Рекламират кренвирши "Сачи" в градини и училища

  • 12 484
  • 115
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 62 595
помните ли, преди време същата организация беше на рекламите на някакви памперси ли бяха, мляко ли беше... Май развива доста добра дейност.

# 106
  • Мнения: 15 379
Същата тази организация препоръчва минерална вода, с огромно съдържание на минерали и микроелементи, като подходяща за новородени и бебета. Водата е Торн спринг (някъде е известна и като "Бебе", в зависимост от етикета) и който е купувал знае, че общата минерализация надвишава 421mg/l. , което е абсолютно недопустимо за вода, която се предлага на бебета и деца под 7-годишна възраст.
На етикета пак се мъдри логото на БПА Crazy, които препоръчват употребата от новородени.

# 107
  • София
  • Мнения: 62 595
ах, ах, къде отиде добрата стара преварена вода! Да, сега се сетих, че беше и за минералната вода, вдигна се много шум по медиитте.

# 108
  • Мнения: 2 837
Жалко, че шумът минава и заминава, а рекламите остават...
Независимо дали БПА е официалната организация на педиатрите в България, или е просто едно сдружение, все пак е сдружение на педиатри, не на случайни хора.
Иначе аз не мисля, че и на пасти за зъби трябва да има презентации в ДГ - да, добре е децата да имат добра орална хигиена (макар това да зависи от родителите на тази възраст), но това не е правилното място за предлагане на продукти. Могат да се правят такива презентации с присъствието на родител например, за да знаем какво е казано на децата и как да продължим разговора, както и за да можем да откажем присъствие, ако преценим.
П.П. Отдавна не съм срещала "Торн спринг", мислех, че са я спрели от употреба, с нея беше брутален случаят.

# 109
  • Мнения: 2 658
Ауу... ужас, наистина.
Помня тази Торн спринг (една с розов етикет, нали?), когато си идвахме в БГ и щерката беше малка ми я спрягаха, че била супер за бебета и малки деца. И аз давах, нали била бебешка  Crazy.
В смисъл.. даваше се едно известно време, добила беше популярност, нали?
Но съм пропуснала после, че е имало шум около нея.. и аз в последно време не помня да съм я срещала вече.

Но това е престъпление, такава явна шарлатанщина за такова сериозно нещо, като здраве на бебета и деца! БПА!!?? И явно нямат една издънка - цялата им дейност е излагация. Как се позволява това въобще? Честно.. не е реално чак...  Sad

# 110
  • София
  • Мнения: 1 715
За тая вода ми се е случвало да споря с майки, които ме убеждаваха, че била за бебета Shocked Настоявах просто да четат минерализацията на етикета. Но така или иначе за доста хора педиатърът е авторитет. И е по-лесно да се доверят на него, вместо да потърсят повече информация от различни източници.
И с това НПА злоупотребява изключително. И си пълни джобовете #2gunfire
Освен да им пиша възмутено писмо обаче, други идеи нямам Sad
В ДГ убедихме ръководството да сложат изворна вода в групата ни. Повечето хора не виждат нищо нередно в минералната. Колко е изворна един Господ знае. Детето ми си ходи с шише чешмяна вода. А колко купища изхвърлени пластмасови чаши замърсяват , не ми се мисли. Но това е друга тема - да възпитаме екологично мислене в децата...

# 111
  • София
  • Мнения: 62 595
лошото е, че педиатрите и те са хора и се поддават на рекламите.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 455
 А дали някои може да направи петиция или някаква подписка в интернет, която да подпишат по- голям брой потребители от форума и не само? Дали е добра идея? 

# 113
  • Мнения: 758
В ДГ убедихме ръководството да сложат изворна вода в групата ни. Повечето хора не виждат нищо нередно в минералната. Колко е изворна един Господ знае. Детето ми си ходи с шише чешмяна вода. А колко купища изхвърлени пластмасови чаши замърсяват , не ми се мисли. Но това е друга тема - да възпитаме екологично мислене в децата...
То не е по темата, но при нас е същото - "Изворна вода" и по 100 чаши на дете на месец  Rolling Eyes.
Повдигнах въпроса за какво са тези хиляди чаши на месец, ами не можело с постоянни чаши, не било хигиенично. Всички родители бяха ЗА пластмасовите.

# 114
  • Мнения: 2 837
Мда, не само децата се поддават на рекламни внушения и не мислят - и родители такива има. Много е хигиенично да изхвърля тонове пластмаса, която отива на общото сметище и барабар с батерии (също хиляди в ежедневието ни), лекарства и всичко друго, за което се сетим, т.н. да отива в почвата, въздуха, водата и т.н.и да ни затрупва.
В нашата ДГ се ползваше маргарин вместо масло, въпреки разпоредбите. Само аз се възмутих от факта, другите майки ме гледаха странно. Даже една майка  каза на род. среща, че храните в ДГ са твърде блудкави, тя готви по-пикантно  ooooh!. Иначе поне се ползват постоянни чаши за вода.
Така или иначе общественото съзнание се променя не моментално, а с времето, и то невинаги към добро, но е добре поне институционално да са уредени нещата. Както и да има активни групи от засегнати (в случая майки), които да реагират, за да се задействат институциите.

# 115
  • Мнения: 1 217
Ужасно грозно е и според мен би следвало да е абсолютно забранено. Преди време медицинската сестра в градината ни връчи такива рекламни листове с това лого , уж за оцветяване, и също ми страна неприятно. Ако и постановка е имало, тогава със сигурност ще говоря с директорката. Макар че веднъж, тъй като си имам известни резерви за качеството на " постановките ", които обикалят по детските градини, когато попитах какво правим, ако не искам детето ми да гледа някоя, ми се отговори, че няма да има кой да я гледа. И директорката много добре ме чу, защото кабинетът и е на метри от вратата на групата, че казах: " Значи, искаме или не, подходящо или не - трябва да си платим, защото иначе няма кой да гледа децата ? " и не реагира, а минута по-късно, когато се върнах да взема забравена вещ на детето си, вече беше при госпожата и ги чух да обсъждат разговора ни. Обясних им, че ходим на театър всяка събота и неделя, но мисля, че е редно да имаме право на избор какво да гледат децата ни, нямаше резултат.
Излиза, че с подходящите познанства или срещу заплащане, всеки може да манипулира както си иска децата ни.

Общи условия

Активация на акаунт