Детски рожден ден

  • 19 484
  • 251
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 14 871
Абе и на мен ми е неловко.....обаче, как да стане-в класа на голямата минаха доста РД по заведения-кани се целия клас задължително:roll:Как да върна подобно жест?

# 181
  • Мнения: 8 999
Да, каним децата, които са ни канили на техните рождени дни. Но това не е по принуда, нито по задължение. И дъщеря ми, и синът ми си имат някакъв приятелски кръг, относително постоянен. Рядко се е случвало някое от децата ми да получи покана от съвсем неочаквана посока.

# 182
  • Мнения: 12 030
Рядко се е случвало някое от децата ми да получи покана от съвсем неочаквана посока.

Точно това се случи сега, в последната група на ДГ, съвсем неочаквани покани, на които се отзовахме,за да не се разочароват децата- и канещите и моето.Дори не знаех кое е детето и коя майката.Иначе и моето дете от съвсем малко си има приятелски кръг от деца на неговата възраст с които си играе, но само две деца са от ДГ.А сега получихме много покани точно от ДГ.

# 183
  • Мнения: 3 181
Темата излезе от първоначалните рамки, както обикновено, затова да попитам за "друг етикет"при детските рождени дни.
Ако вашето дете е поканено на рожден ден на друго дете, после "връщате "ли поканата?
През последната година получихме доста покани ,очевидно по инициатива на децата, защото с майките не съм близка.Моето мнение е, че не е задължително на свой ред да поканя детето, от което моето е получило покана, но въпреки това ми е някак неловко.
И мен ме вълнува същият казус?
Синът ми е доста контактно дете, въпреки неходенето на ДГ, получихме някои изненадващи за мен покани за Рд, предполагам сега се очаква да ги върнем newsm78лично аз, не бих поканила някои от децата, просто бройката става огромна...........и сега?

# 184
  • Мнения: 10 547
И аз така си мислех, но после чух подмятания, че видиш ли било поканено детето ми, пък после на свой ред не сме върнали жеста.
А понякога и на детето не му се ходи на нечий празник, именно защото не е задължително на всяка цена да бъде навсякъде, където получи покана. Последният път се оправда, че с поканените нямало какво да си каже. Simple Smile Сигурно ще ви се стори невъзпитано.  Mr. Green

Така че, става ясно, угодия няма. Винаги ще има възмутени/недоволни от постъпката ви.

# 185
  • Мнения: 1 350
Аз понеже много обичам да ходя на детски рождени дни ,синът ми също много се забавлява,затова сега на нашия празник имаме 4 такива гостенчета (на които трябва да върнем жеста).
Странното е ,че особено в това студено време ,с майките не сме се виждали месеци наред и ми е неловко да ги каня сега на рожден ден Rolling Eyes

# 186
  • Мнения: 2 868
Я и аз да питам за съвет за рожден ден на първокласник.
Досега в класа са минали поне 3 рождени дни, на двата беше поканен, на единия не беше. Със сигурност поне на два от рождените дни не са били канени всички деца от класа.
Аз имам идея да поканя целия клас плюс 4-5 деца от бившата детска градина с които са приятели.
Понеже са 1 клас още не са се сближили много помежду си, има 2-3 приятели от класа и първоначално мислеше само тях да кани.
Ясно ми е че няма да дойдат всички, обаче според мен е редно да ги поканим всичките.
Синчето обаче настоява да не кани момиченцето, което не го е поканило на рождения си ден. Малко сложно става, понеже не мога да го убедя.
Какво да направя?

# 187
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Аризона,ако си решила да каниш целия клас,обясни на момченцето си,че момичето,което не иска да покани ще се почувства много зле,защото само то е е без покана.Опитай се да накараш детето си да се постави на негово място.

# 188
  • Мнения: 2 868
Аризона,ако си решила да каниш целия клас,обясни на момченцето си,че момичето,което не иска да покани ще се почувства много зле,защото само то е е без покана.Опитай се да накараш детето си да се постави на негово място.
Той не искаше да кани целия клас по принцип, но аз съм против да се канят само част от децата.
Ще му мисля като наближи още. Simple Smile Накрая май аз ще раздавам поканите...

# 189
  • Мнения: 1 788
Ако детето ми отиде на рожден ден на приятелче, то ще е, защото е приятелче, а не само, защото е поканено. Някои покани могат тактично да се отказват.
Съответно поканените у дома ще са приятелчета, а не просто деца, с които играе през ден или се познава от училище.
Не мога да очаквам всички да харесват детето ми, както и то да харесва всички.

# 190
  • Мнения: 22 530
Аз не разбирам това с каненето на цял клас. Още повече когато и детето не желае това.
От какво е продиктувано такова едно решение?

Докато аз бях в училищна възраст както и сестра ми...никога не е имало подобни неща. Канели са се определени деца, които са ни били приятели и близки.

# 191
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Бих поканила целия клас,за да няма обидени деца.И ако имам фин възможност на драго сърце.

Arizona,ще се опитам да убедя детето да поканим и това момиченце.

# 192
  • Мнения: 2 868
Просто смятам че е редно да бъдат поканени всички, като не е проблем да дойдат само тези на които им се празнува. Simple Smile
Ако се раздават покани само на някои деца става гадно за непоканените.

# 193
  • Мнения: 1 761
Аз не бих поканила целия клас на сина ми.Особено,ако и той самия не го иска.Може да има деца,които го дразнят, които му се подигравят-все неща,които ние няма как да усетим,ако детето не ни каже.
Празникът затова е празник-за да е весело,забавно и приятно на всички,които са част от него.

Ако пуснете поканите в пощенските кутии на децата или просто детето се обади лично и покани децата,които чувства свои приятели, не е нужно останалите да разберат кой е бил поканен и кой не е.В училище така или иначе ще почерпи.

Тържеството е друго нещо.Там гостите ги избираш ти.


А и децата са различни.Има такива,които са зле възпитани и един коментар от рода на "Леле,какъв стар телевизор имате, като на баба ми" би развалил празника на детето.
Когато каниш "всички" рискуваш да се сдобиеш с гости,които нямат какво друго да правят по същото време,не,че им пука кой знае колко за рожденика.

# 194
  • Мнения: 10 547
А каква е драмата да бъдат поканени 5 деца от класа, останалите- не?
В крайна сметка освен, че обикновено най-кошмарните рождени дни са тези с повече от 10-на деца, то и не всеки има финансовата възможност да покани 20-25 деца, плюс да предвиди поне по едно кафе за възрастен придружител. Друг е въпросът, че не всички са близки на рожденика, а каненето им се явява по задължение, не от топли чувства.
Ще има хиляди места, на които няма да получим покана или пък няма да сме желани, както и не всеки път ще имаме възможност да поканим всички. Добър житейски урок е отсяването на списък с желани гости.  Laughing

Дори и поканите да бъдат дадени в клас, ако бъде направено без излишно парадиране, едва ли ще има обидени деца.

В класа на моето единственото недоразумение се появи от страна на една девойка, която три пъти си сменя списъка с гостите, обещаваше на А и Б да им донесе покана и накрая не го направи. Но, ако родител здраво хване юздите на организацията, не виждам какво може да не е наред?

Общи условия

Активация на акаунт