Парфюмни размисли и страсти - 150

  • 57 164
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 129
И аз не вярвам на някой да му прилошее от Vetiver Tonka, или поне не съм чувала оплаквания точно от него.
Мисля, че съм писала за негативните комплименти, които съм получавала - все за любими парфюми, и като се замисля - всичките са на L'Artisan. Но случките си имат продължение.

Първия път беше за Тимбукту - племенницата ми направи асоциация с погребението на прабаба си. Няколко години по-късно в един бутик на L'Artisan, докато душихме наред от чашките и казах, че смятам да си купя този парфюм. Тя го помириса и каза, че е страхотен и и напомня на нещо, но не знае какво. Интересно, че беше запазила спомен за парфюма, но не и неприятната асоциация.
Другия "комплимент" беше от колежка за Дзонка - набеди го, че мирише на кервиз. Миналата година пак влезе в офиса и каза, че отново и мирише на кервиз. Аз бях с Nuit de Tubereuse. Интересното е, че и двата са от Bertrand Duchaufour и тя намери нещо общо. Аз не намирам прилика между тях, и ако говорим за прилики в базата - смятам, че Nuit de Tubereuse има повече допирни точки с Пестум роуз.
Явно нещо в подправките я кара да прави асоциация точно с кервиз. Каква и е, обаче, историята с целината, така и не разбрах.  Laughing

# 46
  • Мнения: 233
"Ау, нещо си се "вкиснала!"" (колежка за Нилските градини);
"Тук мирише на животно!", "На мокро куче ми мирише!", "Това е старо и нечистоплътно!", "Къв е тоя ужас, с който си се поляла!","Някой се е изпуснал тук!" (кой ли не - и все за Румба...);
а най-често и лаконично - ММ: Това не ми харесва!, Пак си се поляла с някаква гняс!
Румба отдавна си отиде, макар да ми харесваше (ама й долавях животинското, де), но нищо друго не съм го махнала, защото някой друг не го е харесал върху мен.

Атти, пак интересна тема! Благодаря за вложеното творчество! Heart Eyes  bouquet

# 47
  • Мнения: 2 052
Споделяла съм и преди, обичам да избирам аромати с поне още един нос, за отрезвяване. Близък човек винаги казва неща, които и други може да си помислят, но да не посмеят да изрекат. Правило ми е впечатление, че ако някой не знае с какво съм се напръскала е много по-откровен (и пиперлив) в коментарите си.

Напоследък първо инстинктивно, а в последствие съзнателно се насочвам към agreeable аромати, искам от мен да лъха спокойствие, за да може малко по малко да ме обземе.

Последна редакция: нд, 19 фев 2012, 15:42 от Обич Синеока

# 48
  • Мнения: 2 445

Напоследък първо инстинктивно, а в последствие съзнателно се насочвам към agreeable аромати, искам от мен да лъха спокойствие, за да може малко по малко да ме обземе.
Прекрасно казано.Не се бях замислила на какво се дължи временната ми парфюмна летаргия,но това е,искам спокойствие за сетивата си.Друг е въпроса,че това със сигурност всеки го разбира различно или по-точно усеща.
Признавам си без бой,че Еликсира на Мерве не ми излиза от главата вече втори месец,нищо че го имам от две години,носи ми точно това спокойствие особено,когато съм на работа.Дори се замислям дали пак да не си взема О де Мерве за пролетта newsm78 ,ако някой има за даване,може да ми драсне едно ЛС Hug

# 49
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Здравейте уханни
Бях поиз4езнала, за6тото имах и продължавам да имам проблеми с кирилицата,  но пък ви 4ета редовно Heart Eyes Зареждате ме с положителна енергия от която напоследък се нуждая все по 4есто  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Благодаря на Атти за темата  bouquet
Сега по темата
Въпреки 4е използвам бойни отровни ве6тества в доволни коли4ества , 4есто и  във вид на коктейли тип Молотов*по нчкоплко разли4ни бомби на рали4ни места Wink*. обикновено полу4авам комплименти и дори  понякога се налага да записвам комбинациите и пропорциирте, за камикадзетата желае6ти  да ги пробват Simple Smile
Дори по край тези ми самодейности миналато лято полу4их  доста примамлива оферта, за работа 3 4аса дневно в безмитния,*зпла6тане, като за пълен 8 4асов работен ден с пълни осигуровки* съобразени с моето свободно време *моят работен ден е 6 4аса дневно* LaughingКоето за тази криза си е направо бинго.
Единственият антикомплимент бе6е преди няколко години от дъ6теря ми за моя фаворит Палома Пикасо
*мамо, този  флакон  е с изтекъл срок на годност* Laughing
На купони или събирания, където се налага да отида по задължение, използвам Коктейли Молотов на втора или трета степен, за да мога да си осигуря свободен периметър на съ6тествуване. в който да не влизат хора с които нямам желание да об6тувам.Понякога действа пончкога не  Simple Smile

Сестра ми, през 4иито ръце са минали голяма 4аст от съкрови6тата, които  с коите сте ме о6тастливявали  bouquet,,  ме е питала за някои от тях, *Това наистина ли мисли6 да го ползва6  *Joy
А племенника ми
*ама и ти има6 един вкус *  Laughing

Последна редакция: нд, 19 фев 2012, 16:39 от sl

# 50
  • Мнения: 7 420
   Напоследък се сблъсквам с едно странно явление...
   Какъвто парфюм и да си сложа,колкото и да е минимално количеството,мирише много силно!Чак до главоболия ме докарва!

    Засега никой не ми е казвал,че парфюмите са ми силни,но все пак ми е адски некомфортно пред хората.
    Без парфюм също не става.....

     Някой да се е сблъсквал с нещо подобно?  newsm78
    

Последна редакция: нд, 19 фев 2012, 16:57 от Селма

# 51
  • Мнения: 868
Нова колекция на Пиге тази пролет. Изглеждат интересно, но имената не са много вдъхновени.  "Мадмоазел" ме кара да мисля за КМ веднага, например, и няма да мога да се отърва от асоциацията:

http://www.robertpiguetparfums.com/parfumsNouvelleCollection.php


Обич, аз отдавна съм забелязала, че нося парфюми като форма на ароматерапия.

Селма, може да е всичко: От временна хормонна ситуация до факта, че имаш нужда от нов тип парфюми или поне почивка от тези, които носиш. Peace

Последна редакция: нд, 19 фев 2012, 18:54 от Pixie

# 52
  • Мнения: 31 311
Днес бях при Серж Лутенс. Много неща пробвах, други припомнях, блотери, записки пълна програма.
Бранда не е мой и това съм го казвала и друг път. Бих желала да имам по 4 мл. от доста парфюми за изучаване и проби, но не и цели бутилки. Повечето неща са много интересни и променящи се, но аз лично не бих ги носила. Днес най-силно впечатление ми направи на кожа Fille en Aiguilles Serge Lutens. Много сериозен, мощен аромат на тамян, борови гори и захарна сладост. На моята кожа има и много алкохол и то сладък. Чудесно ми се развива и тамяна не ме дразни. Много е хубав.
Както винаги се насладих на чудесната кожа в Daim Blond. Толкова е мой този парфюм. Heart Eyes
Пробвах за пролетта и лятото Bas de Soie и той ми допадна, въпреки, че е леко остър и доста зелен. Интересен е, но в проследяването на развитието долавям много лека, потна жилка и не бих го носила.
Нейно Величество Розата също не бих носила. Кадифена червена роза, силна и натрапчива.

Доста мисля за Табако ванил обаче. Усещам го в носа си и искам да го пръскам. Вече съм убедена че ще си взема цяла бутилка. Днес съм с него и все повече ми харесва и все по секси го чувствам, мъжа ми също. Чуден е!

# 53
  • Мнения: 813
Денси , фемините имат ли и какви са им цените тук може ли да споделиш Simple SmileБраво на теб , мерси за инфото за нас които сме по-далечко Peace

# 54
  • Мнения: 31 311
Имат Фемините да. Цените са 160 лв. и 194 лв. за парфюмите с черни етикети. За мен точно те са и най-интересните. Много са красиви подредени шишета и е удоволствие да се посети магазина и да им се наслади човек. Има много парфюми от бранда, но не и всички разбира се. Новите обаче ги има, без Водата.

С нетърпение очаквам новите парфюми на Пиге. Страшен фен съм.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Съвсем инстинктивно, без да чета описанията и само като ми мина погледа през имената реших, че Casbah от новите Пиге ще е този, който би ми харесал най-много  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 868
Денси, и аз се чувствам така за повечето от СЛ парфюмите. Предизвикателни са и комплексни, но много малко мога да нося. Повечето са като произведения на изкуството, които мога да оценя, но на които се възхищавам отстрани.  Daim Blond е моят любимец също!  Това е най-добрият велур, който познавам. (Колкото и да харесвам рози, Нейно Величество Розата ме дразни непоносимо с нещо и стоя далече от нея.)

Видях, че някои от новите на Пиге съдържат gaiac wood, който е една от любимите ми дървесни ноти--дълбока, тъмна, но и меко-галеща, и съм любопитна за тях. Подозирам, че ще ги харесам повече за СО, обаче, отколкото за себе си.

# 57
  • Мнения: 31 311
Daim Blond и за мен е върховен парфюм с наистина най-добрия велур. Има допирна точно по този показател с Ботега, но иначе са много различни. От този бих взела цяла бутилка, въпреки че имам Ботега, но не и на този етап.
Най-страннния за мен парфюм на Серж е Витриола. Четох разни неща за него, сугестирах се и непоносимата миризма на карамфили ми носи лоши усещания, които буквално ме вцепеняват.
Припомних си Датурата и отново се зарадвах, че никога не го купих. Хубав, но не е за мен.

# 58
  • Мнения: 233
Денси, а коя точно вода няма - L'Eau Serge Lutens или L'Eau Froide? "Студената вода" ми беше много любопитна...А bel jars имат ли? Така ми се ще да подуша Iris Silver Mist и Boxeuses...

Аз съм болна трети ден и малко ми е трудно с парфюмите. Все едно имам усливател в носа и не понасям нищо. Дори хигиенните ми продукти са ми достатъчно силни...

# 59
  • Мнения: 31 311
L'Eau Serge Lutens няма, всъщност и двете ги няма, да не говорим за Камбани. Само 50 мл битулки са. Най-известните присъстват.

Общи условия

Активация на акаунт