Детски рожден ден

  • 19 484
  • 251
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 14 654
Аз съм за строг ред на подобни партита, защото иначе става лудница и празникът се разваля. Първо правило - малко гости. И второ много важно - не каня братята и сестрите на поканените деца.
За по-голямо дете на рожден ден на малкото ще направя изключение, защото големите не пречат, но да ми доведат някакво сополиво човеченце на партито на големия, което ще разсипва играчките, ще се бута в игрите, ще трябва всички да внимават да не го бутнат, ще се  плюнчи и реве - в никакъв случай.

# 166
  • Мнения: 1 788
Аз пък не мога да си представя да имам две деца, по-малкото да е поканено на рожден ден, а аз най-естествено и непринудено да замъкна и по-голямото.
Подобна постъпка бих нарекла крайно невъзпитана и нахална.
Не знам как така по дифолт се разбирало и приемало, че като е поканено едното и другото/другите трябва да са заведени.
Другата глупост е за подаръците. Едното дете празнува, но и на другото подарък, че да не се било разстроило.
Разбирам да получи шоколад или някое друго лакомство - ок, но чак пък и подарък...
Ако е по-голямо къде е проблемът да му се обясни, че днес е специален ден за по-малкото, трябва да го уважим, зарадваме, а след време ще дойде и неговият специален ден...
Ако е по-малко, то ще се радва достатъчно на дребните лакомства, които евентуално ще получи...

# 167
  • София
  • Мнения: 35 332
Все пак, едната учтивост изисква да се обадиш. То е ясно, че има някакво препядствие.
Ако имах телефон, щях да се обадя Naughty
Възпитанието ми го изисква, но в случая увиснах.....това е!

Аз никога, никога не бих поканила само едното дете Naughty Винаги в поканата каня всички, дали ще дойдат си решават те...
Ще си направя сметката- ще поканя или няма да поканя съответното семейство, но само едното дете никога Naughty
Скоро приятелка ме пита, ако семейството е с 13 деца?! Да, или ще поканя 13-те или нито едно.
Такъв човек съм. Децата са малки още, не проявяват супер претенции за поканените. Не знам, с времето може и да решават, но на този етап преценявам аз. Не смятам, че на рожден ден на 5 годишни, 6 годишното сестриче трябва да си седи у дома, защото е "голяма".
Е, да, отказах РД на племенницата, защото моите са малки и знаех, че ще скучаят безкрайно....
Родителите се засегнаха, но присъствието на децата ми беше в тежест и за двете страни. Това ми беше напълно ясно, няма значение, че сме роднини от първо коляно....
Гледам трезво над нещата, не всичко е на всяка цена.....но, просто има неща, които простото възпитание налагат Peace

Последна редакция: нд, 26 фев 2012, 00:36 от Ms.Gorgeous

# 168
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Ако имах телефон, щях да се обадя Naughty
Възпитанието ми го изисква, но в случая увиснах.....това е!

Така си и мислех.Нормално е да се обадиш,но като нямаше телефон и връзка с хората,не става

# 169
  • Мнения: 12 030
Не смятам, че на рожден ден на 5 годишни, 6 годишното сестриче трябва да си седи у дома, защото е "голяма".


Ако пет годишните поканени са деца от детската градина, 6 годишното сестриче не би било поканено не защото е голямо, а защото вероятно не познава детето, което има рожден ден, не си е играло с него и най-вероятно няма да познава никого от гостенчетата.

# 170
  • Мнения: 14 654
Ms.Gorgeous,
моите деца са с разлика 6 години. Всичките ми приятелки имат деца със същата разлика. Синът ми кани големите, защото са заедно от бебета и са приятели. Представи си всеки да доведе и 2-годишното си братче. Не бих развалила празника на детето заради любезността да поканя всички. Не знам дали си представяш колко много се дразнят по-големите деца от бебета.

# 171
  • Бургас
  • Мнения: 372
Добре де, ако рожденикът е на 10г., каква работа има там 2-годишно братче, да речем, на поканен приятел? Не само, че няма да се забавлява, но може и да пречи. Съответно не е разумно да бъде воден. Но това означава ли, че щом малкия не може да отиде, то и големия ще трябва да се лиши, заради брат си от всички рождени дни, на които е поканен Crazy?

# 172
  • Мнения: 92
Естествено ,че братчетата и сестричетата на поканените деца се познават и са деца на мои приятели,и не виждам какво пречи ,като са на по 3г ,а рожденика и приятелите му на по 9-10г.На съученици и приятели от детската градина братчета и сестричета не се канят по принцип,но дори и да дойдат едва ли ще разорят някого с по 1 сок и някой друг сандвич или торта.Но това е толкова индивидуално, в крайна сметка всеки си решава как да отпразнува повода и кого да покани.

