Раждане вкъщи 19

  • 37 026
  • 798
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 365
Точно така, и на мен ми се приспа адски, само че се мъчех да не заспивам, предвид факта, че дори нормалното по обем кървене ми се видя стряскащо:) Заспах едва когато се уверих, че има вероятност и да се събудя:) Да не говорим, че в такъв момент си мислех главно за себе си и оценявах щетите, за да знам в последствие как да се грижа за бебето. Нещо като в самолета, където ти казват да сложиш първо своята кислородна маска, а след това да помагаш на другите.

Аз чаках да ми го донесат, щото си е гъзария: ти си се разположила в мадонска поза, релаксираш си и идва някой с пакетче концентрирано щастие. Гот е, ако не си внушаваш, че не е гот.

# 46
  • Мнения: 4 753
Сега се смея, като си представям как бебето се ражда, удря един шамар на дулата и й казва- вие тука си имате пози, масажи, вана и топки, за да издържите 48 часа "героично раждане", а мен питате ли ме? Сипете нещо силно, че имам ужасно главоболие, щото майка ми не е раждаща богиня, а тъпанарка с изключително неудобен и ръбест таз и явно не много мозък.

Тц, тц, много си хитра значи...  А сега си представи и как бебето (след като е набило канчето на дулата и напсувало майка си), дърпа Господ Бог за брадата (или там който си избере за ТворецЪТ) и му тегли една лекция колко е некадърен и нескопосан и как я е измислил тая тъпотия с вътреутробното развитие, че то е едно тясно там и неудобно, и се налага да седиш надолу с главата... Пък как не е направил и майка му отдолу като кофа широка да не му се налага да се промъква като крадец... Въобще кой я измисли тази простотия, наречена "раждане"... Най-добре като кокошките да си люпим бебетата от яйца - все едно яйце ще ми е по-лесно да изсера...

# 47
  • Мнения: 6 365
Еволюцията, не господ. Господ няма и никого не е създавал.

 Затова процесът не е перфектен и затова дава толкова фира, ако се остави на природата. Просто така е еволюирал, да се получава естествено, но с цената на много загинали майки и бебета.

Когато човек се намеси, смъртността пада значително и хората получават илюзията, че раждането всъщност е много лесно и леко нещо.

Да, раждането е простотия, забъркана от Майката природа. Обаче с "компетентна" помощ може да стане още по-голяма, катастрофална простотия.

Не си пожелавай снасяне, да не стане като при птицата-киви. Точно както при човека, природата се е опитала да направи компромис с големи и развити малки за сметка на трудно снасяне. Женското киви снася пропорционално огромни яйца и мъжкият ги мъти, щото женската може и да не оцелее от това.

# 48
  • Мнения: 2 376
Аз пък нямах време да се уморя от раждането Simple Smile, нали само 15 мин бях в болница. След като се роди малкия, го огледаха набързо, дадоха ми го, гушнах го и не се разделихме повече. С таткото два часа го гушахме, милвахме, бебето сука няколко пъти и се оглеждаше наоколо. Качиха ни в стаята, аз си седнах на леглото, бях абсолютно в състояние да правя каквото си искам.

Допускате ли, че може да става и по двата начина - който иска си гушка бебето, който иска си почива?

# 49
  • Варна
  • Мнения: 957

Допускате ли, че може да става и по двата начина - който иска си гушка бебето, който иска си почива?

Разбира се, втория път и аз така бях, макар и без таткото. Бебето ми го дадоха след 2 часа, когато ме преместиха от родилно в стаята. Да, исках да се гушкам с бебето веднага, но в общото родилно/пред/следродилно не е най-удачно - раждат, суетят се, викат, бързат, блъскат се врати. Когато доживеем, ако доживеем, да раждаме и у нас в отделни помещения, най-удачното ще е мама и тате да са с бебчо, когато всичко е наред и няма нужда от интервенции (при майката, бебето).

# 50
  • Мнения: 2 376
Аз раждах в Тина Киркова.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 957
Аз раждах в Тина Киркова.

Това е много хубаво, разказвай, за да прочетат бъдещи родилки, да имат алтернатива.
Тук, във Варна, такива раждания има в Майчин дом, частна клиника. В двете държавни клиники, нямат база, наистина. В АГ могат да осигурят - имат стаи, пари нямат, но може и да намерят. В Окръжна просто няма място, освен ако не раждат 15-тина родилки. Но, ако пък зараждат едновременно, ще има стаи, няма да има акушерки.

# 52
  • Мнения: 6 365
И аз там, мисля, че въпреки липсата на лукс, предлагат общо взето добър микс между естествено и следене. Даже има риск да е по-естествено, отколкото искате.

Има ВИП зали за раждане, които сами по себе си са евтини, но идват с избор на екип- но пък ако ти е толкова важно преживяването, не е чак толкова ужасен разход.

Иначе сега би ми било страшно любопитно да си гледам новороденото в най-първите минути, но защото вече знам горе-долу какво да очаквам, но на самата дата се оказа, че ми пука по-малко, отколкото очаквах да ми пука.

# 53
  • Мнения: 2 376
Разказвам, но това го получаваш, евентуално, ако целенасочено го търсиш. Отношението не е такова по подразбиране. Никой не те пита искаш ли си детето или да го вземем.
Затова няма как да се съглася с изказвания, че трябва да имам постижения в кариерата, готварството, спорта, а да се оставя да ми съсипят един от най-важните моменти в живота, просто така.

При раждането на първото ни дете, мъжът ми беше ходил да си търси детето, с което беше възмутил целия персонал на известна частна болница. Представяте ли си, докъде сме стигнали? Някой да се възмущава, че на един баща му пука, че детето му е поставено някъде само, вместо да бъде гушкано.

# 54
  • Мнения: 6 365
Абе знам ли, ама колкото повече други постижения имам, толкова повече раждането бледнее. Та именно заради това едва ли персоналът си го слага на сърце, защото за момента ти се струва супер велико, ама след време няма да ти пука.

Едва ли ще те депресира за цял живот...

# 55
  • Мнения: 2 376
Ти не си мерило за другите хора. За другите хора е важно какво самите те искат и чувстват.

# 56
  • Мнения: 6 365
Аз наистина не съм мерило, затова не меря хората според себе си, а според по-големи принципи. Не е ли вярно, че всеки трябва да се стреми да надмогне себе си, а не да се взира само в собствената си личност и желания?

Не е ли това квинтесенцията на майчинството?

# 57
  • Мнения: 245
Mериш ги според "други принципи", но ги мериш ти, както ти си въобразяваш, че са онези други принципи. Т.е пак според твойта си линийка. Не всеки му пасват твоите мерки и теглилки. Надмогвай каквото си искаш, кой трябва да се ангажира да следва твоите предписания какво било трябвало да надмогва?

# 58
  • Мнения: 2 376
Аз наистина не съм мерило, затова не меря хората според себе си, а според по-големи принципи. Не е ли вярно, че всеки трябва да се стреми да надмогне себе си, а не да се взира само в собствената си личност и желания?

Не е ли това квинтесенцията на майчинството?

Напротив, доколкото виждам, всички трябва да се отнасяме към раждането си както ти.

Нали това правя? Надмогвам себе си, за да дам на децата си най-доброто раждане, най-доброто хранене, най-добрите първи часове в живота, доколкото зависи от мен.

# 59
  • Мнения: 6 365
"Нали това правя? Надмогвам себе си, за да дам на децата си най-доброто раждане, най-доброто хранене, най-добрите първи часове в живота, доколкото зависи от мен."

Егоизъм, догма, фантазия и други дребнави неща, които не си превъзмогнала, за да живееш с мисълта, че знаеш кое е "най-доброто раждане".

И жената от Туитър, дето се мъчи три дни и се разкъса яко, и тя си мисли, че е дала на детето си "най-доброто раждане". Само дето рискуваше да го умори или да го увреди мозъчно.

Искаш да кажеш, че не е твое лично убеждение и удовлетвореност, че искаш нормално раждане? Че всъщност си искала секцио с пълна упойка и хранене с АМ с цялото си същество, но заради децата си родила натурално? Че няма нито грамче, ей толкова малко суета в избора ти? Че не е плод на убеждения и догма, станали част от твоята идентичност?

Не го вярвам.

Общи условия

Активация на акаунт