Какъв жесток човек трябва да си,за да направиш такова нещо???!

  • 13 266
  • 165
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 5 884
И на каква логика бездомните кучета ще стават повече, като ги избиват. Мултиплицират ли се, телепортират ли се? Айде стига измишльотини, моля ви се. Пробутвайте си ги някъде другаде.
Правено при Софиянски друг път! Като са плащали на брой изтрепани кучета, са отчели два пъти повече от наличните, тЕ  ви статистика.

Точно кръгът кастрирай, върни, регистрирай, обезпаразити, чипирай, подстрижи, прегърни и прочие простотии, не задължително в определена последователност, никога няма да приключи, защото няма да има откъде да точат пари.

Последна редакция: ср, 29 фев 2012, 23:08 от Елица

# 136
  • Мнения: 916
Средно на ден само в София се изхвърлят между 20 - 50 животни минимум. 90% некастрирани. 


Много ми е интересно откъде се взе таз ми ти статистика. Като знаят колко на ден се изхвърлят, че чак и колко са кастрирани, сигурно знаят и кой? 50 кучета средно на ден прави 18250 на година, ако броим 365 дена и приемем, че хората изхвърлят и в почивните дни  Mr. Green За 10-тина години (а проблемът съществува от по-отдавна) поне  отива къмто 200000 песа изхвърлени. Такааа... Колко семейства има в София? Излиза, че всяко семейство е изхвърлило по един-два песа, тоест практически всички сме си сами виновни....

Остава въпросът, че аз и моето семейство не сме изхвърляли каквито и да било животни, по-скоро баща ми патологично прибира и го карам да се лицензира, белким някой лев изкара... Около нас също никой не се е хвалил да е захвърлял куче. И тук никой не си е признал... Е отде се взе тоз добитък? 50 семейства си взимат ежедневно кучета и на другия ден ги изхвърлят ли? И така всеки ден, всяка година? Много обичам такива статистики...

# 137
  • Мнения: 14 478
Цитат
И на каква логика бездомните кучета ще стават повече, като ги избиват. Мултиплицират ли се, телепортират ли се? Айде стига измишльотини, моля ви се. Пробутвайте си ги някъде другаде.
Правено при Софиянски друг път! Като са плащали на брой изтрепани кучета, са отчели два пъти повече от наличните, тЕ  ви статистика.

Точно кръгът кастрирай, върни, регистрирай, обезпаразити, чипирай, подстрижи, прегърни и прочие простотии, не задължително в определена последователност, никога няма да приключи, защото няма да има откъде да точат пари.


 Точно така smile3501, но с една забележка-все някога ще свършат парите.

# 138
  • Мнения: 174
Това да се плаща за брой убито куче е върховна идиотщина.
Напълно достатъчно е ако общината информира гражданите, че бездомните кучета е препоръчително да се убиват и доброволци ще се намерят бързо.  Информация от къде може да се закупи и каква отрова е ефективна би подпомогнала процеса.

# 139
  • Мнения: 4
Това е безумно, а човек си мисли, че води диалог, с хора които биха искали да се променят адекватно нещата, цивилизовано.

Да, има кражби и злоупотреби с програмата - има такива и в задравеопазването, затова предлагам да го спрем, защото се краде - някак не ефективно.
Пак казвам, програмата е препоръчана от Световната Здравна организация, на която не и пука за кучетата. Относно това колко кучета средно се изхвърлят на ден, мога да кажа, че имам представа като доброволец, защото в приюта ежедневно идват хора искащи да оставят животни - поне 20, има и такива който не си правят труда. Достатъчно е от всичките собственици на кучета в София - около 250 000 души, днес да родят 10 кучета по 5, това са вече 50 броя, половината да не са желани...

Кучета които биват избивани, няма капацитет да се избият толкова наведнъж, поради тази причина, докато се случва това, останалите некастрирани създават поколение направо в геометрична прогресия. И дори да приемем, че съм съгласна всички кучета да бъдат убити - за много кратък период от време отново града ще е залят, просто защото основния доставчик на некастрирани животни - човекът - не е изконтролиран.

Румъния е пример за това - години наред убиваха и сега са по зле отколкото от изходна позиция.

За мен правилния начин е строгия контрол и намаляване на корупцията. И този момене ще дойде, защото справянето с бездомните е изискване на ЕС и когато дойде момента за глоби, желанието магически ще дойде. Въпреки всичко има градове като Бургас, които що годе успешно и при добро желание работят добре за справянето на проблема с бездомните.

# 140
  • Мнения: 8 858

Виждам, че ви е смешно, но аз вече съм забравила какво е да ходя по улиците с повишено внимание да не би да изскочи отнякъде някой помияр, да не смея да вдигна глава, защото ще нагазя в някое прясно лайно, не съм се будила от воя на глутниците по нощите. Пак вие си се смейте и си шляпайте из лайната, лошо няма Joy

# 141
  • Мнения: 4 784
annie2002, на мен логиката с кастрирането и връщането ми е неясна.

Как едно кастрирано куче ще попречи на едно некастрирано да има поколение?

Сигурно въпросът ми е глупав, но това е защото кучетата не са ми твърде ясни като биология.

# 142
  • София
  • Мнения: 2 484
annie2002, на мен логиката с кастрирането и връщането ми е неясна.

Как едно кастрирано куче ще попречи на едно некастрирано да има поколение?

Сигурно въпросът ми е глупав, но това е защото кучетата не са ми твърде ясни като биология.

Те и кастрираните се плодят пред блока- маркирани уж, ама раждат. А това, че едно куче е бездетно, не го прави кротко, аз няма да му родя дете, но със сигурност ще пострадам, ако ми се нахвърли...ненормална работа, вият буквално диви животни насред "цивилизацията".

# 143
  • Мнения: 14 478
[
Цитат
quote]
Да, има кражби и злоупотреби с програмата - има такива и в задравеопазването, затова предлагам да го спрем, защото се краде - някак не ефективно.

............................................
Румъния е пример за това - години наред убиваха и сега са по зле отколкото от изходна позиция.

Като има злоупотреби, особено в големи размери, няма нужда да го спираме-то ще си спре само. И точно здравеопазването е пример. Кражби години наред и сега почнаха да закриват болници, а останалите не закрити приличат на касапници.
Не разбирам тая логика-оставете ги да си крадат, но иначе програмата си е супер. А не сте ли се замисляли, че това "кастрирай и върни" е измислено именно с цел крадене.

И не -не са по-зле в Румъния-много по-малко бездомни кучета има там, отколкото в България. А в Румъния бездомните са едни дребни и хилави-това е защото никой не ги храни. Такива добре охранени и агресивни песове има само в България-в никоя друга европейска страна.

# 144
  • Мнения: 4
Герри, не си права. В Букурещ например има огромен проблем с бездомните, по страшен от този тук и кучетата им са доста охранени. Инфо от около два месеца.
Кастираното куче не се размножава, то има територия която познава, няма разгонване и пречи на други кучета да навлизат в неговата територия - тоест пречи на новодошли да се настанят. В нашия квартал има към момента само стари кучета, които няколко години живеят спокойно.

По принцип разбира се мястото на кучетата не би трябвало да е на улицата, но в тези условия това е методът които работи и е работил успешно в европейските страни. За пореден път това не е нещо измислено в БГ и не е измислено от природозащитници.
Едно кастрирано животно разбира се не гарантира спокойно животно, така, че ако то е агресивно разбира се трябва да бъде изтеглено от улицата веднага. Това може да се направи като се подаде сигнал в Екоравовесие.

Относно злоупотребите - не съм казала, че не трябва да се спрат, напротив. Дори в момента тече камапния за проверки в общинския приют Сеславци. Хората се опитва да окажат натиск за да се случват нещата. Това което исках да кажа е, че имането на корупция не трябва да причина да се спре доказано работещ метод в другите страни. Трябва тук да се засили контрола.

# 145
  • Мнения: 4 784
Кастираното куче не се размножава, то има територия която познава, няма разгонване и пречи на други кучета да навлизат в неговата територия - тоест пречи на новодошли да се настанят.


И къде отиват новодошлите като им попречат да се настанят?

# 146
  • Мнения: 1 310

Виждам, че ви е смешно, но аз вече съм забравила какво е да ходя по улиците с повишено внимание да не би да изскочи отнякъде някой помияр, да не смея да вдигна глава, защото ще нагазя в някое прясно лайно, не съм се будила от воя на глутниците по нощите. Пак вие си се смейте и си шляпайте из лайната, лошо няма Joy
Ми ОК. И това - щото кметът ви е доктор? Joy Joy Joy
Ти няма как да знаеш аз в какво шляпам, но си ми много смешна. Защото кметът бил доктор... smile3532

# 147
  • Мнения: 60
Имам проблем с моето куче, не мога да го гледам вече, по финансови и здравословни причини, какво да го правя? Да го изгоня, убия...Или има институция, която ще се погрижи за него, дори и да ме глоби, че се отказвам от задълженията си?

# 148
  • Мнения: 8 858

Виждам, че ви е смешно, но аз вече съм забравила какво е да ходя по улиците с повишено внимание да не би да изскочи отнякъде някой помияр, да не смея да вдигна глава, защото ще нагазя в някое прясно лайно, не съм се будила от воя на глутниците по нощите. Пак вие си се смейте и си шляпайте из лайната, лошо няма Joy
Ми ОК. И това - щото кметът ви е доктор? Joy Joy Joy
Ти няма как да знаеш аз в какво шляпам, но си ми много смешна. Защото кметът бил доктор... smile3532

Приеми тогава, че кметът ни предпочете здравето на хората пред кучетата и събра бездомните помияри от улиците. Основното е, че трябва желание, за да се реши един проблем. Кметовете на столицата явно имат други приоритети... newsm78 На мен не ми е смешно за хората в София.

# 149
  • Мнения: 0
Tumba_lumba Темата с цикъла и магиите и тн.ясно си личи,че е на шега.Защото точно в тоя форум видях такава тема и някакви отговори от потребителите,че те също са го правили и тн.Стана ми интересно какво ще ми отговорите.Иначе как при полужение,че сме скъсали и не се виждаме ще му дам да ми пие цикъла... В магии не вярвам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт