Отговори
# 30
  • Мнения: 493
Да ви кажа за поредния виц, който чух от доктор днес и то уважаван доктор, в уважавана болница като Токуда.

Детето ми трябвало да мине на 4 хранения, бил вече голям.  Mr. Green

Филип има 5 хранения - първото в 7:30 е АМ и последното е в 20:30 - супа от кухнята.
Тежи 10 600 и е 78см.
Явно й се видя дебел, не знам. Но АМ от шише сутрин да го махна, но ако си го иска и е свикнал с него, да му го давам вечер, за заспиване  ooooh!  Whistling  ooooh!
Божкеееее, кога българските лекари ще се просветят, поинтересуват, ъпдейтнат малко познанията, баси...

А за случая със 7-месечното бебе, което поради някакви неизвестни причини с кръв в акото е закарано в инфекциозна болница, лекувано с кой знае какви мощни антибиотици и накрая починало у дома си, няма да коментирам!

Вече обмислям да отворя кабинет по гастроентерология - не смятам, че някой вече може да ме поучи или изненада с нещо.
Ходя само, викам "аха", плащам 40лв за преглед, правя каквото знам и тегля една сочна майна.

Само ме е яд, че тая няма да ни даде документ, че да отложим ваксините. Явно ще натискам педи да ги отлагаме - друг избор нямам.

Случая със 7 месечното - гледах интервю с лекуващия лекар - бил е само на хидрасект и система с глюкоза. Майката се е оплакала че не го лекуват и си е тръгнала.

Момичета, аз за това ви писах още като бяха малки на по 6-7-8 месеца да идете да ви освидетелстват с  АбКм, че сега като са големи много трудно дават документ  Tired

Явор беше 11 500 и 77 см на годинка.

# 31
  • София
  • Мнения: 24
лелее Josepha, даже не искам да си помисля какво ще ми каже за моето дете което освен че яде 5 пъти на ден, но по малко, че и суче по 6-7 пъти на денонощие Mr. Green Twisted Evil И аз съм си сама лекар на децата откакто водих каката на 1 годинка че не ядеше почти нищо освен АМ, просто отказваше. Отидох и гастрото ми даде една схема- каша от ориз, после такава, после друга и т.н. Аз и казвам че проблемът не е в това че не съм чела книжки кога какво да давам а че детето не яде, просто не иска нищо! И само след като настоях ни назначи видеозон и др. иследвания. Така че малко по малко всяка майка със или без медицинско образование става лекар на детето си. Peace
За падания, прищипвания и т.н.- това ни е ежедневието, вече започвам да свиквам Joy
*** Lady N *** на твое място не бих сложила МПР. На каката не съм слагала ваксини поради няколко причини и една от тях е алергия към белтък. До 3 години и давах само пъдпъдъчи яйца и тя до сега ги предпочита, въпреки че вече отшумя алергията.
Мале като ви гледам за кг-тата направо се радвам за вас. Hug Моите са злоядковци- Владито е   8800 а каката 14700-почти на 4 #Crazy

# 32
  • Мнения: 1 262
Джос, само така, разчитай главно на твоите познания. Hug
И аз съм попадала на какви ли не абсурдни изказвания.
За 7месечното бебе, гледах вчера по новините.Колко отчаяни бяха родителите.Майката просто не беше на себе си, милата.Тях се опитаха да изкарат виновни, задето си тръгнали.А епикризата за изписване на детето пишеше -здраво.Толкова абсурди има значи в здравната ни система.

Аля не знам колко тежи, от три месеца не сме ходили на педиатър, дано не се налага да ходим в близките години.

# 33
  • София
  • Мнения: 700
Мацки, какво ли няма да чуем и видим, но дано Бог ли, съдбата ли, случайността ли - кой в каквото вярва, нека това ни пази!  Hug
А тая докторица ми наговори още глупости - да съм давала за вечеря бисквити с мляко. Какви бисквити, бе жена? Единствените без мляко, масло и яйца са едни горчиви гнусни бисквитки с канела, които Филип не иска. Защо да не му давам супата от кухнята? Абе....малоумна история.  Whistling  ooooh!
 
Бебешондел, нали знаеш, че когато ти се случи за пръв път и се блъскаш между страха да не сгрешиш, съмненията, ядът, че въобще ти се случва и обикновено се правят поредица от грешки.
Ако съм била на сегашния акъл, много неща щях да направя, но.....
Влязох днес в темата да АБКМ, не бях влизала отдавна. Там има майки, които имат такива познания за алергията на децата си, че могат да ударят в земята всичките псевдо-светила на педиатрията.
Направо се втрещих какви открития са направили, особено за камилското мляко. Сега чета и се обнадеждавам, че има лесен път и че всичко се преодолява.
И шапка свалям на таззи майка - изровила е света, за да намери лек за детето си.

Филип за щастие далеч не е в тежка форма на алергията. Има само 1 петно на едната ръка. Акото отдавна е ок. Но има тежки форми на алергията и майките сами са намерили пътя.

# 34
  • Мнения: 1 572
Бебешондел, Жос,аз водих малкия доста рано с идея точно да му впишат диагнозата и да оттървем ваксини. Исках и протокол за Фризопеп. Но Лазарова директно ми каза, че детето е наред, да давам жълтък, мляко, всичко. И разбира се да не се мотам с ваксините, а да ги започвам. Така че нашето дали е АБКм или АД, нямаме нищо черно на бяло  Tired Само дето колежката и, с която я дели една стена и общ коридор ми каза, че ако детето не расте с нужните темпове не трябва да се обременява имунитета с ваксини.

А това, че доста от ваксините се отглеждат в пилешки ембриони и за нашите деца са опасни, странно - никой не отразява. Не е тайна, пише го в листовките....

Последна редакция: ср, 22 фев 2012, 19:55 от dobra

# 35
  • Мнения: 493
Бебешондел, Жос,
аз водих малкия доста рано с идея точно да му впишат диагнозата и да оттървем ваксини. Но Лазарова директно ми каза, че детето е наред, да давам жълтък, мляко, всичко. И разбира се да не се мотам с ваксините, а да ги започвам. Така че нашето дали е АБКм или АД, нямаме нищо черно на бяло  Tired Само дето колежката и, с която я дели една стена и общо коридор ме каза, че ако детето не расте с нужните темпове не трябва да се обременява имунитета с ваксини.

А те много обичат да казват, казват ама не дават документ. И на мен Куманова ми казваше, че не трябвало  Tired

Джос, така е, но това дете /на въпросната майка/ не е само с АБКМ. Ако и прочетеш постовете назад ще видиш какви тестове са правени.

Истината е, че на лекарите не им пука особено каква алергична реакция ще имат децата освен ако не е в много тежка форма. За това слагат ваксините под действието на фенистил  Laughing

# 36
  • Мнения: 228
Хора, моето дете от някъде месец има на бузките червени пъпчици, малки са и са малко. Първо бяха само на едната бузка, сега има на другата също. Отделно акито със слузта. Питам се дали е вероятно да става въпрос за алергия, но чак сега да се проявява, с натрупване. В кухнята всеки ден има яйца и прясно мляко. А детето е на кърма иначе.
iliyanamos , до този момент детето не е проявявало друга алергия. Може би чак сега, защото е на кърма, знам ли ...

# 37
  • Мнения: 1 572
Хора, моето дете от някъде месец има на бузките червени пъпчици, малки са и са малко. Първо бяха само на едната бузка, сега има на другата също. Отделно акито със слузта. Питам се дали е вероятно да става въпрос за алергия, но чак сега да се проявява, с натрупване. В кухнята всеки ден има яйца и прясно мляко. А детето е на кърма иначе.
iliyanamos , до този момент детето не е проявявало друга алергия. Може би чак сега, защото е на кърма, знам ли ...
Провери с какви яйца готвят - пресни ли на прах. Гошко не дава реакция към нармалната кухня, но в нашата готвят с яйчен прах. Телешко хапна като беше по-малък и даде слаба реакция, а по-миналата седмица  реагира доста силно на същото месо. При нас реакциите са ситен грапав обрив по бузките, а от телешкото по-рядко и често аки.

# 38
  • Мнения: 228
Хора, моето дете от някъде месец има на бузките червени пъпчици, малки са и са малко. Първо бяха само на едната бузка, сега има на другата също. Отделно акито със слузта. Питам се дали е вероятно да става въпрос за алергия, но чак сега да се проявява, с натрупване. В кухнята всеки ден има яйца и прясно мляко. А детето е на кърма иначе.
iliyanamos , до този момент детето не е проявявало друга алергия. Може би чак сега, защото е на кърма, знам ли ...
Провери с какви яйца готвят - пресни ли на прах. Гошко не дава реакция към нармалната кухня, но в нашата готвят с яйчен прах. Телешко хапна като беше по-малък и даде слаба реакция, а по-миналата седмица  реагира доста силно на същото месо. При нас реакциите са ситен грапав обрив по бузките, а от телешкото по-рядко и често аки.
Добра, благодаря ти!  Heart Eyes  Май ще трябва да потърся специалист, отговаряме на вашите симптоми, макар малко по-слабо изразени от към обрива.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте, момичета Simple Smile

Последната тема малко я поизтървах, но минавам да се запиша в тази Simple Smile

За 7 месечното бебе разбрах от вас (нали нямаме ТВ). Много гадно ми стана  Sad. Дали е било с АБКМ? Мисля, че не, защото казаха, че имало Т  newsm78

iliyanamos и моя Влади май няма 9кг, скоро не съм го теглила , но последно преди  месец беше 8 400 . Много е злояд, почти нищо не яде. Добре че го кърмя още, че иначе , не знам. Кухня не давам, защото няколко пъти взимам и той отказва, но мисля скоро пак да го пробвам. Започнах да давам пчелно млечице и като че ли има подобрение и започна да хапва повечко  Praynig

Ние също имаме петна по ръчичките. Бях го водила на кожен и ми казаха, че е с АД. Изписаха кортикостероид, но не съм го купила дори. Мажа с клеева тинктура и има голямо подобрение. Иначе давам всичко, дори и чисти варени яйца, много обича белтъка. За сега не съм забелязала да се влошава от тях . Акото му си е нормално. Честно казано не искам да се вкарвам в разни филми с алергии, вярвам че ще го израсте , а и аз мисля, че е от ваксините..

# 40
  • София
  • Мнения: 700
*** Lady N *** , не се притеснявай, симптомите ви не ми изглеждат сериозни. По-внимателно и по-рядко с яйца и млечни и всичко ще е наред.  Hug

Стана ми кристално ясно как не дават току така документ за АБКМ. Сакън да не се спаси някое дете от ваксини  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
То и на нас днес ни казаха, че състоянието ни е много добро.
Аз не казвам, че е зле с едно петно на ръката, но ако се разчуе явно, че д-р Лазарова дава документ за АБКМ и ще стане стълпотворение пред кабинета й и много дечица ще се отърват.
Но тя днес ме увери, че МПР-то не била жива ваксина, да не си въобразявам глупости, ами да дам жълтък, че много съм закъсняла.

dobra, Гошето как върви с наддаването сега?

Горката докторка - сигурно й пищят ушите цял ден - не спрях да я плюя  Joy  Joy  Joy

# 41
  • Мнения: 32
Запис и от мен в новата темичка Simple Smile Заглавието е страхотно Simple Smile
Благодаря на mama_Iva, че е сложила и нас с Ради на първа страница Simple Smile
Ние вчера също имахме истеричен пристъп на рев в ЦБА. Изобщо не разбрах какво стана. Както се разхождахме и изведнъж като ревна... почнахме да му предлагаме разни неща от рафтовете, като си мислехме, че е искал да вземе нещо, но уви-не помогна. Притичах набързо към касата да платя покупките, докато баща му се опитваше да го успокои, а пред мен точно имаше двама мъже и единия се изказа: "То вярно, че е бебе, ама бива ли да реве като заклано" и ми призля, но не ми се занимаваше с него и побързах да приключа, за да можем да тръгнем. Седнахме в колата и нашия като се захили, сякаш нищо не е било...
Относно термометрите ние имаме на Microlife и съм много доволна. Мери точно и в ухото и на челото.
Хайде приключвам, че се улях Embarassed Лека вечер на всички и спокойна нощ Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 42
  • Мнения: 844
Жоз , ние сме на 5 хранения - сутрин закуска в 8.30-9.00 , 13ч обяд , 17ч. следобедна закуска , 20.30 супа , 21.30-22.00 АМ (180+6). МАрио е 81-82см , към 10.800- 11.000 . Не ми се въжда слаб , но не е и дебел . Защо вашето педи иска да ви промени режима след като детето е добре и изглежда добре  newsm78 МОже да си прави някакъв експеримет  Laughing
МОето педи пък е толкова замаян, че изобщо пък не го интересува кога какво давам... ПО принцип почти нищо не прави за нас. Напоследък многоо трудно ни тегли и мери , та сигурно и това вече няма да прави.... Joy

# 43
  • Мнения: 1 572
Но тя днес ме увери, че МПР-то не била жива ваксина, да не си въобразявам глупости, ами да дам жълтък, че много съм закъсняла.
dobra, Гошето как върви с наддаването сега?
Горката докторка - сигурно й пищят ушите цял ден - не спрях да я плюя  Joy  Joy  Joy
Жос, никак не сме. Седи си дребен, но иначе не изглежда кльощав за ръстта си. По едно време го измерих 8500гр. и много се зарадвах, но онзи ден пак го метнах на кантара и беше 8350гр. Второто е по-реално, но така ми се искаше да е повече  Tired Ръст - снажен 74см по данни от началото на месеца. Всеки ден кърша отчаяно пръсти какво става с това дете. За разлика от сина на ivka ♥ 007 моя си яде прекрасно и не проумявам как качва по 100-200гр. на тримесечие, за сантиметри пък съвсем  Thinking

А ушите на докторката не ги жали  Twisted Evil Аз бях пред нервен срив  след втория ни преглед! На куп на цялата ми тревога да ме обвини, че детето не расте заради мен. И да, пустия му жълтък!!!!!! чудя се как не извади един от хладилника да му го завре в устата!!! А на другия ден като отидох с кръвни изследвания и помолих само да им хвърли едно око в коридора, ми заяви, че трябва пак да си запазя час, което няма как да стане при положение, че за нея се чака месец и половина. Освен това колежката и - невролога от съседния кабинет я помоли да ни вземе 1 ден па-рано, разбра че живеем далеко и да не ни разкрават в поредни дни. Не съм молила за подобно нещо, но жената видя картона, там има адрес. Чакахме 15мин да получим отговор от лазарова с посредник и каза, ок. След още 15мин ни прие, но  като видя, че сме с направление реши, че не може да ни прегледа сега, да си дойдем на записания час. Мила женица, а?

# 44
  • Мнения: 0
Жозефа,само в токуда ли дават тези документи за алергия newsm78 newsm78 защо не пробваш на друго място ,а пък и повечето педиатри склоняват да напишат ,че всички ваксини са сложени -дори и без нито една поставена/ако пък толкова се прави твоя -просто го смени

Общи условия

Активация на акаунт