Детски рожден ден

  • 19 486
  • 251
  •   1
Отговори
# 135
  • California
  • Мнения: 264
Аз само си представям картинката, ако ме поканят на някоя поляна. Ще се местя намусено от една кълка на друга по треволяка и сериозно ще се замисля да бойкотирам подобна покана следващия път.  

Как не ги е срам да те поканят! Нахалници!  ooooh!

# 136
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Въртите,сучете и все до надскачане на финанси стига въпроса.Аз не видях някой да говори за пари.
А просто се оказа,че не сме се разбрали относно понятията паркове,междублокови пространства ,детски площадки и т,н, Peace

# 137
  • Мнения: 698
Честно казано, мисля, че си допуснала грешка. Може и да сте го коментирали, извинявам се, темата е дълга вече и не мога да прочета цялата. Казвам го, защото детето ти, да е живо и здраво Heart Eyes, пак ще има рожден ден. Не мисля, че е редно да поканиш 14 половин семейства. Покани 7 цели. Искам да кажа, че винаги е било проблем за мен, когато трябва да отида сама с едното си дете на рожден ден. Съобразявала съм се, но ми е правело лошо впечатление. Първо - трябва да се чудя къде да оставя другото, сега голямата вече е достатъчно оправна, за да остане за два часа сама, но преди беше проблем на кого да я оставя, пък и тя не можеше да разбере защо не е поканена. А таткото - закарай ни, вземи ни, стой един-два часа не знам къде по пътя между вкъщи и детския клуб, защото не си поканен. Не е срамно човек да няма пари за голям рожден ден, на кого не се е случвало! Ако трябва ще направя малък вкъщи, с две-три приятелски семейства, но не е редно да се делят семействата. Така мисля аз. Нека те преценят дали ще е интересно да дойдат по-големите деца и бащите, но нека бъдат поканени. Извинявай, не исках да те обидя, но това е моята гледна точка.  bouquet

# 138
  • Мнения: 10 547
Пурко, в този форум винаги има надскачане. Мол-ско, марково, мацко.

# 139
  • Мнения: 22 530
angel, добре де, като гледам разликата м-у децата ти е 5г. Ще кажеш че те имат еднаква компания, едни и същи приятели от училище?
Ако детето което ви кани познава само голямото, или малкото? Защо трябва да му се изсипе още едно дете, което не му е приятелче?
Когато децата са малки не е проблем, защото се познават по-скоро родителите, а децата покрай тях. Но когато вече тръгнат на градина, училище, приятелите им са си техни лични.


А човек ако е решил да се изтъкне, винаги може да намери начин да го направи.) И тук, и на вън. )

# 140
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Пурко, в този форум винаги има надскачане. Мол-ско, марково, мацко.

Аха ooooh!
Понякога имам чувството ,че сме в "По по най".Освен горноизброените видове надскачане имам много други типове:Еко,меко и т.н.

# 141
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Честно казано, мисля, че си допуснала грешка. Може и да сте го коментирали, извинявам се, темата е дълга вече и не мога да прочета цялата. Казвам го, защото детето ти, да е живо и здраво Heart Eyes, пак ще има рожден ден. Не мисля, че е редно да поканиш 14 половин семейства. Покани 7 цели.

Няма как да поканя само половината от компанията ни.А това са 14 деца с майките им на неговата възраст,с които сме всеки ден в парка.Да,разбирам проблема с другите деца,но точно затова и неслучайно избрах неделята.Познаваме се добре и знам,че на другите деца бащите почиват и ще могат да ги наглеждат.
И не на последно място в този същия състав,и същата компания минаха 4 ри рождени дни и пак бяха поканени само малките деца.Проблем нямаше,защото така или иначе малките нямат контакт с големите и не се познават.Никой не доведе по-голямото си дете.
Точна заради това се учудих на молбата й да доведе голямото

ПП Бащата ги докара и ги взе с колата.Беше на линия.Но може да е отказал да гледа по-голямото дете.

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 18:10 от Milena___

# 142
  • Мнения: 22 530
Сега се сетих за една покана за РД.
По "правилата" на форума, всичко ок. В заведение, на открито, с детски кът.
Лошото в цялата история е, че това се случва юли месец, в 12ч. по обяд, а както площадката, така и цялото заведение го пече слънцето жестоко. Няма грам сянка, никъде.
Аз знам това, предупредих и майката за този "проблем". Но тя въпреки всичко реши да го направи там.
Масово родителите се оплакваха, защото половината дори не бяха взели шапки за децата си. А на 40С жега и ярко слънце, какъвто и да си, ще ти се изпържи главата.
Така че въпреки че хвърли достатъчно пари....почти всички гости бяха недоволни.
Не винаги заведение е най-добрият избор за празнуване.

За това се сетих във връзка с покана за РД на поляната примерно. ) Ами сто пъти предпочитах да съм под някое дърво на тревата, отколкото под припичащото слънце.

# 143
  • Мнения: 698
angel, добре де, като гледам разликата м-у децата ти е 5г. Ще кажеш че те имат еднаква компания, едни и същи приятели от училище?
Ако детето което ви кани познава само голямото, или малкото? Защо трябва да му се изсипе още едно дете, което не му е приятелче?
Когато децата са малки не е проблем, защото се познават по-скоро родителите, а децата покрай тях. Но когато вече тръгнат на градина, училище, приятелите им са си техни лични.

