Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 623
Нищо, нищо... Нека настане едно масово къртене и прекрояване
и сградите ще се напукат 3 пъти повече, а може и нещо по-лошо да стане.
За всичко се мисли "на парче" и никога няма грам далновидност за последствията,
но нали пък после ще е естетически издържано, все пак  ooooh!

# 16
  • Мнения: 3
охх, чудят се за какво да се захванат... те нямат ли си някаква друга работа ами с дребнавости се занимават...

# 17
  • Мнения: 1 788
Ми да ги махат, я!
Топлофикация, горката, ще фалира вече. Ако видите само в отдела на юристите им колко народ се съди с тях...
Ще се топлят на парно и ще си плащат. Трябва да се пълни хазната... И най-вече джобът на някой...
А който няма парно - с печка-духалка. Или от онези с реотаните. А защо не и с акумулираща?
Те и енергото са хора. К'ви са тея глупави климатици, дето имат наглостта и да пестят ток!

# 18
  • Мнения: 14 478
А господин главния архитект каза ли каква марка да са климатиците или може по наш избор?
Скоро ще трябва да искаме разрешение от господа държавните чиновници дали може да се излиза от къщи, кога да се ходи до тоалетна и ще трябва да назначат специална комисия да проверяват дали са ни подрязани ноктите. Ехх-бюджет, бюджет кога ще свършиш, за да вземат да мирясат тея , за да тръгнат най-накрая нещата. Не се наплюскаха, по хиляда специализации взеха, дисертации написаха и пак са си същите прости колибари.

# 19
  • Мнения: 12 663
Диков обясни, че до април ще бъдат свалени и всички климатици от сградата на Направление „Архитектура и градоустройство". Проектът за климатизиране на цялата сграда струва 240 хил. лв., осигурени от бюджета на направлението.

Първо ще ги оправим тях, пък ако ни останат пари ...

# 20
  • Мнения: 1 519
А дали с тези 240 хил.лева не може да се направи нещо друго. Няма ли някоя улица за доасфалтиране или нещо друго.

# 21
  • Мнения: 60
трябва да ги махнат , да , или поне да ги прикрият някак си , толкова е грозно

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Добра  идея,
подкрепям я.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
с риск да ме изядете, но адски мразя климатиците по фасадите. Лятно време като мине човек, и отвсякъде му капе на главата. Все едно плюнки отгоре ми валят, направо ме догнусява. На климатиците просто мястото им не е по фасадите. Веднъж минах покрай Агенция пътища - като в някоя тъпа компютърна игра отпреди петнайсет години - капе отвсякъде, като духне вятърът не можеш дори да предвидиш накъде ще летят капките, все някоя те улучва. Гадост.

# 24
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Ако може да подредят и проснатите кюлоти, висящи извън терасите, ще е още по-хубаво.

 Mr. Green

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Цялата дандания напоследък е поредното отклоняване на вниманието от същината на проблемите.

Забелязвам, че това правителство така прави винаги. Когато има по-важен проблем, то общественото внимание се отклонява в друга посока. Защото хората започнаха да мислят какво ще се случи с балкончетата и климатиците им, а се отклониха от непочистените улици и покриви с техните жертви, безработицата, глада, дублираните сметки за ток и парно и тройната цена на лекарствата.

Нямат очи да искат това от хората. Нямат очи, да дават за пример Щутгард. Биха имали, ако това се правеше още от зората на демокрация. А не да те оставят 20 години безконтролно да буташ и събаряш, да прекрояваш и кърпиш, а днес да ти кажат, че така не става. Какво се яви оная дебелата по новините и обясни, че остъклените с винкел балкони до преди 1997 няма да се събарят, защото били заварено положение. А ще се събарят тези, които са направени вчера, и отговарят технически на изискванията. Не може да се говори, че хората не са си извадили разрешително от общината, защото общината отхвърляше проектите, и казваше, че това не й е приоритет.

