Рекламират кренвирши "Сачи" в градини и училища

  • 12 470
  • 115
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 715
Из софийските ДГ и училища върви детска постановка на театър "Ариел",която рекламира продукти на "Сачи" и се спонсорира от "Белла България".
Главни герои са човечетата от етикета на детската серия "Сачи", които обичали такива саламчета.
Редно ли е според вас това да се случва?
Има градини, в които даже са събирали пари от родителите за куклен театър, при положение, че от театъра не са искали заплащане. Ясно е, че има хора, за които не е проблем да се хранят децата с меки колбаси. Въпрос на разбирания. Но да се прави реклама на деца 3-4-5-годишни е меко казано нелепо.
Интересува ме в кои градини и училища това представление е минало. Най-добре ще разберете, като покажете горната снимка на детето си. Може да се изненадате  Wink
Търся начини тази практика да бъде  прекратена.

# 1
  • Мнения: 403
няма нищо лошо в рекламата - стига тя да е желана;
навсякъде е оповестено , че е от белла, а и пари не са ви искали, т.е. коректни са;
въпросът е, че вие нямате желание вашето дете да гледа този спектакъл - и сте в пълното си право!
заявете това пред хората, к го организират! вие гледахте ли самия спектакъл за да сте сигурна, че е неподходящ или такъв достъп не ви беше осигурен...оставам с убеждението, че са Ви предложили едно, а сте получили друго?
МОето уважение към инициативата на Белла, НО не бива да приемате всичко/вие-родителите и ръководството на детската градина/ - стига то да е безплатно!!!

# 2
  • Мнения: 145
В нашата детска градина също имаше такъв театър и на моето дете много му хареса и не са ни искали пари за него , моето дете не е пожелало да яде Сачи след този театър , нито го е приело като реклама , а като забавление.Отделно са им дарили рисуки за оцветяване , които за него са много интересни и пак детето не ги е приело като реклама , а интересни картинки за оцветяване.В друга детска градина в нашия град са казали на родителите , че пожелание могат да заплатят за театъра по 2 лева , за да се закупят играчки за децата .В цялата тази работа аз не виждам нищо лошо нито за децата , нито за родителите .

П.С - Всички родители бяхме попитани дали сме съгласни или НЕ .

# 3
  • Мнения: 372
И аз не виждам нищо лошо в това.Все пак винаги може детето да не гледа театъра като на родителите не им е приятно.Те децата по телевизията гледат всякакви реклами на какви ли не вредни продукти,едва ли толкова ще ги впечатли някакъв театър за кренвирши и банички.

# 4
  • Мнения: 46 565
Разбира се, че не е редно. Идеята им е да се вкара на децата в главата марката и после те да ревнат в магазина, "Само, искам Сачи".

Децата приемат за много по-истински нещата, когато идват от мама, тати, или учителките, а това го усещат точно като съвет от учителките. Не знам какво е представлявал точно, но ако е описвал колко са вкусни и полезни - не е редно.

...
П.С - Всички родители бяхме попитани дали сме съгласни или НЕ .

Така трябва да се прави.

Как да се прекрати практиката нямам идея  Tired можеш да започнеш с разговор или жалба до директора.

# 5
  • Мнения: 1 418
Разбира се, че не е редно. Идеята им е да се вкара на децата в главата марката и после те да ревнат в магазина, "Само, искам Сачи".

Аз също смятам,че не е редно.Децата лесно се манипулират,податливи са на реклами и някои хора използват точно това.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 455
 Това е още едно доказателно, че съм била права да изключа почти всички продукти на Бела Б-я от нашето меню. Купувам само корите им за баница, но и на тях им търся алтернатива.
Simantro , говорили с другите родители, ако сте повече може да ви обърне внимание директорът на градината?

# 7
  • Мнения: 2 867
Не е редно естествено. И детски салами и кренвирши не знам дали е редно да има.

П.С - Всички родители бяхме попитани дали сме съгласни или НЕ .
И какво от това? Едните деца са били лишени от постановка от родителите си (без да могат да осъзнаят причината) и завиждат на другите, които са били на театър и са били черпени с кренвирши. Много добре!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 715
Проблемът е, че не е било обяснено изрично за какво става въпрос. Имаше афишче с надпис "Белла България". Аз тях освен с кори за баница, с друго не ги свързвам Simple Smile А и има много фирми, които спонсорират добри каузи, без да е пряка реклама на конкретен продукт. В случая не е така.
И съм бясна, защото забелязах от известно време, че детето ми иска в магазина въпросните салами. Вкъщи не купувам меки колбаси и кренвирши, обяснявам, че са вредни и изведнъж щерка ми заявява, че били хубави  ooooh!. И се наложи още по-упорито да обяснявам.
Детето сигурно се е забавлявало, но е и попило посланието - тези колбасчета се харесват от героите на пиесата, защото са хубави. В 51 ОДЗ даже името на героя било Сачи, а не както е в линка горе. Героите изглеждат като картинката от етикета. Сигурно съм ги мернала на плаката, но като не купувам продукта, на мен нищо не ми говори.
Грешката ми е, че не съм попитала какъв е театъра, ама откъде да предположа, че на някой извратен мозък ще хрумне да си продава боклуците така? За мен най-лошото, свързано с театър в ДГ е, че би могъл да не е много интересен. И плащам, когато има, с радост, че е някакво разнообразие и забавление.
Има градини, в които даже са събирали пари от родителите за куклен театър, при положение, че от театъра не са искали заплащане. При нас предстои да разбера как е било. Миналата седмица дъщеря ми не беше на градина. Не помня кога точно е било и дали сме давали пари.
За мен проблемите са няколко:
1. В главите на децата се набива информация, засягаща спорен въпрос по отношение на полезното хранене по принцип. Да се противоречи на родителския ми авторитет не допускам  Naughty Не може аз да уча детето си нещо, което от театъра пряко или не да оспорват и то с позволението на Директора.
2. Редно е, дори ако намеренията на Директорите на ДГ са били най-добри - да предложат безплатен театър, както се надявам да е станало при нас, да се съгласува това с родителите. А не е направено.
Във всяко семейство се преценява дали и доколко да се допуска детето до реклами. И ако на място в театър "Ариел" афишът може би казва за какво иде реч и родителят прави избор дали да заведе детето си, то в ДГ избор определено липсва, щом не е дадена навременна информация.
Та така - при нас не е питано (ок, ние не сме обърнали внимание на афиша Whistling), нито пък сме искали нещо безплатно.
И не бих искала детето ми с още няколко да е лишено, без да разбира защо. Просто за мен рекламата няма място в ДГ и училища Naughty

# 9
  • Мнения: 145
Simantro  при нас нещата протекоха доста по - различно с предварително обсъждане с родителите и тук не мисля , че проблема е в театъра , а във вашата детска градина , защото това , което ти обясняваш е много по - различно от това , което действително се случи при нас .
За съжаление доста градини злоупотребяват с много неща и се радвам , че в нашата нещата са както трябва и винаги за всичко сме информирани подробно от учителките , а не само от афиши и съобщения.

# 10
  • Мнения: 1 555
Явно това е новият начин да се рекламира салама за деца или кренвирша или каквото там беше.

# 11
  • Мнения: 10 547
Груб рекламен похват, но в крайна сметка какво толкова непоправимо има? Че детето е яло кренвирши? Нали у дома не яде. Само в детската, където храна е вкусна, питателна и винаги прецизно подбрана.

# 12
  • Мнения: 9 396
Не е редно естествено. И детски салами и кренвирши не знам дали е редно да има.

П.С - Всички родители бяхме попитани дали сме съгласни или НЕ .
И какво от това? Едните деца са били лишени от постановка от родителите си (без да могат да осъзнаят причината) и завиждат на другите, които са били на театър и са били черпени с кренвирши. Много добре!
защо мислите, че са яли кренвирши и салами? Авторката каза, че имало постановка с рекламна цел, и там героите са яли от саламите, не самите деца. Поне аз така разбрах.
Иначе смятам за редно да не се правят такива постановки. Не че ако моето дете гледа представлението, след това ще му купя салама. В крайна сметка аз решавам какво ще яде в къщи и такива салами не купувам.

# 13
  • Мнения: 2 867
Deni-meni, заради този пост:
В нашата детска градина също имаше такъв театър и на моето дете много му хареса и не са ни искали пари за него , моето дете не е пожелало да яде Сачи след този театър , нито го е приело като реклама , а като забавление.
помислих че са им давали след театъра, може съфорумката да е имала предвид че детето не е искало да му купуват, така че съм се заблудила.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 715
Да, героите ядяли това, защото било хубаво  Twisted Evil И въпрос към мен: "Ти защо не ми купуваш?". Да, аз решавам дали да купя и какво да обясня, но не ми се занимава с туширане на внушения от градината. Това не влиза в образователната програма. Нелепо е да се допуска.
Чувала съм за подобна реклама на "Зайо Байо", на паста за зъби... Какво още може да има? Не искам да се окаже, че диктуват на детето ми какъв продукт и каква марка са хубави. А се оказва, че децата попиват и явно практиката навлиза с все сила.
Нещо интересно по темата.
И не е проблем, че не са ни казали дори. Аз не искам детето ми да се чувства лишено, ако знам предварително и не го пусна да гледа. Който прецени, че по някаква причина е подходящо за неговото дете, не пречи да го заведе в театъра да се наслаждава Laughing
И въпросът не е, че е станало кой знае какво. Принципен е - че не е редно в бъдеще да се допуска.
Защото утре може така да се внушават идеологии, примерно. Току виж някоя политическа партия замисли спектакли. Знам как звучи на този етап, но не искам да видя докъде реално може да се стигне.

# 15
  • Мнения: 145
Deni-meni, заради този пост:
В нашата детска градина също имаше такъв театър и на моето дете много му хареса и не са ни искали пари за него , моето дете не е пожелало да яде Сачи след този театър , нито го е приело като реклама , а като забавление.
помислих че са им давали след театъра, може съфорумката да е имала предвид че детето не е искало да му купуват, така че съм се заблудила.


Да извинявам се , може би не съм се изразила правилно - там не са яли нищо децата , имах предвид , че изобщо в последствие не е пожелал да яде.

# 16
  • Мнения: 28
В нашата детска градина също имаше такъв театър и на моето дете много му хареса и не са ни искали пари за него , моето дете не е пожелало да яде Сачи след този театър , нито го е приело като реклама , а като забавление.Отделно са им дарили рисуки за оцветяване , които за него са много интересни и пак детето не ги е приело като реклама , а интересни картинки за оцветяване.В друга детска градина в нашия град са казали на родителите , че пожелание могат да заплатят за театъра по 2 лева , за да се закупят играчки за децата .В цялата тази работа аз не виждам нищо лошо нито за децата , нито за родителите .

П.С - Всички родители бяхме попитани дали сме съгласни или НЕ .

6sense6, много съм впечатлена от градината на твоето дете и другата детска градина, в която мнението и участието на родителите в подобни инициативи е взето предвид. Моля, да ни кажеш кои са тези места за пример.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 437
А вие ако знаете в нашата какви кампании има...последната беше на вафли "Ная"...покъртителна! Това беше най-безумното нещо, което бях срещала.
Против съм, но при мен вече стана навик да съм против и ме гледат, като заядлива кукувица. Ефектът е нулев.

Ето да видите за какъв абсурд говоря :

http://img403.imageshack.us/img403/678/p1390399.jpg

 Mr. Green

Последна редакция: ср, 22 фев 2012, 09:45 от Мръндарина

# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 879
Имаше и в нашата градина. Не ми се струва редно, особено ако черпят децата. Дъщеря ми обаче не беше впечатлена по никакъв начин.
В друга тема някой беше споделил за театър с цел релкама на Зайо Байо, където са раздавали пакети на децата - ето това вече е гадно.

# 19
  • Мнения: 372
А вие ако знаете в нашата какви кампании има...последната беше на вафли "Ная"...покъртителна! Това беше най-безумното нещо, което бях срещала.
Против съм, но при мен вече стана навик да съм против и ме гледат, като заядлива кукувица. Ефектът е нулев.

Ето да видите за какъв абсурд говоря :

http://img403.imageshack.us/img403/678/p1390399.jpg

 Mr. Green

Е чак пък толкова ли е безумно.Вие тези деца в стъкленица ли ги държите?Все едно вафли не са виждали.Какво толкова се е случило след тази така абсурдна кампания с детето ти?Нещо да е пострадало,да са го отровили с вафли ли?Вие представа имате ли какво се продава в лавката в училище?То не трябва да ги пускате и на училище в такъв случай.

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 2 437
А вие ако знаете в нашата какви кампании има...последната беше на вафли "Ная"...покъртителна! Това беше най-безумното нещо, което бях срещала.
Против съм, но при мен вече стана навик да съм против и ме гледат, като заядлива кукувица. Ефектът е нулев.

Ето да видите за какъв абсурд говоря :

http://img403.imageshack.us/img403/678/p1390399.jpg

 Mr. Green

Е чак пък толкова ли е безумно.Вие тези деца в стъкленица ли ги държите?Все едно вафли не са виждали.Какво толкова се е случило след тази така абсурдна кампания с детето ти?Нещо да е пострадало,да са го отровили с вафли ли?Вие представа имате ли какво се продава в лавката в училище?То не трябва да ги пускате и на училище в такъв случай.



Алексина, не се пЕни с толкова въпросителни. Децата ми ядат от всичко по малко- и вафли (основно споменатата марка), и чипс, и кренвирши, но относно глупостта и простотията гледам засега да ги държа в стъкленица.
Явно на теб не ти прави впечатление, но приказката е меко казано малоумна. Физическото и духовното отравяне за мен са еднакво силни. И в нашият случай комбинацията е невероятно добра.

# 22
  • Мнения: 46 565
Е чак пък толкова ли е безумно.Вие тези деца в стъкленица ли ги държите?Все едно вафли не са виждали.Какво толкова се е случило след тази така абсурдна кампания с детето ти?Нещо да е пострадало,да са го отровили с вафли ли?Вие представа имате ли какво се продава в лавката в училище?То не трябва да ги пускате и на училище в такъв случай.



Говорим за умишлена рекламна кампания по детските градини.
Именно защото децата ядат достатъчно боклуци, не мисля, че детските заведения и училищата трябва да са поле за подобни зарибявания.
Вместо да се учат там на това кое е полезно, се възпитават в любов към боклуците.
Не приемам за човешко да насочиш рекламата си директно към бебетата, защото в градината са си точно бебета, грозно е.

Знам какво се продава в нашата лавка, но детето ми пазарува от нея веднъж месечно, има достатъчно добра хранителна култура и сама се ядосва на рекламите за "полезни" продукти. Което не значи, че живее в стъкленица - когато поиска, получава, но е с ясното съзнание, че това не е полезно и не е за всеки ден. Ако детето от градината расте с мисълта, че тези продукти са направени специално за дечицата, за да растат по-здрави, по-високи и т.н., положението е съвсем друго.

В съседния подфорум пусках тема за бизнесът в училищата, мнението ми за подобни фирми, които обикалят децата по всякакъв повод е крайно, не е това начина.

# 23
  • Мнения: 1 555
Далеч съм от мисълта,да държа детето под стъклен капак и др.дивотии това е просто невъзможно а ,аз не го искам. Твърдо съм против обаче да пропагандират подобни продукти в градини и училища. Нали все цъкаме на заглавия от рода на "Българчетата дебели,масово затлъстяват" и т.н. а в един момент точно от там ,откъдето трябва да започне промяната заедно със семейството да се случват такива неща.
Ако беше рекламен похват на Бондюел примерно,щеше да се гледа с друго око от родителите въпреки ,че пак щеше да е пропаганда.

# 24
  • Мнения: 19 333
И аз не виждам нищо лошо в това.Все пак винаги може детето да не гледа театъра като на родителите не им е приятно.Те децата по телевизията гледат всякакви реклами на какви ли не вредни продукти,едва ли толкова ще ги впечатли някакъв театър за кренвирши и банички.
Кои деца гледат? Говори за твоето. Моето гледа телевизия, само когато аз му позволя и избираме канали без реклами.
Намирам го за отвратително да правят реклама на кренвирши и салами на деца. Sick

# 25
  • София
  • Мнения: 1 455
 Ето една интересна статия http://novinar.bg/?act=news&act1=det&stat=center&mater=MjExNjszNg==#.
 
Намирам го за отвратително да правят реклама на кренвирши и салами на деца. Sick
И за да е тотално отвратително, тези продукти се рекламират като ''направени специално за деца'' като част от здравословното им меню.

# 26
  • Мнения: 19 333
Навремето във форума имаше някаква реклама на кренвирши за деца, на които се мъдреше, че са с витамини, а като се зачетеш подробно в съдържанието имаше и натриев глутамат.Може и пак Сачи да са били Sick

# 27
  • Мнения: 15 379
В нашата градина не е имало подобен "театър". Ама градината е от здравословно изхранващите питомците си.
Смятам, че децата в ДГ са вече достатъчно големи и когато ревнат в магазина "Купи ми Сачи!", спокойно може да им бъде обяснено защо няма да им бъде купен подобен продукт.
Белла явно са закъсали и "детските" им продукти не вървят, затова са прибегнали до подобна реклама.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 455
 Според мен стилът на Белла си е такъв, фирма произвеждаща продуктите Народен и маргарин  и ги рекламира като полезни и истински.

# 29
  • Мнения: 372





Говорим за умишлена рекламна кампания по детските градини.
Именно защото децата ядат достатъчно боклуци, не мисля, че детските заведения и училищата трябва да са поле за подобни зарибявания.
Вместо да се учат там на това кое е полезно, се възпитават в любов към боклуците.
Не приемам за човешко да насочиш рекламата си директно към бебетата, защото в градината са си точно бебета, грозно е.

Знам какво се продава в нашата лавка, но детето ми пазарува от нея веднъж месечно, има достатъчно добра хранителна култура и сама се ядосва на рекламите за "полезни" продукти. Което не значи, че живее в стъкленица - когато поиска, получава, но е с ясното съзнание, че това не е полезно и не е за всеки ден. Ако детето от градината расте с мисълта, че тези продукти са направени специално за дечицата, за да растат по-здрави, по-високи и т.н., положението е съвсем друго.





Съмнявам се,че някое дете ще се зариби чак толкова от театър или картинка за оцветяване ,макар и с рекламна цел.Е да ,ако през живота си не е виждало вафла сигурно ще поиска.В крайна сметка човек ако не иска няма да купи на детето си саламче или вафла и това ще е добър повод да му се обясни защо.Реклами има навсякъде,а това е един малко по-интересен начин за реклама.Дори в парка постоянно организират рекламни представления и аз с удоволствие водя детето си там.Това лято имаше на Картун Нетуърк някакво парти и им раздаваха списания.След това Никола ми поиска да му купя ново ,а аз казах,че няма да го купя,защото според мен не си заслужава,обясних защо  и поваче не сме и повдигнали темата,но все пак си прекара добре на партито.
И в нашата градина често идваха от театър Ариел ,след което се появяваха разни картинки подобни на тази с Ная.Нито веднъж не ми е поискал нещото от картинката.

# 30
  • Мнения: 19 333
Алексина, ако е единичен случай тази постановка, ще обясниш на детето си и ще премине. Откъде си сигурна обаче  дали подобни постановки няма да се повтарят по-често? Тогава става зомбиране. Детето ти е по10 часа на детска градина. Кои обяснения ще натежат според теб?
Не го намирам за редно. От Министерството забраниха да има кренвирши в менюто, а се оказва, че правят реклами за тях, че и Зайо Байо раздават  Sick

# 31
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 955
Пълна идиотщина.  Някои дейност трябва да бъдат забранени в ДГ. Тя не е пазар, а образователно и възпитателно заведение.


# 32
  • Мнения: 372
Алексина, ако е единичен случай тази постановка, ще обясниш на детето си и ще премине. Откъде си сигурна обаче  дали подобни постановки няма да се повтарят по-често? Тогава става зомбиране. Детето ти е по10 часа на детска градина. Кои обяснения ще натежат според теб?
Не го намирам за редно. От Министерството забраниха да има кренвирши в менюто, а се оказва, че правят реклами за тях, че и Зайо Байо раздават  Sick


Те не са рекламирали кренвирши ,а салам.И колко често може да става това?Те не идват всеки ден,а по веднъж.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 455

Те не са рекламирали кренвирши ,а салам.И колко често може да става това?Те не идват всеки ден,а по веднъж.
Не врат, ами шия.

# 34
  • Мнения: 28
Цялата ни дискусия показва, че има проблем, конфликт на интереси.
Възможно ли е ние като родители  да спрем всичко това? Когато у нас има страх за децата ни, когато в забързаното си ежедневие не винаги се сещаме да проучим какъв точно театър гледа детето ни, когато местата в детските градини недостигат и затова би трябвало да сме благодарни въобще ,че децата ни са там??? 
Моето мнение, че трябва да сме постоянни и единни, а това на практика не се случва.

# 35
  • Мнения: X
Цитат
Битката за детските предпочитания е особено драматична и защото от една до шест години децата оформят своите вкусови предпочитания. Ако в тази възраст се оформи вкус на детето към сладките неща, то това предпочитание ще остане за цял живот. Затова рекламата, насочена към деца, е добра инвестиция в бъдещето на хранителната индустрия. Храните никога в историята не са били толкова вкусни. Страхотно е да ядеш съвременната храна. Тя ще е оцветена, за да изглежда прекрасно, ще има какъвто искате аромат, какъвто искате вкус. Това е голямо изкушение. Консумацията на захар например води до чисто физическо удоволствие, отделят се морфиноподобни вещества, ендорфини - хормони на щастието. Какъв е шансът на мозъка на вашето дете да издържи и да не се пристрасти?

Кощунство е.Не, не кощунство, а Престъпление да се рекламират откровени химически боклуци на деца, които нямат знанието, волята и силата да се противопоставят.
Защото се свиква с боклуците,да.И ако , докато са в ДГ, родителят може да контролира какво яде детето му,то като тръгне на училище, котролът вече е почти невъзможен.
И ако детето постоянно е обработвано колко са "вкусни и полезни" разните му салами, кренвирши, вафли, чипсове и прочие , и прочие боклуци, а и са му забранявани у дома, най-лесното е да си ги купи само в училище.

