509
Petya., ако от КЗП не вземат твоята страна и не те защитят , едва ли биха защитили потребител с повредени обувки след една година употреба. Другият вариант е да започнеш да се съдиш с търговеца, което е ясно, че няма да тръгнеш да правиш. Търговецът е трябвало да ти подмени стоката, а след това и да ти върне парите, след като се оказва, че от ботушите им нищо не става. Аз си мисля, че в твоя случай КЗП ще отсъди в твоя полза, а дано да има и последствие от  това им решение.

# 32
  • Мнения: 733
Браво за публикацията! Очевидно в днешно време като тръгне човек да търси нещо, трябва хуубаво да проучи за подобни "препоръки". Дано го имат предвид и производителите... Wink

# 33
  • Мнения: 93
Здравейте,
в предната си публикация писах че очаквам отговор от КЗП до 20.03  получих  го по пощата.
Когато ми се обадиха от магазин Скандал да отида да си получа второто становище т.е. да си взема парите ме помолиха да разпиша бланка за предадена рекламация имаше няколко възможни отговора като тест на самата бланка - 1. връщане на парите 2. отстраняване на дефект 3. замяна 4. поемане на разходи за ремонт. Предполагам за да ми се обадят и да ме помолят да отида до магазина значи все пак са ги погнали от Комисията. В отговор от КЗП пише че е подписано споразумение за помирение за връщане на паричната стойност на ботушите и с това проверката е прекратена.
Аз изпратих освен жалбата сниман касов бон и снимки на всички сертификати с които разполагаха ботушите както и писменото становище от Магазин Скандал че рекламацията не е уважена.
Петя пожелавам ти успех и на теб.
Закупената стока в случая ботуши имат гаранция 2 месеца от момента на покупката. Само трябва да си пазиш гаранционна карта или касов бон. И КЗП ще ги оправят имай търпение ще получиш отговор в рамките на 1 месец от изпращането на жалбата .....обади им се по тел. и си поискай да ти кажат с какъв входящ номер е заведена. Ако имаш още въпроси пиши на ЛС

# 34
  • София
  • Мнения: 101
....
Аз изпратих освен жалбата сниман касов бон и снимки на всички сертификати с които разполагаха ботушите както и писменото становище от Магазин Скандал че рекламацията не е уважена.
......
Само трябва да си пазиш гаранционна карта или касов бон. И КЗП ще ги оправят имай търпение ще получиш отговор в рамките на 1 месец от изпращането на жалбата .....обади им се по тел. и си поискай да ти кажат с какъв входящ номер е заведена. Ако имаш още въпроси пиши на ЛС

Имам си номерче, защото след като не ми уважиха рекламацията отидох директно в КЗП, която е на  50м. от магазина. Имам си и протокол за споразумение, който не подписах, но на него пише че ботушите са върнати без да са ремонтирани. Мисълта ми беше, че не съм представила снимка на ботушите и в какво състояние са.
Както и да е, чакам отговора в началото на април, ще пиша какво е становището им.

# 35
  • София
  • Мнения: 101
Здравейте, момичета!
Днес си взех паричките от ботушите. В петък пристигна писмото от КЗП. С две думи пишеше, че търговецът се е съгласил да развали договора за продажба и да ми възстанови сумата.
Като казах на мъжа ми, той каза, че не може да повярва, че това се случва в България.
Е, явно някои закони в България не са само на хартия.

Общи условия

Активация на акаунт