За 8- ми март и жените.

  • 18 590
  • 195
  •   1
Отговори
# 15
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Чудих се дали има смисъл да се ядосвам,и затова реших да пусна тема.
Празнувате ли 8-ми март,и ако да чий празник е ?
На майката,на жената( любимата) ,на колежката, на учителката?
Лично аз  празници като 14.02 и 8.03 не приемам.Мъжа ми вчера ми преразказа разговора с тяхна колежка.В разговора жената директно е попитала дали възнамеряват да събират пари за подарък на колежките.Съответно всички са казали че ако ще купуват подаръци то ще е за близките.Длъжни ли са мъжете ни  да купуват подаръци на колежките,децата на учителките си.Не е ли това нещо което всеки сам трябва да реши ,а не да се подканят?

за майките и любимите - да - жест на внимание и признателност, за колежките - заедно ще се посмеем, учителките - не

# 16
  • Мнения: 2 137
Защо Не за учителките ?

# 17
  • Мнения: 2 052
На просто познати - поздрав.
На учителката на детето, колежки в работата - поздрав + цвете, ако е прието от всички за всички
На майката, сестрата, жената - нещо специално, по собствените й разбирания, което ще я зарадва.

Така ги виждам горе-долу нещата.
Не се чувствам глупаво, ако жена ми честити, винаги връщам поздрава. Празнуваме - ще се поздравим, съвсем в реда на нещата. На Коледа не чакам някой атеист да ми каже "ай, честита ти Коледа", така и на 8ми март не възприемам само поздрава на непразнуващия мъж като заслужаващ отбелязване. 

# 18
  • Мнения: 12 667
Трещерица,не се опитвай да оргиналничиш по американски - грозно е !

Мисля, че се прекалява с това. Това, че ти подарява цвете, не означава, че не те цени като специалист. Ако се втурне преди мен в асансьора, няма да ме издигне в очите ми - виждате ли колко ме цени. 

# 19
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
и като са учителки, какво - всеки има професия и я упражнява, уважавам труда им, както и труда на всяка друга жена, за мен на са по-специална категория

# 20
  • Мнения: 755
Чудих се дали има смисъл да се ядосвам,и затова реших да пусна тема.
Празнувате ли 8-ми март,и ако да чий празник е ?
На майката,на жената( любимата) ,на колежката, на учителката?
Лично аз  празници като 14.02 и 8.03 не приемам.Мъжа ми вчера ми преразказа разговора с тяхна колежка.В разговора жената директно е попитала дали възнамеряват да събират пари за подарък на колежките.Съответно всички са казали че ако ще купуват подаръци то ще е за близките.Длъжни ли са мъжете ни  да купуват подаръци на колежките,децата на учителките си.Не е ли това нещо което всеки сам трябва да реши ,а не да се подканят?

Да празнувам. Денят на жената и майка се е празнувал дори и от древните, но не тази дата, датата е определена поради друга причина, не виждам нищо лошо в това да съществува един официален ден, в който да се уважи по-специално жената и майката. Както има  определени дни и за други работи, така може да има и такъв ден. Почти навсякъде хората имат ден, в който почитат майката или жената, това не е феминизъм , а просто уважене. Има и дни на бащите, но това , че у нас мразим вяскакви лиготии и предпочитаме да сме си всекидневно "празнуващи" е съвсем друга тема отиваща към манталитет увреденост ит.н. на обществото.

за справка: http://www.monitor.bg/article?id=72676

# 21
  • София
  • Мнения: 8 933
За мен си е празник на жената, на всяка. И каква е раликата, дали ще те поздрви мъж или жена?  newsm78 Иначе подаръци от колегите не би ми хрумнало да търся. Преди време един от тях подаряваше на всички колежки по едно цвете - няма лошо, щом сам е пожелал. Сега като го няма, минаваме само с поздрави. А оправданията на мъжете по повод праника, че видиш ли само в един ден ли трябва да ни уважават и т.н. (всеки ги е чувал), са само признак на скъперничество и опит да се мине метър.
Виж 14.02 го пранувам като праник на любовта към виното.  Wink

# 22
  • Мнения: 330
За мен по принцип е ден на мама Peace Помня обаче, че в училище купувахме зюмбюли и за учителките Rolling Eyes А знам, че в някои фирми мъжете подаряват на колежките си цветя...Не мисля, че са длъжни да купуват, ама ако толкова искат, няма лошо. Аз не чакам от колегите цветя, подарявам само на майка ми, но в последните години и на мен подаряват  Flutter И тъй като май изцяло взе да се възприема като Ден на Жената...то и учителки, и колежки, и майки, и ученички Laughing всичко живо от женски пол празнува Mr. Green една година даже един просяк ми честити 8 март...Малко разхвърляно се изказах ама карай  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 9 862
Винаги съм хранила особенно мили чувства към този празник. Навремето като дете, в градината и в училище стиховете за мама, разплаканите майки след като издекламирах : "...мама ще бъде  коси побелели, мама ще пази две бели кордели...."  , картичките, които правехме и подобни.
Тази година цветя ще получат учителките на децата ми, също и по една ръчно изработена картичка. На работа не ходя, та от колеги не съм получавала, но съпругът ми тачи 8-ми март и най-малкото получавам букет и картичка от него. А в работата си събират пари и подаряват на колежките цветя.

# 24
  • Мнения: 2 052
Винаги съм поднасяла цветя на учителките си - на всички, не само на класната. Знам, много цветя, много нещо. Но винаги.

Според тази тема една жена, ако е учителка, на 8ми март няма да получи внимание от учениците си, с колежките си упорито ще си мълчат и няма да се поздравяват и дружно ще прекарат деня в очакване мъжете под натиска на датата все някак да ги отразят. Йей.

# 25
  • Мнения: 2 137
Обич Синеока  bouquet

# 26
  • Мнения: 2 510
Длъжни са , разбипа се - е на 8 и на 14, 15, 16, заради удоволствието, че ни има. Голяма борба с тези празници.

 
На 14.02 какво му е? Традиционен български празник.


 Peace
Вече и в България почна да ми се повръща от плюшени сърца.
Аз имах предвид другия. Трифон зарезан.

# 27
  • Мнения: 12 667
Да де, и аз за него вдигнах ръка.  Laughing

# 28
  • Мнения: 10 547
За мен 8-ми март е спомен за най-милите моменти от детството ми. Какво значи да го празнувам? Да ям и да пия ли? Не.
Но помня мама на тържеството в детската градина, бърше сълзите си от радост и умиление- нейното дете рецитира дълго-дълго стихче, измислено от него, което завършва с "Обичам те, мамо!". Пази си и до днес в кутия всичките ми картички, няколко изсъхнали отдавна кокиченца, флаконче от дезодорант "Зелена ябълка", който ненавиждаше, но се пръскаше с него, защото й е подарен от малкото й момиченце, събирало джобните си заради него.
Винаги подарявам цвете на майка си и ръчно изработена картичка, ако и да не мога да рисувам- просто традицията си остана.

Та за мен 8-ми март е Празникът на мама!  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 755

Та за мен 8-ми март е Празникът на мама!  Heart Eyes

Ти също си мама, значи и ти празнуваш вече! Това е радост за детето - да изненада мама, да я зарадва. Радостта е взаимна и тези моменти са важни много за децата, те ги помнят дълго, както ние ги помним до днес.

Празнувайте, радвайте се на този хубав ден! Денят не се заключва в идеята да ти подарят цветя всички мъже , които срещнеш на този ден. Не, друга е идеята.

Общи условия

Активация на акаунт