Права си. Когато голямата я канят на купон от училище, дори с преспиване, ок, как да пусна и малката!? Абсурд! Но това не ме ангажира по същия начин, малката дори не разбира на какво точно мероприятие отива голямата. Някой я закарва и я взима на другия ден, никакъв проблем. Обаче обратното, чрд в детски клуб за 2 часа, с поканено само малкото дете, за мен е било проблем. Това споделих. Никога не съм си позволявала да поканя само майката и малкото дете. Нормално е да се получи така, че някоя майка да няма къде да остави голямото. Ситуацията е деликатна. Не беше обвинение...  bouquet

# 144
  • Мнения: X
Честно казано, мисля, че си допуснала грешка. Може и да сте го коментирали, извинявам се, темата е дълга вече и не мога да прочета цялата. Казвам го, защото детето ти, да е живо и здраво Heart Eyes, пак ще има рожден ден. Не мисля, че е редно да поканиш 14 половин семейства. Покани 7 цели. Искам да кажа, че винаги е било проблем за мен, когато трябва да отида сама с едното си дете на рожден ден. Съобразявала съм се, но ми е правело лошо впечатление. Първо - трябва да се чудя къде да оставя другото, сега голямата вече е достатъчно оправна, за да остане за два часа сама, но преди беше проблем на кого да я оставя, пък и тя не можеше да разбере защо не е поканена. А таткото - закарай ни, вземи ни, стой един-два часа не знам къде по пътя между вкъщи и детския клуб, защото не си поканен. Не е срамно човек да няма пари за голям рожден ден, на кого не се е случвало! Ако трябва ще направя малък вкъщи, с две-три приятелски семейства, но не е редно да се делят семействата. Така мисля аз. Нека те преценят дали ще е интересно да дойдат по-големите деца и бащите, но нека бъдат поканени. Извинявай, не исках да те обидя, но това е моята гледна точка.  bouquet

Абсолютно съм съгласна. Поканата се отправя до семейството, то понякога е повече от ясно, че таткото няма да дойде(има си по хубави занимания).
По-голямото дете не виждам как ще е в тежест в детския център, там децата играят(само да ви кажа, че не съм била в български детски център). "Официалната" част с ядене и торта е около час, после си играят децата.

За мен по-честният вариант е ако не можеш да поканиш цели семейства е да кажеш, че ти поемаш вход и храна на приятелчето, а самите родители плащат за братчето, ако държат и то да е там(или нямат друг избор).

# 145
  • Мнения: 10 547
Ох, как да отправя поканата към семейство, което не познавам?
Тъпото на популяризираните от детските клубове рождени дни е, че децата започнаха да канят приятелчета от детската градина, на чиито родители не зная дори имената.  ooooh!
Добре че, едното ми дете порасна, та родителите престанаха да стоят по клубовете с отрочетата си, защото съм имала случай на РД през двата часа, на който нямаше какво да си кажа с придружаващите възрастни. Еле, пък, ако са пратили детето си с някоя баба или брат/сестра в тийн възраст.

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 18:33 от Касита

# 146
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Никога не съм си позволявала да поканя само майката и малкото дете. Нормално е да се получи така, че някоя майка да няма къде да остави голямото. Ситуацията е деликатна. Не беше обвинение...  bouquet

Стандартно е така,да.Но нашата ситуация е малко по-различна и затова въвеждам в конкретната стиуация




Абсолютно съм съгласна. Поканата се отправя до семейството, то понякога е повече от ясно, че таткото няма да дойде(има си по хубави занимания).

И от къде е задължително поканата да е към семейството?
Прави се детски рожден ден с приятелчета на рожденика,а не се канят семейните ни приятели с деца

# 147
  • Мнения: 22 530
Стана ми много интересно с тези покани до семейството. )
Ако познаваш цялото семейство и са ви близки приятели, ок, съгласна съм.
Но ако става въпрос за деца от детската градина, или училище?
Или примерно когато моето дете беше малко и ходехме по градинки и площадки съм се познавала само с майката, а бащата дори не съм виждала. Аз каня детето, когато е малко съответно някой да го придружава. Не каня цялата фамилия на рожден ден.

# 148
  • Мнения: 698
Може би наистина говорим за различни неща. Но аз винаги каня цели семейства, така че дори да поканя и деца от детската градина на малката ми дъщеря, няма как да ги поканя наполовина. Ще оставя те да си преценят.
Факт е, че е имало проблем. Затова е темата. Ние се опитваме да изясним защо се е получил. 

# 149
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
. Аз каня детето, когато е малко съответно някой да го придружава. Не каня цялата фамилия на рожден ден.

Аааа,да ги нямаме такива.Каниш цялата рода,щото така е прието  ooooh!

В крайна сметка РД се организира по вкуса на рожденика/майката.Който не приема избора им,не идва.То това не е нещо задължително като на заточение един вид.И после обсъждаме и се присмиваме

Общи условия

Активация на акаунт