Въвеждане на месо

  • 13 162
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз взимах от малките бурканчета на Хип, които са чисто месо и от тях им слагах 2-3 л. в зеленчуковото пюре. Най-удобно ми беше, за да не хвърлям пюрета. Иначе се въвежда като всяка нова храна, няма разлика. А след това се дава през ден.

# 16
  • Мнения: 1 262
Вероятно и аз ще въвеждам месо от другия месец и ми стана интересно. Като гледам в бурканчетата дето са зеленчуци и месо, има само 8% месо. При това положение не може ли цялото бурканче да се даде на един път или най-много на 2 пъти? 8% от 190 гр нямат и 16 гр (всъщност сега го сметнах - 15,2 гр). Ако се даде на 2 пъти едно такова бурканче, това прави около 7,6 гр месо - може би точно една малка лъжичка?!  newsm78 (Приблизително го смятам.)

# 17
  • София
  • Мнения: 44 133
ами нали някои това писахме, че въвеждаме такива на 2-3 разделени бярканчетата. та може, то килечството е мин наистина.

# 18
  • Мнения: 234
Аз в момента въвеждам месо. Взимам малките бурканчета на Хипп (125гр) и го разделям на 2. Добавям чисто зеленчуково пюре към това и АМ. Да, и аз обърнах внимание, че на бурканчетата е означено, че месото е под 10%, но понеже вече направих на бамбина беля със спанак, та затова внимавам повече и въвеждам с половин бурканче  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 44 133
нали в месните не се добява мляко?(питам, аз лично никога не съм добавяла мляко към никое)

# 20
  • Мнения: 234
нали в месните не се добява мляко?(питам, аз лично никога не съм добавяла мляко към никое)
Накара ме да се замисля  newsm78, аз добавям, тъй като моята бамбина не иска да ги яде без мляко. Ще питам ЛЛ за съвет.

# 21
  • Мнения: 1 262
Това си е правило в храненето по принцип мляко да не се яде с месо на едно хранене. Имаше си някакви обяснения с ензими, затруднено усвояване, образуване на вредни за организма съединения и тормоз над храносмилателната система, но сега не се сещам за всички научни обяснения.

# 22
  • Мнения: 234
Това си е правило в храненето по принцип мляко да не се яде с месо на едно хранене. Имаше си някакви обяснения с ензими, затруднено усвояване, образуване на вредни за организма съединения и тормоз над храносмилателната система, но сега не се сещам за всички научни обяснения.
Аз се сещам само за такова правило в някои религии  Peace както писах и по-горе, ще се консултирам с ЛЛ на малката. А лично за мен няма по-вкусно нещо от карбонара или месце с хубав сос  Grinning

# 23
  • Мнения: 1 897
Не до религии,млякото пречи на усвояването на желязото в месото,а и както е казала Ахилеа,не е нужно да са товари бебето с два вида белтък.

Все пак става въпрос само за под 1г.,карбонара няма как да яде на тази възраст. Wink

# 24
  • Мнения: 1 262
В някои религии просто спазват елементарни здравословни правила, защото там е много важно тялото да е здраво.  newsm10

# 25
  • Мнения: 234
Това означава ли, че не е правилно, когато съм започнала за захранвам бебето ми с месо, че трябва да спра да го кърмя след като си изяде месното пюре?  newsm78 Погледнах в препоръките на СЗО и там не пише такова нещо.
Всяка майка решава как най-добре да се грижи да детето си   bouquet
Хубав ден и Честит 3 март!

# 26
  • София
  • Мнения: 44 133
нали в месните не се добява мляко?(питам, аз лично никога не съм добавяла мляко към никое)
Накара ме да се замисля  newsm78, аз добавям, тъй като моята бамбина не иска да ги яде без мляко. Ще питам ЛЛ за съвет.

след като чак не иска да ги яде, добявяй си, просто иначе не  нужно и да вероятно затормозява повече корема, и да пречи на освояване на желязото анистина въпреки, че и аз ям някои  местни с кисело мляко, но далеч не всичко и винаги Wink
Виж ако не е заместено храненето,  тогава не виждам как да не се дава и мляко...това по въпроса с кърменето, но ти не кърмиш, а добавяш АМ, така че предполагам не е такъв случая....
Само ако даваш риба недей наистина да добавяш...

И не мисля някой те напада, че да  се стига до заявления от типа - всяка майка си решава как да храни детето си... то ако за всичко така се отговаряше, нямаше да има нужда от този подфорум, ясно е че в крайна сметка ти ще си решиш.

Както казах, чела съм и съм чувала, че когато се дава местно пюре не се добавя АМ, за това  се учудих, че пишеш че го правиш, аз лично АМ никога към никакво  пюре не съм добавяла

# 27
  • Мнения: 234
Извинявам се, ако съм прозвучала пунктоална   bouquet Кърмя все още сутрин и вечер, вървя към посока на заместване изцяло на обедно и следобедно хранене. Надявам се, когато дойде времето да включа и риба към менюто вече всичко да яде без добавено мляко  Simple Smile
  bouquet

# 28
  • Мнения: 5 940
Аз също, когато съм давала месни пюрета, не съм предлагала мляко. Знам, че калцият пречи на усвояването на желязо. Заместването на едно млечно хранене не ми е било проблем, защото големият ми син се будеше много рано и имаше повече хранения от голяма част от бебетата. Набавяше си необходимото мляко за деня. С малкият ще постъпя по същия начин.
Въвеждане на месо /според Косе Босе/
Първият вид месо се въвежда се 3-7 дни. Дозата за 6-8 м. е около 15 г. Най-напред може 2-3 лъжички от готово пюре, после 1/3 бурканаче, после 2/3 в продължение на ден-два-три, после цяло. Може и по-бързо, по преценка. Зависи как ще се разпредели готовото пюре или дали ще се приготви домашно.
Когато се въвежда, месото се дава всеки ден. След това се редува през ден със зеленчуци (и жълтък, когато се въведе).

Колко често месо
До 10-12 м. се редува през ден месно и зеленчуково пюре. След 1 год. е добре месото да се включи по-осезаемо и да се предлага 5-6 пъти седмично.

Как се въвежда месо от пюре

Примерна схема:
* 3-4 лъжички месно пюре 1-ия ден
* 1/3 от пюрето през 2-ия ден
* 2/3 от пюрето през 3-ия ден
* цяло пюре
* предлага се през ден или всеки ден

Може и по-плавно въвеждане.
Хубав ориентир е как най-удобно да се разпредели едно бурканче.

Месо се въвежда според правилото за всяка нова храна - 'лъжичка по лъжичка'. Месото в готовите пюрета е 8-12% от общото количество – въпреки че е малка част от пюрето, това е цялата доза нова храна. Пълната доза месо, вкарана наведнъж, може да натовари стомахчето. Освен това, за да се тества алергична реакция (колкото и слабоалергенно да е месото по принцип) трябва да се дава още 2-3 последователни дни т.е. ако отново се предлага пълен грамаж, това би могло ненужно да затормози стомахчето.

Отделен е въпросът, че месото съвсем не е малко, зависи какви препоръки се гледат и колко често се предлага месо според възрастта. Тези 8-12% се равняват на 15-20 г месо, което е препоръчваното количество при въвеждане и през първия-втория месец от захранването с месо.

# 29
  • Мнения: 270
момичета ,честно втресе ме като  ви прочетох,направо шибнах едно пюре вчера..........бога ми не знаех и че с месото се захранва.Това значи ли че след изядения буркан пуйка,трябва да дам 2-3 лъжички от буркана със заек или оффффф пак гаф направих....Валери сега те видях)))) почвам да чета))))

Общи условия

Активация на акаунт