Детски рожден ден

  • 19 461
  • 251
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 22 508
Milena___, до преди миналата година не си представях да направя такова нещо. )
Все си виках, да бе, ще се излагам по градинките, все едно не мога да извадя ХХХ лв. за рождения ден на детето. Но....такова облекчение изпитах да не се занимавам 1месец по-рано с резервации, пък да мисля кого да поканя така че да няма обидени, да предвидя 1бройка, а да ми се изтърсят на куп и 2та родители (накрая стават повече от децата) и т.н.

Палада, в горния си пост точно това писах, че миналата година рождения ден на дъщеря ми беше в парка. Прекрасно просто. ))))) И за мен и за детето, струва ми се беше най-хубавия от всички преди това. )

# 76
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
tonkabonka ,да не сме празнували с деца нито на клуб,нито в къщи ,а в детската градина !Въобще не чувствам угризения за лишаване на детето си от най хубавия му празник,по простата причина,че в градината им устройвам празненство.Носи се торта,децата правят кратка програма да се поздрави рожденника,каня и фотограф.Заформя се един наистина весел рожден ден!За това дали е ходила на р.д.на друго дете-да ходила е,майката ми е приятелка,децата са ни в една група в градината.Беше в тях,когато отидох да я взимам,понеже беше без родители с аниматор и разни др.екстри,приятелката ми беше толкова изтощена,че само ми простена "Дана,повече в нас никакъв р.д." Mr. Green Да ,харесало и е,обяснява ми какво са правили,но аз отново казвам,че с ясна цел  и мисъл не съм правила подобни празненства до сега.Отново повтарям,че това си е лично мой избор и мнение,с което не ангажирам никой!!!А дали искаш да ми повярваш или не,това не ме засяга   bouquet
Мидичка,есетствено ,че приятелите не се определят по това дали ще поканят и двете ми деца.Подтекстът на това което съм писала е съвсем друг...сега не ми се обяснява какво съм исакла да кажа.  bouquet
Милена, въобще не се шегувам,а и не разбрах за кое ми казваш дали се шегувам???Грешно ти е схващането,че с първото ми дете съм се напразнувала!А от това което съм правила с първото,ми е урок какво да НЕ правя с второто !И въобще нямам дори и наченки да убеждаавам някой в своите си виждания и разбирания Wink...също така не съм споменавала някой да се въздържа от каквито и било лични намерения PeaceИзводите до които съм стигнала са си с абсолютно мое виждане и не задължавам абсолютно никой с него  bouquet
П.П.Съжалявам,че се отклоних от темата,но трябваше да отговоря.Приятен ден на всички   bouquet Hug    bouquet
ми е

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 10:39 от danidji

# 77
  • Мнения: 1 567
И двете ми деца са родени лятото.
По традиция последните 4 РД на дъщеря ми празнуваме на вилата (с огромен двор и близо до София).
Каня де що познати имам с деца ( и които са в София, а не по почивки). Купонът е пълен.  Flutter И най ме радва какафонията, която създават 15 деца (от бебета до почти тийн).


# 78
  • София
  • Мнения: 23 125
danidji, така да беше казала - че детето е имало празненства в детската градина.  Peace Това променя нещата!

Моето дете няма да празнува в градината, тъй като по това време вече ще има сборни групи и няма смисъл да черпим непознати деца и учителки.

Мирама, хубаво сте направили - в парка, на открито. При нас проблемът е, че имаме поне 5-6 семейства приятели, които задължително каним, тъй като сме си доста близки. Някак си не можем да не почерпим и родителите. За децата е ясно. Но за следващите години нещата празниците подлежат на промяна, тъй като детето ми самичко ще си посочва гостите.  Wink

# 79
  • Мнения: 75
Палада, в горния си пост точно това писах, че миналата година рождения ден на дъщеря ми беше в парка. Прекрасно просто. ))))) И за мен и за детето, струва ми се беше най-хубавия от всички преди това. )


За теб да, за твоето дете може би, но не и за другите деца. Знам какво се коментира обикновено за такива рд и ще ти кажа най-откровенно, че хората не са особено впечатлени и дори са подразнени.

На нашата площадка съм киснала от понеделник до петък три-четири години наред и да ти кажа ужасно е да дойдеш да играеш, ама да си всъщност на рд. Първо всичко ти е втръснало, второ не можеш да се облечеш празнично и да усетиш, че този ден е нещо специлано и трето децата се пръскат, а родителите им ги гонят: няма колективно нищо. Отделно, че се образува опашка я на пързалката, я на катерушката (все пак има и много други деца, паркът е обществен). Идва някаква хоум мейд торта – нищо не се чува от пеенето на хепи бърдей, защото си на фона на „Марииииийке, еллллаааааа!”, „Пешооооо, не там!!!”, „Гого, ще те напляяяяяскаммм, бееее!!!”; раздават се  хартиени подложки и всеки да се спасява да си търси място на пейката; на нас често ни се налага да седим на земята, защото в парка има четири пейки и е отворен за всички, значи има и поне десет други деца и десет майки, неканени на рд.  И те идват, гледат, облизват се и примляскват. А ние се чувстваме гузно!

Сори, ама освен пестенето на пари и организация нищо друго позитивно не виждам. Без да се заяждам, най-искрено ти го споделям, защото познат няма да ти го каже. Както и аз не съм го изтърсила на нашите домакини! Ама си го мислим много хора, и си го обсъждаме.

# 80
  • Мнения: 10 547
Невъзпитаните ми деца м.г. гледаха с другарчетата си един площадков РД.
"Аууу, не сте поканени да ядете торта! Ваш`те ще ви купят.", рече мамата на рожденика.

# 81
  • София
  • Мнения: 23 125
Каси, хаха... Ама кой е невъзпитаният в случая?! И ние миналата година се оказахме насред рожден ден на площадката, с тази разлика, че майката много любезно покани моята щерка да й сложи парченце торта в чинийка и да й сипе сокче. И тъй като тя не близва торта, се оказахме почерпени със сок. Ние най-възпитано поздравихме майката, понеже и следа нямаше от рожденика, и тъй.  Grinning Но не одобрявам подобен род празненства.

Ако обаче рожденият ден е в парка в някакво заведение на открито, мисля, че няма проблем. Почерпката ще е по масите, децата наоколо ще щъкат, ако има площадка в близост - още по-добре.

# 82
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ама защо по дяволите рождения ден трябва да е на заведение бе хора ???? По тази логика,щом казвате че по парковете има деца и ще гледат тортата като в рекламата за течен шоколад "Финети",в заведението няма ли да има? Или вие го затваряте за рождения ден? Незнам,не разбирам,защо трябва да е на заведение  Thinking Рожден ден може да се направи по най простия,обикновен,без помпозности начин! Всичко е в настроението,па ако ще и с цигнета да си го изкара  Mr. Green
Мирама ,страхотна идея за парка...  bouquet Имаме си много обширен парк,с полянки,поддържан...да,там ще е рожденния ни ден.Обожавам да гледам децата свободни,тичащи на воля,без забележки да не бутнат някого/нещо,...просто свободни  Simple SmileСега ми щуква идеята да го направя рожден ден-пикник....с много постелки,балони,игри,аниматор...страхотна идея ми даде Мирама Hug Hug Hug

# 83
  • Мнения: 116
Учудвам се,че явно често се празнуват рождени дни в парка.И аз съм убедена,че по-голяма част от гостите (майките) няма да са във възторг от такава покана и със сигурност ще се коментира с недоволство.Не ми изглежда практично като се започне от липсата на места,хигиената,и се стигне до неканените дечица  които ще са там и ще се чувстват зле,и невъзможността да се предвидят колко деца ще има на площадката,че да стигне почерпката.

# 84
  • Мнения: 75
Мирама ,страхотна идея за парка...  bouquet Имаме си много обширен парк,с полянки,поддържан...да,там ще е рожденния ни ден.Обожавам да гледам децата свободни,тичащи на воля,без забележки да не бутнат някого/нещо,...просто свободни  Simple SmileСега ми щуква идеята да го направя рожден ден-пикник....с много постелки,балони,игри,аниматор...страхотна идея ми даде Мирама Hug Hug Hug[/color]


Виж сега, не искам да ти развалям романтичната илюзия за реещи в парка тичащи свободно, разперили ръце и вторачени в небесата деца. Те обаче не са овце и имат нужда и от конкретно занимание. Само хубавите градинки няма да ги зарадват, нито пък цветята, защото могат само да им се любуват отдалеч (могат и да ги изпокъсат, де, ама това е другата крайност). Значи ще избереш площадката така, че да отговаря на капацитета на гостите плюс минимум пет-шест други деца, които играят там (няколко люлки, пързалки, катерушки, пясъчник). Такава едва ли ще намериш, защото всички знаем по градовете как е.

Аниматор е супер идея, обаче какво точно ще им покаже? Ако децата са на под три нито могат да рисуват, нито пък да бъдат гримирани, преобличани, а и не могат да играят роли (кухня, лекар и други такива). Та какво става: аниматорът ще нехае и занимава децата, които са около него с някакви глуповати неща като драскане на лист и гримаси, другите ще се блъскат на пързалката или ще ревът за място на люлката, която постоянно е заета, а по-големките ще се чудят къде са и защо. По-добре плати на две детегледачки или ги затвори в някой клуб. Аниматорите не са детегледачки, казвам ти го, защото много си мислят, че аноматорът ще гледа децата. Не! Той си прави там примерно театъра или фокусите, а който иска да го гледа.

Пиша го това от позицията на канен на десетина такива рд-та. Имам доста наблюдения. Децата могат да играят навън и в клуб с градина, не е необходимо да е бар или Макдоналд. Но е хубаво да е на място, където всички се чувстват специално и празнично!

# 85
  • София
  • Мнения: 23 125
Аз само си представям картинката, ако ме поканят на някоя поляна. Ще се местя намусено от една кълка на друга по треволяка и сериозно ще се замисля да бойкотирам подобна покана следващия път.  Mr. Green Много хипарска ми идва тая идея и определено не се вписва в представите ми за хубав рожден ден. Ако искам пикник, ще си го направя на Витоша примерно.

Пак казвам - ако е в заведение в парк, да. Да има хубаво подредена почерпка върху масите, всеки да си има място, а не да тичаме като диваци възрастни и деца по поляните и да крещя на детето да се връща, щото е дало газ и се е запиляло на 300 м от мен.

# 86
  • Мнения: 11 993
Палада, в горния си пост точно това писах, че миналата година рождения ден на дъщеря ми беше в парка. Прекрасно просто. ))))) И за мен и за детето, струва ми се беше най-хубавия от всички преди това. )


За теб да, за твоето дете може би, но не и за другите деца. Знам какво се коментира обикновено за такива рд и ще ти кажа най-откровенно, че хората не са особено впечатлени и дори са подразнени.



За мен този начин на празнуване на рожден ден на "лятно бебе" е най- хубавият.Даже би ми било чудно, ако се празнува рожден ден през юли или август на закрито.

За съжаление, моето дете не е родено през лятото иначе не бих се поколебала да го отпразнувам в парк.

Във Варна имаме прекрасен Екопарк, където много често се празнуват детски рождени дни.Пак има елементи на предварителна организация, за тези, които искат да си запазят барбекю или които искат на полянката да им занесат столове и маси.Но е възможно и просто да се донесат одеяла за сядане, топки, свирки и без кой знае какви приготовления да се отпразнува рождения ден, вкл. и аниматори могат да се поканят.

Друг начин на празнуване- в Морската градина.Около Аквариума има люлки, катерушки, разбира се и заведение, където да си хапнат децата пица, сандвич, да се поднесе тортата.Естествено, на самата площадка има и др. деца, но и в клубовете също често има.

И да ви кажа ли, това са най-веселите рождени дни, защото:
-има много повече място за игра, тичане
-разрешават се свирки, нещо което не се допуска във всеки един клуб.
-няма ограничение за часа
-няма задължителни менюта, няма купища храна, която със сигурност ще бъде изхвърлена.И да остане не е в такива количеста като в клуб.

Нищо не се губи от празничността на събитието.На  едно дете от ДГ сме винаги канени на рождения ден, дори майката веднъж каза, че и идвало на ума направо на плажа да организира рождения ден, ама не посмяла, на което всички ние отговорихме, че би било разкошна идея!


На моето дете празнуваме от 4 годишна възраст рождения ден в клуб.Преди това рождените дни, които сме празнували- у дома с баба и най-близки роднини.

Защо аз избирам клуб:
- защото поради датата не бих могла да организирам парти на открито
-защото  в ДГ нищо не се разрешава- нито торта, нито клоуни.Празненството в ДГ минава под раздаване на пакетирани сухи пасти или др. опакована почерпка, нещо което ми навява асоциация с друг, да не казвам какъв ритуал.
-защото у дома наистина не мога да поканя дори най-близките приятелчета на детето, не ми позволява пространството.

Като избирам клуб, съобразявам бройки, менюта, финанси, време.
Нищо не приемам като задължително, куртоазно и т.н., всички поканени деца са канени от сърце,  детето ми си общува, играе и забавлява с тези деца.

# 87
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
За да ми влезе такава идея в главата и представите,значи се съобразявам с нещо...в смисъл казвам,че имаме такава алтернатива в града...парк,с поляни,добре поддържани,кътове за игра и т.н.Не става въпрос за междублокови площадки с добавени към тях като екстри бараки,в които продават кафе и сок!Аниматорите знам за какво са,и не очаквам от тях да гледат децата...
Също и не считам,че трябва да се ангажирам с това да измислям на децата игри...повярвай ми,деца които имат пръчка и две топки могат да измислят толкова много игри,които ние въобще не можем да си и помислим...не са необходими скъпи играчки както и количества от тях за да им е забавно...именно по този начин се стимулира въображението на детето...ох стига,спирам,задълбаваме друга тема   bouquet
Последното което мога да кажа е,че пожелавам на всички децаи родители да си направят един незабравим рожден ден на слънчицата си,независимо къде ,как и с какво.Всеки си определя правилата според разбиранията   bouquet

# 88
  • Мнения: 10 547
 Hug Люде, недейте с рогите напред.
Взете Дендрариума, например. Има си нарочено място за рождени дни. До ми се изтупаните насред осраната квартална градинка, където няма място ни за мен, ни за кучето на съседа, па камо ли за балони и свещи и дечурлига и да искате децата да не ви гледат в устите, а аз да ви аплодирам, няма как да стане.

# 89
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
аз отново да попитам...нима затваряте клуба,заведението,ресторанта за рождения ден на детето си,за да не "зяпат" с отоврени усти другите непоканени деца тортата ?????
П.П. и не става въпрос за квартална градинка  Mr. Green
Светкавица това което си написала ти ,е абсолютно в резон с моите идеи и виждания

Общи условия

Активация на акаунт