Живеещи в Италия - 122

  • 39 578
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 425
/ и извинявай, но аз разбрах, че тая новата мацка е рестлърка или някаква боркиня. Ако става за това в-с, аз Джордж така мога да то тръшна.../

rotfImbo rotfImao rotfImbo


Кой талон?
Аз имам талон само синия към книжката българската ( плс стикера от тук). Та, синьото талонче е неразделна част от документа ти за управление на МПС пише го отзад , и не можеш /не бива/ да го хвърляш, ако ще караш с българската книжка в Бг.

Лени, българската книжка ми я взеха....тя изтичаше януари....със стикер издаден ми оттук преди 3 години....и ми поискаха медицинско и 2 платени болли и готово....взеха ми я и след 20 дни ми дадоха италианска....но синьото талонче си остана в мен....никой не ми го поиска....и сега какво да го правя  newsm78 newsm78 newsm78

# 61
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


Феиам, ти на колко години /кога/ си емигрирала в Италия, доста си в 80тте-90тте за Бг ....  Simple Smile

Лени, септември '89 година. виж колко съм карък, още малко и щях да дойда бездоговорно  Mr. Green (майтапя се, просто други ми бяха младежките планове за живот извън стената  Rolling Eyes)
години навършени : 20 и кусур. в първите 2 си бях редовен посетител в София, там сесии, изпити, лайф, купон  Mr. Green

Барбич, не съм го декларирала, права си. сигурно някой друг цитат, който не ти е говорел :
http://www.radiotangra.com/

принадлежа на т.нар. "Кравайска общност"... в годините, в които се посещаваше спокойно (въпреки това, което някои  твърдят днес), но не толкова колкото след 10.11.
но да, можеше и много бързо да си създадеш проблеми, и да, всички бехме с досие  Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 5 710
Ами те по всяка вероятност не разбират за какво е синьото талонче.
То е за твоите 39 точки по твоята бг книжка. / която ти вече нямаш/
Аз не бих го изхвърлила, въпреки, че ми се струва вече ненужно.
Сложи го някъде при документацията ти, където си държиш, няма да ти натежи да го пазиш.

Феиам, ти в каменната ера си заминала , ще прощаваш:)))

# 63
  • Мнения: 3 425
Ами те по всяка вероятност не разбират за какво е синьото талонче.
То е за твоите 39 точки по твоята бг книжка. / която ти вече нямаш/
Аз не бих го изхвърлила, въпреки, че ми се струва вече ненужно.
Сложи го някъде при документацията ти, където си държиш, няма да ти натежи да го пазиш.


тенкс  Heart Eyes

# 64
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Феиам, ти в каменната ера си заминала , ще прощаваш:)))

е, к'во да прощавам, фактите са факти  Twisted Evil
ама, виж, нямам въпреки, много памет е това, и терен за сравнения  Wink

# 65
  • Мнения: 653
но ако можех да се върна назад : по-добре 5-годишна подмяна на Икейски мебели, отколкото цел живот със същата Скаволини (напр.).

аз съм на обратния принцип: ка4ествени, хубави неща и много години да карат
икейския стил не ми харесва, освен за една временна квартира примерно, но пък не ми се и струва особено евтина и изгодна, да не говорим, 4е от време оно все едно и също продават
добре е, 4е не са еднакви вкусовете на на вси4ки  Laughing

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 10:38 от gioia.

# 66
  • UK
  • Мнения: 1 926
Здравейте,

Тъй като не съм съвсем в час, карам наред: Да е жива и здрава Мила и да прави майка си все по-тралала  Joy.

Миликс, от какво точно ще се оперираш (не четох много внимателно назад  Embarassed).

Лени, аз единствения филм от номинираните, които гледах, беше Midnight in Paris и страшно много ми хареса- два дни ме държа в прекрасно настроение, просто толкова много красота имаше в него, иначе сюжетът на беше кой знае какво, но направен красиво и главният герой (сега не ми се google-ва името на актьора, че го забравих) ми е страшно симпатичен. Не по начина, по който ми е симпатичен Клуни, но ми е много приятен  Crazy. И в този ред на мисли, кой питаше какво четем? Аз в момента съм на "Extremely loud, incredibly close", която страшно много хора ми препоръчаха и която започнах да чета с голямо желание и засега не оправдава очакванията. Аз ли съм сбъркана, що ли...

Аз честно казано не знам защо толкова реват всички, че Икеа тук им е е много скъпа. Ами, те са очаквали едва ли не като я отворят и да почват да им подаряват мебелите там- е, не става. Според мен могат да се намерят неща на много прилични цени, а на който не му харесват- мебелни къщи и варианти колкото щеш, изобщо не е задължително всички да пазаруват там.

# 67
  • Мнения: 5 710
Не си сбъркана тази книга големи критики пожъна, аз гледах филма ( пак претендент) и всичко ми се стори тооолкова пеекспонирано. Дори реших, че остарявам, защото не се възторгвам.
Плоска история.

# 68
  • UK
  • Мнения: 1 926
Ух, олекна ми...много тежко е написана- изречения от по няколко страници, запетаи от време на време, не разбирам една мисъл кога почва и кога свършва и дали изобщо я има. И засега историята и на мен ми е плоска, объркваща, не ме затрогва. А филма дори и не си помислям да го гледам, обикновено развалят хубавото впечатление от добрите книги или задълбочават лошото от не дотам добрите.

Примерно преди нея четох новата на Харуки Мураками, която също ме разочарова донякъде, но като оригиналност и сюжет е несравнима. Искам нещо, което прочета, да ме разтърси, нещо като Милан Кундера или Айн Ранд, май ще се връщам към класиката. Консерва съм.  Crossing Arms

# 69
  • Мнения: 5 710
Midnight in Paris и на мен ми хареса, аз не съм голяма фенка на Уди Алън , засега той ми е фаворит sred кандидатите, но имам още 4 да гледам. the artist, war horse i hugo, като не съм сигурна дали ще ги и гледам, ням филм ще ми скъса нервите, 3д анимация .. Конят остава да се стегна и да гледам i Tree of life. И след много години отсъствие мисля в неделя да си организирам една Оскар вечер * но да видим в колко часа и т.н ( жалко, че нямаме Май Скай:)

# 70
  • Мнения: 653
аз в момента презка4ам от Мураками към Нотомб, Гавалда, Балзак, Пруст .... и други... с киндъла и ето този сайт http://www.goodreads.com/  бая се за4етох  Laughing
филми гледам по скай, ако има нещо интересно (много рядко) ...

# 71
  • Мнения: 765
Първо, благодая на всички за пожеланията!  Hug Льоли, внимавай какво пожелаваш, за да не ти се върне Wink)). По-изперкала от това, което съм сега, хм, не ми се мисли.

Тортата, впрочем, стана много добре и много червена, за радост на децата. И дори беше леееко суха (но по-скоро спрямо моите очаквания, отколкото изобщо), т.е. напълно издържлива, също и днес сутринта не беше мръднала. Не знам защо така, Миликсе, е станала твоята, аз я правих (като торта), по тази рецепта. Всичко много точно:
http://simplyrecipes.com/recipes/red_velvet_cupcakes_with_cream_cheese_frosting/
Може пък аз да имам по-ниски критерии за добра торта. Не си представям случай, при който бих дори изхвърлила нещо  Blush.
Но се изяде толкова бързо, че не можах изобщо да я снимам, макар че не бих имала нищо против да се похваля  Sunglasses.

И аз гледах Midnight in Paris, когато все още беше просто "последният филм на Уди Алън", а не "един от основните претенденти за Оскар". Не ме впечатли никак, доста плосък и правен "по изпитана рецепта" ми се стори. Все едно Уди Алън е скроил още един филм от предишни успешни елементи. А по принцип съм фен на Уди Алън...

Нищо не чета в момента, освен по работа. И не ми се и чете, всъщност. Нямам търпение в момента за четене, иначе съм голям читател, но явно не ми е период.

# 72
  • Мнения: 653
и двайсетина филма да направи "по изпитана рецепта" пак ще си ги гледам с кеф  Flutter

# 73
  • Мнения: 765
и двайсетина филма да направи "по изпитана рецепта" пак ще си ги гледам с кеф  Flutter

Просто ми беше предвидим...

# 74
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
но ако можех да се върна назад : по-добре 5-годишна подмяна на Икейски мебели, отколкото цел живот със същата Скаволини (напр.).

аз съм на обратния принцип: ка4ествени, хубави неща и много години да карат
икейския стил не ми харесва, освен за една временна квартира примерно, но пък не ми се и струва особено евтина и изгодна, да не говорим, 4е от време оно все едно и също продават
добре е, 4е не са еднакви вкусовете на на вси4ки  Laughing

много се отегчавам от едни и същи вещи  Embarassed (и хора  Mr. Green)
бихх сменяла начесто и двете  Crossing Arms
аз харесвам изчистен, но не минималистичен стил, така че ми би бил ок част от икейския. за качество, не знам,  не съм се интересувала, но пак по-добре ще да е от разните мондо конвениенца и подобни, дет ми пристигат каталозите. но може и чисто предубеждение да си е.

аз и в американска "картонена" къща бих живяла, въпреки дълбокото презрение на италианците към тези постройки  Laughing

Уди Алън преди мнооого години толкова ме издразни и досади (дори и не помня кой беше филма), че никога повече не съм го гледала  Rolling Eyes
сега една приятелка, която го обожава ми е дала списък какво да гледам, та ще видим дали ще си потвърдя чувствата, или  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт