моля за съвет!

  • 7 199
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 100
Притеснявам се, че без изследвания казаха, на нервна почва, ами ако има нещо в главичката, как ще разберат просто така. Оплакванията не отшумяват. Днес ме на очен

# 16
  • Мнения: 20
От опит мога да ти кажа, че с тези лекари, колкото повече се невротизираш, колкото повече ти е неспокойно, и с организмът се случва същото! получава се един непорочен кръг общо взето! колкото повече си изнервен и те е страх, толкова по зле ти става на тялото. дори да не го правиш нарочно, то е подсъзнателно. иначе това, което аз мога да предположа, че евентуално би могло да се направи (само да отбележа, че не съм лекар и моето мнение може изобщо да не е достоверно), това е едно ЕЕГ или скенер. но, няма страшно. пиши как е минал очния

# 17
  • София
  • Мнения: 2 100
Очната ни прегледа доста обстойно. Разшири зениците и откри +2 диоптър. Ще носим очила за четане. Отхвърли опасенията на личната за ретенопатия или мързеливо око.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аз бих направила скенер на главата. Не го приемай като нещо сериозно, но като знам как се свива майчиното сърце бих била по- спокойна ако знам, че там всичко е наред. Не е толкова страшно и вредно това изследване.
Не искам да пиша повече, защото не съм специалист и може излишно да те стресирам. Отидете и направете снимката, ще си отдъхнете всички, сигурна съм.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 100
Да питах на прегледа и категорично ме отрязаха. Не се правел скенер за успокоение, а при преценка  лекар. А например множествена склероза не се хваща на скенер. Дай вика сега и пункция за успокоение да правим. И двамата невролози казаха нерви истерия Sad
Ако трябва на 3ти ще ходим. Гега като се оправим след грипа, ще пуснем хормонални на щитовидната. Не знам чувствам се в задънена улица и не искам да мисля все най-лошото, но уви

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Повръщане, главоболие, проблеми със зрението, слабост в крайниците са класически симптоми за новообразувание в мозъка. Пак казвам, аз не съм медицинско лице, но покрай диагнозата на баща ми доста неща прочетох. Отиди на друг невролог, разкажи за всичките симптоми накуп и пак спомени за скенер. Не искам да те притеснявам излишно, не ме разбирай погрешно, но на твое място не бих пропуснала това изследване. Ти прецени как да постъпиш, все пак моето е само едно мнение във форум.
Ох, зачудих се дали да си изтрия поста, но все пак се отказах. Никак не искам да те вкарвам във филми, знам какво е чувството. Просто, имай едно на ум когато отидете на друг невролог.

# 21
  • Мнения: 20
множествена склероза се вижда на ядрено магнитен резонанс, другото нещо което може да даде индикация за такова заболяване това е ЗЕП - Зрително Евокирани Потенциали. потърси в интернет и ще намериш доста информация. не е болезнено, нито опасно, но сигурно ще е неприятно за малката. ямр-то за съжаление ако не ти се чака 1 месец да мине през ЗК, трябва да си го платиш. аз платих 300лв и оше 150лв за констраст, но той се слага само при нужда. скенера и пункцията доста вредят според мен. иначе те лекарите уж много се въздържат, но е по-добре да направиш изследване за да си спокойна. звучи страшно или стресиращо, но като човек минал през всичко това, ти казвам, че нещата никога не са толкова лоши, колкото изглеждат. успех!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 100
Поредна консултация с детски невролог. Доц.Божинова от Св. Наум. Една от най-добрите в София казват.
Прегледа ни, говори много с детето и заключи психосоматично разтройство.Изключи множествена склероза и тумори. Каза,че според нея не се налага скенер и за сега не иска да ни облъчва. Изписа успокоително+витамини и консултация с ендрокренолог. Ако до месец два нещата не по-отшумят, ще мислим за изследвания. Преди нас имаше дете, което не можело да ходи и му казаха,че е на психическа основа. Всички изследвания ми били ок, а то припада и не ходи. Направо ми спря сърцето.
 

# 23
  • Мнения: 7
Ми то май като не могат да разберат какво е или не им се занимава казват на нервна почва,при мене от 20 дни след множество изследвания не могат да ми обяснят защо не мога да си вземам въздух нормално и си седя така поне засега докато не тръгна пак по лекари изписаха ми успокойтелни и ми казаха някакви глупости и накрая на нервна почва- а аз съм толкова спокоен човек...

