Живеещи в Италия - 122

  • 39 637
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 710
a някой гледал ли е The Artist? Как се понася ням и черно-бял филм през 2012та? Simple Smile

# 76
  • UK
  • Мнения: 1 946
Тука адски много го рекламират в момента. Предполагам, че черно-бялото е част от така модерния винтидж стил Simple Smile

# 77
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Честита нова тема Hug
мерси Кала  bouquet

Гледам за храна и и харчове говорите, аз пък имам друг вид проблем, опитала съм всички сладкиши по рафтовете на почти всички супермаркети и то по няколко пъти, като не говоря за сладкиши тип бискотти, бриош и такива които се хапват за закуска и вече не знам откъде да си купувам, в този смисъл много ми липсват бг сладките, тукашните вече ги изядох Joy Joy Joy hahaha Joy Дайде идеи, ама да са уникални че наистина ви казвам всичко съм опитала, включително и от пастичерии и панетиери hahaha Joy

Феямче, може ли да ми напишеш как овладяхте проблема на мъжа ти с дерматитния псориазен пърхут, какви шампоани и препарати ползва той, може и на лични.
Аз направих огромната грешка да се подведа по рекламата на новия Пантен и в момента имам жесток пърхут свързан със сърбене и парене, утре го мятам директно в кофата за боклук.
Стопиха ли ви се снеговете, тук през деня напича приятно слънчице и мирише на пролет Grinning

Приятен уикенд и до скоро  bouquet

# 78
  • Мнения: 8 575
А аз току що приключих с една Египетска торта ooooh!голям зор,голяма врътка е .Как ме умори не е истина направо

# 79
  • Мнения: 765
Каква е тази Египетска торта?! Да не е във формата на пирамида или сфинкс? Ако е така, ясно защо е врътка Wink
Дай снимка, моля!

# 80
  • Мнения: 8 575
Каква е тази Египетска торта?! Да не е във формата на пирамида или сфинкс? Ако е така, ясно защо е врътка Wink
Дай снимка, моля!
Не,моята е в правоъгълна форма.Просто има много чакане да изсине крема после пък другия крем да приготвя,крокант и прочие.А правих и едни шоколадови трюфели,станаха неочаквано за мен вкусни изядох 7  Embarassedаз още не съм я снимала сега предстои декорация

# 81
  • Мнения: 5 462
Точно с шампоан Пантен преди около две години си докарах жесток пърхут на цели топки залепнали на скалпа ми .Беше като залепнала дъвка на косата ми и нямаше махане това чудо.
Наш приятел с подобен проблем , но не в толкова тежка форма ми препоръча ето този шампоан .
От тогава друг шампоан не ползваме в къщи , тъй като и мъжа ми страдаше от сериозен пърхут и проблемен скалп .
http://apteka.framar.bg/30006825/%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE% … %B0#axzz1nNz2ff6k
Казва се Sel Sun Blue.

# 82
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Е, преди като готвех нямах този проблем, ама искам готови неща, без аз да ги правя.
Даи рецептата все пак, заинтригувах се.
Маркрит, тук този шампоан го няма, мисля че имаше някакви забранени неща в него Peace

# 83
  • Мнения: 5 462
Е, преди като готвех нямах този проблем, ама искам готови неща, без аз да ги правя.
Даи рецептата все пак, заинтригувах се.
Маркрит, тук този шампоан го няма, мисля че имаше някакви забранени неща в него Peace
Тъй ли , за пръв път чувам .. ?
От бг може да си го купиш.

# 84
  • Мнения: 5 710
Против пърхот  единственото нещо, което на мен ми действа е Сенсун Блу от аптеката /продава се/
За съжаление аз съм с дългогодишни проблеми и не съм намерила естествен начин за отстраняване, а от всички абсолютно шампоани на ниво 'супермаркет', дори тези против пърхот аз имам пърхот.
Затова не мога да използвам изцяло една опаковка шампоан, макс на 1/2 изхвърлям защото вече почва п-са и трябва да лекувам. Има и сезонност, разбира се някаква... не е постоянно, но поскоро си е хроничен проблем. Забелязала съм, че като се боядисам известно време забравям за пърхота, отдавам го на амониачната основа.
Ходила съм на лекар, който ме изслуша и ми даде тестери на шампоани  Shocked да си купя от аптеката, не са ми правени досега изследвания на какво се дължи, какъв вид е .. нищо.
Но и до там сигурно ще стигна един ден.

# 85
  • Мнения: 5 710
Маркрит, този Селсун Блу е много силен шампоан и трябва да се редува. Не може все с него.
Примерно 1 път годишно, макс 2. В останалото време редуваш различни плс такива п/в и като видиш че ситуацията става тежка чак тогава се използва. Нали.. щото е лекарство.

Низорал е другото нещо, което съм използвала в Бг, а също така добрият стар Себорал е много ефективен, ако си търпелив известно време...

# 86
  • Мнения: 3 425
Как скочихте от тортите на пърхота  Joy Joy Joy

За Пантена съм абсолютно съгласна....досега само 1 човек ми каза,че му е добре на косата  Rolling Eyes аз го пробвах и тук,че нали все в Бг продуктите били различни.....но не стана пак!

За произхода на пърхот е трудно да се определи причината  Peace ,но с баналния Низорал в повечето случай има ефект  Peace 

Последна редакция: сб, 25 фев 2012, 17:42 от °×Кала×°

# 87
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Линдита, съпружието беше с отвратителен и нелечим псориариз на ръцете (никакво лечение не помогна. от отчаяние просто мина на обикновен глицеринов сапун, не течен, на парче. и всичко изчезна  Shocked
инак имат семейно някакъв дерматит, който им засяга точно скалпа и освен постоянното зачервяване, предизвиква някакви люспи, които обаче, не са пърхотни  Rolling Eyes
на голямата ми дъщеря за момента избягвам да използвам дори аптечни продукти : в пубертет е и не се знае кое от какво е.
малката е с атопочен дерматит, изявяващ се най-вече зимата... и не засяга главата, а долната част на тялото.
по съвет на Барбич и Дюн, разгледах разни продукти (уж) без много химически добавки и от няколко месеца  женската част караме на такива. резултатите са добри, без да казвам, че проблемите са разрешени.

писах по-обстойно, за да може евентуално да е полезно за разни случаи. в момента пазарувам от erboristeria.com, не съветвам конкретен продукт, защото засега просто чета характеристики и пробвам  Peace

# 88
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Бях си разрешила отчасти проблема със шампоаните на Дюкре, благодарности на Дюн за което, че ме светна за съществуването им,  имат много хубави специално за пърхОт Embarassed Embarassed и за дерматитни и псориазни проблеми, ама развалих всичко със Пантена и сега трябва да почвам отначало.
Аз нали имам и псориазис на ходилата, според един лекар, не е доказан и диагностициран от други та затова имам някои съмнения дали не имам и на главата.
След палестра ако не си измия главата със шампоан така ме сърби на другия ден че не се трае, та по тази логика всеки ден ли да се мия със шампоан , не е ли агресивно за скалпа?
Низорала го бях забравила, ок е, но след като го спреш пак започва.
Лени, при мен е точно обратния проблем- след всяко боядисване на косата с амонячна основа имам такъв пърхот че ходя една седмица със шапка, на големи бели шлупки. Ако пък ползвам бои без амоняк след 3 измивания пак се показват белите коси, направо не знам какво правя...
Вчера след една година чакане си направих алергичните тестове и всичко е отрицателно, ама няма връзка с пърхотните проблеми..
Тук ден по обед бяха 21 градуса  Rolling Eyes Shocked

# 89
  • Мнения: 6 395
аз пък имам друг вид проблем, опитала съм всички сладкиши по рафтовете на почти всички супермаркети и то по няколко пъти, като не говоря за сладкиши тип бискотти, бриош и такива които се хапват за закуска и вече не знам откъде да си купувам, в този смисъл много ми липсват бг сладките, тукашните вече ги изядох Joy Joy Joy hahaha Joy Дайде идеи, ама да са уникални че наистина ви казвам всичко съм опитала, включително и от пастичерии и панетиери hahaha Joy

Шегуваш ли се? Това изобщо възможно ли е?
Недоказаният ти псориазис да не е някаква алергия към всички тези сладкиши? Shocked

Последна редакция: нд, 26 фев 2012, 01:14 от Barbabeau

Общи условия

Активация на акаунт