Операция на миома!Молба за съвети

  • 296 614
  • 769
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 17
Pepi Petrova ако си на около 45 години искай да ти запазят айчниците, ако е възможно. За такава рутинна операция периода е най-много 2 часа! Успех

Аз сам на 41 години само 2 часа ли о ако е така ще е супер благодаря ти мила дано да е така,защото ,някои казват че е не по малко от 4 до 6 часа то зависи сигурно от много неща.На мен ми казаха че като махали матката по дълга е самата операция. Hug

# 121
  • Мнения: 20
Здравейте дами,
Преди година и половина ми откриха субсерозен миомен възел над десния яйчник с разме 3-4 см.. Ходих при 4 специалист-гинеколози и всички ме съветваха да се оперирам, но аз се изплаших тъй като тогава бях на 28г. не раждала, и реших да опитам със хомеопатия(не помогна), опитах и с лечение с билки (не помогна). Преди две седмици започнх да имам много остри болки както преди цикъл така и след. Преди 4 дена потърсих компетентното мнение на доктор Людмил Еленчев от клиника "Света Марина" в Плевен. Той ми каза че миомата ми е нараснала и е станала 7 см.  както и че не е сама. Откри ми още 2 във матката. "Операцията е задължителна" каза ми той като ще се опита да ми спаси матката. Доктора ми вдъхна доверие и реших да му се поверя, а и всички ми го препоръчаха като голям специалист в тази област. Датата е 20.11.2012. и съм много изплашена. Коремна ще е. Можете ли да ми кажете как протича една такава операция от приемането в болницата до изписването. Операцията ще е в УМБАЛ "Георги Странски" - Плевен.

# 122
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Keitrin, доколкото разбирам ще те оперират в Общинската полница на Плевен? Значи общо взето ще протече като всички операции. Влизаш предния ден за изследвания и на другия ден на гладно се прави операцията. Колко ще продължи никой не знае, най-малко 2 часа с пълна упойка. После ден-2 в реанимация и ще те преместят в стандартна стая. Може би 5 дена ще е престоят ти в болницата, ако всичко е наред. Това очаквам да и при мен но аз ще се оперирам в частната клиника на Горчев. Раждала съм и нормално и секцио и знам какво е коремна операция. Важното е всичко да мине леко и бързо да се възстановим. Hug

# 123
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Keitrin - Защо Еленчев? Защо не проф.Горчев? Аз нямам добро мнение за Еленчев. Той сам е виновен за това, защото си позволи в мое присъствие да подметне ехидна шегичка по адрес на Стаменов. Няколко месеца по-късно започна да оперира с него в София и да се прави на велик хирург. Направи ми неприятно впечатление, нищо мъжко няма в това. На робота Да Винчи не работи, прави само коремни и твърде е вероятно заради това да ти казва ,че само това е пътя за теб. Млад човек си, мини на преглед при професора. Не се оставяй в ръцете на един касапин. По-горе съм разказала горчивия си опит и към онзи момент водена единствено от презумцията, че и доц. Томов е толкова добър като професора, а и струва малко по-евтино допуснах мисля голяма грешка. Не я прави и ти. Еленчев е меко казано не компетентен в сравнение с професора, нищо, че работят рамо до рамо. Разделението в компетенцията между тях в болницата е невидимо, но осезателно като видиш какви чудеса твори професора с робота. Влезеш ли като пациент на Еленчев в болницата, край, професора няма да вземе отношение, но минеш ли в Св. Марина ще ти даде своя съвет. Не се лишавай, чуй го, парите в този случай нямат значение. Всеки път когато преглежда можеш да го помолиш след последната пациентка да те види за 5 мин. Не връща. Желая ти късмет, много си се държала ,дано не  е късно и да ти спасят матката!  Heart Eyes Praynig

