Рекламират кренвирши "Сачи" в градини и училища

  • 12 482
  • 115
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 455
 Да, правело се без користни цели . Тази госпожа направо ме уби  ooooh! Защо Бела Б/я не направят театър за Медената питка например, щом се прави за децата. Интересно ми е в колко домове за сираци са направили безплатни представления?  Tired  Дано скоро намеря добри кори за баница и вече никакъв продукт на тази фирма да не влиза у дома.

# 76
  • Мнения: X
Тая костюмарка направо......    Shocked
Само се чудя тя ли е толкова тъпа , или нас ни взема за мезе....
Ако една Частна фирма иска да влага пари в образованието, да го прави ,без да налага така агресивно продуктите си в учебни заведения.
Интересно , ако Булгартабак искат да вложат пари в образованието на децата ни, дали ще е оправдано да им рекламират цигари?    Laughing

# 77
  • Мнения: 758
Ужас, най ме впечатли, че никой от инкспектората не приемал проблема сериозно. Не трябва да замира тази тема, защото всичко ще си продължи по старому. Като искат да правят театър "за децата", какво им пречи да спонсорират някои артисти да обиколят градините и да играят театър, но без участието на кренфирши, зрънчовци, вафли и т.н.

# 78
  • Мнения: 15 379
Иронията е, че според новата наредба за здравословно хранене от менюто в ДГ кренвиршите и саламите са аут, но пък се рекламират като полезни за порастването на децата. И според лелята в предаването това е ок. Колко ли тлъсти комисионни са преведени, за да облъчват малките мозъчета, че саламчето ще ти помогне да пораснеш голям и силен Twisted Evil.

# 79
  • Мнения: 4 965
Няма да се учудя, ако Сачи не започнат да раздават рекламни тетрадки, линийки, пенали на ученици в начално училище, вместо театър в ДГ.

В училището на моите деца не е имало театър за реклама на хранителните им продукти, но в началото на учебната година наистина всяко дете получи комплект тетрадки (по 5 с квадратчета и по 5 на редове) с марката на Сачи + линии и разделители за книги - похвално е да прилагат подобна реклама, ако наистина насочеността е към образованието. За съжаление или за радост, в нашето семейство не сме фенове на продуктите от този тип, но това е един интелигентен маркетингов похват.

нямаше да говорим така , когато фармацевтичните фирми си рекламират пастите и четките за зъби;
това също се прави в много училища и то точно като театр. постановка , но никой не се оплаква Simple Smile
...

Всяко подобно начинание и доколко ще бъде допуснато в училището, зависи от училищното ръководство.
Миналата седмица децата ми гледаха театър, рекламиращ пасти за зъби, но постановката е била конкретно насочена точно към хигиената и профилактиката, а подаръците са по 3 наистина хубави пасти за зъби. Също е похвално, защото учи децата на нещо полезно, което наистина е добре вече да са научили у дома, но не виждам лошо в затвърждаването. Peace

Бела, Зрънчо и подобни не са рекламирали. И подаръци под формата на подобни продукти засега не са получавали. А и не вярвам децата да се впечатлят чак толкова, че да станат редовни потребители, ако в семейството не се толерират подобни храни.
По-скоро, децата не са правилната таргет-група - особено по-малките, които и не пазаруват самостоятелно (най-много да си купят тайно в междучасието нещо, но тук е моментът да има контрол в училищните лафки).

За сметка на това, в нашето училище направиха специализирана беседа за здравословното хранене (организирана от директорката с участието на лекар и специалист). Е, не беше в най-правилната форма, понеже събраха родителите уж на родителска и не ни предупредиха за какво ще става дума, но пък след това не изнесоха същата беседа пред децата. Но пак е положителна крачка напред.

# 80
  • Мнения: 758
Аз мисля, че има разлика между тетрадки с логото на компанията и директното раздаване на вафлички например. Или пък театър, в който те убеждават колко е полезно да ядеш определен салам.
Дъщеря ми вече започна да се впечатлява от рекламите по телевизията, особено когато направи връзката между рекламата и шампоана, който ползва в момента. Наложи се да обяснявам, че рекламите винаги казват, че някои неща са много хубави, а те в същност не са.

# 81
  • Мнения: X
Цитат
По-скоро, децата не са правилната таргет-група ....
Всъщност, точно децата са най-правилната таргет-група.Колкото и малки да са, на тях им остава на подсъзнателно ниво, че това е нещо качествено, от което биха имали само полза.И това подсъзнателно внушение може да им влияе дори когато станат на 20.
Току-що писах в сайта им.Имат дадени имейли за мнение, а също така и за директно мнение.
Ако някой иска да изяви недоволството си, нека го направи.
Не че те не си знаят що за боклуци предлагат, но едва ли ще им е приятно да са засипани от писмата на недоволни родители.

# 82
  • Мнения: 19 351
Аз също им писах. Предлагам всички, които не одобряват такъв тип маркетинг, да се включат и да им пишат.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 455
 А дали може сега да се добави анкета със За и Против? Може би така ще си проличи, че от всички писали в темата само една майка е ЗА. 

# 84
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно, този похват дори го има описав в учебниците по маркетинг - атакуваш крайния потребител на стоката/услугата, а не плащача. Крайният потребител, в случая детето, е в някаква емоционална или друга връзка с плащача, и той ще го накара да извади парите от джоба си, за да задоволи желанието на крайния потребител. Затова всичките реклами за разни сокчета, сладкиши и др., биват насочени към децата и дори биват наричани "детски".

# 85
  • Мнения: 4 965
... Крайният потребител, в случая детето, е в някаква емоционална или друга връзка с плащача, и той ще го накара да извади парите от джоба си, за да задоволи желанието на крайния потребител. Затова всичките реклами за разни сокчета, сладкиши и др., биват насочени към децата и дори биват наричани "детски".

На теория е така, но пробвай да ме накараш мен да им купя боклуци - ама и те свикнаха, че чистото филе е далеч по-вкусно от салам със соя, рога и копита. Mr. Green
Виж, бабите им се лъжат.
Аз се навивам само за разните сухарчета и т.н., които уж ги рекламират като печени, без оцветители и овкусители и без какво ли не. Ама това е, защото аз ги изяждам повечето. Embarassed

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
ти може би не, аз също не, ама застанИ за един час в някой хипермаркет и лесно ще разбереш коя реклама върви в момента. Също и поггледни някои теми тук за мечетата Барни, за млекцата Дино и не помня какво беше още, периодично се появяват.

# 87
  • Мнения: X
Или за продуктите "Маги", които си имат постоянни фенове...Вече май всичките им реклами са с участието на деца.

# 88
  • Мнения: 372
А дали може сега да се добави анкета със За и Против? Може би така ще си проличи, че от всички писали в темата само една майка е ЗА. 

Това би трябвало да съм аз Grinning.Аз не съм ЗА ,просто не виждам чак такава трагедия да е станала.Ако не желая детето ми да яде Сачи няма да му купя и толкова.Не съм видяла дете да се тръшка за кренвирши или салам,а съм виждала такива ,които се тръшкат за бонбонки които виждат за пръв път.Няма смисъл да се възмущавам от рекламите,защото те нямат да спрат.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 455
А дали може сега да се добави анкета със За и Против? Може би така ще си проличи, че от всички писали в темата само една майка е ЗА. 

Това би трябвало да съм аз Grinning
Щом казваш  Laughing

Няма смисъл да се възмущавам от рекламите,защото те нямат да спрат.
Да, аз не искам да се спрат рекламите. Мисля че нямат място в детските градини  Peace
   

Общи условия

Активация на акаунт