Отговори
# 30
  • Мнения: 77
Страхотна тема,Диди  bouquet
За първия рожден ден- нещо по-скромно. Водя се от принципа- рождени, именни дни-за празнуващия, а не за роднините.Тъй като Йоана е твърде малка, за да разбира, предпочитам да си направим малък празник за мен и ММ.

# 31
  • Мнения: 10
Радвам се, че ви харесва темата, момичета! Тя е красива благодарение на нашите чаровни Априлчета!

Кати, извинявай, не съм видяла снимката, но сега съм я свалила и ако имаш притеснения, че е публична, можеш да я махнеш вече.

Шмърци, бях забравила каква чаровна овца си  Joy

Pepito, не е програма, ползвала съм photovisi. Слагам бекграунд какъвто си харесам и ги подреждам снимките както си реша Simple Smile

Madlene, харесват ми плановете ти и нямам търпение да ти видя тортата! И аз от сега се тюхкам за нея, ама като ще сме си само тримцата какво ли я мисля!

За овесените ядки - аз давам от скоро. Яла е 3-4 пъти досега. В началото се притесних, че не й харесват, но после си ги хапваше с удоволствие. Тези дни ще пробвам пак и с кус-куса, че там тотално ударихме на камък.

Спанак обаче не съм давала, май е време да се поправя!

Тези дни ще допълня колажа, мисля, че ще имаме достатъчно снимки скоро  hahaha

# 32
  • Мнения: 4
Диди прекрасна нова темичка!И аз съм пропуснала доста,но си взимам урок Embarassed

# 33
  • Мнения: 0
Само ако мога да отбележа Simple Smile Диди е сложила един смехоран до един мърморан говорим за края на колажа Simple Smile

# 34
  • Червено знаме 11:)
  • Мнения: 57
Поздравления за Диди,добре,че те има Simple Smile  bouquet
За рожденния ден на Боби ще му спретнем едно голямо парти с около 40 човека и заедно с това и ще го кръстим.Надявам се да стане веселбата!!!
Овесени ядки не съм давала,но утре сутрин мислв да пробвам,иначе имам купени,ама аз не ги ям и все се чудя дали да предлагам на бебо newsm78
Тук има много нови мами,които не познавам,ама и като не съм писала...ще гледам да наминавам по-честичко!

# 35
  • София
  • Мнения: 742
За първи път се включихме в колажа и съм много щастлива!!! Липсваха ми тези статистики на 1-ва стр!!! Браво, Диди, и благодаря!!!

# 36
  • Мнения: 10
Бебшорите ни наистина са невероятни! ДА СА НИ ЖИВИ И ЗДРАВИ! Simple Smile

Първият рожден ден винаги е вълнуващо събитие и аз също се двоумя как да го отпразнуваме... Иска ми се да е с много деца, но незнам защо си ги представям после всички болни, защото едно се е оказало с вирус Sad Може би се притеснявам излишно, но знае ли човек ... Така или иначе сигурно ще е с много деца и балони Simple Smile) Тъжно ми е само, че Борко няма да може да яде торта заради АБКМ-то Sad Освен ако не се впрегна да му направя сама нещо като торта, но без мляко, яйца и масло .... не си представям какво може да бъде. Ако някоя мама, която е повече на "ти" с готвенето, може да ми помогне с интересна хрумка, ще съм много благодарна  Praynig

Интересува ме и как мога да се включа във форума във Фейсбук.

Овесените ядки и за не съм ги предлагала, но ще се поправя - звучи интересно и май доста полезно. Но за кус-куса мога да кажа, че е чудесна храна, защото може да се забърква във всякакви пюрета - и месни, и зеленчукови, и плодови. На пазара се предлага специален бебешки кус-кус, който увира точно за две минути Simple Smile

# 37
  • Мнения: 384
Здравейте
След дълго отсъствие реших отново да попиша тук, домъчня ми за форума  Heart Eyes

Малкия ни мъж вече прави първите си крачки и макар че навън все още е снежно и невъзможно за количка, излизаме навън пред блока и газим в снега. Надявам се днес отново да е така слънчево и да се поразведрим. Вие как сте с разходките?

Диди, благодаря, че поддържаш темичките тук, прекрасно се справяш, не знам как успяваш да си на толкова много фронтове   bouquet

# 38
  • Мнения: 2 351
Честита нова темичка - като винаги е направена чудесно. Благодаря   bouquet
Ние защото вече отпразнувахме Рожденият ден да кажа - празнувахме го в къщи. Беше планирано да е с бабите и дядовците и кръстника, но се случи в най-лошото възможно време и едните баба и дядо не можаха да дойдат /26.01./. Та в крайна сметка си бяхме ние, едните баба и дядо и кръстника. Според мен децата са още малки за празнуване навън или в клуб, защото те си имат техен график за храна и спане, който навън би се изпълнил не така лесно. Говоря от гледна точка на това, че все пак съм с близнаци и те са недоносени т.е. те на рожденият си ден даже и нямат 1 година  - за развитието говоря. Единственото, което направихме бяха балони в детската стая и 2 торти.
Има ли дете, което отказава да яде не гладко пасирана храна? Вече незнам какво да правя  - единият яде всичко, другият категорично ми отказва детска кухня. Отказват ми и пресни плодове.

# 39
  • Мнения: 2
Я колко е уютно тук:)
Диди, благодаря за труда и за артистичността! Чудесна изненада е колажа.
Много прегръдки от нас.

Не мога да повярвам колко са пораснали всички бебоци. До преди няколко месеца обсъждахме кърмене и колики, а сега вече сме на тема 1-ви рожден ден!
Страхотно! Времето наистина лети!

# 40
  • Мнения: 2 343
Слава, можеш да приготвиш тортата за децата, така и Борко ще си хапне. Аз също ще направя тортата за РД за децата, защото не искам Ния да яде купена торта с всичките и вредности вътре.
Не знам дали това, което ще ти предложа ще ти свърши работа, ти ще прецениш. Можеш да замениш маслото с кокосово масло (скъпичко е, около 35 лв. за 500 гр., но е икономично, четох, че стига за 4-5 месеца)
Захарта се заменя със стевия, НО трябва да се направи 1 пробна торта, защото количеството стевия е много по-малко от захарта.
1 вариант
2 вариант
3 вариант
Интересни рецепти за идеи

Последна редакция: ср, 22 фев 2012, 16:12 от Мира:)

# 41
  • Мнения: 328
Има ли дете, което отказва да яде не гладко пасирана храна? Вече не знам какво да правя  - единият яде всичко, другият категорично ми отказва детска кухня. Отказват ми и пресни плодове.

Да, Веси. Усети ли парченце, дори и мекичко да е веднага го плюва. До сега нито едно пюре 8+ не съм успяла да пробутам. Веднъж и правих домашно тиква със зелен боб, намачкани с вилица. Изяде няколко хапки, но предложени с виличката. Вечер когато ние вечеряме така й давам морковче или картофче, ако е сготвено като и за нея. И може би затова си го хапна. Не дъвче и все още няма зъбки, може би и затова й е по-страно и не знае какво да прави с тези парченца. И пресен плод отказва, пробвала съм само с ябълка и банан.

Не излизаме на разходка с количката, само на терасата. Вижда ми се ужасно трудно да изляза сама с количка и бебе, по тези не изчистени улици. Макар, че парка ми е на 5 минути и пресичам само една улица. Моля се събота/неделя времето да бъде така хубаво като сега, за да мога да изляза, ще има кои да ми помогне ако закъсам в преспите. А и има авария в блока и стълбите между етажите се заледяват, асансьора не се отваря на нашия етаж.  ooooh!

И аз за рождения ден мислех да направя торта специално за Веси. Нещо от сорта на обикновени бисквити, натопени в компот и залепени с нишесте (направено с вода) и плод (плодово пюре); не съм много сигурна че ще се получи, обаче.

Последна редакция: ср, 22 фев 2012, 11:22 от pepito21

# 42
  • Мнения: 7
Тъй като виждам, че обсъждате тортички вече, ви пускам една идейка от мен http://nunkata.wordpress.com/2012/02/22/the-first-cake/
Кремът не съдържа много захар, има по-скоро приятен плодов вкус, което според мен го прави подходящ за деца в малки количества естествено  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 10
Леле, Мира:)!!!
Първият вариант е направо феноменален Simple Smile   bouquet Непременно ще го пробвам  chef И е точно за нас Simple Smile) Боже, толкова съм щастлива! Изобщо не си представях, че малкият ще има истинска торта с тая алергия. Ти направо ни спаси Simple Smile  Hug Heart Eyes
Благодаря, Благодаря, Благодаря!!

# 44
  • Мнения: 2 208
Шмърци, бях забравила каква чаровна овца си  Joy

Диди, веднага се поправям и ще напомням по-често каква овца съм  Mr. Green

Сега отива да ви изчета, че доста сте поизписали...

Общи условия

Активация на акаунт