пп. Мнението ми е лично, крайно и непроменливо.  Не искам да влизам в полемика с никой. Ако има обратно на моето изказване ще го приема и няма да възразя. Все пак колкото човеци толкова и мнения.  Peace

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 14:59 от ИКСИ

# 124
  • Мнения: 693
Мислех да не пиша, но и аз споделям мнението на ИКСИ.
Верно не съм лекар, но защо не лапаро? Каква е причината да ти предложи директно коремна операция, че и маткоспасяваща щяла бъде ...малко не ми се връзва на мен.
Аз също бях с миома 7 см и операцията беше лапароскопска. Да и на мен ми откриха още две по малки миоми които също бяха отстранени.
За момичета като нас които не са раждали мисля, че лапарото някак е по адекватното решение. Избора си е твой де.
Каквото и да решиш успех ти пожелавам.

# 125
  • Мнения: 17
Здравейте дами,
Преди година и половина ми откриха субсерозен миомен възел над десния яйчник с разме 3-4 см.. Ходих при 4 специалист-гинеколози и всички ме съветваха да се оперирам, но аз се изплаших тъй като тогава бях на 28г. не раждала, и реших да опитам със хомеопатия(не помогна), опитах и с лечение с билки (не помогна). Преди две седмици започнх да имам много остри болки както преди цикъл така и след. Преди 4 дена потърсих компетентното мнение на доктор Людмил Еленчев от клиника "Света Марина" в Плевен. Той ми каза че миомата ми е нараснала и е станала 7 см.  както и че не е сама. Откри ми още 2 във матката. "Операцията е задължителна" каза ми той като ще се опита да ми спаси матката. Доктора ми вдъхна доверие и реших да му се поверя, а и всички ми го препоръчаха като голям специалист в тази област. Датата е 20.11.2012. и съм много изплашена. Коремна ще е. Можете ли да ми кажете как протича една такава операция от приемането в болницата до изписването. Операцията ще е в УМБАЛ "Георги Странски" - Плевен.

Здравей .Мен ще ме оперират на 8 11 2012 и аз сам много изплашена днес ме пуснаха да си дойда в къщи.Моята миома е 12 см. Бях в болницата и разбрах за операцията че не е много страшна,пък ще видим...На мен ще ми извадят всичко и моята ще е коремна.Не е лесно,но ще мине.Успех ти желая миличка...БОГ ДА БЪДЕ С НАС...

# 126
  • Мнения: 20
Не разбирам какво против имате доктор Еленчев? Моля аргументирайте се! Подмятането на шега не го прави непрофесионалист. На мен този лекар ми го препоръчаха от 3 места. Направи ми добро впечатление, работи внимателно. Вдъхна ми доверие, а това е много важно за мен. Ако някои има информация за работата му моля нека да сподели!

# 127
  • Мнения: 693
Аз лично не познавам Еленчев и нямам нищо против него.
Отишла си при човек които прави само коремни операции и ти е казано, че това е единствения вариант за теб. Моя съвет е да отидеш при още един специалист занимаващ се с лапароскопия които да потвърди това което вече ти е казано, нищо повече.
Пътя по които минаваш повечето от момичетата тук са го минали. Аз също отидох при един от най-добрите хирурзи тук в София. На въпроса може ли лапаро отговора беше "Абсурд, няма как да стане"
На следващия ден бях на преглед при лекар занимаващ се основно с лапароскопия, каза ми Да ще стане с лапаро...
Истината е, че всеки ще ти препоръча себе си и това което той умее, а не това което е най-доброто за теб. За това си се регистрираме и пишем по форуми, за да можем що годе адекватно да проучим и вземем най-доброто решение.

# 128
  • София
  • Мнения: 158
Pepi Petrova ако си на около 45 години искай да ти запазят айчниците, ако е възможно. За такава рутинна операция периода е най-много 2 часа! Успех

Аз сам на 41 години само 2 часа ли о ако е така ще е супер благодаря ти мила дано да е така,защото ,някои казват че е не по малко от 4 до 6 часа то зависи сигурно от много неща.На мен ми казаха че като махали матката по дълга е самата операция. Hug

Пепи Петрова така е! 2 часа:)А кой ще те оперирира?

# 129
  • България
  • Мнения: 987
Дойде и моят ред.... На 26.11 влизам за коремна операция - миома в коремната кухина, откъм гърба.... Чудничко....

Pepi Petrova, spinki, чакаме новини и стискаме палци всичко да е наред!  Hug Hug Hug

# 130
  • Мнения: 92
keitrrin,д-р Еленчев е добър специалист,но потърси още едно мнение за вида операция-няма смисъл да те отварят при условие,че може или чрез лапароскопия или с робота.Аз тази година април месец бях оперирана с робота  Да Винчи от рак на маточната шийка,в стаята при мен имаше много жени в твоето положение-операцията е стандартна,но повярвай ми няма смисъл да си тормозиш тялото и психиката с коремна операция.Възстановяването след това е много по-бавно и трудно.Каквото и да избереш най-важното е да си спокойна и да вярваш.Успех!

# 131
  • София
  • Мнения: 1 489
Дойде и моят ред.... На 26.11 влизам за коремна операция - миома в коремната кухина, откъм гърба.... Чудничко....

Pepi Petrova, spinki, чакаме новини и стискаме палци всичко да е наред!  Hug Hug Hug

Успех и на теб!!!!! Колко е голяма миомата? Моята беше тръгнала и към задната стена.

# 132
  • България
  • Мнения: 987
Успех и на теб!!!!! Колко е голяма миомата? Моята беше тръгнала и към задната стена.

7,2 см. е в момента. Не ми създава проблеми, но докторът не иска да правим трансфер с миомата и затова ще я махнем. Вече имам една лапароскопия, а сега знам, че ще е доста по-зле....... Така че keitrrin, ако има такава възможност, си направи лапаро, вместо това коремно преживяване.


# 133
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Аз започнах стимулация за втори опит. Вчера на прегледа д-р Топалова от АГ болница Селена-Пловдив видя , че миомката ми е започнала бързичко да нараства. Храни се пущината от хормоналните препарати явно. Каза , че ще я има предвид при предстоящото лапаро, което така или иначе ще правим заради  немахнатата от доц. Сл.Томов лява тръба с хидросалпинкс

Keitrin - аз си изказах личното впечатление, което не беше в полза на личността на д-р Еленчев. Подмятането по адрес на д-р Стаменов не беше шега, а подигравка, но това не му попречи да отиде и да реже безпощадно  в клиниката му. Както на теб така и на много други момичета той най-безскрупулно и нагло предлага само и единствено коремна операция, без думичка да каже , че има и друг начин, който той не работи, но е по-щадящ и лек за пациентката. Ама как ще го направи като това означава пациентката да отиде при професора или при доцента?!?
С две думи...неприятен човек, с неприятни дела, ако и да е добър хирург ...офффф жалкото е , че има стотици като него, дето кълцат, режат и окото им не мига и само парата ги интересува.

Последна редакция: ср, 14 ное 2012, 17:31 от ИКСИ

# 134
  • Мнения: 469
Успех и на теб!!!!! Колко е голяма миомата? Моята беше тръгнала и към задната стена.

7,2 см. е в момента. Не ми създава проблеми, но докторът не иска да правим трансфер с миомата и затова ще я махнем. Вече имам една лапароскопия, а сега знам, че ще е доста по-зле....... Така че keitrrin, ако има такава възможност, си направи лапаро, вместо това коремно преживяване.


Тортичка, стискам ти палци! При мен хронологията на операциите е същата. Искам да ти кажа, че от коремната операция се възстанових по-бързо Peace. Сега вече действаме по другия въпрос  Hug Сигурна съм, че всичко ще е наред!

Общи условия

Активация на акаунт