За климатиците е същото. Не може оня недоказал се архитект да се появява и да обяснява как експерти щели да  дават препоръки да се климатизират централно цели жилищни сгради. Ако не се климатизираш централно, то индививидуално не може. Така било в Щутгард. Да, ама Щутгард е бащата на Мерцедеса, а ние сме бащи на клошарите, дето ядат от боклука.

Не може да се подреждат и климатици в една редица. Защото зимата ще се обледенят и няма да функционират. Ще трябва да се оттичат в един общ олук, а този олук трябва да се отоплява. Кой ще го плаща това отопление, в кооперациите се карат за 40 стотинки членски внос?!

Говори ми за единна климатизация на административните сгради, те щели да започнат първи. Ще започнат, ама с бюджетни средства, с нашите пари, от моите и вашите данъци. Да не ми се дава за пример, защото на мене няма общината да ми постави общата климатизация безплатно, а ще трябва да си я платя, при положение, примерно, че вече съм инвестирала 10 000 лева за климатици. Т.е. да ги изхвърля, така ли?!

И още нещо. Не може едно експертче от "Незаконно строителство" в РДНСК със месечна заплата от 300 лева, защото на толкова е оценен интелектуалния му труд, да ми прави предписание на мен как аз да се разполагам с моите си пари, спечелени от друг тип интелектуален труд, далеч по високо оценен от неговия.

Вярно е, че в Париж примерно, до толкова е затегнат контрола по външния вид на сградите, че ако една сграда е проектирана да е с щори на прозорците, то ти не можеш да си сложиш пердета, защото загрозяваш фасадата. Или си сложи пердета, ама зад щорите. Но там не е имало нито тоталитарен строй нито демокрация. Това не може да се наложи от днес за утре. Това е начин на мислене. А тук основната мисъл е от къде да се открадне някое милионче.

Това мисля аз. И нито имам климатици, нито остъклен балкон.

# 26
  • Мнения: 12 663
А колко поразии са направени с разрешение?

# 27
  • София, център
  • Мнения: 3 455
А колко поразии са направени с разрешение?

Много!

# 28
  • Мнения: 9 990
Като искат д аги махна, дават ли въобще избор?Т.е те ми казват просто да ги махна?Ми то аз нямам Нефасадна стена, на която да ги сложа...Странно.Излиза, че не бива да слагаме въобще ли климатици?Не го разбирам.
Диков му следя работата от началото.Що тъпотии сътвори, колко глупости и недомислици допусна, сега климатици ще ми маха.Смешка.
Когато купувахме жилището, Диков го беше разрешил да е такова.Не съм си го аз измислила.Така е проектирано, щото лете в стаята на децата да е 40 градуса.Как спи малко дете на 40 градуса и дали му е жизненоважно Диков не споменава.Това, преди първото ни лято там нямаше как да знаем. Tired
Много добре знам как са решени тези проблеми в други страни.Това е Мислено и Реализирано При Строежа на сградите.Изначално.А не след 10 години живот в тях.Разбирам новите сгради, които сега се строят да са предвидени за централна климатизация или с клетки за климатици-чудесно би било.Но от блока на майка ми да искат това-еми няма как да стане просто.Диков да си скъса дипломата.

# 29
  • Мнения: 577
Това е в един дългосрочен план, когато след 1-2 години някой реши да си смени климатика с по икономичен или защото се  е повредил, да не го монтира на старото място, а на място, така че да бъде естетически издържано (подредени не един в ляво друг  дясно а един под друг), така ще  капят в редичка и най-важното да си демонтира старото тяло, а не да го ползва за стойка за саксии.
За санирането на блоковете, също може да се осъществи, ако към месечните такси за вход, се събират допълнителни (резервен фонд) и с тях да се сменят дограмите, оправят покривите, изолации в един цвят, много хора вече си направиха и на вход са останали по няколко апартамента които са без, така че не е неизпълнимо в рамките на няколко години да имаме едни симпатични блокове.
 То е ясно, че няма как пенсионер от пенсия да задели за такива разходи.
А най- грозното е на новите кооперации, хаотично наредени климатици, веещи се чаршафи, това не е до безпаричие и криза, а до простотия

Общи условия

Активация на акаунт