Рекламират кренвирши "Сачи" в градини и училища

  • 12 481
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 145
Deni-meni, заради този пост:
В нашата детска градина също имаше такъв театър и на моето дете много му хареса и не са ни искали пари за него , моето дете не е пожелало да яде Сачи след този театър , нито го е приело като реклама , а като забавление.
помислих че са им давали след театъра, може съфорумката да е имала предвид че детето не е искало да му купуват, така че съм се заблудила.


Да извинявам се , може би не съм се изразила правилно - там не са яли нищо децата , имах предвид , че изобщо в последствие не е пожелал да яде.

# 16
  • Мнения: 28
В нашата детска градина също имаше такъв театър и на моето дете много му хареса и не са ни искали пари за него , моето дете не е пожелало да яде Сачи след този театър , нито го е приело като реклама , а като забавление.Отделно са им дарили рисуки за оцветяване , които за него са много интересни и пак детето не ги е приело като реклама , а интересни картинки за оцветяване.В друга детска градина в нашия град са казали на родителите , че пожелание могат да заплатят за театъра по 2 лева , за да се закупят играчки за децата .В цялата тази работа аз не виждам нищо лошо нито за децата , нито за родителите .

П.С - Всички родители бяхме попитани дали сме съгласни или НЕ .

6sense6, много съм впечатлена от градината на твоето дете и другата детска градина, в която мнението и участието на родителите в подобни инициативи е взето предвид. Моля, да ни кажеш кои са тези места за пример.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 437
А вие ако знаете в нашата какви кампании има...последната беше на вафли "Ная"...покъртителна! Това беше най-безумното нещо, което бях срещала.
Против съм, но при мен вече стана навик да съм против и ме гледат, като заядлива кукувица. Ефектът е нулев.

Ето да видите за какъв абсурд говоря :

http://img403.imageshack.us/img403/678/p1390399.jpg

 Mr. Green

Последна редакция: ср, 22 фев 2012, 09:45 от Мръндарина

# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
Имаше и в нашата градина. Не ми се струва редно, особено ако черпят децата. Дъщеря ми обаче не беше впечатлена по никакъв начин.
В друга тема някой беше споделил за театър с цел релкама на Зайо Байо, където са раздавали пакети на децата - ето това вече е гадно.

# 19
  • Мнения: 372
А вие ако знаете в нашата какви кампании има...последната беше на вафли "Ная"...покъртителна! Това беше най-безумното нещо, което бях срещала.
Против съм, но при мен вече стана навик да съм против и ме гледат, като заядлива кукувица. Ефектът е нулев.

Ето да видите за какъв абсурд говоря :

http://img403.imageshack.us/img403/678/p1390399.jpg

 Mr. Green

Е чак пък толкова ли е безумно.Вие тези деца в стъкленица ли ги държите?Все едно вафли не са виждали.Какво толкова се е случило след тази така абсурдна кампания с детето ти?Нещо да е пострадало,да са го отровили с вафли ли?Вие представа имате ли какво се продава в лавката в училище?То не трябва да ги пускате и на училище в такъв случай.

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 2 437
А вие ако знаете в нашата какви кампании има...последната беше на вафли "Ная"...покъртителна! Това беше най-безумното нещо, което бях срещала.
Против съм, но при мен вече стана навик да съм против и ме гледат, като заядлива кукувица. Ефектът е нулев.

Ето да видите за какъв абсурд говоря :

http://img403.imageshack.us/img403/678/p1390399.jpg

 Mr. Green

Е чак пък толкова ли е безумно.Вие тези деца в стъкленица ли ги държите?Все едно вафли не са виждали.Какво толкова се е случило след тази така абсурдна кампания с детето ти?Нещо да е пострадало,да са го отровили с вафли ли?Вие представа имате ли какво се продава в лавката в училище?То не трябва да ги пускате и на училище в такъв случай.



Алексина, не се пЕни с толкова въпросителни. Децата ми ядат от всичко по малко- и вафли (основно споменатата марка), и чипс, и кренвирши, но относно глупостта и простотията гледам засега да ги държа в стъкленица.
Явно на теб не ти прави впечатление, но приказката е меко казано малоумна. Физическото и духовното отравяне за мен са еднакво силни. И в нашият случай комбинацията е невероятно добра.

# 22
  • Мнения: 46 591
Е чак пък толкова ли е безумно.Вие тези деца в стъкленица ли ги държите?Все едно вафли не са виждали.Какво толкова се е случило след тази така абсурдна кампания с детето ти?Нещо да е пострадало,да са го отровили с вафли ли?Вие представа имате ли какво се продава в лавката в училище?То не трябва да ги пускате и на училище в такъв случай.



Говорим за умишлена рекламна кампания по детските градини.
Именно защото децата ядат достатъчно боклуци, не мисля, че детските заведения и училищата трябва да са поле за подобни зарибявания.
Вместо да се учат там на това кое е полезно, се възпитават в любов към боклуците.
Не приемам за човешко да насочиш рекламата си директно към бебетата, защото в градината са си точно бебета, грозно е.

Знам какво се продава в нашата лавка, но детето ми пазарува от нея веднъж месечно, има достатъчно добра хранителна култура и сама се ядосва на рекламите за "полезни" продукти. Което не значи, че живее в стъкленица - когато поиска, получава, но е с ясното съзнание, че това не е полезно и не е за всеки ден. Ако детето от градината расте с мисълта, че тези продукти са направени специално за дечицата, за да растат по-здрави, по-високи и т.н., положението е съвсем друго.

В съседния подфорум пусках тема за бизнесът в училищата, мнението ми за подобни фирми, които обикалят децата по всякакъв повод е крайно, не е това начина.

# 23
  • Мнения: 1 574
Далеч съм от мисълта,да държа детето под стъклен капак и др.дивотии това е просто невъзможно а ,аз не го искам. Твърдо съм против обаче да пропагандират подобни продукти в градини и училища. Нали все цъкаме на заглавия от рода на "Българчетата дебели,масово затлъстяват" и т.н. а в един момент точно от там ,откъдето трябва да започне промяната заедно със семейството да се случват такива неща.
Ако беше рекламен похват на Бондюел примерно,щеше да се гледа с друго око от родителите въпреки ,че пак щеше да е пропаганда.

# 24
  • Мнения: 19 351
И аз не виждам нищо лошо в това.Все пак винаги може детето да не гледа театъра като на родителите не им е приятно.Те децата по телевизията гледат всякакви реклами на какви ли не вредни продукти,едва ли толкова ще ги впечатли някакъв театър за кренвирши и банички.
Кои деца гледат? Говори за твоето. Моето гледа телевизия, само когато аз му позволя и избираме канали без реклами.
Намирам го за отвратително да правят реклама на кренвирши и салами на деца. Sick

# 25
  • София
  • Мнения: 1 455
 Ето една интересна статия http://novinar.bg/?act=news&act1=det&stat=center&mater=MjExNjszNg==#.
 
Намирам го за отвратително да правят реклама на кренвирши и салами на деца. Sick
И за да е тотално отвратително, тези продукти се рекламират като ''направени специално за деца'' като част от здравословното им меню.

# 26
  • Мнения: 19 351
Навремето във форума имаше някаква реклама на кренвирши за деца, на които се мъдреше, че са с витамини, а като се зачетеш подробно в съдържанието имаше и натриев глутамат.Може и пак Сачи да са били Sick

# 27
  • Мнения: 15 379
В нашата градина не е имало подобен "театър". Ама градината е от здравословно изхранващите питомците си.
Смятам, че децата в ДГ са вече достатъчно големи и когато ревнат в магазина "Купи ми Сачи!", спокойно може да им бъде обяснено защо няма да им бъде купен подобен продукт.
Белла явно са закъсали и "детските" им продукти не вървят, затова са прибегнали до подобна реклама.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 455
 Според мен стилът на Белла си е такъв, фирма произвеждаща продуктите Народен и маргарин  и ги рекламира като полезни и истински.

# 29
  • Мнения: 372





Говорим за умишлена рекламна кампания по детските градини.
Именно защото децата ядат достатъчно боклуци, не мисля, че детските заведения и училищата трябва да са поле за подобни зарибявания.
Вместо да се учат там на това кое е полезно, се възпитават в любов към боклуците.
Не приемам за човешко да насочиш рекламата си директно към бебетата, защото в градината са си точно бебета, грозно е.

Знам какво се продава в нашата лавка, но детето ми пазарува от нея веднъж месечно, има достатъчно добра хранителна култура и сама се ядосва на рекламите за "полезни" продукти. Което не значи, че живее в стъкленица - когато поиска, получава, но е с ясното съзнание, че това не е полезно и не е за всеки ден. Ако детето от градината расте с мисълта, че тези продукти са направени специално за дечицата, за да растат по-здрави, по-високи и т.н., положението е съвсем друго.





Съмнявам се,че някое дете ще се зариби чак толкова от театър или картинка за оцветяване ,макар и с рекламна цел.Е да ,ако през живота си не е виждало вафла сигурно ще поиска.В крайна сметка човек ако не иска няма да купи на детето си саламче или вафла и това ще е добър повод да му се обясни защо.Реклами има навсякъде,а това е един малко по-интересен начин за реклама.Дори в парка постоянно организират рекламни представления и аз с удоволствие водя детето си там.Това лято имаше на Картун Нетуърк някакво парти и им раздаваха списания.След това Никола ми поиска да му купя ново ,а аз казах,че няма да го купя,защото според мен не си заслужава,обясних защо  и поваче не сме и повдигнали темата,но все пак си прекара добре на партито.
И в нашата градина често идваха от театър Ариел ,след което се появяваха разни картинки подобни на тази с Ная.Нито веднъж не ми е поискал нещото от картинката.

Общи условия

Активация на акаунт