Детски рожден ден

  • 19 496
  • 251
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 10 547
Свободна воля, свободни финанси...

# 211
  • Мнения: 12 692
А разрешено ли е, все пак, Георги да е приятел с Иван, а не с Пешко?

# 212
  • Мнения: 14 654
За един детски рожден ден единственото важно нещо е детето да има хубав празник и да е доволно накрая. Затова ще покани, когато то пожелае, а на мен няма да ми е неудобно да кажа на семейните приятели, че малките им деца няма да присъстват.
От класа се канят само няколко момчета - тези, с които синът ми си дружи. Чуден празник ще е да покани и тези, с които всеки ден се бие или пък групичката на разглезените момичета, които просто не може да понася.
Да поканя деца, които са канили него, не се чувствам длъжна. Най-малкото защото не винаги празнува с деца, понякога си избира да прави нещо друго на рождения си ден.

# 213
  • Мнения: X
А разрешено ли е, все пак, Георги да е приятел с Иван, а не с Пешко?

хаха, само сутрин ли обичаш да се заяждаш или си си така по цял ден Mr. Green

Гошко да си е приятел с когото си иска.

Доволна ли си от отговора.

# 214
  • Мнения: 12 035
Независимо, че детето ми е още малко, аз изцяло се съобразявам с неговото желание за гостите.

 В общи линии, мненията ни за поканените съвпадат.

Но ако реши по своя воля да кани целия клас, като тръгне на училище и само едно, единствено дете не бъде поканено си мисля, че ще се намеся.Но всъщност, не се сещам за причина ако каниш целия клас/ група и  да не поканиш само едно дете.Очевидно, че в случая причината няма да е финансова, каква би могла да бъде?Не е и защото детето не ти е близко, тъй като няма как останалите 20-25 деца от класа да са ти еднакво близки.Нещо на преднамерена изолация и демонстрация ми прилича и мисля, че не бих се съгласила.

Последна редакция: пн, 27 фев 2012, 10:55 от Светкавица

# 215
  • Мнения: 14 654
А това с поканата на всички момичета или момчета е небивала глупост. На празниците на моите момчета винаги има и момичета Simple Smile

# 216
  • Мнения: 2 170
Подкрепям Янчек!
Защо въздигаме едва ли не в култ РД ?!!!
Какво толкова? Нека да бъде празник ,а не тегоба !

# 217
  • Мнения: X
А това с поканата на всички момичета или момчета е небивала глупост. На празниците на моите момчета винаги има и момичета Simple Smile

Много е трудно да си говориш с хора, които не четат.
Някъде да съм написала, че рожденният ден трябва да се състои само от момчета/момичета?

Повтарям за неразбралите: канят се всички момчета/момичета от класа. Допълнително кой друг ще каниш, си е твой проблем. Може и мен да ме поканиш даже Party

Благодаря за вниманието, аз бях до тук в тази тема.

# 218
  • Мнения: 116
На мен каненето на цял клас (при положение,че детето не иска),ми прилича на някакъв вид демонстрация от типа на кой е по-по-най от страна на родителите.

# 219
  • Мнения: 8 999
До този момент /дъщеря ми скоро ще стане на 12 г./ никога децата ми не са раздавали покани. Докато бяха малки, аз се обаждах на родителите на децата, които те самите искат да поканят. Сега вече разполагат с неограничен брой възможности за комуникация и си ги канят сами.
Няма по-хубаво нещо от това, да събереш цял клас /или група от детската/ на купон. Но това изисква голяма организация и доста средства. И преди всичко трябва да е желието на самия рожденик.
Аз в такова правило, да се канят всички момичета или момчета, не съм участвала. Дори за пръв път го чувам. А моите деца имат приятели и момчета, и момичета. На техни рождени дни компанията винаги е смесена. Едно такова правило би ги ощетило тях лично, като рожденици, защото няма да имат възможност да си поканят приятелите от другия пол, но пък ще трябва да присъстват личности, които не са им много на сърце.
Тц, не ми харесва това правило.

# 220
  • Мнения: 22 535
За мен няма правила в това как един човек, или дете ще си празнува рождения ден. Както и кого ще кани.
Предполагам още 1-2години до голяма част поканените деца ще се определят от мен и дъщеря ми. А след това тя сама ще си преценява кое дете от класа да покани. Може и да покани някое, може и нито едно да не покани.
Лично аз харесвам по-нестандартни начини за празнуване, но както се видя и тук, понякога организирането на рожден ден - пикник е тема табу и не всеки родител би дошъл на такова парти.
Но пък идеята за празнуване в конна база ми допадна страшно много. И след няколко години мисля да се възползвам от нея. )

# 221
  • Мнения: 14 654
Повтарям за неразбралите: канят се всички момчета/момичета от класа. Допълнително кой друг ще каниш, си е твой проблем. Може и мен да ме поканиш даже Party

А ако искаш да поканиш и 2 момичета от класа? Може или не може? Другите момичета ще плачат ли? А ако иска да покани половината клас, но да има момичета и момчета, а не само момчета може ли? Интересни правила си имате, признавам Simple Smile

# 222
  • София
  • Мнения: 23 130
Ах, лелееее... Сложно стана.  Mr. Green

И да се отклоня малко. Онзи ден говорих с приятелка и зачекнахме въпроса за мартениците. Тя каза, че ще даде на детето си най-обикновени мартенички, които да подари на всяко едно дете от групата в градината. Хубаво, обаче аз попитах моята щерка иска ли да подари мартеници на всички или само на приятелчетата си. И тя категорично отговори, че ще подари 5 хубави мартенички само на нейните приятели. Е, сега другите деца дали ще седнат да реват?! И трябва ли това да ме вълнува. В крайна сметка всички ще имат мартеници, както е и с рожденните дни - ако едни деца не бъдат поканени на даден рожден ден, ще бъдат поканени на друг. Така е в живота. Не можем да огреем навсякъде.  Wink

# 223
  • Мнения: 1 788
И какъв е смисълът да се канят всички деца от класа?
Нима това ще ги сплоти, направи с еднакви/сходни интереси или ще станат първи приятели?
Ако децата са оформени на групички по интереси или имат определени различия, несимпатии по между си, един подобен рожден ден просто би влошил нещата, отколкото обратното.
А да обичаш/харесваш всички или да бъдеш обичан/харесван от всички е невъзможно и не е необходимо.

# 224
  • София
  • Мнения: 23 130
Както се оформят по компании и си ходят децата на кино и там където ходят, в такъв състав се канят и на рождените си дни. Нима на някого това му е чудно?

Общи условия

Активация на акаунт