Математически турнири - 14

  • 77 441
  • 751
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 29
Задачите за 5-6 клас са доста интересни .. Simple Smile

Последна редакция: нд, 18 мар 2012, 16:25 от Good morning

# 316
  • Мнения: 4
Някой не се сети да запише отговорите и сега не знаем колко има... -.- Поне 30 е вярна. Grinning

# 317
  • Мнения: 40
Някой може ли да помогне с 27 задача за 5-6 клас?

Правоъгълен лист хартия с размери 6см на 7 см е нарязан на квадрати, всеки със страна цяло число сантиметри. На  колко най-малко квадрата може да се осъществи нарязването?

Отговорът е 5 newsm78 а аз го докарвам до 7 Thinking
Въпросът е възможно най -малко. Квадратите не са еднакви и са 5 - един с размери 4 на 4, един с размери 3 на 3, и два с размери 2на 2 .

# 318
  • Мнения: 1 081
Опитах се да изпратя задачите за 2 и 6 клас на всички, които ги поискаха. Ако съм пропуснала някого, просто пак да се обади.

# 319
  • Мнения: 4
Опитах се да изпратя задачите за 2 и 6 клас на всички, които ги поискаха. Ако съм пропуснала някого, просто пак да се обади.

Може ли и на мен??? П.С. за 6 клас.

# 320
  • София
  • Мнения: 3 824
Моят четвъртокласник беше на курс след кенгуруто. Решили са част от задачите, вкл 13 (задачата за съучениците на Николай), и според решението на учителя верният отговор е 25 (логично е да е той). Явно са я превели без да мислят.

# 321
  • Мнения: 5
Може ли задачите за 3 и 4 клас, че на дъщеря ми са ги взели, а пък сега видяхме отговорите ?
на vanjo8@abv.bg или на ЛС ако може
 Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: нд, 18 мар 2012, 17:02 от Ivan Ivanov

# 322
  • Мнения: 4
Ние сме 6 клас и имаме около 120 точки... А вие?

# 323
  • Мнения: 5
135 има синът ми ,той също е 6 клас, но не се хвалим много

# 324
  • Мнения: 123
135 има синът ми ,той също е 6 клас, но не се хвалим много
а трябва и то най-вече детето да хвалите! Ами то ако тука не се похвалим, къде другаде напр. в нашето училище математиката не е на мода и ако кажа че сме ходили на състезание казват добре и толкова само госпожата му се радва е и децата

# 325
  • Варна
  • Мнения: 346
малко извън темата за Кенгуру-то, но някой да знае за евентуални размествания в датите на състезанията - Великденското и Преглед-а във Варна
доколкото разбрах датата на Преглед на знанията по математика е променена и с новата промяна турнира в Шумен и Преглед-а са в два последователни дни - събота и неделя
май и Великденското било изместено
може ли някой ако има информация да сподели

# 326
  • Сливен
  • Мнения: 28
Искам и аз да помоля, ако е възможно, за задачи и отговори за 5-6 клас. Каквото имате. Благодаря ви предварително: fdrumeva@yahoo.com

# 327
  • Мнения: 17
Моля за задачите за 2 клас  pravoslava1972@abv.bg

# 328
  • Мнения: 5 160
палечко,
преди 10 дни и аз се питах за датата на ВМС понеже е работен ден.
Сега погледнах в сайта- променена е датата Simple Smile
22.04.2012 (неделя) - http://iztok-smb.hit.bg/systezania.html

# 329
  • Мнения: 31
Опитах се да изпратя задачите за 2 и 6 клас на всички, които ги поискаха. Ако съм пропуснала някого, просто пак да се обади.
Може ли на мен задачите за 2 клас.Благодаряр.Bube_to_to@avb.bg

Общи условия

Активация на акаунт