А какво може да се направи?Не знам.А и не съм сигурна, че може да се направи нещо.
Това е повсеместна , масова инициатива в почти всички развити държави.Тази индустрия , която произвежда съвременната храна, трябва да печели.И какъв по-лесен начин да си намери доживотни потребители, пристрастени към боклуците им, от невръстните деца?!
Консумирането на въпросните химии продължително време пък води до редица болести .
И хоп-готово,осигурени доживотни пациенти и на другия гигант-фармацефтичната индустрия.
Търсейки, попадайки и четейки най-различни материали, все повече се убеждавам ,че това е някаква задкулисна конспирация.Знам, звучи налудничаво, но ....
Само си задайте следните въпроси:
1.Защо, след като живота ни става уж все по-качествен, ние сме все по-болни?
2.Защо ,когато се разболеем, никой доктор не търси причината за заболяването , а веднага изписва само лекарства за туширане на симптомите?

3.Защо в един рекламен блок 90 % от рекламите са на храни, и лекарства, с които да подтиснем неразположенията , предизвикани точно от консумацията на тези храни?


# 36
  • Мнения: 28
Точно това е истината Краси, а тя е съвсем елементарна. Изглежда трудно, но според мен всички ние можем да противодействаме. Който има желание и смелост да го направи да ми пише на лични.

# 37
  • Мнения: 46 565
Съмнявам се,че някое дете ще се зариби чак толкова от театър или картинка за оцветяване ,макар и с рекламна цел...

Т.е. е правилно детските заведения да са вид рекламни полета?

Пращам детето си на училище/градина, за да учи, не за да гледа реклами, няма значение какво рекламират. Има си места за реклама.

# 38
  • Мнения: 19 333
Те не са рекламирали кренвирши ,а салам.И колко често може да става това?Те не идват всеки ден,а по веднъж.
Е, то голяма разлика.Едното с копита, другото с пера вътре hahaha
На салам един път, на вафли Ная още един път, на Заю Баю още един път. Сигурно има и други. Първо театър, после може и друго да измислят по веднъж и пак отначало.

# 39
  • Мнения: 145
Винаги съм твърдяла , че когато чашата за едни е пълна , за други е празна .На моето дете тези неща не са повлияли по никакъв начин и никога не е консумирал изброените неща и нямам негативно мнение за тези реклами поради простата причина , че не ме засягат пряко. Преди години рекламите ме дразнеха , защото навлязоха навсякъде , просто сега не им обръщам внимание поради простата причина , че те са навсякъде около нас и тепърва ще навлизат все повече и повече.
И аз се ядосвах понякога , когато гледат анимация в градината и всеки ден се коментираха бакуган топчета и тем подобни и си реших проблема като почнах да купувам дискове за групичката им , които се гледат много повече сега отколкото глупавите анимации , защото купувам стари анимации и най - вече смислени.Госпожите нямат нищо против и даже се радват , но една майка ме попита защо си давам напразно парите за дискове  - та хора и хора . Не налагам мнението си на никого и не приемам да ми се налага.

# 40
  • Мнения: 2 658
Съгласна съм с ЧеКа, Не се сърди човече и с другите НЕхаресващи "идейката" напълно  Peace
Както и с негодуванието на авторката.
Това е просто гавра вече  Shocked
Не е въпросът "Твойто не е ли яло салами, вафли.." или т.н., нито аз или Пенка какво купува/или не купува в къщи. Както и че нямало да се зариби от едно представление. Ама детската градина е за друго, това е отврат просто, не мога да повярвам.
Аз може да му купувам, но чак да изскачат от всякъде.. мерси!
Театри за салам, книжки за вафли?!?!? Защо е нужно И там, така и така виждаме реклами навсякъде, следователно и децата това виждат. Нека поне там е... какато трябва.
Както и, ама това  е друга тема, мисля, че трябва да не се допускат телевизори ДВДта и тем подобни в заведенията за малки деца, но...  Rolling Eyes Там не, достатъчно е, че децата ни вече не могат без ТВ, компютри, айпадове, всякакви игри и т.н. - като гледам колко много деца са тотално зомбирани вече от невръстни, не знаят изобщо какво да правят, ако не са пред монитор - та и там това да правят.. Ама както и да е.
Това са възпитатепни заведения, където работят педагози, по дяволите! А то е станало... строени деца пред ТВ, след което пък гледащи пиески със салами и разглеждащи книжки за вафли. Ми то кога правят нещо смислено? В повечето градини, като чета, по цяла зима не могат/не искат да ги извеждат и навън, абе... върха  ooooh!

Трябва може би да се пусне някаква протестна подписка към... министерството на образованието, или към.. кой в същност? Това изобщо не е наред.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз може да му купувам, но чак да изскачат от всякъде.. мерси!
Joy

Не знам къде трябва да се подаде сигнал, как да се отсеят фирмите, които да нямат това право...много е сложно според мен. Защото то освен храни -салами, кренвирши, зрънчовци, има и води, фирми за топлинно счетоводство...
Отделно, че градините са на делегиран бюджет (не знам, дали всички), т.е. според мен за тях има някаква облага-печалба от цялата работа.

Логиката ми показва, че само можем да си се възмущаваме, но на този етап, когато няма официален списък с вредни за децата храни не може да се спре тази практика. Еле пък, когато градината печели от това.

И да кажа от личен опит, понеже някои си мислят, че държим децата "под похлупак" за две момиченца около мен. Не са ги ограничавали, не са ги тъпчели с тези храни, но са си хапвали понякога. След навършване на 8-9г затлъстяха зверски. Забраниха изрично чипс, вафли, зрънчовци и момиченцата за 3 месеца приеха нормални размери. Така, че при момчетата може да не е видим ефекта, но при момиченцата не е шега тази работа.

# 42
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 955
Това е повсеместна , масова инициатива в почти всички развити държави.

Ами те и там започват да се осъферясват. Пък и, примерно, в северните държави, не е като в Америка да речем. В някои има забрана на рекламна дейност, насочена към деца по-малки от 12 години, или пък някакви частични забрани и регулации. Тук, в Исландия, в гимназиите, доколкото знам, може да се рекламират само млечни продукти, и то някои. Много им е силно лобито и са успели да си издействат някакви разрешения на база полезност. В ДГ и основни училища - търговска реклама не се допуска.


Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 13:11 от ЧеКа

# 43
  • Мнения: 14 654
Намирам този рекламен трик за изключително неетичен и подмолен. Но виновни са директорките - защо дават позволение?
Преди години имаше такива представления на Нескуик и подаряваха на децата по едно пликче "дърдонки" - онези кафяви топчета, които се накисват в мляко и детската купичка заприличва на кози кенеф.
В училището на сина ми разиграват пиески на Клоран и Елгидиум. Подаряват им шампоанчета и има по едно напудрено писмо за майчетата в стил "ах, как загрижени сме за здравето на вашите деца и природата ни е приоритет...". Примем го сравнително мирно, не се яде, а зъбите всички трябва да си мият.

# 44
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
Каквито и да са продуктите, рекламни кампании в детските градини и училища място нямат. И е задължение на ръководството на детското или учебно заведение да отказва подобен род представления.
 

# 45
  • София
  • Мнения: 10 369
За театър не знам, защото в нашата ДГ парите за представленията не се събират директно от родителите, а ежемесечно се дават от Настоятелството. Винаги има окачени афиши, ама аз ги подминавам, признавам си. Та най-вероятно е имало.
Но преди няколко месеца - в началото на тази учебна година и пролетно-летния сезон на миналата имаше във всяка група флаери за оцветяване на Сачи. Аз повдигнах въпроса пред едната учителка, веднъж чух още една майка да изисква това да не се допуска повече. Децата бяха почнали масово да искат Сачи, баба й и дядо й на моята дори специално й купуваха хората. Бая време и дуднене от наша страна отне, за да й набием в главата, че не всичко от рекламите е вярно. Че в мек салам витамини няма. Сега направо й промихме мозъка - ако случайно чуе или зърне реклама нарежда "Това е пълна лъжа и измишльотина, за да ни вземат парите, нали, нали, НАЛИ-И-И?".

# 46
  • Мнения: 145
Надали тук във форума този проблем ще се разреши , има директори , към  които всеки един да се обърне ако е недоволен от нещо.Всеки има право да подаде жалба и ако е основателна проблемите се решават лесно  Peace

# 47
  • Мнения: 372
Съмнявам се,че някое дете ще се зариби чак толкова от театър или картинка за оцветяване ,макар и с рекламна цел...

Т.е. е правилно детските заведения да са вид рекламни полета?

Пращам детето си на училище/градина, за да учи, не за да гледа реклами, няма значение какво рекламират. Има си места за реклама.

Не казвам,че е правилно ,но не е и чак толкова голяма трагедия.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Смятам, че не е правилно в детската градина да се прави реклама. Но ако нещо не ти харесва, говори с директорката и подай жалба, ако трябва.
От друга страна, рекламите ни засипват отвсякъде. Не можем да ги спрем. Можем само да обясним на децата си как да се хранят здравословно, т.е. отговорността винаги е наша.

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
подобни неща са недопустими, защото са си чиста промивка.
рекламите засипват отвсякъде, но траят по трийсет секунди, а не са вградени в куклен театър от половин час. Децата, дори най-малките, които някога са ходили на театър и знаят що е то театър, възприемат нещата като чиста монета, с положително и дори поучително очакване. Една такава рекламна постановка е много груб опит да се набъркат в главата на детето и да му вменят, че нещото е хубаво, защото е на театър и с положителен герой.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 715
Но ако нещо не ти харесва, говори с директорката и подай жалба, ако трябва.
От друга страна, рекламите ни засипват отвсякъде. Не можем да ги спрем. Можем само да обясним на децата си как да се хранят здравословно, т.е. отговорността винаги е наша.
Аааа, не Naughty. Аз решавам дали детето ми да гледа тв и реклами вкъщи, обяснявам как някои реклами откровено лъжат хората, а театърът, както са казали по-горе, внушава идеи, манипулира.
Наистина отговорност е на родителите да научат децата си кое е добро, полезно и т.н, но не искам театри и директори да ме спъват по такъв груб начин.
С директорката разговор ще има, жалба - ако не се вземат мерки, а и друго може да измисля Twisted Evil

# 51
  • Мнения: 76
Абсолютно съм съгласна с yulinga. Рекламите са навсякъде около нас и това е нещо, с което трябва да свикнем, защото и занапред ще бъде така. Това се отнася и за децата ни - дори и да ги пазим до определена възраст, това не може да продължава вечно. Много по-важно е родителят да обясни да децата си какво и защо е здравословно да се консумира, за да се изгради това съзнание и у децата, да имат култура на хранене. Нали като ги пуснем на училище ще трябва да разчитаме на тях сами да преценяват какво да купуват от лавката?!

# 52
  • Мнения: 1 027
И аз не мисля, че е голяма драма. Дали детето ще види рекламата в театър, или ще чуе от приятелче, че еди кой си салам е много вкусен и мама го купува е все едно. Решението е да се говори с децата и да им се обяснява.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 646
За мен е голяма драма. Недопустимо, неморално и на ръба на закона е да се рекламират продукти на деца.

"Тиби и Диби - нашите супер герои са готови на всичко, за да го спрат и да върнат усмивките. Те са смели и ловки, но голямата им сила идва от вкусните и полезни саламчета и кренвиршчета."

 Sick

Поредна причина да не купувам нищо на Белла групата. Ама след някоя и друга година детето ми ако ревне "искам кренвиршчета Сачи, че да стана силна като Тиби и Диби", примерно - не знам какво ще му отговарям. Отвратително.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 715
На доста места героят се казва Сачи, а не както е обявено Mr. Green

# 55
  • София
  • Мнения: 12 554
За мен е голяма драма. Недопустимо, неморално и на ръба на закона е да се рекламират продукти на деца.

"Тиби и Диби - нашите супер герои са готови на всичко, за да го спрат и да върнат усмивките. Те са смели и ловки, но голямата им сила идва от вкусните и полезни саламчета и кренвиршчета."

 Sick

Поредна причина да не купувам нищо на Белла групата. Ама след някоя и друга година детето ми ако ревне "искам кренвиршчета Сачи, че да стана силна като Тиби и Диби", примерно - не знам какво ще му отговарям. Отвратително.

Ще му пуснеш Попай Моряка, който е по-силен и ще сготвиш спанак  Wink

# 56
  • София
  • Мнения: 1 635
Намирам, че е неморално и грозно да се рекламират продукти или услуги по този начин. Още повече, че става дума за директна реклама пред деца в градинска възраст. Законите в БГ не регулират конкретно рекламата насочена към деца, освен когато става въпрос за доказано вредни или опасни продукти/услуги/поведение. Съществува обаче един кодекс наречен "Национални етични правила за реклама и търговска комуникация в РБългария", което може да бъде интересно четиво по отношение на рекламата насочена към деца. Ето линк: http://www.nss-bg.org/kodeks.php, чл.17. Обърнете внимание, че има и специална "Рамка за отговорна комуникация за храни и напитки", където доста подробно е разписано какво НЕ трябва да се прави при рекламирането на храни и напитки по отношение на децата.

Естествено, въпросния кодекс няма силата на закон, да не говорим, че в него има точка, която специално изключва действието му по отношение на:

"комуникация, чиято основна цел е да забавлява или да образова, а не е търговска, като например съдържанието на: телевизионни програми, филми, книги, списания или видеоигри, не е обхваната от този Кодекс;"

обаче по въпроса дали театъра в детските градини е такава е доста спорен.

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
не че съм харесвала някоя от марките преди, но сега окончателно влязпха в черния ми списък

# 58
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че не е редно. Грозно и смешно е. Но целта винаги оправдава средствата, нали? Да не говорим всичко на Сачи какъв гнусен и невероятен боклук е.
По принцип в градини и училища рекламата е допустима само когато е свързана с образованието - книжки, помагала, дискове, филмчета и т.н. Но кренвирши...  hahaha

# 59
  • Мнения: 15 379

По принцип в градини и училища рекламата е допустима само когато е свързана с образованието - книжки, помагала, дискове, филмчета и т.н. Но кренвирши...  hahaha

Няма да се учудя, ако Сачи не започнат да раздават рекламни тетрадки, линийки, пенали на ученици в начално училище, вместо театър в ДГ.

# 60
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 879

По принцип в градини и училища рекламата е допустима само когато е свързана с образованието - книжки, помагала, дискове, филмчета и т.н. Но кренвирши...  hahaha

Няма да се учудя, ако Сачи не започнат да раздават рекламни тетрадки, линийки, пенали на ученици в начално училище, вместо театър в ДГ.

Те ако раздават такива неща иди-дойди. Ама да не започнат да раздават кренвирши в междучасията.  ooooh!

# 61
  • Мнения: 2 658
Ми кат' нищо, 'що не?? Нали някъде имало книжки за "Ная"  Tired

# 62
  • Мнения: 27 524
Ама да не започнат да раздават кренвирши в междучасията.  ooooh!

 rotfImao rotfImao rotfImao Приемаме ги само, ако са с горчица и топло хлебче  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 403
нямаше да говорим така , когато фармацевтичните фирми си рекламират пастите и четките за зъби;
това също се прави в много училища и то точно като театр. постановка , но никой не се оплаква Simple Smile
е кажете сега какво са виновни бела/ не ги защитавам, но фактът си е факт/

# 64
  • Мнения: 15 379
Анбета, моля те, кажи че не си сериозна Simple Smile.
Предвид ужасното състояние на постоянните зъби (с млечните зъби положението не е по-добро) на днешните деца, рекламните кампании, свързани с промотиране на пасти и четки за зъби са добре дошли.
И способите за убеждаване и приучване към добра орална хигиена и резултатите от това, нямат нищо общо с пробутваните направо отровни колбаси на деца от градинска възраст.

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
поне с кампаниите за миене на зъбите са с полза и за двете страни - децата евентуално ще започнат да си мият зъбиите, а ако въпросната паста се окаже много скъпа, родителят може да я смени, все с нещо трябва да се мият зъбите. А когато става въпрос за кренввирши, те по подразбиране не са полезни, та дори да не иска точно тази марка, ще започне изобщо да иска кренвирши.

Ама да не започнат да раздават кренвирши в междучасията.  ooooh!

 rotfImao rotfImao rotfImao Приемаме ги само, ако са с горчица и топло хлебче  Mr. Green

И бира, чадо! Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 1 455
 anbeta, въобще не знам защо момичетата са си направи труда да отговарят. Примерът ти е абсолютно неуместен. Но щом ти не намираш разликата  Thinking

# 67
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Съжалявам за случилото се. Намирам го за недопустимо, отвъд границите на добрия морал.

Колкото и да обясняваш, облъчването с театрална постановка е много сериозно въздействие.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 715
нямаше да говорим така , когато фармацевтичните фирми си рекламират пастите и четките за зъби;
това също се прави в много училища и то точно като театр. постановка , но никой не се оплаква Simple Smile
е кажете сега какво са виновни бела/ не ги защитавам, но фактът си е факт/
Тц, аз и пасти не ща Naughty Ползвам такива без флуор за детето. Отделно, на никого не е работа да му внушава коя марка е за предпочитане.

# 69
  • Мнения: 1 589

По принцип в градини и училища рекламата е допустима само когато е свързана с образованието - книжки, помагала, дискове, филмчета и т.н. Но кренвирши...  hahaha

Няма да се учудя, ако Сачи не започнат да раздават рекламни тетрадки, линийки, пенали на ученици в начално училище, вместо театър в ДГ.

Те ако раздават такива неща иди-дойди. Ама да не започнат да раздават кренвирши в междучасията.  ooooh!



Ха-ха.Далавера от всякъде-и кренвирши ще ядат и линийки и тетрадки ще имат.

# 70
# 71
  • София
  • Мнения: 1 646
Ха-ха.Далавера от всякъде-и кренвирши ще ядат и линийки и тетрадки ще имат.

Че аз съм виждала учебна програма (тези шарени листчета, дето детенце да си попълни часовете какви ще са) с реклама на Easy Credit.

# 72
  • Мнения: 15 379

Гледах предаването. Оказва се, че и Зайо Байо са правили подобни представления, за да си рекламират добре оцветената и силно подсолена царевица.
Бисквитите обаче останаха загадка за мен.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 715
 Shocked Правело се заради децата?!  Joy ooooh! #2gunfire
Колбаси с овкусители и кой знае какви боклуци, бисквитки и зрънчовци с безценна хранителна стойност Whistling

# 74
  • Мнения: 19 333
Жалка картинка. Като всичко в жалката ни държавица  Sick #2gunfire

Откакто прочетох тази тема, следя осторожно всякакви плакати и съобщения в детската градина.

# 75
  • София
  • Мнения: 1 455
 Да, правело се без користни цели . Тази госпожа направо ме уби  ooooh! Защо Бела Б/я не направят театър за Медената питка например, щом се прави за децата. Интересно ми е в колко домове за сираци са направили безплатни представления?  Tired  Дано скоро намеря добри кори за баница и вече никакъв продукт на тази фирма да не влиза у дома.

# 76
  • Мнения: X
Тая костюмарка направо......    Shocked
Само се чудя тя ли е толкова тъпа , или нас ни взема за мезе....
Ако една Частна фирма иска да влага пари в образованието, да го прави ,без да налага така агресивно продуктите си в учебни заведения.
Интересно , ако Булгартабак искат да вложат пари в образованието на децата ни, дали ще е оправдано да им рекламират цигари?    Laughing

# 77
  • Мнения: 758
Ужас, най ме впечатли, че никой от инкспектората не приемал проблема сериозно. Не трябва да замира тази тема, защото всичко ще си продължи по старому. Като искат да правят театър "за децата", какво им пречи да спонсорират някои артисти да обиколят градините и да играят театър, но без участието на кренфирши, зрънчовци, вафли и т.н.

# 78
  • Мнения: 15 379
Иронията е, че според новата наредба за здравословно хранене от менюто в ДГ кренвиршите и саламите са аут, но пък се рекламират като полезни за порастването на децата. И според лелята в предаването това е ок. Колко ли тлъсти комисионни са преведени, за да облъчват малките мозъчета, че саламчето ще ти помогне да пораснеш голям и силен Twisted Evil.

# 79
  • Мнения: 4 965
Няма да се учудя, ако Сачи не започнат да раздават рекламни тетрадки, линийки, пенали на ученици в начално училище, вместо театър в ДГ.

В училището на моите деца не е имало театър за реклама на хранителните им продукти, но в началото на учебната година наистина всяко дете получи комплект тетрадки (по 5 с квадратчета и по 5 на редове) с марката на Сачи + линии и разделители за книги - похвално е да прилагат подобна реклама, ако наистина насочеността е към образованието. За съжаление или за радост, в нашето семейство не сме фенове на продуктите от този тип, но това е един интелигентен маркетингов похват.

нямаше да говорим така , когато фармацевтичните фирми си рекламират пастите и четките за зъби;
това също се прави в много училища и то точно като театр. постановка , но никой не се оплаква Simple Smile
...

Всяко подобно начинание и доколко ще бъде допуснато в училището, зависи от училищното ръководство.
Миналата седмица децата ми гледаха театър, рекламиращ пасти за зъби, но постановката е била конкретно насочена точно към хигиената и профилактиката, а подаръците са по 3 наистина хубави пасти за зъби. Също е похвално, защото учи децата на нещо полезно, което наистина е добре вече да са научили у дома, но не виждам лошо в затвърждаването. Peace

Бела, Зрънчо и подобни не са рекламирали. И подаръци под формата на подобни продукти засега не са получавали. А и не вярвам децата да се впечатлят чак толкова, че да станат редовни потребители, ако в семейството не се толерират подобни храни.
По-скоро, децата не са правилната таргет-група - особено по-малките, които и не пазаруват самостоятелно (най-много да си купят тайно в междучасието нещо, но тук е моментът да има контрол в училищните лафки).

За сметка на това, в нашето училище направиха специализирана беседа за здравословното хранене (организирана от директорката с участието на лекар и специалист). Е, не беше в най-правилната форма, понеже събраха родителите уж на родителска и не ни предупредиха за какво ще става дума, но пък след това не изнесоха същата беседа пред децата. Но пак е положителна крачка напред.

# 80
  • Мнения: 758
Аз мисля, че има разлика между тетрадки с логото на компанията и директното раздаване на вафлички например. Или пък театър, в който те убеждават колко е полезно да ядеш определен салам.
Дъщеря ми вече започна да се впечатлява от рекламите по телевизията, особено когато направи връзката между рекламата и шампоана, който ползва в момента. Наложи се да обяснявам, че рекламите винаги казват, че някои неща са много хубави, а те в същност не са.

