Дидим

  • 199 564
  • 521
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 11 124
Определено не е в Диди, отзив за хотела нямам.

# 316
  • Мнения: 10
Някакъв съвсем нов хотел отваря врати  2016-та, някой да знае подробности?
Aquasis Deluxe Resort изглежда доста добре.
Някой с резервация в този хотел от 06.05.2016 г.?

# 317
  • Мнения: 1 054
Някакъв съвсем нов хотел отваря врати  2016-та, някой да знае подробности?
Aquasis Deluxe Resort изглежда доста добре.
Някой с резервация в този хотел от 06.05.2016 г.?

Аз съм за края на септември на ранни с Емералд, мисля, че хванах изгодна цена за 2+2, 1600 лв. за 7 дни на пълен пансион. Иначе по снимките които има вече в нета мисля, че хотела е обещаващо добър.

# 318
  • Мнения: 10
Е, значи ще съм една от първите, която ще даде мнения и отзиви за хотела.И ние така -  2+2 с Емералд, ранни записвания. Дано всичко да е ок.

# 319
  • Мнения: 262
Скоро  в офиц. страница на Аквасис във ФБ пуснаха снимки от 7.03. от територията на хотела. Е, ужасно гол ,сега се вижда че хората са насадили  палмите и някакви 1-метрови храсти ,обаче това няма да спаси хората от големите горещини в Дидим от нач. на май. Наистина няма къде човек да се скрие на сянка , от палещото слънце на Дидим.Плажа на хотела ще бъде на поне 200 м. от основния билдинг ,където са по приемливи цените на резервиралите. Определено от снимките се вижда че хотела ще е луксозен и с амбиция да предложи високо ниво на обслужване , но трябва време и то немалко да се озелени прилично. 

Последна редакция: пт, 18 мар 2016, 16:44 от liv1892

# 320
  • Мнения: 413
Здравейте!
Реших и аз да се включа в темата и да разкажа за моите впечатления и снимки от Турция.

През 2015 с моя приятел посетихме Ramada Resort Akbuk 4+*, който се намира в близост до Дидим, в рамките на 2 - 10 октомври.

Пътуването: Пътувахме с Емералд травел, като тръгнахме от Русе. През цялото време с нас имаше представител на агенцията - младо и мило момиче, но не особено оправно. Автобуса не беше кой знае какво, а нас ни се паднаха и много кофти места - на последния ред. Пътя беше дълъг и бавен, минахме през общо 9 хотела и Рамада беше последен. Като сложим и това, че шофьорите не използваха навигация и незнаеха къде е хотела, се поизгубихме няколко часа и така общия ни път до хотела излезе към 24 часа, което си е доста.

Пристигнахме в хотела (който е мнооооого далеч Дидим), където беше един малък хаос от новопристигнали туристи. Нека ви покажа снимка как изглеждаше това: http://oi68.tinypic.com/new3z9.jpg
Поне бързо ни сложиха гривните, запознахме се с представителя на агенцията в хотела, който ни каза че малко преди 14ч ще ни настанят (пристигнахме към 11ч.) и ни прати да пием кафе / да обядваме. Още на рецепцията забелязахме нещо - в хотела бяхме почти само българи и звучеше българска чалга  Laughing  Ако искате хубава почивка - избягвайте хотели, пълни с българи.

Хотела и стаите: Падна ни се хубава стая на третия етаж с изглед към морето. Wifi имахме, за разлика от други стаи, имахме още сейф, много кърпи и тоалетна козметика (която всеки ден се сменя), чай, кафе, голяма тераса. От към хигиена: една любезна лелка ни чистеше и зареждаше стаята с всичко необходимо всеки ден - сменяше всички кърпи, чаршафи, душ гелове и т.н., вода.. понякога оставяше цветя и подреждаше кърпите в красиви фигури. Един ден се прибрахме в стаята, а тя стоеше пред вратата за да види как ще реагираме като видим това: http://oi67.tinypic.com/125m2ia.jpg
Зарадвахме се, разбира се, все пак тя много се стараеше, идваше да чисти дори когато и казвахме да не идва и че няма нужда Grinning

Ако ще си запазвате стая в Рамада, задължително си вземете с изглед към морето, защото стаите, които гледат към басейна, са невероятно шумни и просто няма да си починете за секунда. Освен това, ако искате почивка и релакс, тишина и спокойствие - Рамада не е вашия хотел. Там музиката дъни от сутрин до вечер и където и да сте в хотела, всичко се чува. Ето гледката от нашата стая: http://oi65.tinypic.com/dgjhgj.jpg
Вероятно сте забелязали на снимката, че в близост има джамия. С това трябва да свикнете, защото всяка сутрин в 6 ще ви буди молитвата, обед, вечер и т.н., освен ако тези неща не ви правят впечатление. Но няма как, все пак това е Турция.

