игри и телевизия по никое време

  • 4 321
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Като цяло вечер съм нямала проблем със заспиването. Проблем беше че като бебе доста време заспиваше и след няколко часа се събуждаше с писъци., но това отмина. Откакто стана на година и половина се приспиваме с книга вечер. В началото четях докато заспи, а сега сме се разбрали че четем 2-3 кратки приказки и заспива.Вечер стоя при нея в стаята, но на обед заспива сама. Не разрешавам да се гледат детско преди сън. Обикновено гледаме Легендата за Испания заедно и после заспиваме, защото и аз рано лягам.
Започнахме ремонт на детската стая, за да я отделим когато се роди бебето,  но телевизор и не планирам на този етап.

# 16
  • Мнения: 1 567
нямаше да ми пука, че не спи или не спазва режим, ако не си мисля, че не е пълноценен на следващия ден , т.е. не му стига съня

не, трябва да ти пука. След година може да е ученик.
Т.е всяка сутрин се става в 7, ходи се на училище, има домашни. Ако свикне така, много, много трудно ще отвикне. Имам го един такъв пример в къщи   Mr. Green (сега вече е студент).
Та, ако ми позволиш, няколко съвета
- първо след 18 ч. никакъв шоколад (действа възбуждащо)
- след 19 ч - никакво сладко. (заревдат се с енергия и се чудяи къде и как да изразходят)
- спокойна и успокояваща атмосфера в дома (без да гърми телевизор, без викове и крясъци)
- след 19 ч. - никакъв телевизор (действа също превъзбуждащо)
- 21 ч. в кревата.

# 17
  • Мнения: 2 047
  Не разбирам как може да оставите да разполага детето с тв, при положение, че се превъзбужда от него ... ако го е страх, може би трябва да помислиш за нещо друго, защото явно тв не го успокоява, а напротив, кара го да щурее  Laughing  За страха - може да пробваш да седиш до него и да го караш да лежи със затворени очи, като са уморени заспиват бързо и после да излизаш.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 613
Аз на твое място бих махнала телевизора от детската. Все още е малко детето, за да може само да се контролира и да съобразява колко време и кога да гледа телевизия.
Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 20 083
нямаше да ми пука, че не спи или не спазва режим, ако не си мисля, че не е пълноценен на следващия ден , т.е. не му стига съня


На градина ли ходи детето? Ако е така, защо не попиташ госпожите дали наистина е непълноценен, бързо ли заспива на обяд и т.н.
Защото освен всичко, което другите са ти изброили и което можеш да направиш, всеки човек /респективно дете/ има различна нужда от сън. Моята дъщеря си ляга много късно. Имаше време, когато я карах да ляга в определен час и никога не успя да заспи - просто се върти с часове без резултат. Но тя явно няма нужда от много сън, защото сутрин става без никакъв проблем и не забелязвам да е непълноценна, изморена или не в кондиция.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 121
е тя е писала, че сутрин не може да отлепи от възглавницата, което не говори за досатъчно сън.

# 21
  • Мнения: 11 844
Моят син също вечер се превъзбужда както и повечето деца. В стаята имаме телевизор, но облечем ли пижамата и той се угася, следват няколко книжки и угасяме и лампата. Не го оставям сам защото така е свикнал да съм при него докато заспи, иначе не го е страх от тъмно или че е сам. И на тъмно продължава още известно време да бърбори и да си играе (заспива с малка количка в ръка), но аз мълча и не му се обаждам и в крайна сметка като го облека с пижамата и легнем около 21-21.30ч най-късно в 22.30ч е заспал. Е понякога ми идва в повече да стоя по около час при него, но така съм го свикнала Simple Smile.

# 22
  • София
  • Мнения: 20 083
е тя е писала, че сутрин не може да отлепи от възглавницата, което не говори за досатъчно сън.


Ами не съм съвсем сигурна. Кой здрав, млад човек се събужда от самосебе си в 6.30 /примерно/? И моята дъщеря не би ставала толкова рано, ако не трябваше да ходи на училище. Но след като стане е във вихъра си. И така до посреднощ.  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 44 121
за детска не знам някой става ли в 6,30, но да в 7,30 -8, ако си си легнал навреме отлепяш доста лесно, даже синът ми ако заспи към 21-21,30 се буди и сам в 7,30 и скача като ряпа, ако е останал до 22,30-23  доста по-трудно става.

# 24
  • Мнения: 1 567
Ами не съм съвсем сигурна. Кой здрав, млад човек се събужда от самосебе си в 6.30 /примерно/?

не става въпрос дали се събужда от самосебе си в 6.30.
Става въпрос, че, когато едно дете/ученик си легне в 9,30, сутрин в 7 примерно, се буди много по-лесно, в сравнение, ако предната нощ е заспало в 00.00 ч.

# 25
  • София
  • Мнения: 20 083
Може и да сте прави. Истината е, че имам наблюдения само върху собственото си дете, което никога не си е лягало в 7.30 -8.00 часа /и става сутрин в 6.30/ и се буди по един и същи начин, независимо дали си е легнала сравнително по-рано или по-късно. Но децата са различни - щом майката смята, че сънят е недостатъчен за сина й, значи е така.

# 26
  • Мнения: 472
И моето дете е на 4г- много ми е трудно преди 11 да го накарам да си легне. Отдавам го на това, че сега стоим затворени повече в къщи и не се изморява само от детската градина. Вчера го водих на детската площадка да подивее 1 час и окапа още в 10 ч. Grinning Иначе сутрин пък си става без проблем в 7,30.

# 27
  • Мнения: 8 999
Не знам дали съм права, но ми се струва, че с тези приказки вечерно време допълнително се превъзбуждат децата. Все пак се провокира фантазията им, задействат се връзки в мозъка, които ни най-малко не предполагат да легнеш и да заспиш. За мен четенето на приказка е равносилно на гледане на екшън по телевизията. Аз приказки никога не съм чела с цел "приспиване".

# 28
  • София
  • Мнения: 44 121
не знам, синът ми нито го приспиват, нито го превъзбуждат,  просто си го има като обичай, че преди сън чутум приказки  и после заспива. Но на него и да гледа екшън преди сън няма да му пречи да спи после...
Мен също книгите не са ме превъзбуждали, освен ако не е  някой ужасяващ ужас, напротив обикновенно като ми се спи съм  се унасяла върху книгата....

Ако обаче на някой явно приказките му действат ободряващо, активиращо и превъзбуждащо, то по-добре наистина да не се четат преди сън.

# 29
  • Мнения: 403
самите учителки ми заостриха вниманието като ми казаха, че към 11.30 вече едва не заспивал на масата;
а това , че сутрин става трудно - аз съм същата, все не съм си отспала и мислех , че екато мен , просто.

Общи условия

Активация на акаунт