Детски рожден ден

  • 19 462
  • 251
  •   1
Отговори
# 150
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Ако е приятелско семейство - цялото, ако е приятелче от градината - с един придружител. Предполагам така ще правим ние. И няма какво да са обидени, че само едното дете е поканено. То е логично, когато не са близки родителите и рожденичето познава само едното дете.

# 151
  • Мнения: 698
Всъщност, не съм канила непознати семейства. В детската градина рождения ден също се празнува. Още веднъж. Отделно. Защо да каня деца от детската градина? В детския клуб или вкъщи каня Приятели и всичките им деца са добре дошли.

# 152
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Да всъщност, това е най-добрия вариант, ако отделно се празнува в детската градина. Такава ли е практиката?

# 153
  • Мнения: 698
Не знам. Ние правим така. Дори когато рожденият ден се пада в събота или неделя. Детето се радва. Simple Smile

# 154
  • София
  • Мнения: 23 125
Аз само си представям картинката, ако ме поканят на някоя поляна. Ще се местя намусено от една кълка на друга по треволяка и сериозно ще се замисля да бойкотирам подобна покана следващия път.  
Как не ги е срам да те поканят! Нахалници!  ooooh!
Не бери грижа на моите приятели. Те са скучни хорица - празнуват в клубове и ресторанти.  Peace И слава богу, няма да ми се налага да се кълча по поляните, просто говорех хипотетично.  Mr. Green

Mirama, в София сме.  Peace Обаче от 4 години насам на 3 юни времето е кофти и винаги вали дъжд. Дори когато раждах Кати валеше като из ведро.  Wink

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 19:28 от tonkabonka

# 155
  • Мнения: 3 181
Аз само си представям картинката, ако ме поканят на някоя поляна. Ще се местя намусено от една кълка на друга по треволяка и сериозно ще се замисля да бойкотирам подобна покана следващия път.  
Как не ги е срам да те поканят! Нахалници!  ooooh!
Не бери грижа на моите приятели. Те са скучни хорица - празнуват в клубове и ресторанти.  Peace И слава богу, няма да ми се налага да се кълча по поляните, просто говорех хипотетично.  Mr. Green

Mirama, в София сме.  Peace Обаче от 4 години насам на 3 юни времето е кофти и винаги вали дъжд. Дори когато раждах Кати валеше като из ведро.  Wink

Оооо, щерка ти е родена на датата на мъжът ми..нямам спомени за дъжд освен 2009.

# 156
  • Мнения: 11 993
Всъщност, не съм канила непознати семейства. В детската градина рождения ден също се празнува. Още веднъж. Отделно. Защо да каня деца от детската градина? В детския клуб или вкъщи каня Приятели и всичките им деца са добре дошли.

Не във всички ДГ е разрешено да се празнува рожден ден, поне не с обичайните за рожден ден ритуали.Затова много майки, както и аз, каним и приятелчета от ДГ.Няма как да се поканят братчета и сестричета, които са непознати за детето ми.А ако можех до безкрайност или поне до по-голяма бройка да каня гостенчета, бих предпочела да поканя всички деца от групата, отколкото непознати деца.

Относно цените за празнуване на открито- да, понякога може и по-скъпо да е, но това са много по-смислено похарчени пари, отколкото задължителните менюта в клубовете, които така или иначе почти никой не яде, защото нито има време, нито са особено вкусни.

Рождените дни на сина ми винаги са били весели , децата са си играли добре, но пък не е имало клуб на който да не намеря някакъв кусур в организацията.

# 157
  • София
  • Мнения: 35 314
Днес реших моя казус- не присъствахме на РД на градинското приятелче Confused
Това е. По-добре така, отколкото да ме пишат после във форума, че съм натресла и дъщеря ми.
Съжалявам само, че не предупредих родителите за решението си, надявам се само, да не се засегнат и от това ooooh!

# 158
  • Мнения: 2 197
На всичките рождени дни на дъщеря ми (изключвайки първия и втория, когато така или иначе възрастните преобладаваха) всички поканени родители с по-големи или по-малки деца са водели и тях. Всъщност те са 4 или 5, не съм правила статистика. Никога досега не ми е правило впечатление това. Даже специално се старая да поканя и по-големи деца, за да не скучаят братята и сестрите. Според мен е грозно да поканиш само едното дете от семейство, даже и да не сте безкрайно близки. Не че ние сме с безкрайни финансови възможности, но тези "излишни"20-тина лева не ми се струват нещо съществено.

# 159
  • Мнения: X
Съжалявам само, че не предупредих родителите за решението си, надявам се само, да не се засегнат и от това ooooh!

Е как така няма да отидеш на място, където си поканен, без да се обадиш и да кажеш.

Как няма да се засегнат?

Аз не бих те поканила втори път.

# 160
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Е как така няма да отидеш на място, където си поканен, без да се обадиш и да кажеш.

Как няма да се засегнат?

Аз не бих те поканила втори път.

Това,че не се обадила не е болка за умиране.Ясно че е се случило нещо непредвидено-нямало е кой да гледа другото дете
В детски центрове не се плаща презварително,а само за дошлите деца.

# 161
  • Мнения: X
Все пак, едната учтивост изисква да се обадиш. То е ясно, че има някакво препядствие.

# 162
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Все пак, едната учтивост изисква да се обадиш. То е ясно, че има някакво препядствие.

Да,така е
Обаче понякога нямаш телефон на родителите и няма как да го направиш

Не знам дали е така в този случай

# 163
  • Мнения: 513
Аз винаги каня всички деца в семейството , но в интерес на истината май нямаме много приятели с повече от едно дете. Всъщност до тази година рождените дни си бяха кошмар- детето бързо се изнервяше от многото хора, децата изпочупваха новите играчки и въобще не си прекарваше добре. Много по-хубаво щеше да му е само с бабите, които обръщат внимание само на него и го затрупват с подаръци и глезотии. Истината е, че правехме рождените дни само защото ми беше неудобно от другите майки, които ни канеха на празниците на своите деца. Там синът ми също се изнервяше, но поне можехме да си тръгнем, когато пожелаем. Тази година вече беше различно- децата истински се забавляваха. Имаше една майка с две деца, голямото  е доста по-голямо от моето. Познавам я отдавна, знам, че мъжът и много работи и е много вероятно да няма възможност да гледа по-голямото дете. Знам също, че ако не го поканя изрично, жената ще обърне света, но ще намери кой да гледа, дори с цената на големи неудобства и ще дойде само с малкото дете. Затова наблегнах, че са поканени и двете деца. Резултатът беше, че на голямото му беше безкрайно скучно, но след като беше изрично поканено, вече нямаше как да не дойде.
Тази година синът ми за пръв път беше поканен на РД на дете от градината, чиито родители не познавам. Попитах майката дали да останем в сладкарницата, тя ми каза ние да си преценим. Липсата на категорично положителен отговор много ме зарадва- въобще не ми се стоеше два часа на маса  с непознати хора. После обаче се оказа, че всички други родители са останали. Синът ми беше много разочарован, че само нас ни е нямало. Там се е държал добре, но вкъщи цяла вечер плака, даже през нощта викаше " Мамо, не си отивай!". Вече не знам как да постъпвам в такива ситуации- в никакъв случай не искам да се натрапвам, но как да си оставя детето като знам как се разстройва! Искрено се надявам скоро да не ни канят на подобно събитие.

# 164
  • Мнения: 22 508
Аз не бих си тръгнала и да оставя детето само на рожден ден. Тя дори няма да поиска да влезе в детския кът ако знае, че ме няма там. Но не бих и натоварвала родителите ако не са ми близки с моята консумация. Спокойствието на детето ми не струва 4-5лв, колкото примерно ще ми е сметката за кафе и сок.

Общи условия

Активация на акаунт