Плаж и басейни: Хотела е отдалечен от плажа, но има много удобно бусче, което върви на 10на минути и ви смъква до плажа и аква комплекса на хотела до плажа. Басейна има 4 пързалки, бебешки басейн, шезлонги, чадъри. Има още и бар с напитки, снек бар и разни магазинчета. Има и хубав рибен ресторант, но той не работеше, може би защото бяхме извън сезона.
Самият плаж, за мен е пълна мизерия и аз не бих и не влязох във водата. Пясъка е насипан, но на много места вече пясък няма и е просто кално и мизерно, а местните жители също идват на него . Водата е много много плитка, стори ми се и мръсна. До края на престоя ни ползвахме басейна на плажа. Басейна беше чист, водата доста студена
Басейна: http://oi66.tinypic.com/66ai3m.jpg
Плажа, сниман малко отдалеч, но нямам друга снимка: http://oi65.tinypic.com/kei0x5.jpg
Басейна на хотела беше доста голям и чист, с нон стоп анимация и много силна музика.

Самият плаж в Дидим - Алтънкум беше много красив, водата топла - особено за октомври, със ситен и приятен пясък. Но за да стигнете до Алтънкум трябва да хващате маршрутка, което отнема до 1 час път.

Ресторанти и барове: Рамада има 1 основен ресторант. Той е сравнително голям, с много маси вътре и вън, но масите навън са много по-добре. Храна имаше много и в изобилие, ако нещо свършеше беше зареждано с ново. Всяка вечер имаше различни скари. Общо взето има за всеки вкус: много пресни зеленчуци, сготвени ястия, мезета, салати, туршии, пълнени зеленчуци, пикантни деликатеси, месо, риба, всякакви десерти - четох за някои хотели, че им е липсвало баклава, торти и други такива. Случая в Рамада не е такъв - всяка вечер имаше баклава, тулумбички, много видове сладкиши, невероятни торти и каквото се сетите. Също така не липсваха и плодове - дини, пъпеши, сливи, зелени мандарини, портокали, ябълки, круши..
Закуската не е кой знае какво, има какво да се яде, предимно тестени изделия, яйца, зеленчуци, може би 1 вид салам, омлети, корнфлейкс, мляко, мюсли и т.н. Американските палачинки бяха много хубави.
В 10 часа спират да зареждат още закуска и до 10:30 приключва. http://oi64.tinypic.com/2wokfvm.jpg
Ако все пак не сте се наяли до тогава, може да отидете на снек бара при басейна.
Там има няколко неща, главно да си сглобите бургер: питки, бургер кюфте (което така и не разбрах от какво месо е), кисели краставички, домати, пържени картофи, лучени кръгчета, пилешки хапки и понякога пица, но тя бързо свършваше.
Алкохол и питиета: от към алкохол, на басейните, ресторанта и в лобито има барове, като последния е денонощен. Те предлагат: бира (Efes), ракия, водка, джин, вино и коктейли. Ако искаш вносен алкохол - трябва да си платиш. Правят чайове, кафе, айрян, имат и кола, фанта, спрайт, сокове.

Друго: Има спа, но изглеждаше доста занемарено и се плаща, има още 1 кафене, което следобед предлага и сладолед, дискотека в по-късните часове. За деца има забавления, но като цяло този хотел е да отидеш и да купонясваш. Англичаните до сутринта се наливаха на лоби бара, имаше и много шумни български компании, които бяха страшна селяния, направо все едно бяхме отишли на Слънчев бряг...
Имаше много малки неща, които не ни харесаха, освен че беше страшно отдалечен - повечето персонал в ресторанта си правеше пас, не почистваха масите, оставяха приборите, като им искаш нещо се правят на луди.. чашите им все свършваха и ни наливаха бира в някакви малки чашки, някои от тях напукани, подноси няма и трябва да мъкнеш.. вечер беше голяма лудница и селяния, хората като невидели се хвърляха на храната, събираха маси и си правеха огромна софра. Просто си личеше че хотела е рекламиран главно за българи. Не че англичаните не бяха и те груби и шумни, но на фона на нашите събратя направо бледнееха.

За парите, които искат хотела е окей, но не бихме посетили пак. По-добре да си платим повече за по-висока класа хотел, който да е близо до Алтънкум.


Надявам се,че съм била полезна, ако някой иска още инфо, да пише Wink

# 321
  • Мнения: 96
Здравейте, ние със моят съпруг тази година решихме да почиваме на Didim, ХОТЕЛ MAJESTY CLUB TARHAN 4*. Пътуваме на 27.05.16 със ТА Емерлд Травел.Надявам се времето да става за плаж.Ще бъда благодарна, ако някой  даде мнение за хотела и престоят.

# 322
  • Мнения: 1 377
Хотела е хубав, но е много извън Дидим, не може да се стигне пеш и с маршрутка даже е далече. Иначе пак има бунгала, така че ако търсиш подобно нещо, по горе съм споделила един албум от Палм уингс в който йто ие почивахме. Пет звезди е и наистина е чудесен избор.

# 323
  • София
  • Мнения: 434
Да се запиша и аз за Aquasis  - по познатата схеме 2+2 от 11 до 18 юни. И ние сме с кола, изобщо не ме притеснява колко е отдалечен, с дете на 2г едва ли ще напуснем изобщо пределите на хотела.  Joy

Следя им страницата във ФБ, доста добре се движат. Изглежда голо, наистина, но с това ще се заемат последно, а трева и палми се садят за нула време - направо на чепове.

За плажа са написали, че ще насипват пясък. Първите почиващи ще кажат как е Peace

Така като гледам, да не кажа голяма цифра, но на 50% хотелът ще се запълни от българи.

Резервиралите там - какви стаи си взехте? Аз резервирах от стаите до басейна, но сега ми предлагат и Сънсет стаите на същата, ако искам... По-близо са до плажа, но нещо не ми хващат окото... Много се чудя. Съвети?

# 324
  • Мнения: 604
Ние искахме да пътуваме до Дидим..но покрай тези постоянни атаки и експлозии в Турция..всяка седмица..и май се отказахме  Cry Вие някакви притеснения имате ли?

# 325
  • Мнения: 294
И ние сме в Aquasis De Luxe  от 1-ви септември компания  4 семейства.Резервирахме стая делукс.И аз наблюдавам снимките във фейсбук.За озеленяването не се притесняваме,то става най бързо.

# 326
  • Мнения: 604
Ние искахме да пътуваме до Дидим..но покрай тези постоянни атаки и експлозии в Турция..всяка седмица..и май се отказахме  Cry Вие някакви притеснения имате ли?
Да имам...Страх ме е да стоя по спирките че напоследък ги помитат коли хорицата...И мисля да ходя по покривите...

Мисля, че това беше един излишно заядлив коментар, но щом това ви пълни душата..изливайте си го тук  Wink

Когато има постоянни конфликти в една страна. нормално е човек да се зачуди дали точно сега е добре да пътува в тази държава.

# 327
  • София
  • Мнения: 434
На твое място не бих обръщала внимание на подобни коментари, не си струва  Peace

Относно атентатите, не ме притесняват за момента. Повечето са съсредоточени в Истанбул, пък там нормалният ритъм си тече. Пътят заобикаля отдалеч, хотелът е на края на света... Освен това,  моите дати съвпадат с Европейското по футбол във Франция. Терористите ще са доста заети  hahaha Така де, малко черен хумор.

Миналия месец се върнах от круиз на Карибите - прекачвахме през Париж, останахме даже една нощувка, качихме се на Айфеловата кула и тн. По същото време ИДИЛ бяха заплашили да взривят както самолет, така и кораб. Идеята ми е, че ситуацията в момента е такава, че всичко може да се случи навсякъде. Забавлявай се и не го мисли.  bouquet

# 328
  • Мнения: 566
Понеже ни смениха хотела и сега ще почиваме във Веноса, някой може ли да каже каква е разликата в стаите , за да си я сменим докато е време. Реално в сайта на агенцията има promo standart room, standart room, large room и family room.
за последните две ясно, но ме интересуват има ли разлика между промо и стандартна стая. ние сме 2 възрастни и дете на 6г, притеснява ме да не ни шибнат в някоя гадна стая.
На предния хотел бяхме платили стандартна стая с изглед море.

# 329
  • Русе
  • Мнения: 7 075
Понеже ни смениха хотела и сега ще почиваме във Веноса, някой може ли да каже каква е разликата в стаите , за да си я сменим докато е време. Реално в сайта на агенцията има promo standart room, standart room, large room и family room.
за последните две ясно, но ме интересуват има ли разлика между промо и стандартна стая. ние сме 2 възрастни и дете на 6г, притеснява ме да не ни шибнат в някоя гадна стая.
На предния хотел бяхме платили стандартна стая с изглед море.
Обикновено "промо" стаите са по-малки стаи, без тераса, на партерен, приземен етаж, без изглед...

Общи условия

Активация на акаунт