Рекламират кренвирши "Сачи" в градини и училища

  • 12 480
  • 115
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19 351
Алексина, ако е единичен случай тази постановка, ще обясниш на детето си и ще премине. Откъде си сигурна обаче  дали подобни постановки няма да се повтарят по-често? Тогава става зомбиране. Детето ти е по10 часа на детска градина. Кои обяснения ще натежат според теб?
Не го намирам за редно. От Министерството забраниха да има кренвирши в менюто, а се оказва, че правят реклами за тях, че и Зайо Байо раздават  Sick

# 31
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 972
Пълна идиотщина.  Някои дейност трябва да бъдат забранени в ДГ. Тя не е пазар, а образователно и възпитателно заведение.


# 32
  • Мнения: 372
Алексина, ако е единичен случай тази постановка, ще обясниш на детето си и ще премине. Откъде си сигурна обаче  дали подобни постановки няма да се повтарят по-често? Тогава става зомбиране. Детето ти е по10 часа на детска градина. Кои обяснения ще натежат според теб?
Не го намирам за редно. От Министерството забраниха да има кренвирши в менюто, а се оказва, че правят реклами за тях, че и Зайо Байо раздават  Sick


Те не са рекламирали кренвирши ,а салам.И колко често може да става това?Те не идват всеки ден,а по веднъж.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 455

Те не са рекламирали кренвирши ,а салам.И колко често може да става това?Те не идват всеки ден,а по веднъж.
Не врат, ами шия.

# 34
  • Мнения: 28
Цялата ни дискусия показва, че има проблем, конфликт на интереси.
Възможно ли е ние като родители  да спрем всичко това? Когато у нас има страх за децата ни, когато в забързаното си ежедневие не винаги се сещаме да проучим какъв точно театър гледа детето ни, когато местата в детските градини недостигат и затова би трябвало да сме благодарни въобще ,че децата ни са там??? 
Моето мнение, че трябва да сме постоянни и единни, а това на практика не се случва.

# 35
  • Мнения: X
Цитат
Битката за детските предпочитания е особено драматична и защото от една до шест години децата оформят своите вкусови предпочитания. Ако в тази възраст се оформи вкус на детето към сладките неща, то това предпочитание ще остане за цял живот. Затова рекламата, насочена към деца, е добра инвестиция в бъдещето на хранителната индустрия. Храните никога в историята не са били толкова вкусни. Страхотно е да ядеш съвременната храна. Тя ще е оцветена, за да изглежда прекрасно, ще има какъвто искате аромат, какъвто искате вкус. Това е голямо изкушение. Консумацията на захар например води до чисто физическо удоволствие, отделят се морфиноподобни вещества, ендорфини - хормони на щастието. Какъв е шансът на мозъка на вашето дете да издържи и да не се пристрасти?

Кощунство е.Не, не кощунство, а Престъпление да се рекламират откровени химически боклуци на деца, които нямат знанието, волята и силата да се противопоставят.
Защото се свиква с боклуците,да.И ако , докато са в ДГ, родителят може да контролира какво яде детето му,то като тръгне на училище, котролът вече е почти невъзможен.
И ако детето постоянно е обработвано колко са "вкусни и полезни" разните му салами, кренвирши, вафли, чипсове и прочие , и прочие боклуци, а и са му забранявани у дома, най-лесното е да си ги купи само в училище.

А какво може да се направи?Не знам.А и не съм сигурна, че може да се направи нещо.
Това е повсеместна , масова инициатива в почти всички развити държави.Тази индустрия , която произвежда съвременната храна, трябва да печели.И какъв по-лесен начин да си намери доживотни потребители, пристрастени към боклуците им, от невръстните деца?!
Консумирането на въпросните химии продължително време пък води до редица болести .
И хоп-готово,осигурени доживотни пациенти и на другия гигант-фармацефтичната индустрия.
Търсейки, попадайки и четейки най-различни материали, все повече се убеждавам ,че това е някаква задкулисна конспирация.Знам, звучи налудничаво, но ....
Само си задайте следните въпроси:
1.Защо, след като живота ни става уж все по-качествен, ние сме все по-болни?
2.Защо ,когато се разболеем, никой доктор не търси причината за заболяването , а веднага изписва само лекарства за туширане на симптомите?

3.Защо в един рекламен блок 90 % от рекламите са на храни, и лекарства, с които да подтиснем неразположенията , предизвикани точно от консумацията на тези храни?


# 36
  • Мнения: 28
Точно това е истината Краси, а тя е съвсем елементарна. Изглежда трудно, но според мен всички ние можем да противодействаме. Който има желание и смелост да го направи да ми пише на лични.

# 37
  • Мнения: 46 591
Съмнявам се,че някое дете ще се зариби чак толкова от театър или картинка за оцветяване ,макар и с рекламна цел...

Т.е. е правилно детските заведения да са вид рекламни полета?

Пращам детето си на училище/градина, за да учи, не за да гледа реклами, няма значение какво рекламират. Има си места за реклама.

# 38
  • Мнения: 19 351
Те не са рекламирали кренвирши ,а салам.И колко често може да става това?Те не идват всеки ден,а по веднъж.
Е, то голяма разлика.Едното с копита, другото с пера вътре hahaha
На салам един път, на вафли Ная още един път, на Заю Баю още един път. Сигурно има и други. Първо театър, после може и друго да измислят по веднъж и пак отначало.

# 39
  • Мнения: 145
Винаги съм твърдяла , че когато чашата за едни е пълна , за други е празна .На моето дете тези неща не са повлияли по никакъв начин и никога не е консумирал изброените неща и нямам негативно мнение за тези реклами поради простата причина , че не ме засягат пряко. Преди години рекламите ме дразнеха , защото навлязоха навсякъде , просто сега не им обръщам внимание поради простата причина , че те са навсякъде около нас и тепърва ще навлизат все повече и повече.
И аз се ядосвах понякога , когато гледат анимация в градината и всеки ден се коментираха бакуган топчета и тем подобни и си реших проблема като почнах да купувам дискове за групичката им , които се гледат много повече сега отколкото глупавите анимации , защото купувам стари анимации и най - вече смислени.Госпожите нямат нищо против и даже се радват , но една майка ме попита защо си давам напразно парите за дискове  - та хора и хора . Не налагам мнението си на никого и не приемам да ми се налага.

# 40
  • Мнения: 2 658
Съгласна съм с ЧеКа, Не се сърди човече и с другите НЕхаресващи "идейката" напълно  Peace
Както и с негодуванието на авторката.
Това е просто гавра вече  Shocked
Не е въпросът "Твойто не е ли яло салами, вафли.." или т.н., нито аз или Пенка какво купува/или не купува в къщи. Както и че нямало да се зариби от едно представление. Ама детската градина е за друго, това е отврат просто, не мога да повярвам.
Аз може да му купувам, но чак да изскачат от всякъде.. мерси!
Театри за салам, книжки за вафли?!?!? Защо е нужно И там, така и така виждаме реклами навсякъде, следователно и децата това виждат. Нека поне там е... какато трябва.
Както и, ама това  е друга тема, мисля, че трябва да не се допускат телевизори ДВДта и тем подобни в заведенията за малки деца, но...  Rolling Eyes Там не, достатъчно е, че децата ни вече не могат без ТВ, компютри, айпадове, всякакви игри и т.н. - като гледам колко много деца са тотално зомбирани вече от невръстни, не знаят изобщо какво да правят, ако не са пред монитор - та и там това да правят.. Ама както и да е.
Това са възпитатепни заведения, където работят педагози, по дяволите! А то е станало... строени деца пред ТВ, след което пък гледащи пиески със салами и разглеждащи книжки за вафли. Ми то кога правят нещо смислено? В повечето градини, като чета, по цяла зима не могат/не искат да ги извеждат и навън, абе... върха  ooooh!

Трябва може би да се пусне някаква протестна подписка към... министерството на образованието, или към.. кой в същност? Това изобщо не е наред.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз може да му купувам, но чак да изскачат от всякъде.. мерси!
Joy

Не знам къде трябва да се подаде сигнал, как да се отсеят фирмите, които да нямат това право...много е сложно според мен. Защото то освен храни -салами, кренвирши, зрънчовци, има и води, фирми за топлинно счетоводство...
Отделно, че градините са на делегиран бюджет (не знам, дали всички), т.е. според мен за тях има някаква облага-печалба от цялата работа.

Логиката ми показва, че само можем да си се възмущаваме, но на този етап, когато няма официален списък с вредни за децата храни не може да се спре тази практика. Еле пък, когато градината печели от това.

И да кажа от личен опит, понеже някои си мислят, че държим децата "под похлупак" за две момиченца около мен. Не са ги ограничавали, не са ги тъпчели с тези храни, но са си хапвали понякога. След навършване на 8-9г затлъстяха зверски. Забраниха изрично чипс, вафли, зрънчовци и момиченцата за 3 месеца приеха нормални размери. Така, че при момчетата може да не е видим ефекта, но при момиченцата не е шега тази работа.

# 42
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 972
Това е повсеместна , масова инициатива в почти всички развити държави.

Ами те и там започват да се осъферясват. Пък и, примерно, в северните държави, не е като в Америка да речем. В някои има забрана на рекламна дейност, насочена към деца по-малки от 12 години, или пък някакви частични забрани и регулации. Тук, в Исландия, в гимназиите, доколкото знам, може да се рекламират само млечни продукти, и то някои. Много им е силно лобито и са успели да си издействат някакви разрешения на база полезност. В ДГ и основни училища - търговска реклама не се допуска.


Последна редакция: чт, 23 фев 2012, 13:11 от ЧеКа

# 43
  • Мнения: 14 654
Намирам този рекламен трик за изключително неетичен и подмолен. Но виновни са директорките - защо дават позволение?
Преди години имаше такива представления на Нескуик и подаряваха на децата по едно пликче "дърдонки" - онези кафяви топчета, които се накисват в мляко и детската купичка заприличва на кози кенеф.
В училището на сина ми разиграват пиески на Клоран и Елгидиум. Подаряват им шампоанчета и има по едно напудрено писмо за майчетата в стил "ах, как загрижени сме за здравето на вашите деца и природата ни е приоритет...". Примем го сравнително мирно, не се яде, а зъбите всички трябва да си мият.

# 44
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
Каквито и да са продуктите, рекламни кампании в детските градини и училища място нямат. И е задължение на ръководството на детското или учебно заведение да отказва подобен род представления.
 

Общи условия

Активация на акаунт