относно помпите за кърма?

  • 25 295
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 609
Много ми беше полезна помпата, чудесна работа ми е вършила в много ситуации (например - не знаех, че ментата спира кърмата и изпих едно доста сериозно количество чай от мента; кърмата намаля и с упорито цедене като допълнение към упорито кърмене, нещата се оправиха доста бързо). Имам ръчна Авент, чудесна е Simple Smile

# 16
  • Западен парк
  • Мнения: 394
Ле-ле! Наистина ли от ментата намалява кърмата? А аз с такова удоволствие си правя силен чай от мента сутрин. Добре че се зачетох тук. Благодаря за споделеното, Адинка!

# 17
  • Мнения: 9 484
Нещо полезно за храни и билки, и действието им :
http://www.predainatatak.bg/print.php?id=104

# 18
  • София
  • Мнения: 478
Помпата на Авент беше моето спасение! Носех си я още в болницата и много ми помогна за по-бързо потичане на кърмата. После задължително цедях през нощта и сутрин, защото цялата подгизвах - никакви подплънки не ме спасяваха. Помогна ми за стимулация по време на скоковете на растежа, а от 3,5м до 5,5 цедях за всяко хранене и давах с шише (бебо се отби от гърда).
Самата помпа има едни пъпчици на накрайника, които са невероятни според мен - въртях помпата около гърдата, така че пъпчиците масажираха различните канали и изцеждах всичко без проблем. Чувала съм и че на Медела били много хубави.

# 19
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 766
Първият път ползвах помпа Авент по време на престоя в болницата, както и след това вкъщи, първите няколко месеца около веднъж дневно, за да изцедя малко количество, с което да давам капките Биогайа. Помпата обаче бях взела за временно ползване. Сега се чудя каква да си купя? Попаднах на доста добри отзиви за Медела, но се чудя кой от моделите им да взема...?

# 20
  • Мнения: 234
Първият път ползвах помпа Авент по време на престоя в болницата, както и след това вкъщи, първите няколко месеца около веднъж дневно, за да изцедя малко количество, с което да давам капките Биогайа. Помпата обаче бях взела за временно ползване. Сега се чудя каква да си купя? Попаднах на доста добри отзиви за Медела, но се чудя кой от моделите им да взема...?
Аз ползвам Медела мини електрик, доволна съм, мисля че е една от най-добрите помпи в този ценови клас. Ако можеш отново да вземеш от приятелка назаем, за да видиш дали ще ти потръгне с нея. Специално за този модел на Медела, в отчетната тема, в която пиша имаше мами, които бяха доволни и такива, на които не вършеше работа. 

# 21
  • Мнения: 99
И аз преди да родя бях пред дилемата ще ми трябва ли или не това чудо!
Накрая си купих една съвсем обикновена Бертони от Кауфланд за около 20 лв. с идеята да имам някаква за начало, пък ако ми е необходима да си купя по-хубава. Оказа се, че помпата си е чудесна, ползвах я активно към 6 месеца и ми вършеше страхотна работа.
Единствено ако се налага да се цеди и да се храни детето изцяло от шише, според мен е добре да се купи електрическа помпа.

Последна редакция: сб, 10 мар 2012, 17:45 от the ladybird

# 22
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 766
...Медела мини електрик, доволна съм, мисля че е една от най-добрите помпи в този ценови клас. Ако можеш отново да вземеш от приятелка назаем, за да видиш дали ще ти потръгне с нея. 
За съжаление няма от кого да взема назаем такава помпа, за да пробвам. Имам още известно време за проучване и ще трябва да решавам.

# 23
  • Мнения: 857
Помпата ми я даде приятелка - спринцовка на Чико. Страхотна работа вършеше няколкото пъти, в които я ползвах - 5-6. На ръка ми беше най-удобно и то към края на кърменето. През цялото време давах на бебето и двете гърди при хранене. Не съм замразявала кърма, не съм изцеждала, за да го хранят, а май трябваше  Thinking. /за следващото ще знам  Mr. Green/
В нашата отчетна, поради неправилно кърмене, едно момиче престана да произвежда кърма с едната гърда и хранеше бебето само с другата - казваше, че разликата в размера им била огромна  ooooh!.

# 24
  • Мнения: 147
Мерси момичета,ще реша до другата седмица-дали да купя тази евтинката на Бертони или първо да взема една на Авент назаем да видим как ще е.
Аз и друго си мисля-понеже май и юни ще имам държавна сесия-6 държавни и ако трябва да се цедя с редовно с ръчна помпа няма ли да ми отнема ужасно много време???Ако ми се налага редовно де...Тогава ще преценя.
В нашата отчетна, поради неправилно кърмене, едно момиче престана да произвежда кърма с едната гърда и хранеше бебето само с другата - казваше, че разликата в размера им била огромна  ooooh!.

Е  това за първи път го чувам  #Crazy горкото момиче!Ще го имам предвид и ще внимавам!

# 25
  • Мнения: 68
Аз ползвах помпа МАМ (70 лв) Бях много доволна  Peace
Имай предвид обаче, че ако искаш да кърмиш дълго време, само на помпа няма да ти издържат нервите (цедене, хранене, миене на шише, стерилизиране, веднъж изцедената кърма е много и хвърляш, друг път е малко и бебето реве за още  Crazy ) Общо взето бих те посъветвала да го храниш на гърда, винаги, когато е възможно  Peace

# 26
  • Мнения: 9 484
Аз ползвах помпа МАМ (70 лв) Бях много доволна  Peace
Имай предвид обаче, че ако искаш да кърмиш дълго време, само на помпа няма да ти издържат нервите (цедене, хранене, миене на шише, стерилизиране, веднъж изцедената кърма е много и хвърляш, друг път е малко и бебето реве за още  Crazy ) Общо взето бих те посъветвала да го храниш на гърда, винаги, когато е възможно  Peace

Най-добре е на гърда, но в началото е много и е добре да се изцежда...а защо хвърляш Shocked-замразявай! После замразеното к-во се влага при захранването, или добавяш ако е не му стига на бебето.. Peace

# 27
  • UK
  • Мнения: 4 308
Предполагам, че има предвид, че остава в шишето, след като  бебето е яло от него и затова изхвърля. Че не може да прецени като храни с шише колко да даде и остава излишна кърма в шишето, тогава наистина трябва да се изхвърля. 

# 28
  • Мнения: 3 241
Не се изхвърля кърма дори да е яло бебето от нея.
Има тема за съхранение на кърмата, там имаше много статии.
На авторката може да са й полезни  Peace

Аз ползвах електрическа помпа (ама каква марка беше...) бях доволна, но тук ги дават "под наем" в аптеката Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 231
На мен ми беше много полезна. Ползвах я и с двете си деца. Смятам че е много добра покупка. Имам на Авент.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт