Бременни майки в чужбина - Тема 42

  • 46 678
  • 702
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 191
B.B., Странно Пиле, Ла Ви, Вал, Калалити, Ир, Дарлена, Люцканова, НелиДи  Hug Благодаря ви момичета, страхотни сте и наистина се чувства човек добре в такава компания Simple Smile

Слънцето и тук нещо се крие, нали Май месец наближава, просто явно ще трябва да почакаме още до лятото Simple Smile Но пък всичко цъфти и е страшно красиво наоколо, мирише на цветя   bouquet

Калалити не сме направили бебето на годишнината Simple Smile То се е появило в месеца на Любовта Simple Smile  Joy

# 691
  • Switzerland
  • Мнения: 86
Sarnia добре дошла миличка , аз следя тази тема от доста време преди да вляза в отбора и знам какво се случи преди време , за това сега само положителни мисли и бягай от всичко негативно  . Трябва да си убедена вътре в себе си , че всичко е ок и то ще бъде , аз поне го вярвам Hug Hug Hug Hug Hug
Minaaa не се шашкай , знам , че не е лесно , но е много важно да не си паникьосана когато настъпи момента основно поради няколко  причини - бебето усеща всичко и ако ти си в стрес , за него това е още повече и второ - ще трябва да инструктираш паникьосания / със сигурност/ татко да направи нужното за да се озовеш в болницата , все пак "силния пол " има нужда от побутване в такива моменти  hahaha и не на последно място - колкото си по спокойна , толкова по адекватно ще можеш да изпълняваш всичко , което ти се казва от акушерка или доктор , това е изключително важно за теб и за бебка  Peace
Бебелина     http://www.youtube.com/watch?v=DK2P8Ziqc6Y ето клипче където е обяснено , а мисля , че лесно ще намериш в нета от кога се започва , аз лично не съм правила и няма да правя и сега  Wink
B.B. мила , не те оставиха на мира тези ръце  Hug стискам палци да може сега да те сложат тези инжекции , че поне това да не мислиш  baby_neutral
странно пиле браво за килограмите   Hug  и аз искам слънчицееееееее , ама тук в шоколандия всеки ден се сменят по няколко сезона  #Crazy слънце  , дъжд , градушка , почти съм сигурна , че на по-високото и сняг вали  Crazy А аз искам вече лятоооооооо , писна ми от лошото време , направо ме депресира  newsm09
Darlena браво на теб , знаех си аз , че ще успееш  Peace  сега релакс  Hug
Вече нямам търпение да се срещна с док вдругиден , да видя тоя калпазанин вътре кви ги върши , че на моменти имам чувството , че ще ми изтърбуши яйчниците  #Crazy Забелязах обаче , че когато ми е нервно просто не се спира човека и гледам вече да не се ядосвам , че той да си е наред . Моля за стиснати палчета в четвъртък , че тогава ми е теста за диабет и дано го мина успешно , че без сладко ще умра просто  ooooh!
Пожелавам ви хубав и слънчев ден/нощ мили момичета  Hug Hug Hug

# 692
  • Мнения: 0
Добре дошла при бременните коремчета на Sarnia!!! Ето че имало още една канадска бъдеща мама!
Желая ти лека и безгрижна бременност, само положителни емоции и най-сладкият бебок на финала!  baby_neutral
B.B - дано е възможно да ти сложат инжекция и сега и да се облекчи болката в ръката...  Praynig
Успех на Странно пиле с втория тест за диабет, дано резултатите са в нормата и да може да “прегрешаваш” отвреме-навреме  Joy
За отчетните теми - ами и аз като вас не намерих мястото си там... Различни са нещата просто... Само прегледи, дребнави битовизми и суеверия. Последно като четох в юнската тема беше едно надпреварване кой ще купи най-скъпата количка  newsm78
Абе, тук си е най-добре  Hug
Браво на  Darlena за защитата - герой си ти, да го отпразнуваш подобаващо и успех на теста за диабет!
Lyuckanova, май всички ти завиждаме за слънчицето и разходките! Тук е ужасно вече втора седмица - дъжд, мокър сняг, вятър и студ. Брррр не се издържа вече  #Cussing out
Minaaa няма да се даваш - кураж, всички ще сме с теб и ще ти изпращаме мноооого положителна енергия!
MilaB - имаш стиснати палчета за четвъртък, дано резултатът е ок, а за клипчето много мерси,  аз не съм решила дали ще пробвам и затова събирам информация, а в нета е пълно то се знае  newsm78

Благодаря и на B.B и NellyDi за отговорите относно въпросния масаж.

Ние днес бяхме да видим бебка, станала е 2.300кг и както обикновено не спря да се върти, смучеше си палеца, качваше си крачетата на главата, играеше си с пъпната връв точно пред лицето и отказваше да заеме нормална поза за снимка  Joy
Лекарката опита всичко, буташе и натискаше отвсякъде за да направи заветната снимка, а на мен ми беше много смешно, защото постоянно й повтарях, че аз не държа и за мен не е от значение.
Накрая фъстъчка така се разсърди от цялото ръчкане, че взе да се мръщи и да прави физиономии, сложи си и двете ръчички пред лицето и ни отписа тотално  hahaha
Та както лекарката каза - този път снимка за ФБ няма да има  Laughing
Важното е, че всичко е наред, расте бузланката, контракции нямам никакви, плацентата нямала никакви калцификации, т.е не старее все още и май ще си изкараме до термин двечките!
Дано, че много искам да е първата седмица на юни, както е по план  Peace

Ами хайде оставям ви, ейййй че дълго стана!
Гушки на всички и ви желая слънце и пролетно настроение!   bouquet

# 693
  • Мнения: 72
Darlena , честито, много е приятно и освежаващо да прочета за нещо различно от бебешките въпроси. Благодаря за тортата, беше много вкусна!
Sarnia , и на теб  честито. Аз миналата година юли месец бях намразила всичко и всички и никога не исках пак да съм бременна от страх да не се случи отново, но ...... съдбата ме изненада.
Споделяй ако имаш нужда, много помага. Пожелавам ти лека и спокойна бременност!

Приятен ден на всички!

# 694
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 478
Здравейте, момичета! Grinning
Sarnia, добре дошла, пожелавам ти приятно бременеене с пухкав финал! Hug
Darlena, честито, браво на теб! Hug   bouquetНе е лесно да съчетае човек бременност с умствен труд. Аз мислех да уча да си подобрявам норвежкия(най-вече граматически), но такъв умствен мързел ме гони( за сметка на физическата активност, в това отношение съм неуморна от началото, чак напоследък взех малко да се кротвам). Crazy
Бебелина, четох наскоро в моята норв. книжка за бременността за този масаж и че се почвал някъде от 36 седм. и нататък евентуално.
B.B., дано ти мине по-скоро ръката.  Hug
На мен пак ми се гади от няколко дена(от 12 г.с. до скоро не ми се беше гадило) и днес ходих на лекар. Каза, че може и да си е съвсем в реда на нещата, но за всякакъв случай ми взеха кръв от вената и урина. До седм. ще са готови резултатите. Дано всичко е наред. Praynig Кръвното ми беше леко ниско, каза че е нормално.
Док каза също да ям начесто и по-малко. Аз така и правя, даже напоследък хич не ям много в сравнение с предните месеци. Всъщност от тукашния Великден не са ми мръднали килограмите- все са си 63(започнах от 51 кг, височ. 163). Но старото ми изпитано средство-безалкох.бира си действа пак. Като си пийна една-две и ми разминава. Simple Smile

# 695
  • Мнения: 24
Sarnia,добре дошла и от мен!Приятно и леко бременеене заедно с нас Wink

# 696
  • Мнения: 3
Здравейте майчета   bouquet

 Darlena поздравления и от мен  Hug   bouquet

Sarnia честито и добре дошла при нас  Hug Както са казали момичетата много положително мислене и всичко ще е наред  Peace  Пожелавам ти една лека бременност и един красив пухкав финал  Hug
Относно отчетните теми и аз бях за малко там и разбрах че не са за мен.Така като ви чета май всички чужбински мами се различаваме от българските.Като ги четях и си мислех,че и аз с първата бременност ми беше в България,ама не съм ходила всеки ден на лекар.Поради усложнения и тежка бременност на мен ми се налагаше да ходя поне веднъж в седмицата ,а доста често и почти всеки ден съм била там,и си спомням,че ми беше писнало,а днешните бременилки да има как всеки ден ще ходят.И ми е много странно как всички връщат и им е лошо а пишат през 5 мин. във форума  Thinking на мен като ми е лошо компютъра ми е последната мисъл която ми минава през главата.След като открих тази темичка ( благодарение на Неда  Hug ) тук си ми е много уютно и не ми се четат други Simple Smile

B.B.  Hug измъчи се бе мила,то диабета сега и ръцете,дано има лек и в това положение и бързо да минават  Hug

Бебелина мома с характер ще си имаш  Grinning не може да се прекъсва бебешката игра когато вие искате да е гледате  hahaha

Кой искаше слънчице,при нас има много - очаквам адреси за доставка на слънце  Laughing
Val а ти може да помислите за преместване на сам,тук си имаме и слънце и плаж и много екстри  Laughing

Момичета да ви кажа днес ми беше часът за първи преглед.Аз с такова вълнение очаквах тази дата,че от мерак цяла нощ не съм спала почти,като очакванията ми бяха,че ще ме запишат да ме следят и нормално ще мина първи ехограф да видим всичко наред ли е с бебока.Е да ама не.Отидохме ние сутринта и ме поразпитаха малко за фамилията и мен,претеглиха ме,кръвното и толкова.Като сестрата каза че тук ехографа се правел след 12ГС,това добре,казах си ще изчакаме още малко.Учудването ми дойде после,след като ми даде направление (или там както се казва) за ехограф и кръвни изследвания,ми каза,че следващата седмица се правело изследването за Даун,като се взима кръв само  Shocked Поправете ме ако греша но това изследване не се ли прави с ултразвук или ехограф? А и как е възможно без да са видели дали има наистина бременност,дали не е кухо яйце или извън маточна,да ме изследват за генетични заболявания ?

Ахх отплеснах се малко ...
много гушки за всички и приятна вечер/ден ви желая  Hug  Hug  Hug

# 697
  • Мнения: 405
смени си лекаря... Спред мен това е пропуск на лекаря да не установи бременността с ехограф. Иначе за Даун, да освен кръвен тест се прави и ехограф, в който освен всичко се гледа и... тука му викат размер на nuque, на бг не знам как се казва.
Тест за генетични не се прави, поне тук.
Само спин, хепатит, рубеола и токсоплазмоза, тироида също.
Иначе и тук първия ехограф се води след 12г.с и точно се гледа за даун., но моя док. си ме погледна на вагиналния.

# 698
  • Мнения: 1 069
tsveteli, и мен не ме прегледаха на ехограф преди 12-та г.с. И аз попитах, ами ако е извънматочна - а акушерката ми отговори, че ако е така щяла съм да се превивам от болка. Каза ми само ако прокървя да отида в спешното да ме "изчистят". Тук явно не ти обръщат внимание преди 12-та седмица. И на мен ми беше странно, но е факт.

Аз обаче паднах по стълбите на къщата и ходих в спешното преди заветната 12-та седмица и ме гледаха...  Hug Бъди спокойна, всичко ще е ОК  Hug Hug Hug

la vie est belle,
това за което говориш е измерване на дебелината на нухалната гънка, по която се изчислява дали има риск от синдрома на Даун.

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 21:30 от NellyDi

# 699
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
tsveteli, това 4ас за ли4ният лекар ли е било? И при нас пьрвият екограф е в 12 седмица. Но при ли4ният лекар можеш да ходиш когато поискаш. Да ти кажа не си спомням при пьрвата бременност кога са ми правили изследване за Даун newsm78,но май е в трети месец. Не ти ли направиха тест за бременност поне Thinking?
А...аз с пьрвата бременност посещавах 4есто бьрза помощ, просто с такава бременност може да се напише книга Sad.Искрено се надявам сегашната да е малко по-разли4на Mr. Green.

Да ти кажа напоследьк все за Барселона и аз говоря-кога да отидем и до там,но май време не ни стига за нищо. Да не ти казвам какво 4удо беше да отидем до БГ за 4 дни зимата ooooh!.

# 700
  • Мнения: 2
Sarnia - радвам се за хубавата новина! Безпроблемно бременнене и както повечето мамчета са ти казали мисли позитивно. Искам да споделя от опит какво ни се случи на нас. Когато ме приеха в спешното с кървене и до като лежах на леглото за да се разбере какво точно става си говорихме с моят мъж и си казахме, че каквото и да става е за добро. Тогава със сърцето и ума си се молех на Бог да промисли за най-доброто за нас и оставох този товар в ръцете на Всевишния. Когато идваше сестрата да ме види аз си се усмихвах, защото бях убедена дълбоко в себе си, че всичко съдейства за наше добро, каквото и да е то. Тъй като трябваше да ме изпишат от спешното ме изписаха, че правя спонатен аборт, но аз избягвах всякаки лоши мисли да ми минават през главата. Аз съм на мнение, че човек може да си контролира и мислите. Имах и перипети през бременността, притеснявала съм се, нормално е все пак сме хора, но гледах да мисля позитивно. А и имах невероятна подкрепа и насърчение ту в форума и мамите от този форум станаха част от мен за отрицателно време. Не мога да го опиша с думи, как хора, които не си виждал могат да оставят белег в сърцето ти. Многооооо  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug и далеч от негативни мисли и хора!

a_tita  Hug Hug Hug Hug видях, че си писала. Звучиш по-добре, за което сърцето ми се радва!!!

B.B. не ми харесват тези новони за ръцете, че отново ще трябва да се правят манипулациите  Cry . Надявах се, че ще устискш до края на бременността.  И аз като теб имам шесто чувство, но при мен се отнася за мен и много близки хора около мен. Твоето е по-развито Wink

Честито на Дарлена за защитата.   bouquet
Няма да успея да коментирам всички ви, но ви изпращам много  Hug Hug Hug Hug и се пазете!

