Избор на име

  • 5 516
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 569
Нали снега се разтопи и вече няма?

# 16
  • Мнения: 399
Angel_Dust,това и аз си го помислих...обаче преди да прочета всичките й публикации... Wink

# 17
  • Мнения: 354
П.С. Извини ме, че ти разгледах профила. Но първото ти дете не се ли казва Здравко?  Rolling Eyes

След като прочетох и мен ми стана любопитно и аз надзърнах и...авторката много искала да кръсти първото си дете Здравко на дядо си когото много обичала,но не го направила и изведнъж по-нагоре изниква,че има син на 18г,който се казва Здравко Crazy Thinking

# 18
  • Мнения: 6 713
От изброените Даниел Peace

# 19
  • Мнения: 2 216
От предложените имена единственото поносимо е Мартин

# 20
  • Мнения: 1
Oбщо взето всички теми са подчинени на опита ми да разбера дали името Здравко се харесва  или не .Защото ,ако бях представила нещата такива каквито са не съм сигурна дали щях да получа обективни мнения ! Извинявам се ,ако се чувствате подведени по някакъв начин ,но съм се видяла в чудо .Детето ми не си харесва името и иска да го смени,а е почти на 18г . Не знам точно как да приема това негово желание ....можеби причината затова,че не го харесва се крие в това че беше известно време в чужбина (учи и спорува там) и се е сблъскал с това че хората не могат да му изговорят името .....явно му е въздеиствало .Наистина е така името е типично българско и за западно европеиците е почти невъзможно да пречупят езика си и да го изговорят ,но не знам дали това е причина да си го смени .....В крайна сметка мисля ,че трябва да го подркепя.Виждам ,че това е проблем за него .

# 21
  • София
  • Мнения: 44 122
И аз мисля, че най-добре да го подкрепите, колкото и да харесваш имет лично ти, то най-важното е човекът, който го носи да се чувства комфортно, аз лично не бих се замсляба изобщо.

# 22
  • Мнения: 1
Не съм сигурна защото все пак вече 18 гоидини се казва по един начин .....и сега да си смени името.... ,но пък от друга страна сте права по -добре е да го смени сега за да не се чувства зле цял живот ..!

# 23
  • София
  • Мнения: 44 122
и какво като го смени? освен , че останалите  години ще си ги прекара в комфорт с името си...

# 24
  • София
  • Мнения: 291
Той между кои имена се колебае?
Или вече е избрал новото си име?

# 25
  • Мнения: 6 713
И аз бих искала да разбера с какво иска да го смени. Здравко може да се произнася не чааак толкова различно в чужбина... Слагат ударението на о. Ама то е така със всяко име.

# 26
  • Мнения: 1
Харесва името Даниел ! Иначе ми е интересно вие опит ли знаете ,че името му не е трудно за произнасяне в западна Европа ,защото аз от опит знам ,че им е трудно ?

# 27
  • София
  • Мнения: 44 122
Може да зависи от държавата, т.е. от езика.
Ами Даниел като иска да е - нека.
Другите имена в анкетата имат ли нещо общо с този избор или са произволно сложени?

# 28
  • Мнения: 6 713
Ами те трудно произнасят всяко чуждо име според мен, и както казва Angel_Dust, зависи от държавата.
Не знам кой знае какви примери, да речем Веселин го казват като Везелин, Десислава - Дезислава или нещо от сорта.
Който се постарае, винаги ще произнесе името максимално добре.

Иначе Даниел да, произнася се еднакво, с ударение на а-то

# 29
  • Мнения: 1
Работата е там ,че той е развил някаква непоносимуст към името си .. И честно казано не съм сигурна дали това е само причината да иска да го смени ... Не знам може би звучи остаряло ии не се чувства добре за това ..... Наистина от доста време забелязвъм ,че има проблем с това ,когато се запознава с някои казва името си с половин уста .,а иначе е общителен и разговорлив и има доста приятели .....В крайна сметка мнения много и различни ,но той носи името си .

Общи условия

Активация на акаунт