ВТОРИ КЛАС - 8

  • 44 409
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Днес е втори ден на училище. Вчера само каза - мамо, падна ми лепенката и всички ми видяха конеца. Аз - и как реагираха - ами, никак, само едно уау.
И пропуснах да напомня на госпожата, че тази седмица е освободена от физическо  ooooh! , дано да се присети, а и тя да не се натиска, че много обича народната топка.
Елси  Hug страшен разказ. Как да не се чувства прецакан човек. Да е жива и здрава малката и много радост да ви носи!

# 16
  • Мнения: 9 990
Те поне са по-големички и разбират, ми дребна, след операцията такива ги разказваше и вече трети месец на болници и операции играе, че... ooooh!Към момента много гордо обяснява за белега, подробно обича да описва как са и слагали абокат и как са я вързали на операционната маса, защото честичко я питат къде се е ударила. ooooh!Само и дайте повод да разказва...
Относно езика-моята не учи англиски точно по тази причина.Не и в училище.1-4 клас в училище ми се иска да съсредоточи върху математиката, и БЕЛ+разказвателните.Език се учи, има време, а и аз съм намерила различна фирма-сама с учител, защото за нея така е по-ефективно.В тази връзка съм избрала език, който да и тече като обща култура и да не се вглежда в оценката.Отделно е близък, славянски език и и е по-лесно, отделно, че училището има традиция в този език и по мои наблюдения се справя достатъчно добре и без моя помощ.Контролните им са често под формата на тест-пишат се думички, изречения.По принцип, като цяло-пиша повечко, не само по език, по всичко.Гледам обаче и на английския, който и е извън училище, почва трета тетрадка от 40 листа, а има веднъж седмично, значи да е имала сумарно от началото на учебната година колко-около 16-ина урока, знам ли...не ги броя. Thinking

Елси, желая ви спокойно бебешорстване от тук насетне! Hug

# 17
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
От доста отдавна не съм писала Blush
Василена се справя чудесно, но се оказа, че има проблем с очите. И без да се оплаче, диването му с диване... мислела, че госпожата пише дребно и затова не вижда. Утре отиваме за очила - минус 1,5 и на двете очи. И астигматизъм, и диоптър.

Другата новина около нея е, че активно се занимава с пеене и през декември спечели първия си медал от певчески конкурс. Много я бивало, казаха и двамата и учители - и вокалният педагог, и госпожата по солфеж. Аз знаех, че я бива, ама си мислех, че съм субективна.
Клипче

Последна редакция: вт, 21 фев 2012, 15:42 от ДеВ

# 18
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Запис и от мен. Вашите борят английскиат, а моя Филип-българския Simple Smile. Ходи по 2 часа на седмица да учи да чете и пише по учебници за 2-ри клас и е голяма мешавица Rolling Eyes...

Много сложно написани тези учебници, не винаги си разбира условието на каквото трябва да се прави. Учителката ги кара да четат на глас пред целият клас, някои деца направо отказват защото им е трудно или немогат...абе изобщо мешаница им става в главите
Освен това в училище започнаха и френски да учат
Учи се да свири на китара и засега му е интересно

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 ДеВ, поздравления   bouquet
За очилцата не се притеснявай. Сега те са по-скоро моден аксесоар, не е както ние едно време го "виждахме" това чудо.
Има много красиви рамки и ще бъде една кипра...  4470  А след време - лещи. Още по-голяма кипра... Hug

# 20
  • Мнения: 9 990
eee, GI, аз така мразех в училище да ни карат да четем на чужд език...
Дев, ние вчера минахме контролен, че малката уж трябваше да слага, да, ама за 3 месеца нещата са се попроменили и няма да слага.Астигматизма при нас е наследствен, аз съм, дребна е..., пък ученичката се тръшка, че нямало да носи очила-тя пък иска, готини били/ама действително какви рамки има сега, не е като по мое време/

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
О, ама тя не изпитва и грам притеснение, все пак и двамата с баща и носим очила, за нея това си е нормално. Дори е леко сърдита, че чак в понеделник ще се покаже, защото в момента е у нас с ангина.

# 22
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Не знам дали ще ги дадат самостоятелните да ги видим(ако не ще помоля госпожата да я видя).
Срещнах една майка от нашия клас и нейното момиче с двойка, вземат го на обяд и детето казало ,,мамо запиши ме на училище Европа, всички които ходят имат четворки или тройки" Rolling Eyes а ние сме с двойки"  Whistling
И нашите за домашна имат да преписват някакви изрази и думички,абе не са взели кой знае какво и много ми е интересно какво е имало на тази самостоятелна работа, че децата не са се справили, но се надявам за госпожата това да й даде сигнал, че нещо не е наред...

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Много ст еми полезни с бъдеща информация, благодаря ви!

# 24
  • софия
  • Мнения: 2 543
Днес госпожата ми докладва , че Габи си извадила да преписва таблицата с три на контролно от молив . Много ми стана обидно , защото тя знае таблицата до 5 -6 наизуст и смята доста добре с изключение на тъпи грешки от невнимание.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 11 920
 GI, до къде сте с китарата. Светослав ходи, но нещо не е много старателен. Нали в рапа не е толкова популярен инструмент.  Mr. Green

  И на Светослав забелязвам късогледство, но засега няма да предпримаме нищо. И аз и баща му сме късогледи,като баща му носи очила от най ранна възраст, а аз не.  Резултатът е,че аз виждам много по добре без помоща на очилата, а той е почти безпомощен без тях ,при еднакви диоптри. А Светослав с неговия начин на предвижване - флик флак и салто си е опасно да носи по главата си остри неща.

# 26
  • Мнения: 111
За мен не е нормално да се налагат допълнителни уроци по английски още от втори клас. Предната самостоятелна работа по английски беше върху а/an, цифрите, допълване на буква в дума и свързване на въпрос с отговор. Издънката беше на свързването, защото тя не може да ги прочете, за да разбере какъв е въпроса. Сега след малко упражнения ще видим какво ще сътвори днес.  Mr. Green

Хубаво напомнихте за очите. Сега в двата дни ваканция трябва да намеря време да посетим очен лекар профилактично. Амбър права си, че като се сложат очила и после не можеш без тях. В момента в който почнах да нося станах зависима от тях.

# 27
  • Мнения: 7 201
Благодаря за новата тема, Мамеbouquet
Утре само и пак ваканция ..
Но в четвъртък сме на състезание по БЕЛ.

Бързо оздравяване на болничките! Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 3 421
ДеВ, браво на госпожицата!



# 29
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Благодаря, заслугата е и моя, и аз все някой ген съм дала bowuu

Общи условия

Активация на акаунт