Знаят ли децата ни как да пресичат?

  • 1 568
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18

Една от причинете децата ни да не могат да пресичат е факта, че прекалено дълго ги оставяме до полата си. И аз го правя и продължавам да го правя, защото света е ужасен, но все се опитвам да си наложа да спра, защото това е света, в който те ще живеят и ще трябва да се научат да оцеляват...

# 16
  • Мнения: 46 518

Една от причинете децата ни да не могат да пресичат е факта, че прекалено дълго ги оставяме до полата си. И аз го правя и продължавам да го правя, защото света е ужасен, но все се опитвам да си наложа да спра, защото това е света, в който те ще живеят и ще трябва да се научат да оцеляват...

От каква възраст смяташ, че трябва да ги пуснем сами?
Това ще повиши ужасно броя на жертвите, аз не бих пробвала с моето  Stop
Преди години като бях първи клас съседът ни се хвалеше как детето му, мой връстник, ходи сам на училище. Докато не го блъсна кола. След това вече го водеше майка му.

# 17
  • на майната си
  • Мнения: 425
Аз лично от както е на 10 я пускам наблизо в светлата част на деня, светофара е пешеходен на ужасно натоварен булевард - само аз си знам какво ми е докато ме стрелне, но и според мен все някога ще трябва да се справят сами.
Опитвам се да я подготвя за практическите ситуации, като напр. че когато тя е на зелено има и автомобили, които също са на зелено, показвам и на практика как при ляв завой шофьора се оглежда на няколко страни и когато е вече пред пешеходната пътека може и да не успее да реагираш правилно - сиреч и тя трябва да се пази и преценява кога да мине.
Случаите когато при няколко платна някой и даде път да мине - да внимава за следващото платно...

# 18
  • Мнения: 741
Случаите когато при няколко платна някой и даде път да мине - да внимава за следващото платно...
Точно! В нашия град точно на пешеходна пътека на двулентово платно убиха 12-годишно момиченце. От едната страна й дават предимството да пресече, но от другата лента - не.
От тогава винаги повтарям на децата си, че дори и на едната лента да е спряла колата, да не пресичат докато не се убедят, че от другата лента не идва кола или ако идва - че и тя ще спре.

# 19
  • Мнения: 85
Всеки ден се учим и повтаряме правилата на водене и прибиране от градина. Тази есен ще е първокласничка. Не знам колко години още ще ми трябват докато се реша да я пусна сама до или от училище независимо, че от нас до училището са 3 еднопосочни улички. Живеем на голям булевард /училището е в обратна посока/ на 10 метра от прозорците ми е пешеходната пътека и всеки ден чувам свистящите спирачки на поредния автомобил, който в последния момент е видял знака и самата пешеходна пътека, а съответно и необходимостта да спре. За 4 години точно на тази пешеходна пътека станаха 3 катастрофи. И аз съм шофьор, но такова пълно безхаберие от страна на поне 50% от шофьорите е ужасно. Дават газ ако може да минат преди пешеходците по пътеката да стигнат до тяхното платно.
Страшно е обаче и когато децата са в група - три тръгнат да пресичат, две се върнат или се опитат и настава една суматоха.... Видя ли деца, които се чудят дали да пресекат или не задължително спирам и им давам път дори да не са на пеш. пътека, защото колкото и да се опитваш да си психолог на пътя не е лесно и няма гаранция, че си предугадил намеренията на детето.

# 20
  • Мнения: 53
Като чета тази тема и винаги се сещам за репортаж по телевизията за практиката в Англия с така наречените lollipops 1. Те помагат най-често на децата да пресекат на по-оживените и опасни улици.
В моя град положението е ... ooooh! Прескачат между колите или застават на средата между две платна, за да изчакат преминаващите около тях превозни средства, само и само да се доберат по-бързо до отсрещната страна....

# 21
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Обяснявам до втръсване. Въпреки, че повече се возят, отколкото да ходят пеш, непрекъснато обяснявам, де не се врат между колите, защото са ниски и малки и шофьора може да не ги види. Че шофьора дори и да иска може да не успее да спре - особено като беше поледицата и коловозите много нагледно го разбраха.
Давам им примери как не трябва да се пресича и коментираме подобни пресичащи.

Общи условия

Активация на акаунт