Аз нищо не разбрах от Великден - нито козунак правих, нито яйца. С мъжа ми отново не успяхме да го отпразнуваме, но пък си получихме Великденски подарък Simple Smile И искам да споделя с вас моя разказ.
Ето как започна всичко 
Петък 13-ти  хубава дата, но не успяхме да я хванем. Събудих се сутринта към 8.00 часа и изпратих мъжа и свекито да отидят да вземат разни неща за бебка от брата на мъжа ми и неговата жена (те нямат деца), но бяха им дали разни неща за нас. След като се върнаха ходихме да пийнем кафенце да се видим с брат му. През целия ден никакви изгледи, че ще се започне скоро раждането. Имах непостоянни, преминаващи из целия корем слаби болки, но нищо повече. Вечерта изчаках мъжа ми да се прибере, за да разбера как е минал неговата 1-ва работна вечер и се ориентирахме да си лягаме към 12.30 та и по-късно може би. След около 1 час може и по-малко ме започнаха силни болки в кръста и стягане на корема. Засичах през колко време се случват кинтракциите бяха на 10 минути, после на 8, след това на 20 и пак на 8 ... неравномерни. Не успях да спя, че ставах да ме облекчи (в легнало положение беше доста неприятно), към 5 часа влезнах да си взема душ. Под душа се чувствах страхотно, имаше облекчение, но след като излязох от банята болките започваха отново. Успях да си изсуша косата и да се облека. Към 6.20 събудих мъжа си да се оправя и да ме кара към болницата. Багажа ми беше готов, мъжа ми се облече набързо. Той цяла нощ ме усещаше, че скитоствам из стаите, а и в началото когато видях, че контракциите са на 10 минути го предупредих, че се започва. В болницата бяхме в 6.30, докато попълним разни документации и т.н. в 7 часа ме приеха в отделението. Сложиха ме самостоятелна стая (тук стаите са като на хотел – в банята си имаше и джакузи , не че го ползвах). В тази стая, в която ме приеха, там родих и в нея си бяхме до изписването. Единственото, което не ми харесваше ика в стаята, беше климатика, който постоянно ми духаше и заради него след това и все още имам проблем с лявото ухо и лимфният възел зад него (боли ме и леко е поддут). В 7.30 дойде моята лекарка, тя беше дежурна този ден в отделението и ме провери имах 5 см разкритие. Спука ми водите и контракциите ми станаха по-болезнени. Пита ме дали искам епидурал, в началото отказах, но към 10.30 от това ще не бях спала вече 24 часа се чувствах изтощена и знаех, че ще ми трябват сили за напъването поисках да ми сложат. След епидурала ми пуснаха и окситоцин за ускоряване на процеса. Точно три контракции и не чувствах нищо. Към 12.00 имах вече 7 см.разкритие. Успях да дремна малко. Около 13.30 – 13.45 часа разкрититето вече бе 9 см. Акушерката започна да ме проверява по-често и към 14.30 вече имах пълно разкритие. Тя по изчака малко и ме предупреди, че при първо раждане за напъването отнема около час – два. В 14.35 започнахме да напъвам. Мъжа ми ѝ помагаше. Аз постоянно гледах часовника. Минаваше вече 15 часа и я попитах дали ще успея да родя до 16.00 часа. Исках да хвана и българското 14-ти април Wink Отговора беше със сигурност. Към 15.25 дойде и лекарката и още няколко сестри. Мъжа ми преди това каза, дойде ли лекарката значи си на финала  . Продължавах с напъването, мъжа ми го изпратиха в единя ъгъл на стаята. Докато напъвах само чувах продължавай, давай още малко. Усещах доста, въпреки упойката. Така в 15.42 локално време проплака наша принцеска София. От едната ми стра я чувах нея да плаче, а от другата мъжа ми от радост  Аз си поревах с него, но не истински, след като мина суматохата около нас си ревнах както трябва . Нямам шевове, предполагам се дължи на това, че София се роди мъничка - 2412гр. С нея и с мен всичко беше наред. Питаха ме дали искам да я гушна веднага, но аз предпочетох да я измият и оправят и след това ми я дадоха. Започнахме да се опознаваме и да се учим да се храним. Обслужването в болницата беше много добро. Акушерката беше страхотна и ме предразполагаше да говорим, да не се притеснявам (аз съм доста притеснитела), а и особено след като знаех, че няма да ми правят клизма. До като бях в болницата ме болеше гърба от епидурала и ми беше некомфортно като ходех по малка нужда (най-вероятно заради катетъра, който ми бяха сложили заедно с епидурала, че нямаше как да ставам от леглото), но всичко се преживява и забравя. Не съм взимала други болкоуспокояващи. И тъй на 14-ти април вкъщи ще си празнуваме два празника – рожденият ден на детенце и именния ден на тати 


Доста дълъг ми стана поста, но се надявам да не ви е отегчило!  Hug от нас със София, която вече я мъчат колики. Не стига, че ни се роди мъничка ми сега и това  Whistling

# 701
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
megipo Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 702
  • Мнения: 25
Ооооооо какъв страхотен завършек на тази тема Simple Smile Меги страхотен разказ си написала. Благодаря ти!

Мили мами новата тема е готова и за да е по удобно ще направя цитат на поста на Меги в новата тема. По този начин всеки който иска да го прочете може да го направи в новата тема.

Приятно бременеене в новата тема, а за мен тя ще бъде последна като бъдеща мама. Естествено ще продължавам да ви чета и да ви се радвам на всички. Искам тук да използвам да благодаря на всички, които ме подкрепяха през тези месеци и за всичко споделено приятно или неприятно. Тук намерих страхотни приятели.

БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!

ЕТО ЛИНК КЪМ НОВАТА ТЕМА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=654789.new#new

Последна редакция: чт, 26 апр 2012, 06:09 от Бременелки в странство

Общи условия

Активация на акаунт