ВТОРИ КЛАС - 8

  • 44 406
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 142
Да се запиша,да не ви изпускам,нищо че рядко пиша.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 397
Цял ден нямах нет вие цели три страници , срам нямате  Laughing
Елси било е весело при теб, важното е, че всичко е минало нормално  Hug

# 32
  • Мнения: 872
Елси ,много образно си го описала! Joy
Моята девойка не си харесва дрехите изведнъж, бебешки и били...Но не обича да ходи из магазините, за да и купувам дрехи... Някаква кипра е станала.
На стол отказва да ходи, не и харесва храната...каквото и сложа за училище не го яде...Купува си някакви боклуци, мъй ще и спра парите...

Ама иначе си е добре детето , от това само да се оплаквам...

За Св. Валентин някакъв младеж и подарил мънисто-тя го изгубила, някакъв друг младеж и подарил някакво човече... Laughing ,опитвам се да бъда сериозна, ама  Joy

# 33
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Крис е вече във ваканция. Разболя се, аз го заразих. Такъв мързел го е налегнал, нищо извън училищния минимум не ще да направи. Със зор и кандърми решава задачи, по английски е пълна трагедия, заради леката му дислексия. Иначе по български е добър. Има много приятен изказ и преразказва богато и смислено.
Скоро разказваше една притча и използва думата "пропилял", след това каза "похарчил", а накрая "профукал".  Laughing

# 34
  • Мнения: 22 942
 Hug Да не ви изпусна.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 673
Логопедка, разсмя ме.
ДеВ, браво на детето. Напълни ми душата.  Hug
Маме, мерси за темата.   bouquet

# 36
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Благодаря, Ирина!
Сега разучава още две песни, на 25-и март ще сме в София на национален конкурс. То ще са трепети... Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 7 673
Благодаря, Ирина!
Сега разучава още две песни, на 25-и март ще сме в София на национален конкурс. То ще са трепети... Grinning
Супер! Пусни ни я пак да й се радваме.
Много ме кефят деца, които умеят да пеят. Сигурно, защото на моите им седят слонове на ушите.  Mr. Green Само в най-малкия виждам лъч надежда, дано не се лъжа.  Wink

# 38
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Това е домашно изпълнение, проба на един от коледните подаръци - микрофон.

# 39
# 40
  • София
  • Мнения: 3 486
по английски е пълна трагедия, заради леката му дислексия
Какво значи лека дислексия.
При нас в началото на годината правиха обследване от една фондация. Изкараха сина ми с дислексия. Отидохме при логопед от друга организация, занимаваща се с дислексия и детето нямаше дислексия. После отидохме при ресурсната и пак нямахме дислексия. Сега обаче пак правят обследване в училище и според нашата госпожа Марио пак трябва да се обследва. Дали фондациите имат сметка да изкарват децата с дислексия или наистина има нещо? А ако сега пак ни изкарат с дислексия какво да правя?

Ходихме в университет, който има разработки на тема дислексия, ходихме и при психиатър. Детето обича да чете, с две прочитания учи наизуст...

А в същото време пише ужасно. Дали е грозно е едно на ръка, но буквите му са много неравни. Например малко ръкописно т пише с три размера на чертичките - първата е по-голяма, втората нормална и третата много по-малка от средния размер на буквите. От 10 поредни написвания на буквата "а" в текст почти нямаше две близки по размер. Предполагам че това ги кара да слагат диагнозата дислексия. Но това не помага нито на мене нито на него.

Направо съм в тих ужас.

# 41
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте момичета.

Нямам никакво време напоследък, но се опитвам да ви попрочитам.

Нормално е децата в началото да бъркат d и  b на английски. И тук до края на 1ви клас непрекъснато се бъркат тези букви.

Валя* моята малката пише така-ужасно грозно. Днес дадох на баща й да прочете един текст преписан от нея. Гледа го, гледа го - накрая ме попита на какъв език е. Подсказах му, че е на български и пак не успя да разчете нищо.  Направо не знам какво да правя. На очен лекар я водихме - нищо й няма. Чете много добре на английски, на български също се справя добре, ама защо така с това писане не знам.

Иначе да похваля Дени. Пристигнаха резултатите от теста който направиха в края на втория триместър. Вдигнала си е резултатите с по 10 точки и показват, че надвишава средното ниво на второкласниците в училището й, и в района в който живеем. Много съм доволна от детето. Тук правят три големи теста - в началото, в средата и в края на учебната година. С тях оценяват прогреса на всяко дете. Тестовете са индивидуални за всеки, на компютър са и сложността на всеки следващ въпрос зависи от това как е отговорило детето на предишния.

Елси добре си се завърнала сред пишещите. Много се смах с твоята история и дано успеете да се справите двете с Адел успешно с кърменето.

ДеВ браво на детето. Страхотно!
Скоро разказваше една притча и използва думата "пропилял", след това каза "похарчил", а накрая "профукал".  Laughing

 Joy

Явно по български вървим заедно с вас. Дени са на правопис на прилагателните в момента. Оказа се, че и в американското училище учат за съществителни, прилагателни и глагол в момента и на нея й е много лесно да ги определя.

# 42
  • Мнения: 3 479
Добро утро  bouquet
И Матей е във ваканция поради болест.  В петък си го прибрах от училище с болки в гърлото, в събота и неделя имаше малко температура и в понеделник докторката му изписа антибиотик. Тя по принцип не изписва лесно антибиотици, обаче този път не знам защо така - чак пък толкова ли беше зле положението newsm78 Както и да е, мотаме се из къщи. Учи по малко. Вчера след ултиматума - книжка или английски, прочете една книжка от поредицата за Петсън и Финдъс и сега си я разнася из къщи и я препрочита Crazy Май поговорката (Насила хубост не става) няма да се окаже вярна и ще трябва да го натискам по-яко, за да стават нещата Mr. Green

Честита бебка на Елси! Много щастие и радост в къщи!  bouquet

# 43
  • Мнения: 14 133
ДеВ, Ирка браво на децата.  Hug
Бързо оздравяване на болничките.  Praynig

# 44
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
DarkViolet, Василена е с ангина, например. Няма как да ѝ мине без антибиотик, може би и Матей е така.
Васи чете, обича да чете (пу-пу, да не чуе Дяволът Mr. Green). Като отидем в библиотеката и се забравя. Сега чете поредицата Първи стъпки в науката и вчера правихме симулация на дъжд Laughing

Общи условия

Активация на акаунт