# 81
  • Мнения: X
Цитат
По-скоро, децата не са правилната таргет-група ....
Всъщност, точно децата са най-правилната таргет-група.Колкото и малки да са, на тях им остава на подсъзнателно ниво, че това е нещо качествено, от което биха имали само полза.И това подсъзнателно внушение може да им влияе дори когато станат на 20.
Току-що писах в сайта им.Имат дадени имейли за мнение, а също така и за директно мнение.
Ако някой иска да изяви недоволството си, нека го направи.
Не че те не си знаят що за боклуци предлагат, но едва ли ще им е приятно да са засипани от писмата на недоволни родители.

# 82
  • Мнения: 19 333
Аз също им писах. Предлагам всички, които не одобряват такъв тип маркетинг, да се включат и да им пишат.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 455
 А дали може сега да се добави анкета със За и Против? Може би така ще си проличи, че от всички писали в темата само една майка е ЗА. 

# 84
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно, този похват дори го има описав в учебниците по маркетинг - атакуваш крайния потребител на стоката/услугата, а не плащача. Крайният потребител, в случая детето, е в някаква емоционална или друга връзка с плащача, и той ще го накара да извади парите от джоба си, за да задоволи желанието на крайния потребител. Затова всичките реклами за разни сокчета, сладкиши и др., биват насочени към децата и дори биват наричани "детски".

# 85
  • Мнения: 4 965
... Крайният потребител, в случая детето, е в някаква емоционална или друга връзка с плащача, и той ще го накара да извади парите от джоба си, за да задоволи желанието на крайния потребител. Затова всичките реклами за разни сокчета, сладкиши и др., биват насочени към децата и дори биват наричани "детски".

На теория е така, но пробвай да ме накараш мен да им купя боклуци - ама и те свикнаха, че чистото филе е далеч по-вкусно от салам със соя, рога и копита. Mr. Green
Виж, бабите им се лъжат.
Аз се навивам само за разните сухарчета и т.н., които уж ги рекламират като печени, без оцветители и овкусители и без какво ли не. Ама това е, защото аз ги изяждам повечето. Embarassed

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
ти може би не, аз също не, ама застанИ за един час в някой хипермаркет и лесно ще разбереш коя реклама върви в момента. Също и поггледни някои теми тук за мечетата Барни, за млекцата Дино и не помня какво беше още, периодично се появяват.

# 87
  • Мнения: X
Или за продуктите "Маги", които си имат постоянни фенове...Вече май всичките им реклами са с участието на деца.

# 88
  • Мнения: 372
А дали може сега да се добави анкета със За и Против? Може би така ще си проличи, че от всички писали в темата само една майка е ЗА. 

Това би трябвало да съм аз Grinning.Аз не съм ЗА ,просто не виждам чак такава трагедия да е станала.Ако не желая детето ми да яде Сачи няма да му купя и толкова.Не съм видяла дете да се тръшка за кренвирши или салам,а съм виждала такива ,които се тръшкат за бонбонки които виждат за пръв път.Няма смисъл да се възмущавам от рекламите,защото те нямат да спрат.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 455
А дали може сега да се добави анкета със За и Против? Може би така ще си проличи, че от всички писали в темата само една майка е ЗА. 

Това би трябвало да съм аз Grinning
Щом казваш  Laughing

Няма смисъл да се възмущавам от рекламите,защото те нямат да спрат.
Да, аз не искам да се спрат рекламите. Мисля че нямат място в детските градини  Peace
   

# 90
  • София
  • Мнения: 62 595
А дали може сега да се добави анкета със За и Против? Може би така ще си проличи, че от всички писали в темата само една майка е ЗА. 

Това би трябвало да съм аз Grinning.Аз не съм ЗА ,просто не виждам чак такава трагедия да е станала.Ако не желая детето ми да яде Сачи няма да му купя и толкова.Не съм видяла дете да се тръшка за кренвирши или салам,а съм виждала такива ,които се тръшкат за бонбонки които виждат за пръв път.Няма смисъл да се възмущавам от рекламите,защото те нямат да спрат.

Днес ще рекламират едно, утре ще е друго, вдругиден трето. И все така ли няма да ти пречи? накрая ще превърнат детските градини и училищата в рекламен блок! Това ли искаш?

# 91
  • София
  • Мнения: 1 455
 Да, ето поредния пример за безумие в детските градини. Запознайте се с Кънчо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=645625.0.

# 92
  • Мнения: 19 333
Днес ще рекламират едно, утре ще е друго, вдругиден трето. И все така ли няма да ти пречи? накрая ще превърнат детските градини и училищата в рекламен блок! Това ли искаш?
Мдаа...децата ще добият и вкус към "изкуството". Как възвишено звучи:гледах постановка за салами  ooooh!

# 93
  • София
  • Мнения: 1 455

Мдаа...децата ще добият и вкус към "изкуството". Как възвишено звучи:гледах постановка за салами  ooooh!
Да, забравяш кренвиршите... от месо.

# 94
  • Мнения: 15 379
Да, забравяш кренвиршите... от месо.

А то изобщо дали има такива Laughing?

# 95
  • Мнения: 372
А дали може сега да се добави анкета със За и Против? Може би така ще си проличи, че от всички писали в темата само една майка е ЗА. 

Това би трябвало да съм аз Grinning.Аз не съм ЗА ,просто не виждам чак такава трагедия да е станала.Ако не желая детето ми да яде Сачи няма да му купя и толкова.Не съм видяла дете да се тръшка за кренвирши или салам,а съм виждала такива ,които се тръшкат за бонбонки които виждат за пръв път.Няма смисъл да се възмущавам от рекламите,защото те нямат да спрат.

Днес ще рекламират едно, утре ще е друго, вдругиден трето. И все така ли няма да ти пречи? накрая ще превърнат детските градини и училищата в рекламен блок! Това ли искаш?

Чак до там не вярвам да се стигне.Тези постановки са 2-3 пъти в годината.А и е по-лесно да обясниш на детето какво точно е рекламата и че не всичко което види трябва обезателно  да се купи.Освен това е и чудесен повод му се каже какво има в кренвиршите,примерно.

# 96
  • Мнения: 46 565
alexina, не е важно какво рекламират.
Въпросът е има ли място за търговци в детски и училищни заведения.
Ако приемем, че това е магазин/пазар, ок, там им е мястото.
Но иначе никак не ми се връзват нещата.

# 97
  • София
  • Мнения: 1 455
Да, забравяш кренвиршите... от месо.

А то изобщо дали има такива Laughing?
Не, няма  Laughing, но нали такава им беше реклама преди време.

# 98
# 99
  • Мнения: 2 837
Темата е позамряла, а е изключително важна. Напълно съм съгласна, че е възмутително да се рекламира из ДГ и в началния курс. Реакцията на инспектората в репортажа също беше много странна и вече съм сигурна, че г-жа Кастрева има интерес от подобен тип представления. Ако реагираме по-остро, ми се струва, че може да има някакъв ефект. Идеите с възмутен имейл и с анкета в темата ми харесват.
Мен ме потриса и това: http://www.pediatria-bg.eu/recommended.php

Последна редакция: вт, 27 мар 2012, 11:09 от Ана2

# 100
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 879
Ужас! Чак пък ги препоръчват за деца над 1 година.  Shocked

# 101
  • Мнения: 15 379
Препоръката е свързана със сериозна сума пари естествено.
Никой нормален педиатър няма да препоръча салам и кренвирши в менюто на дете.
А и защо в Наредбата за здравословно хранене в детските заведения кренвиршите и саламите са аут от менюто на децата, а БПА ги препоръчва за деца над 12 месеца?

Отделно, че БПА няма особена тежест. Това е просто едно сдружение, което и ние от тази тема можем спокойно да създадем и да прокламираме като полезни кренвирши и маргарин за храненето на бебета и деца. Че и парици да ни дават.

# 102
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 879
Това е просто едно сдружение, което и ние от тази тема можем спокойно да създадем и да прокламираме като полезни кренвирши и маргарин за храненето на бебета и деца. Че и парици да ни дават.[/b]

A виж, това е добра идея! Sunglasses

# 103
  • Мнения: 19 333
Отделно, че БПА няма особена тежест. Това е просто едно сдружение, което и ние от тази тема можем спокойно да създадем и да прокламираме като полезни кренвирши и маргарин за храненето на бебета и деца. Че и парици да ни дават.[/b]
Добре, че прочетох това, защото тотално се потресох от препоръките за Данонино и саламите.

# 104
  • Мнения: 2 658
Е, стига де  Tired ooooh!
Все пак е Българска ПЕДИАТРИЧНА Организация... И чак "!препоръчва!"...

Това е пълна ненормалщина  Close
Вярно, в какъв свят живеем, а...?

# 105
  • София
  • Мнения: 62 595
помните ли, преди време същата организация беше на рекламите на някакви памперси ли бяха, мляко ли беше... Май развива доста добра дейност.

# 106
  • Мнения: 15 379
Същата тази организация препоръчва минерална вода, с огромно съдържание на минерали и микроелементи, като подходяща за новородени и бебета. Водата е Торн спринг (някъде е известна и като "Бебе", в зависимост от етикета) и който е купувал знае, че общата минерализация надвишава 421mg/l. , което е абсолютно недопустимо за вода, която се предлага на бебета и деца под 7-годишна възраст.
На етикета пак се мъдри логото на БПА Crazy, които препоръчват употребата от новородени.

# 107
  • София
  • Мнения: 62 595
ах, ах, къде отиде добрата стара преварена вода! Да, сега се сетих, че беше и за минералната вода, вдигна се много шум по медиитте.

# 108
  • Мнения: 2 837
Жалко, че шумът минава и заминава, а рекламите остават...
Независимо дали БПА е официалната организация на педиатрите в България, или е просто едно сдружение, все пак е сдружение на педиатри, не на случайни хора.
Иначе аз не мисля, че и на пасти за зъби трябва да има презентации в ДГ - да, добре е децата да имат добра орална хигиена (макар това да зависи от родителите на тази възраст), но това не е правилното място за предлагане на продукти. Могат да се правят такива презентации с присъствието на родител например, за да знаем какво е казано на децата и как да продължим разговора, както и за да можем да откажем присъствие, ако преценим.
П.П. Отдавна не съм срещала "Торн спринг", мислех, че са я спрели от употреба, с нея беше брутален случаят.

# 109
  • Мнения: 2 658
Ауу... ужас, наистина.
Помня тази Торн спринг (една с розов етикет, нали?), когато си идвахме в БГ и щерката беше малка ми я спрягаха, че била супер за бебета и малки деца. И аз давах, нали била бебешка  Crazy.
В смисъл.. даваше се едно известно време, добила беше популярност, нали?
Но съм пропуснала после, че е имало шум около нея.. и аз в последно време не помня да съм я срещала вече.

Но това е престъпление, такава явна шарлатанщина за такова сериозно нещо, като здраве на бебета и деца! БПА!!?? И явно нямат една издънка - цялата им дейност е излагация. Как се позволява това въобще? Честно.. не е реално чак...  Sad

# 110
  • София
  • Мнения: 1 715
За тая вода ми се е случвало да споря с майки, които ме убеждаваха, че била за бебета Shocked Настоявах просто да четат минерализацията на етикета. Но така или иначе за доста хора педиатърът е авторитет. И е по-лесно да се доверят на него, вместо да потърсят повече информация от различни източници.
И с това НПА злоупотребява изключително. И си пълни джобовете #2gunfire
Освен да им пиша възмутено писмо обаче, други идеи нямам Sad
В ДГ убедихме ръководството да сложат изворна вода в групата ни. Повечето хора не виждат нищо нередно в минералната. Колко е изворна един Господ знае. Детето ми си ходи с шише чешмяна вода. А колко купища изхвърлени пластмасови чаши замърсяват , не ми се мисли. Но това е друга тема - да възпитаме екологично мислене в децата...

# 111
  • София
  • Мнения: 62 595
лошото е, че педиатрите и те са хора и се поддават на рекламите.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 455
 А дали някои може да направи петиция или някаква подписка в интернет, която да подпишат по- голям брой потребители от форума и не само? Дали е добра идея? 

# 113
  • Мнения: 758
В ДГ убедихме ръководството да сложат изворна вода в групата ни. Повечето хора не виждат нищо нередно в минералната. Колко е изворна един Господ знае. Детето ми си ходи с шише чешмяна вода. А колко купища изхвърлени пластмасови чаши замърсяват , не ми се мисли. Но това е друга тема - да възпитаме екологично мислене в децата...
То не е по темата, но при нас е същото - "Изворна вода" и по 100 чаши на дете на месец  Rolling Eyes.
Повдигнах въпроса за какво са тези хиляди чаши на месец, ами не можело с постоянни чаши, не било хигиенично. Всички родители бяха ЗА пластмасовите.

# 114
  • Мнения: 2 837
Мда, не само децата се поддават на рекламни внушения и не мислят - и родители такива има. Много е хигиенично да изхвърля тонове пластмаса, която отива на общото сметище и барабар с батерии (също хиляди в ежедневието ни), лекарства и всичко друго, за което се сетим, т.н. да отива в почвата, въздуха, водата и т.н.и да ни затрупва.
В нашата ДГ се ползваше маргарин вместо масло, въпреки разпоредбите. Само аз се възмутих от факта, другите майки ме гледаха странно. Даже една майка  каза на род. среща, че храните в ДГ са твърде блудкави, тя готви по-пикантно  ooooh!. Иначе поне се ползват постоянни чаши за вода.
Така или иначе общественото съзнание се променя не моментално, а с времето, и то невинаги към добро, но е добре поне институционално да са уредени нещата. Както и да има активни групи от засегнати (в случая майки), които да реагират, за да се задействат институциите.

# 115
  • Мнения: 1 217
Ужасно грозно е и според мен би следвало да е абсолютно забранено. Преди време медицинската сестра в градината ни връчи такива рекламни листове с това лого , уж за оцветяване, и също ми страна неприятно. Ако и постановка е имало, тогава със сигурност ще говоря с директорката. Макар че веднъж, тъй като си имам известни резерви за качеството на " постановките ", които обикалят по детските градини, когато попитах какво правим, ако не искам детето ми да гледа някоя, ми се отговори, че няма да има кой да я гледа. И директорката много добре ме чу, защото кабинетът и е на метри от вратата на групата, че казах: " Значи, искаме или не, подходящо или не - трябва да си платим, защото иначе няма кой да гледа децата ? " и не реагира, а минута по-късно, когато се върнах да взема забравена вещ на детето си, вече беше при госпожата и ги чух да обсъждат разговора ни. Обясних им, че ходим на театър всяка събота и неделя, но мисля, че е редно да имаме право на избор какво да гледат децата ни, нямаше резултат.
Излиза, че с подходящите познанства или срещу заплащане, всеки може да манипулира както си иска децата ни.

Общи условия

Активация на акаунт