Поверия за покупките за бебето

  • 4 343
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 38 760
Аз бях накупила повечето неща, но не бях подредила и изпрала, защото всички ми викаха за къде съм се разбързала и като тръгнах да раждам 25 дни преди термина си умрях от притеснение дали нашите ще успеят да оправят всичко. Crazy Така че си купи и си оправи най-малкото за да ти е по-спокойно.

# 31
  • Мнения: X
Не! Направих си списък, огледах по магазините какво има и оставих списъка на таткото, който го изпълни, когато Ния се роди.

Е, не съм суеверна, но съм била свидетел на случаи, в които бебето не се е връщало от родилния дом, така, както се е очаквало /сестра ми е един от случаите/ и затова считам, че предварителните планове не са добра идея за, каквото и да било. Нали знаеш - човек предполага, Господ разполага! Wink


Успех и леко раждане!

# 32
  • София
  • Мнения: 2 271
Сетих се още един аргумент да не оставяш покупките на таткото, като родиш; нашия татко се напил като разбра, че има жив и здрав син и като ни изписаха след 2 дни още не беше изтрезнял... Така че, не разчитай много на него.
А по въпроса за свекървата на sv_ceci, дето не била съгласна майката да си купи дрехите на бебето -  #2gunfire , само ще кажа, че ако ги пуснеш под масата от началото, после ще се качат върху нея... Не се карайте, но и дай да разбере, че по въпроса за твойто бебче си безкомпромисна, така ще си направиш услуга и за напред!

# 33
  • Мнения: 2 407
Аз от суеверие не! Но по добре като влезеш в 9 месец купи необходимото, че при нас таткото купи всичко  като родих по списък, но се беше шашнал, милия!

# 34
  • София
  • Мнения: 1 086
Аз също мисля,че основните неща поне трябва да се купят предварително.Не съм суеверна и веднага като ми казаха,че май ще е момченце,купих две синички бодита.Много е приятно и мисля да продължавам да купувам едно по едно всичко необходимо.
Успех и леко раждане ти желая!

# 35
  • гр. София
  • Мнения: 69
Иначе няма смисъл от голямо количество дрешки-страшно бързо стават малки. Според мен 5 комплекта бодита с дълъг ръкав и ританки/цели/ са достатъчни за начало.

Вярно е, че дрешките много бързо излизат от употреба, но тр. да се има впредвид, че през зимата трудно съхнат навън.

# 36
  • Мнения: 5 103
Вярвате ли в поверието да не се купува нищо за бебето преди да се роди??

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Гледам да не вярвам на никакви поверия. Вече започнах по малко да купувам разни работи. Смятам, че е невъзможно да се чака раждането и тогава да се пазари. В другите страни хората купиват всичко преди да са забременели.

# 38
  • Мнения: 2 000
Аз да. Първият път като бях бременна не купих нищо преди да родя. Сега пак така.

# 39
  • Мнения: 7 186
Категорично НЕ. Naughty

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 969
НЕ Naughty
Още в 4 месец купих на малкия комплекта за исписването Crazy
До края на 8 месец имах всичко необходимо- изпрано, изгладено и подредено Peace

# 41
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не! Предпочитам варианта с парти в 7,5 м което е
популярно в щатите. Аз не успях да си спретна такова,
но следващия път, живот и здраве,  нямя да пропусна. Mr. Green

# 42
  • Мнения: 3 216
  От всичките сьществуващи поверия това ми е най-странно. #Crazy
Как така няма да си купя нещата предварително.Това означава,че докато сьм в болницата някой друг ще свьрши тази работа.А кьде отива тогава трьпката да си избереш всичко самичка с толкова любов и желание?!
  В другите дьржави хората като си купуват всичко предварително какво-Не раждат деца ли? #Crazy

# 43
  • София
  • Мнения: 2 271
Не, даже напротив. Смятам, че това е една прекрасна част от бременността и трябва всичко да се подготви преди да се роди бебчето, а не за 2 дни всичко да се претупва.

# 44
  • Мнения: 878
ne ne vjarvam.Az pazarja oshte ot purvijat mesec i veche vsichko mi e gotovo.I kolichka i lulka daje sam kupila,da ne govorim che i klechkite sa ushi sa mi podredeni Simple Smile ,ama takava trupka e i takova shtastie ,kak njama da si kupuvash   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт