Избор на име

  • 5 521
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 242
добре де, теб защо те притеснява? не е ли най-важното за теб, детето ти да се чувства   добре? какво има да му мислиш, а и след като е пълнолетен това май вече си е само негово решение.

# 31
  • Мнения: 4 569
Остави детето само да си избере името. Голям е, сам си е харесал Даниел.
Нали той ще си го носи? Какво значение има какво мислим ние?

# 32
  • Мнения: 6 713
Според мен смяна на името не опира само да това - харесва ми,не ми харесва.
Води се дело доколкото знам, трябва наистина да се убеди съдът, че това е наложително.
Как точно е решил синът ви да си сменя името?

# 33
  • Мнения: 1
Знам много добре как се променя името -имам роднина адвокат .....като цяло не е трудно,наистина се прави по съдебен път ,но 99 процента ако искаш да си смениш името -можеш ....въпроса е в това дали да го подкрепя в начинанието или не .

Последна редакция: вт, 21 фев 2012, 19:51 от Emitoooooo

# 34
  • Мнения: 4 569
Знам много добре как се променя името -имам роднина адвокат .....като цяло не е трудно,наистина се прави по съдебен пъу ,но 99 процента ако искаш да си смениш името можеш ....въпроса е в това дали да го подкрепя в начинание или не .
Да.
Или не можеш да преглътнеш че новото име си го избира той, а ти си му дала старото? Tired

# 35
  • Мнения: 6 713
Не знам, сложно ми се струва. По-скоро ще го оставя сам да си прецени, аз лично ще си кажа мнението.  Rolling Eyes

Хора, как така лесно се сменя име, с което си живял 20 години? Какво преглъщане? ooooh!

# 36
  • София
  • Мнения: 44 242
а защо не? по-добре ли е още 60-тина години да живееш с име, което не понасяш?

# 37
  • Мнения: 1
Като цяло извода от темите е ,че като цяло името Здравко не е от най-харесваните, повечето мнения са отрицателни ,което донякъде помага за решението ми Simple Smile Angel_Dust - В една от темите сте написали,че името според вас дори е ужасно. Защо мислите така ?

# 38
  • София
  • Мнения: 44 242
защото ми е прекалено дядовско, освен това не харесвам имена от типа на Светла, Здравко, Мила, Добрина, Дивна и т.н.

# 39
  • Мнения: 1 615
Живот и здраве, човек е дядо/баба доста по-дълго време, отколкото бебе/дете Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 44 242
чак пък по-дълго...и то не само съпоставка дете, ами остатъка от живота на човека.
но като се хващаш за думата, айде не дядовско, ми остаряло, от времето на пра-пра-пра- дядовците ни...

# 41
  • Sf
  • Мнения: 978
Честно казано, не разбирам драмите на майката.

Първо, детето е практически пълнолетно, нейното съгласие при смяна на името няма да се иска.

Второ, ако детето ми се срамува да си каже името, ще го подкрепя да го смени, много ясно. Без значение колко остаряло/респ. модерно е името и на кого е кръстено.

Принципно, ако дилемата е да подкрепиш или не, то е ..хм.. доста екзотично да проучваш мненията като пишеш, че си в осми месец бременна. При това две години подред.

# 42
  • Мнения: 1 615
чак пък по-дълго...и то не само съпоставка дете, ами остатъка от живота на човека.
но като се хващаш за думата, айде не дядовско, ми остаряло, от времето на пра-пра-пра- дядовците ни...

Ех, пошегувах се... но карай!  Peace

# 43
  • Мнения: 354
Принципно, ако дилемата е да подкрепиш или не, то е ..хм.. доста екзотично да проучваш мненията като пишеш, че си в осми месец бременна. При това две години подред.


 Peace

# 44
  • Мнения: 8 919
Не знам каква е истинската история на Emitoooooo, но не се надявам поне в някоя от темите да е намерила отговор в хармония с вътрешното й усещане. Иначе си мислех, че при смяна на име се търси нещо близко фонетично.

Общи условия

Активация на акаунт