Детски рожден ден

  • 19 480
  • 251
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 10 547
Да, затварям клуба, всъщност не аз, а собствениците го правят, защото са преценили риска от деца, празнуващи рожден ден и такива, които са отишли просто да поиграят, събрани на куп. В ресторанта се яде по подразбиране. Не се водят деца да играят като основна дейност, каквото се извършва в парка или градинката.
Нали си наясно, че никой не застава против твоята воля да пикникуваш на празника на децата си, а просто да правиш това на подходящи за целта места. Инак става грозно, като да поканя импотентен в стриптийз-бар.

# 91
  • София
  • Мнения: 23 130
аз отново да попитам...нима затваряте клуба,заведението,ресторанта за рождения ден на детето си,за да не "зяпат" с отоврени усти другите непоканени деца тортата ?????
Личи си, че не сте празнували в детски клуб.  Grinning
Да, клубът се затваря.  Peace
Колкото до заведение - там всеки си зяпа в собствената чиния и чаша. Детето ми поне не ходи да зяпа по чуждите маси, при положение, че си имаме наша. А към заведението, в което празнувахме миналата година, има детски клуб. Така децата си хапват в клубчето, а родителите в самото заведение. За духнето на свещичките се събрахме всички заедно. Изкарахме си страхотно и тази година ще повторим на същото място.

# 92
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 408
трябва да се срамувам от това ,че не съм празнувала рожден ден на детето си в клуб ?Или не разбрах?
И когато ви изтекат определените часове които сте се договорили,какво казвате на децата си? Сори,но часът за рожден ден приключи???? Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Да де,в ресторант по принцип всеки би трябвало да си гледа в чинията,ама когато се поднася тортата на рожденника със запалените свещички на децата им е интересно и любопитно какво се случва на съседната маса,нали? Не знам,може и да греша,все пак не съм ходила на рожденни дни по клубове и заведения  Laughing
Отново казвам,всеки да прави така какот иска,аз влязох в темата да споделя мнението си,то се извъртя в съвсем друга посока ...както и да е  Simple Smile

# 93
  • Мнения: 12 030
аз отново да попитам...нима затваряте клуба,заведението,ресторанта за рождения ден на детето си,за да не "зяпат" с отоврени усти другите непоканени деца тортата ?????
Личи си, че не сте празнували в детски клуб.  Grinning
Да, клубът се затваря.  Peace


Сега се сещам само за един детски клуб във Варна, който се затваря само за празнуващите.В другите или има повече от един рожден ден, или има просто играещи деца.

Явно, всеки от собствената си представа  за "на открито" и за "клуб", затова се получава на моменти недоумение в темата.

# 94
  • Мнения: 10 547
Да, казвам на децата и гостите им, че е РД е приключил. И? нескончаемо парти ли да правя?

# 95
  • Мнения: 22 530
За тези от вас, които нададоха вой до небесата, колко ужасно и под достойнството е да се прави рожден ден в парк, или друго подобно обществено място...да бяха седнали да прочетат по-внимателно какво точно съм написала.
В парка, който празнувахме има 2заведения, които предлагат организиране на рожден ден. Събират се маси, прави се украса и т.н. И тъй като са на вън, неизменно има други клиенти с деца, или без. Какво означава това, че трябва да почерпя всички ли?
Бяхме в едното от тези заведения точно с 2семейства и 2деца. С тези хора се виждаме ежедневно и ходим на въпросното място. Категорично родителите не са се почувствали ощетени, или обидени, че видиш ли на съм решила да направя рождения ден по този начин.
Бях взела достатъчно подръчни парти артикули, така че раздадохме и на всички останали деца наоколо. Децата си се забавляваха достатъчно добре. Нито е имало подвиквания, нито съм се чудела какво точно ще правят и как да ги забавлявам. Тъй като те са почти постоянно заедно, имат си техни си игри и т.н.
И пак казвам, че тук става въпрос за 3деца. Не съм поканила една сюрия от 10-20деца и да се чудя какво да ги правя.

Аз също не одобрявам празнуване в кварталната градинка, или пред блока. И не това съм направила.
А 3г. преди това рождените дни са били в детски клуб с всичките му там глупости. Два пъти бяхме в един и същи и никога не се е затварял заради рожден ден (хората си държат на печалбата и от други лица). Ставало е пълна лудница от деца, едни на рожден ден, други ей така. Та какво, трябвало е и външните лица, които не познавам ли да черпя с торта? И да ги правя част от празника ни?

# 96
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Никога не съм била канена на р.д. в парк.Понеже детето ми е родено през август,празнуваме на открито в заведението до дома ми.Отзад има чиста и поддържана детска площадка,където се събират децата от квартала.Така,като хапнат гостите,отиват да играят.Всеки има собствени разбирания. PeaceЛично аз бих се почувствала доста неприятно,на мястото на Касита в случая ,описан от нея по-горе.

В нашия град има няколко заведения(с или без детски кът),където обикновено се празнуват  детски рождени дни.Във всички тях се предлагат торти на парче.Ако на някое дете извън поканените му се дояде може да си поръча от заведението.А и за 3 часа колко деца ще минат през даденото заведение?

Аз лично ще се почувствам неудобно,ако разрязвам тортата и 7,8 деца примерно извън поканените ме гледат и им се дояде.


Както се каза и по-горе сладкарниците и ресторантите са предназначени за ядене,детските площадки и паркове-за игра.

# 97
  • Мнения: 22 530
Ама какво означава "децата като гледат да им се дояде"???
Нима в парка не виждате на всяка крачка ядящи деца?
Или като се седне в заведение едни са си поръчали нещо за ядене, други само за пиене?
Дали има рожден ден в едно заведение на открито, или не, за мен няма абсолютно никакво значение. И ако това заведение е в парка, какъв също е проблема?

# 98
  • Мнения: 2 931
И ако това заведение е в парка, какъв също е проблема?
     Сезонът!  Grinning
     До влизането си в пубертета, моят домашен тайфун всяка година ме критикуваше, че ... не съм го родила през лятото. Толкова искал да празнува навън, за да си поиграят децата както подобавало на рожден ден. А краят на октомври обикновено е студен, дъждовен и мрачен. Като беше на 5-6 се наложи да му обещая, че следващият път ще го родя през лятото  Joy Joy Joy

# 99
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Дали има рожден ден в едно заведение на открито, или не, за мен няма абсолютно никакво значение. И ако това заведение е в парка, какъв също е проблема?

Първото изречение не го разбрах.Второто-разбира се ,че няма проблем в този случай..Аз  моето никога не го водя на площадката с храна.Отива там да играе, а не да се храни.Обикновено ,другите играещи около нас похапват солетки или вафли,които мога да му купя от близкия магазин.Нали се сещаш,ако дойде някоя майка с торта на Мики маус да речем,откъде ще му я набавя.
Не задължавам и не обвинявам никой с моето мнение.

# 100
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Супер идея е за рожден ден в парка! Виждала съм празнуващи и ми е направило страхотно впечатление. Приятелските семейства, с които ще празнувам рождените дни на дъщеря ми са подобни на мен и няма да се превземат, че сме на поляна, напротив ще се изкефят. За съжаление датата не го позволява. Sad

# 101
  • Мнения: 12 030
И ако това заведение е в парка, какъв също е проблема?

Ако прочетеш темата "Детски рожден ден във Варна", ще видиш като наближи лятото как всички качествено завиждаме на "летните майки".Невероятни веселби стават дори и с 10 деца.Има и мнение на популярен аниматор, който също споделя за най-веселите рождени дни на открито.

Просто тук не може да се придобие реална представа от точно конкретния парк, точно конкретното заведение, точно конкретния клуб, точно конкретната ДГ , за да се направи сравнение, а всеки си разказва за собствените наблюдения.

Вероятно ако в темата да се включат Mr Smile и Ерин Брокович, ще ни разкажат повече за "Най-веселия рожден ден" от гледна точка на децата.

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 13:22 от Светкавица

# 102
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Акаша,винаги е по-приятно навън разбира се .И обясних защо аз няма да го направя в парк или детска площадка ако в близост няма заведение.И не е от претенциозност.  Peace

# 103
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Акаша,винаги е по-приятно навън разбира се .И обясних защо аз няма да го направя в парк или детска площадка ако в близост няма заведение.И не е от претенциозност.  Peace

Всеки с предпочитанията си, разбира се.
Относно околните деца, да, неприятно би било, затова е хубаво мястото да е съобразено. Все пак няма да е особено подходящо да се изпльоскаме насред най-оживената плщадка. Може би някоя по-закътана полянка. Има такива из Западен парк, хвърляла съм им око.  Mr. Green

# 104
  • Мнения: 22 530
purko88, става въпрос за това, че в едно заведение на открито, което примерно се намира в парк винаги има посетители. Едни се хранят там, други пият само кафе и т.н. Ако аз седна с моето дете да пия кафе, а до мен има хора, които се хранят трябва да мисля дали и моето няма да поиска ли?
Та същата работа е и с РД на открито.
В споделеното от мен и нашето празнуване изобщо не става въпрос да се метнем на една поляна и да разпънем сеира. И да се чудя дали някое дете няма да дойде да иска нещо.

Общи условия

Активация на акаунт