# 173
  • Мнения: 513
Аз не бих си тръгнала и да оставя детето само на рожден ден. Тя дори няма да поиска да влезе в детския кът ако знае, че ме няма там. Но не бих и натоварвала родителите ако не са ми близки с моята консумация. Спокойствието на детето ми не струва 4-5лв, колкото примерно ще ми е сметката за кафе и сок.


Така е, но родителите се чувстват длъжни да те поканя на тяхната маса, да те почерпят. А на детски кът сме го оставяли сам, оставяли сме си телефоните и при нужда са ни звънели. Този път беше същото, само че той не е показал с нищо, че му липсваме, за да ни се обадят. Рожденият ден беше в комплекс с други магазини, ние бяхме в комплекса, ако евентуално ни се обадят, да реагираме на време. Както и да е, засега не се очертават други рождени дни, ако нещо изникне- ще го мислим на момента.

# 174
  • Мнения: 22 530
Със сестра ми имаме разлика 6г и знам много добре какво е да си "натресен" на РД на по-голямо или по-голямо дете от теб.
В онези времена рождени дни се празнуваха в къщи, нямаше клубове и др.подобни, дори повечето хора не правеха и детски рожден ден. )
На един от моите, сестра ми тогава на 4г. мина и нахапа от сандвичите на всички деца още преди да са дошли, пи от сокчетата на всички...) нали се сещате, че допълнително сандвичи имаше, но те не бяха украсени така, както "основните". ) Аз бях много разочарована и сърдита.

На нейните рождени дни пък, аз изцяло трябваше да помагам в подготовката на майка ми и ми беше супер досадно. ) Вместо да изляза с мои си приятели да играя на вън, трябваше да подреждаме маси, правим сандвичи и т.н.

Така че и сега е нещо подобно, макар с празнуването в детски клубове нещата да са краааайно улеснени за родителите. Но пак не мисля, че деца с по-голяма разлика от 2-3г. трябва да се събират на едно място.

# 175
  • Мнения: 10 547
Ужасно са неловки тези ситуации, в които децата се натрисат или им биват натрисани други деца на празници.
Голямото ми дете би се почувствало ужасно нелепо, ако го заведа на РД на 2-годишни. И не само. На всичкото отгоре ще го използват и да забавлява и "пази" малките, което и се случва даже при обикновени излизания.

# 176
  • София
  • Мнения: 14 871
Заради разликата в годините на нашите гости-от 2 до 13-всеки път правим по няколко рождени дни - домашен, в заведение, в парка. Минимум по три, отделно в градината и училище и ми дойде до гуша и организационно и финансово. Та тази година ще прескочим тези мероприятия с петдневна почивка за цялото семейство и почерпка в ДГ и училище.

Голямата е на 9, малкия - на 5, и когато ни канят приятелски семейства все са заедно или на домашни тържества, или в клубове за малки, заради малкия. А отделно има купон за по-големи - в боулинг или подобно, но не я делят от него и тя се сърди.

# 177
  • Мнения: 698
Тя темата вече отиде съвсем другаде...обсъждат се варианти, които изобщо не касаят случая. Авторката е попаднала в конфузна ситуация, защото не е предвидила нещо. Обяснихме й какво. Нейна работа е дали ще се вслуша, но на следващия рожден ден ще стане същото. А иначе  - мир  Peace Всеки има право да постъпва, според разбиранията си.

# 178
  • Мнения: 8 999
Ако каня близка приятелка, то винаги и задължително я каня заедно с всичките й деца. А пък тя да си прецени дали да ги води, дали да стои на партито.
Ако гостенчето е просто приятелче, съученик, дете от градината, то естествено, че поканата е отправена само към него и евентуално придружаващ родител /когато бяха по-малки беше наложително да си имат някой, който да ги обгрижва/.
Моите приятели също канят мен и двете ми деца на рождени дни на техните.
Не мога да си представя, че ще поканя приятелка, ама ще й кажа да доведе само голямото си дете, а за малкото да си намери бавачка за времето на партито.
Случвало се е така, че съм била сама с децата. Едното е канено на РД на приятелче от неговата група в детската. Бегло познавам родителите, другото ми дете не познава дори рожденика. Нормално е да заведа само поканеното, ама като няма на кого да оставя другото? Ако има възможност отивам с двете, оставям поканеното, а пък с другото се разхождаме някъде, но това не винаги е възможно. Затова се е случвало да не заведа поканеното си дете.

# 179
  • Мнения: 12 030
Темата излезе от първоначалните рамки, както обикновено, затова да попитам за "друг етикет"при детските рождени дни.
Ако вашето дете е поканено на рожден ден на друго дете, после "връщате "ли поканата?
През последната година получихме доста покани ,очевидно по инициатива на децата, защото с майките не съм близка.Моето мнение е, че не е задължително на свой ред да поканя детето, от което моето е получило покана, но въпреки това ми е някак неловко.

Общи условия

Активация на акаунт