Живеещи в Италия - 122

  • 39 573
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 425

Ох боже, питаха преди малко Каналис кво мисли за номинейшъна на Джордж Клуни.  Mr. Green
/новата на Клуни е голямо разочарование, тоя човек е крайно време да чуе за мен  4470

 Joy Joy Joy от емоция си забравила последната скобка   Joy Joy Joy накрая на фразата вече си била в *приказките*  Joy Joy Joy

Икеа в България била скъп магазин .....някой да има впечатления???

И да питам...смених си книжката с италианска....тук....нали имах стикер,че е призната и миналия месец я смених...но талона си остана в мен....да го пазя ли???и за какво ми е???

# 46
  • Мнения: 5 710
Сравнявала съм цени от каталога, малко по-евтино е от тук.
Но в БГ си върви дежурното, колко всичко е (по-) скъпо, сякаш всички умират да ударят кьоравото точно на най-бедния пазар.

/ и извинявай, но аз разбрах, че тая новата мацка е рестлърка или някаква боркиня. Ако става за това в-с, аз Джордж така мога да то тръшна.../

# 47
  • Мнения: 5 710
Кой талон?
Аз имам талон само синия към книжката българската ( плс стикера от тук). Та, синьото талонче е неразделна част от документа ти за управление на МПС пише го отзад , и не можеш /не бива/ да го хвърляш, ако ще караш с българската книжка в Бг.

# 48
  • Мнения: 8 536
Писах, писах и Марти с един замах го изстри.Скъп е Бг Икея.Аз и в сайта им гледам.Чаша за червено вино 1,50 е тук ,3,5лв е там.А и трудно ще удържат на супер намаленията на Арон.Тези пък направо смешни цени имат.Качеството не е кой знае какво.Ама то и тук е така .Диван с функция за спане от Мондо си купихме преди известно време който вече на нищо не прилича 600 евр.добре ,че не е за мой дом

# 49
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Значи, когато тръгнеш към Фурле ще ме предупредиш, за да мога да изчета всичко за историята, техниките и правилните ингредиенти за тази бомба.  После трябва и преспиване да си прланираш, защото след това според мен се предполага да си легне човек  Mr. Green



Лени, ще ти сканирам рецептата на майка ми, изпитана технология  Sunglasses
с такавата Гараш съм карала 18-ти рожден ден в Сандански далечната 1986 година (носейки я от София) с 3 приятелки и известна тогавашна музикална група, чието име е име на днешно радио  Mr. Green

после или ще те водя на разходка да я храносмиламе, или ще работим в градината ти, пак със същата цел  Twisted Evil




/ и извинявай, но аз разбрах, че тая новата мацка е рестлърка или някаква боркиня. Ако става за това в-с, аз Джордж така мога да то тръшна.../

е, не!  Joy Joy Joy Joy

# 50
  • Мнения: 6 334
известна тогавашна музикална група, чието име е име на днешно радио  Mr. Green
Диана Експрес, Сигнал, Хоризонт ... ? Simple Smile))))))

П.П. Едва ли си била на купон с Христо Ботев. Mr. Green Laughing Peace

# 51
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Писах, писах и Марти с един замах го изстри.Скъп е Бг Икея.Аз и в сайта им гледам.Чаша за червено вино 1,50 е тук ,3,5лв е там.А и трудно ще удържат на супер намаленията на Арон.Тези пък направо смешни цени имат.Качеството не е кой знае какво.Ама то и тук е така .Диван с функция за спане от Мондо си купихме преди известно време който вече на нищо не прилича 600 евр.добре ,че не е за мой дом

МГ, ползата от Икея не е баш в чашите. или, по-добре : в България не може да залага на чашите. освен ако... в България Икея не се окаже фирмен магазин, както са Зара, Х&М и Мотиви  Mr. Green
преди мнооого години имаше един Теранова на Витошка, за който се редяха по опашки и като казАх, че нищо не ми говори (ми к'во, в Милано немаше такава верига, а и да я е имало, е била една от многото), леле, голяма обида беше  ooooh! Laughing

# 52
  • Мнения: 5 710
Тези малки разлики в цените ( явно има и + и -, според продукта) сигурно идват от транспортните разходи. Нали всяко нещо е мейд ин някъде си, аз с това си го обяснявам. Не с вечната анти- Бг конспирация все да им е скъпо  Grinning

# 53
  • Мнения: 8 536
Естествено ,че не е в чашите те са просто пример ,защото онзи ден разглеждах в сайта им точно това ме интересуваше.По принцип от Икея съм купила само на Марти легълцето и чаршафите .Толкова грозни/сега да не обидя някоя фенка на Икея/ неща има там ,че за дома нищо не бих си взела освен  от най -долният етаж където са домакинските неща.
В Бг има фирми които правят страхотни мебели на сравнително прилични цени.

# 54
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
известна тогавашна музикална група, чието име е име на днешно радио  Mr. Green
Диана Експрес, Сигнал ... ? Simple Smile))))))

има такива радиа в България?  Shocked (мноо съм зле  Mr. Green)
тц, със Сигнал съм израснала, репетираха на 5 крачки от къщи и си се знаем по комшийски. и точно затова навремето ги не харесвах  ooooh!, а сега с кеф ги слушам  Sunglasses
Диана Експрес ги приемам като закачка, не мой да мислиш, че съм се разкарала некъде си, за да празнувам с тях  Shocked

ааа, на второ четене, госпожо Барбич, вие се майтапите с мен  Laughing Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 8 536
Тези малки разлики в цените ( явно има и + и -, според продукта) сигурно идват от транспортните разходи. Нали всяко нещо е мейд ин някъде си, аз с това си го обяснявам. Не с вечната анти- Бг конспирация все да им е скъпо  Grinning
В Икея доста неща са произведено в Китай

# 56
  • Мнения: 5 710
Да, както и в още 50ина държави, Бг вкл
Сега видях, че 22%от продукцията е мейд ин Чайна
http://www.ikea.com/jp/en/customerservices/faq#faqAnswers1-19

Феиам, ти на колко години /кога/ си емигрирала в Италия, доста си в 80тте-90тте за Бг ....  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 6 334
ааа, на второ четене, госпожо Барбич, вие се майтапите с мен  Laughing Heart Eyes

Да. Simple Smile
Тези групи, които казах, не знам в кои години точно са били активни. Карах наред.
Но не се сещам за други групи=радио. newsm78
За душите-камбана подозирах, че едва ли са твой тип. Laughing

# 58
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Тези малки разлики в цените ( явно има и + и -, според продукта) сигурно идват от транспортните разходи. Нали всяко нещо е мейд ин някъде си, аз с това си го обяснявам. Не с вечната анти- Бг конспирация все да им е скъпо  Grinning

виждам, че се борим с подобни проблеми  Laughing
когато на последното убедително твърдение на майка ми, че плащат най-скъпия ток в Европа, извадих цените на киловат/час, много се засегна  Rolling Eyes
а би било достатъчно да сравняват към стандарт, ама не, те искат да докажат, че е така : най-високите цени имат  newsm78

Естествено ,че не е в чашите те са просто пример ,защото онзи ден разглеждах в сайта им точно това ме интересуваше.По принцип от Икея съм купила само на Марти легълцето и чаршафите .Толкова грозни/сега да не обидя някоя фенка на Икея/ неща има там ,че за дома нищо не бих си взела освен  от най -долният етаж където са домакинските неща.
В Бг има фирми които правят страхотни мебели на сравнително прилични цени.

и друг път съм го казвала това : само леки юргани имам икейски, и съм много доволна от тях. и разни контенитори (не ми се мисли в момента за бг съответствие)
но ако можех да се върна назад : по-добре 5-годишна подмяна на Икейски мебели, отколкото цел живот със същата Скаволини (напр.).
в България още има дърводелци по поръчка, тук са малко вече. и все пак, факт е че поръчковите работят върху вече съществуващ дизайн. за да се разберем : все едно да си купя чанта Прада от марокинците  Rolling Eyes
и за да съм напълно ясна : да ми се направи кухнята (напр) от артиджано по негов поглед и проект е едно, да се направи поръчково, по снимка на Скаволини (извинявам се, като нарицателно я използвам), както се прави масово в България, е друга работа.
ако не се обясних, здраве да е  Laughing

# 59
  • Мнения: 5 710
Ами според мен е нереалистично да влязат световни брандове и да очакваш, че ще ти продават евтино, защото си беден. Фактът, че някой навлиза на пазара означава че (вече) има хора, които да плащат цената и си заслужава галимацията.

Общи условия

Активация на акаунт