Физическа, емоционална и юридическа раздяла

  • 3 527
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
все пак трябва да се вземе под внимание и другата страна (мъжа) - как иска да се развежда. той може да иска по вина.

Той НЕ иска да се развежда!  Peace

А защо изобщо да се занимава с развода? Разбирам, че няма друг мъж, за който иска да се омъжи. По-добре да изчака мъжът и да предприеме тази стъпка. И нека  емоциите първо да се уталожат. Нали мъжът и помага финансово на нея и на детето. Ако го озлоби може да получи само 100 лева издръжка.
 Peace

Изтълкувах въпроса: "Да му се обадя ли да му предложа развод по взаимно съгласие, или директно да тръгна да си троша главата, за да докажа, най-вече на себе си, какъв гад е съпругът, с който не живея от доста години?"  Mr. Green
  Peace
Хърмаяни, да точно такъв е въпроса.

Последна редакция: ср, 22 фев 2012, 20:57 от Анонимен

# 16
  • Мнения: 7 779

Той НЕ иска да се развежда!  Peace

А защо изобщо да се занимава с развода? Разбирам, че няма друг мъж, за който иска да се омъжи. По-добре да изчака мъжът и да предприеме тази стъпка. И нека  емоциите първо да се уталожат. Нали мъжът и помага финансово на нея и на детето. Ако го озлоби може да получи само 100 лева издръжка.
  Peace
той може да не иска , но това не пречи тя да поиска развод. а щом се стигне до там той е с правото си да поиска да е по вина.

# 17
  • Мнения: X
bongo_2007,
Кому е нужен този цирк?
Да започнат да си "изкарват" кирливите ризи, които ги нямат?
Доколкото разбрах другото дете и любовницата
в съдебна зала не се третират като "вина".
Друго няма!

# 18
  • София
  • Мнения: 4 349
bongo_2007,
Кому е нужен този цирк?
Да започнат да си "изкарват" кирливите ризи, които ги нямат?
Доколкото разбрах другото дете и любовницата
в съдебна зала не се третират като "вина".
Друго няма!

 newsm78 newsm78 newsm78 Тогава какво третират като вина?  newsm78 newsm78

# 19
  • Мнения: X
Naddya,
НПо време на моя развод аз дори питах, ако докажа вината на съпруга си /той се изнесе при любовница, за протокола/, дали това ще ми гарантира, че той няма да може да вземе детето. ДАЖЕ за това нямала тежест вината! Ако е побойник, престъпник, алкохолик - да, доказването на тия неща в процес на развод по вина има значение и по някакъв начин брани детето. Но ако не е доказано, че е пълен изрод, и вина да му се лепне при развода, пак има шанс да търси родителските си права и в крайна сметка да вземе детето. При тия "успокоения", и то от няколко адвоката, аз не мога да открия и най-малката реална полза от процес за вина. Ако някой може да ме убеди в обратното, ще се радвам. Но и семейния кодекс изядох, търсейки смисъл да започна друг вид дело. Е, не го открих.
  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 4 349
Или аз бъркам понятията, или вече нища не разбирам.
Ако той си е дигнал шапката и си е отишъл при любовницата, то това определено БЕШЕ вина и родителските права се присъждаха на майката. Той пак може да вижда детето, не е лишен от това, но детето е при майката.

# 21
  • Мнения: 1 213
Моето мнение е че нищо няма да спечели от развод по вина, освен загубено време, много нерви и т,н. мисля че около 2 години.
Време, нерви, пари, както и стрес за нея и за детето. Какъв е смисълът? Особено пък щом е в добри отношения с мъжа, защо да се развалят? Само детето губи от такава ситуация.
Приятелката ти преди да прави глупости, да се замисли малко за детето си и как ще му се отрази такова нещо. Не само може да увиснат финансово и двамата (и да лиши детето от потенциално по-добър живот, образование и т.н.), но и бащата покрай конфликта с майката да се отдалечи от детето си. Но човешката злоба и алчност нямат граници...
Да не говорим, че мъжът й не живее с нея от почти 5 години, тя да не би да очаква да е сам цял живот? Нормално е да има ново семейство.

# 22
  • Мнения: X
Точно това искам да споделя с нея, че не е нужно да търси "вина"
при развода. Не може нищо положително да и "донесе"!

ПП Не ми е приятелка, добра позната, която може да ми бъде дъщеря.
Аз съм от "старите кучета" - разведена по взаимно съгласие през 1996г  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 510

Той НЕ иска да се развежда!  Peace

А защо изобщо да се занимава с развода? Разбирам, че няма друг мъж, за който иска да се омъжи. По-добре да изчака мъжът и да предприеме тази стъпка. И нека  емоциите първо да се уталожат. Нали мъжът и помага финансово на нея и на детето. Ако го озлоби може да получи само 100 лева издръжка.
  Peace
той може да не иска , но това не пречи тя да поиска развод. а щом се стигне до там той е с правото си да поиска да е по вина.
А другото дете?
Той признал ли е детето?

# 24
  • Мнения: 2 510
Точно това искам да споделя с нея, че не е нужно да търси "вина"
при развода. Не може нищо положително да и "донесе"!

Тя защо иска развод.
Има ли други мотиви?

# 25
  • Мнения: 309
А той защо не иска да се развежда?  Да не би да се страхува, че след развода  другата майка на детето му ще иска да се омъжи за него? А той не ще да се жени втори път.

# 26
  • Мнения: 2 510
Защо да се развежда.
Той се "разбира" с жена си идеално.
Другата го е приела женен с дете.
По- голям рахат от това няма. Жена далече и любовница - колежка, партньор в бизнеса.

# 27
  • Мнения: 309
Да Снежа 63 права си.

# 28
  • Мнения: X
Снежа63,
1. Не се знае дали е "признал" другото дете!
/ тепърва ще проверява /
2. Защо иска развод?  newsm78
- последна научава за др. дете /чувства се измамена/
- може би чувства и мъжко не внимание от негова страна спрямо нея
- усеща конкуренция /ревност/, защо не е на мястото на любовницата
- може би "търси" начини за допълнително мат. облагодетелстване

  Peace

# 29
  • Мнения: 2 510
Права е, но ако няма приятел по- добре е да не се развежда, въпреки, че и аз бих постъпила по същия начин.
Трудно се живее когато сте разделени и то при случай при който другия е имал възможност да те придружи.
По- добре е да го компенсира с любовник, поне додето е само на емоционална вълна.
Това дали е дал името си на детето или не не променя по същество съществуването му. Плюс това зависи и от мнението на майката. Може и тя да не е искала.

Общи условия

Активация на акаунт