# 24
  • Мнения: 728
Повтарям момичетата , които са писали преди мен, но още една консултация с детски невролог няма да е излишна.
Направете консултация и с ендокринолог и хормонални изследвания.
Бързо оправяне, успех !

# 25
  • София
  • Мнения: 2 100
ми те не останаха детски невролози в София  ooooh! 3ма посетихме, все препоръчвани и са на едно мнение. Да ви кажа и аз вече незнам. Това с въздуха и при нас го има

# 26
  • Мнения: X
Повръщане, главоболие, проблеми със зрението, слабост в крайниците са класически симптоми за новообразувание в мозъка.......
Същите оплаквания имаше дъщерята на една позната.Откриха левкемия.
Не го пиша ,за да те плаша,просто, ако симптомите не отшумят, направете всички възможни изследвания.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 100
кръвната картина е перфектна, всички стойности са в норма
ХЕМАТОЛОГИЯ/HEMATOLOGY
Име на теста (изследване)   Резултат   Единици Референтни стойности Метод
СУЕ/ERS   9     mm/h   M до 50г. под 15; над 50г под 30; Ж до 50г. под 25; над 50г. под 30   
 
Микроскопско броене на левкоцити/Differencial count               
     клетки на Юнг             
     St   0.02       до 0.06   
     Sg   0.51       до 0.76   
     Ly   0.38       0.20-0.40   
     Mo   0.08       до 0.10   
     Eo   0.01       до 0.04   
     Ba          до 0.02   
     лимфоидни форми             
     плазматични клетки             
 
ПКК 19 показателя/Full blood count               
     HGB   150     g/L  M 130-180 Ж 115-160   
     RBC   5.42     T/L  М 4.2-6.2 Ж 3.7-5.4   
     WBC   6     G/L  3.5-10.5   
     HCT   44.5     %  37,00-51,00   
     PLT   404     G/L  130-440   
     GRAN%   55.1     %  до 76%   
     MID%   8.3     %  до 10%   
     LYM%   36.6     %  20-40   
     MCV   82.2     fl  82-98   
     MCH   27.6     pg  26.5-32.0   
     MCHC   337     g/L  295-360   
     MID   0.5     G/L  0.1-0.8   
     GRAN   3.3     G/L  2.2-8.1   
     LYM   2.2     G/L  0.7-4.2   
     RDW-CV   12.9       11-16,5   
     RDW-SD   37.7           
     MPV   8.3     fL  7.5-11.5   
     RDW   15.4     %  11.5-16.00   
     PCT   0.34           
 
УРИНА-ОХИ/URINE ANALYSE
Име на теста (изследване)   Резултат   Единици Референтни стойности Метод
Урина-ОХИ               
     Кетони/Ketones   *       (-)negative   
     Левкоцити/Leucocytes   *       (-)negative   
     Нитрити/Nytrites   *       (-)negative   
     Глюкоза/Glucose   *       (-)negative   
     Кръв/Blood   *       (-)negative   
     Oтн.тегло/Specific gravity   *       1.000-1.040   
     pH   *       4.5-8.0   
     Уробилиноген/Urobillinogen   неувеличен       normal   
     Билирубин/Billirubin   (-)negative       (-)negative   
     Белтък урина/Protein   (-)negative       (-) negative   
 
УРИНА - СЕДИМЕНТ/SEDIMENT
Име на теста (изследване)   Резултат   Единици Референтни стойности Метод
Урина-седимент               
     Левкоцити/Leucocytes   2-3       до 4 на поле   
     Бактерии/Bacteria   (-)negative       none   
     Еритроцити/Erythrocytes   (-)negative       до 1 на поле   
     Епителни клетки/Epitelia cells   (-)negative       до 15 на поле   
     Кристали пикочна киселина   единични           
     Калциеви оксалати   (-)negative           
     Други /за урина седимент/   (-)negative           
     Урати   (-)negative           
     Фрагменти от цилиндри   (-)negative           
 
ИМУНОЛОГИЯ/IMUNOLOGY
Име на теста (изследване)   Резултат   Единици Референтни стойности Метод
C-реактивен протеин/CRP   0.07        0.0-6.0   
 

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 22:55 от Ybag&Mell

# 28
  • София
  • Мнения: 99
Не знам какво да те посъветвам, но може и лекарите да са прави. Моя мъж е с нервно-вегетативна дистония. Според мен може и това да е.  http://www.blitz.bg/article/2594 Това е кратко описание на болестта. Мъжа ми не пие нищо, освен магнезии от време на време.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 100
Вчера и на ендокринолог бяхме. Всичко е ок.
Незнам да се радвам или притеснявам  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт