Детски рожден ден

  • 19 515
  • 251
  •   1
Отговори
# 105
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Мирама ,да празнуваш в заведение,около което има детска площадка или парк,и да отидеш с дисагите на детска площадка ,в близост на която няма заведение са две различни неща и двете го разбираме ,нали.Говорим за едно и също.
Цитат
В споделеното от мен и нашето празнуване изобщо не става въпрос да се метнем на една поляна и да разпънем сеира. И да се чудя дали някое дете няма да дойде да иска нещо.

Да,разбрах те Peace

# 106
  • Мнения: 116
Да,това е различно-заведение в парк,от просто в парк.В първия миг си представих РД на пейките в мизерният ни квартален парк,затова така реагирах.

# 107
  • Мнения: 22 535
Мидичка, ееее, не. )
Нашият парк е поддържан, нон стоп има деца, майки с колички и т.н.
Но за мен лично е неприятна реакцията от сорта - отишли в парка, защото нямат пари, как не ги е срам другите деца ще се дразнят.

# 108
  • София
  • Мнения: 23 132
Мидичка, ееее, не. )
Но за мен лично е неприятна реакцията от сорта - отишли в парка, защото нямат пари, как не ги е срам другите деца ще се дразнят.
Мирама, аз никъде не видях някой да се е възмутил от твоя пост. Били сте в заведение в парка, което е супер.  Peace

На голямо пространство, ако е парк, нека си се черпят колкото си искат.
Но на квартална площадка, където е фрашкано с деца, да опънеш софра на някоя пейка за мен е повече от просташко.

# 109
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
В първия миг си представих РД на пейките в мизерният ни квартален парк,затова така реагирах.

И аз.

Цитат
отишли в парка, защото нямат пари, как не ги е срам другите деца ще се дразнят.

Това с коментарите за парите е грозно и се чудя кой би го коментирал изобщо Confused.
Не се чудя как не ги е срам на родителите ,правещи го на детската площадка,а не в заведение в близост.Казвам ,че мен  ще ме е срам ,ако дразня другите деца.

# 110
  • Мнения: 12 035
И с "дисагите на поляната" е весело, ако паркът е като нашият Екопарк:

http://bulgariatravel.org/data/media/149_004_Botanicheska_gradina_Varna.jpg

П.С. За тези, които не са виждали Екопарка на живо, това на снимката не е заведение, а само пейки.

# 111
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Ами само да не помъкнат дисагите тук например

http://www.burgasinfo.com/uploads/post/5276df93918de87b48a8610c72b54225.jpg

# 112
  • Мнения: 116
Мирама,за имане/нямане на пари не знам дали и правилно да се правят изводи.Но наистина като си представих картинката в махленския парк (както казах Simple Smile ) и си представих как на някои деца от площадката им се дояжда,а няма за тях.Когато е в заведение обаче,всичко е различно-всеки е отишъл там да консумира,така че няма вернятност за неловка ситуация.

# 113
  • Мнения: 22 535
Мидичка, сигурно половината от хората, които правят рожден ден по този начин не го правят от липса на пари.
Когато се прави в детски клуб и има външни лица (родител с дете) те да не би да не се дразнят? Или там е друго?

Моите лични мотиви бяха липсата на време за организация (предната вечер се върнахме от море), прекрасното време (август) и отсъствието на почти всички обичайни гости (също по почивки). А този път нямах и време да звъня и каня хора, които виждаме няколко пъти годишно. За това отидохме с близките ни приятели да се почерпим, а децата да се повеселят. После и моето и техните говореха поне месец за това празнуване.

# 114
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Ееее, чак пък на детската площадка... Едва ли има толкова откачени родители. Все ще се разграничат от тълпата. То е близко до акъла, все пак.

# 115
  • Мнения: 12 035
В много от клубовете предварително се поръчва торта и храна, така че другите играещи деца също биха се подразнили.


Така или иначе се отклонихме от първоначалния въпрос, аз също да задам един
Как точно отправяте покана за рожден ден на дете, например от ДГ.
В нашата градина има този маниер- поставят се пликове с покана в шкафчето на детето и детето си я намира там.В поканата обикновено е посочен мобилният телефон на майката.

Моето дете да види не торта, ами магазин за торти на открито, няма да се впечатли.Но му става тъжно, а и не само на него като се отворят шкафчетата и някое дете си намери шарено пликче с покана и възкликне "АХ, От Мими, Гошко...който и да е там."И другите започват да ровичкат,но не намират.Обясняваме се бързо кое и как, но винаги лек конфуз си остава и за канещия, и за поканения , и за непоканения.

# 116
  • Мнения: 116
О,аз съм далеч от мнението,че да се празнува в детски клуб е върха на престижа!

# 117
  • Мнения: 22 535
Светкавица, моето дете не ходи на детска градина.
Но аз лично бих се обърнала към родителя с покана, когато отида да си взимам детето. Или ще намеря друг начин, а не децата да почнат едно след друго да търсят покана по шкафчетата си.

# 118
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 408
Значи за да съм била разбрана правилно,е трябвало първо да уточня какво имам в предвид парк Thinking Не мога да разбера,защо наскачахте като споменах парк,и веднага си представихте междублоковите пространства???? Защо,защо,защото всичко ни е черногледо на нас...като казах парк,имах в предвид от рода на показаното от Светкавица  Peaceама то нали е по лесно да се пишат коментари в които основно е да се упрекне тогава,когато не е с всеобщото мнение  Simple Smile Ако съм имала в предвид детска площадка,бих хо споменала изрично,но....няма особено значение кво съм си мислела аз
П.П. Сега се замислих,че това да се прави р.д. в парк е наистина странно и неразбираемо за хора,които са живели само в БГ

# 119
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886

П.П. Сега се замислих,че това да се прави р.д. в парк е наистина странно и неразбираемо за хора,които са живели само в БГ

Може би има нещо вярно, че за българите е малко непонятно. Та ние до скоро не смеехме да си поседнем по полянките в парковете. Сега гледам стръкче тревичка не остава незаето... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт