Как храните бебето си?

  • 26 652
  • 623
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Да дошокирам обществеността - само АМ.
Детето ми е голямо, но ако имам второ дете не бих се поколебала за начина му на хранене, предвид ада, през който преминах в опитите си да кърмя Twisted Evil.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
...повечето майки предпочитат да хранят децата си с АМ вместо да кърмят по различни причини, но най-вече, за да запазят гърдите си естетични.

Всеки има право на избор, не пускам темата, за да се съдим - по-скоро ми се искаше да придобием някаква статистическа представа това дали е така или не:)


Kърмих 7 месеца, при второ дете бих се опитала и по-дълго.

Нямам никакви поражения върху гърдите от кърменето.

# 17
  • Мнения: 3 241
Трудно ми е да гласувам.
Исках да кърмя, но не ми се получиха добре нещата.
След един месец мъки (и дохранване) минах на цедене и даване с шише до 5 месеца, после на АМ до ден днешен.

Sourcherry, и аз съм си мислила по въпроса. И аз не бих повторила хамалогията с цеденето.
Но пък всяко раждане/кърмене е различно, та може вторият път да станат лесни нещата  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 273
Sourcherry, не мисля, че е шокиращо, че си хранела с АМ. Кърменето трябва да е удоволствие и за двете страни. Ако изморява и натоварва майката мисля, че е по-добре да не го прави. Право на майката е да избере как ще гледа собственото си дете, естественно и на таткото до колкото му е в правомощията в случея с храненето  Simple Smile
А що се отнася до това да не се кърми, за да се запази бюста, за мен е безотговорно решение и се питам къде е подкрепата на таткото в случея. Но всеки си знае.
Аз кърмих до 1 година и 9 месеца и в момента в който кърменето започна да ми е в тежест го отбих. АМ никога не е пил, не знам дори и как се приготвя. Биберони-залагалки също никога не е искал. За мен кърменето е невероятно удобство, особенно за по-мързеливи мами като мен  Laughing  Що се отнася до гърдите , не мога да преценя дали са увисналим защото като го отбих, се оказа че съм бременна. А и да увиснат, не мисля да ходя някъде гола, освен у дома, така че не вярвам да ми е проблем   Wink

# 19
  • Мнения: 781
Изключително кърмен е , на 1г и 8 месеца е и продължава да суче  Mr. Green Много ни е хубаво и на двамата  Simple Smile

Verinka , много съм съгласна с теб Simple Smile

# 20
  • Мнения: 354
не им се занимава със ставане по 2 пъти на нощ, кърмене на поискване и всички екстри.

Не се заяждам,но защо си мислиш,че бебетата на АМ не се будят да ядат вечер?И напротив хамалогията е още по-голяма ставаш,приготвяш мляко и т.н.Докато ако кърмиш бебето може да спи при теб и да го храниш без да се разсънваш Simple Smile
Моето дете е кърмено много малко,нямах кърма(количество за 1 ядене събирах на 3-4 цеденета) също е хранена на поискване.Повярвай ми бях се разсипала с това ставане вечер Tired

# 21
  • София
  • Мнения: 28 571
Че има хамалогия при АМ - има, но не е казано, че не може друг да я свърши, нали?  Wink С мъжът ми се редувахме и така можех да се наспивам.

# 22
  • Мнения: 354
Че има хамалогия при АМ - има, но не е казано, че не може друг да я свърши, нали?  Wink С мъжът ми се редувахме и така можех да се наспивам.

Вярно е,да Grinning Но нашия тати спеше като пън Crossing Arms
Но мисълта ми беше,че не е казано щом бебето е на АМ и няма да ставаш пак по 2 пъти на нощ или повече Wink

# 23
  • Мнения: 11 843
Sourcherry, не мисля, че е шокиращо, че си хранела с АМ.......

Предполагам, че Sourcherry също не смята че е шокиращо  Simple Smile, а мисля че  го каза по повод на това, че по-напред имаше кърмещи мами  шокирани от мненията тук.

# 24
  • Мнения: 15 379
Предполагам, че Sourcherry също не смята че е шокиращо  Simple Smile, а мисля че  го каза по повод на това, че по-напред имаше кърмещи мами  шокирани от мненията тук.

Точно!
Въздържах се от коментар, защото темата е доста щекотлива и лесно може да избие на скандал.
Както и да е хранено едно бебе в първите 6 месеца, то ще бъде здраво, умно, много обичано и прекрасно - това е моето мнение по въпроса.

# 25
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Да, всички се въздържахме от коментари. Иначе да са заключили темата още на първа страница. Сдържаността и доброто възпитание няма как да променят мнението на никого, обаче.

# 26
  • Мнения: 11 843
Аз не мисля, че идеята на темата е да се променя мнението на никого или някой да убеждава в нещо някой друг....момичето каза, че по скоро темата е статистическа Peace.

# 27
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Така е. И затова дотук темата е културна.  Laughing

# 28
  • Мнения: 506
Първото си дете кърмих до 10 месеца,без дохранване с АМ.Сега също се кърмим с малката и ще се борим докогато може Simple Smile
Гърдите преди не бяха се променили (с изключение на няколко стрии)

# 29
  • Мнения: 27 524
Първо кърмене, но за кратко време, после изцяло на АМ. Поради липса на информация, която сега отчитам поради липса на достатъчно желание, иначе щях да си я набавя по-рано  Wink

Общи условия

Активация на акаунт