Поверия за покупките за бебето

  • 4 327
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
вие купувахте ли на бъдещите си бебета работи преди да родите ??? newsm78
С първата бременност робувах на суеверие и не купих нищо Banghead После ми се отели вола.  smile3505Втория път купих, и ми беше много приятно, и ....отдай се на насладата да очакваш бебе с всичките й екстри! newsm10

# 16
  • Мнения: 1 259
Ние си купихме по-едрите неща.Сега ще тръгвам за дрешки,не смятам да пропусна това удоволствие Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 514
Нищо не бях купувала. Като бях в 8 месец купих само един комплект чаршафчета и едно одеалце за изписването. Иначе дадох на мъжа ми един списък и Дани като се роди той със списъка в ръка хукна по магазините с бабите Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 2 271
Определено можеш да му купиш каквото си искаш.
Първо - щом толкова много майки сме купували преди да се родят бебетата, пък те са живи и здрави (пу-пу), значи е доказано, че това за лошия късмет са глупости.
Второ - ако не купуваш нищо, повечето неща ще ги купува мъжът ти или бабите, а това те лишава от удоволствието да пазаруваш за бебчето си и рискуваш да ти купят неща, които ти не искаш, например шишета, които няма да са ти удобни, дрехи, които не ти харесват и така на татък...
Така че, тръгвай по магазините  Crazy

# 19
  • Мнения: 885
Въпросът ми е следният: Понеже много ми се ще да купувам разни работи за бебето което очакваме  около  Нова година и ми се иска да купувам дрешки и играчки още от сега а ми казват , че още било рано вие купувахте ли на бъдещите си бебета работи преди да родите ??? newsm78
Здравейте,аз съм на същото дередже,ште си имам бебо около Нова година,а ми казаха да не си купувам нищо.Когато предложих да си харесам какво искам и само да отидат да ми го вземат,свекървата каза че тя не е съгласна,а иска тя да избира,с което пък аз не съм съгласна.Не искам някой друг да решава вместо мене и затова съм решила лека полека да си взема каквото ми харесва,а те да купуват каквото искат.Вие какво ще ме посъветвате,дали постъпвам правилно или ...?

# 20
  • Мнения: 6 472
Почнах да купувам още, когато бях в 5-ти месец. Когато бебето се роди бях снабдена с абсолютно всичко - като почнеш от колички, креватчета, столчета и т.н и стигнеш до клечки за уши, спирт и физиологичен разтвор. Единствено нямахме комплек за изписване, но това беше само защото не знаех точно какво ще е времето (родих началото на септември). Бях набелязала 2 варианта и бях строила таткото да ходи и да купи един от двата Grinning

# 21
  • Мнения: 2 467
Купувай! И не се лишавай от това страхотно удоволствие заради суеверия! На Жанета и бяхме накупили абсолютно всичко преди да се роди и  ми беше доста лесно след това. След раждането 1 седмица неможех да ходя, какво остава по магазини да хукнеш!

# 22
  • Мнения: 603
Дори и да не купиш всичко необходимо, направи си подробен списък /за всяко нещо марка, цвят и магазин/. Така, ако се наложи някой друг да ги купува, пак ще са по твой вкус. А и си остава удоволствието от обикаляне по магазините.
Разбира се, има неща, които няма как да не се подготвят предварително. Като креватче, матраче, и спален комплект; ваничка, малко дрешки и пелени... Но има неща, които могат да изчакат/от практична гледна точка/ Ако те влече практичността, разбира се Laughing
Мисля, че няма смисъл да се купува количка предварително, защото поне 10 дена бебчето ще си стои в къщи.
А за цевотовете - пола на бебчо никога не е 100% сигурен преди да се роди. Нашия доктор допоследно предвещаваше момиче. А пък се роди прекрасно момченце. Радвам се, че не се запасих с розови дрешки Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 10 825
Всичко бях купила още преди да се роди Дани. Такова удоволствие беше за мен да обикалям по магазините и да избирам необходимите неща. Несе лишавай от това заради глупави предрасъдъци

# 24
  • Мнения: 544
Въпросът ми е следният: Понеже много ми се ще да купувам разни работи за бебето което очакваме  около  Нова година и ми се иска да купувам дрешки и играчки още от сега а ми казват , че още било рано вие купувахте ли на бъдещите си бебета работи преди да родите ??? newsm78
Здравейте,аз съм на същото дередже,ште си имам бебо около Нова година,а ми казаха да не си купувам нищо.Когато предложих да си харесам какво искам и само да отидат да ми го вземат,свекървата каза че тя не е съгласна,а иска тя да избира,с което пък аз не съм съгласна.Не искам някой друг да решава вместо мене и затова съм решила лека полека да си взема каквото ми харесва,а те да купуват каквото искат.Вие какво ще ме посъветвате,дали постъпвам правилно или ...?

Разбира се, че ти имаш правото на избор. Защо тя да се меси? По-добре си набележи избраните неща и накарай съпруга си да ги купи, когато дойде бебето, ако ти ме можеш сега да ги купиш. А свекървата да си купи отделно, каквото си избере. След като имате различен вкус, по-добре да не става предмет на спор между вас тази невинна тема.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 390
Разбира се,че ще им купуваме!Според мен част от удоволствието да чакаш голямото събитие е да четеш информация,да говориш за детето си и да му купуваш дрешки!Никой няма право да ни отнема тези щастливи мигове!Всички тук сме съвременни мами и мисля,че не трябва да се съобразяваме с тези бабини деветини!А и това е начин да кажем на свекитата и майките си кой има тежката дума още сега! Mr. Green
Аз имам по-малък брат,който се роди,когато бях на 10,5 години.Една година преди раждането бях казала,че искам братче на Нова Година в свекито на майка ми и тя помислила,че майка ми е бременна и започна да купува-чорапки,потничета и т.н.Когато майка ми забременя наистина,имаше вече половин куфар с бебешки неща, а на изписването-цял куфар.
Миналото лято баба ми беше купила бебешко якенце за моето дете,а аз забременях чак това лято.Тя е супер емоционална жена,много е готина и знае как да изживее всички хубави мигове в живота!
Така че,да се наслаждаваме на коремчетата и да се отдадем на пазаруване!

# 26
  • Мнения: 1 107
Купувай смело и не чакай да стане декември, че тогава ще е ад по магазините  Grinning
Но пък не се престаравай с покупките, че колко неща ще ви подарят... даже може да си приготвиш списък с подаръци за близките и приятелите, за да не се припокриват  Laughing
Ние досега сме купили всичко на всичко едно корито със стойка и 4 бодита с дълъг ръкав..., но подаръците чакаха готови за употреба, когато ни изписаха Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 784
Още щом разбрах, че съм бременна купих едно розово комплектче за изписване (бях сигурна, че ще е момиченце), обаче грешно бях преценила размера и и стана чак като беше на 4-5 месеца.  Mr. Green Повечето дрешки като камизолки и т.н. взехме от братовчедка ми, нейният бебок е с година по-голям (голямо улеснение за семейният бюджет). Коритце, козметика, биберони (които използвах само за вода и то кратко) купихме около 2 месеца преди раждането. Сглобихме кошарката (стара беше, подарък от наши познати, които смятаха да я изхвърлят, но ние я стегнахме, облепихме я с мебелно фолио на мечета и сега всеки ни пита откъде сме я купили  Wink). За след раждането оставихме само количката, бебефоните, столчето за кола и други такива.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Поне си купи нещата с които ще трябва да вземете бебето от родилния дом,че аз и това не си бях купила Laughing. Таткото тича през цялото време, а аз избягах от болницата да ги изгладя Laughing.Просто тръгнах да раждам по-рано....Голям купон стана-беба беше като цигане с неща оттук-оттам.А и като се върнахме в къщи дрешките, които имахме и бяха много големи и пак хукнахме да купуваме/добре,че от форума знаех къде да ходя/. Абе май по-добре си купи някои работи....
 Иначе няма смисъл от голямо количество дрешки-страшно бързо стават малки. Според мен 5 комплекта бодита с дълъг ръкав и ританки/цели/ са достатъчни за начало. Аз си ги купувах в началото от Захитекс/ София, ул. Бигла 4/Лозенец//.Много са хубави и трайни!
 Извинявай,сега видях, че не си от София, но и при вас сигурно има добри детски магазини!

# 29
  • Мнения: 113
И за двете деца си купих всичко предварително - по мой избор и вкус. Според мен няма проблем да го направиш и ти!
Леко раждане!  love001

Общи условия

Активация на акаунт