Каква е вината на Фатмагюл ?(Fatmagül'ün Suçu Ne ?)~ 81

  • 56 229
  • 732
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 229
Момичета някой може ли да ми каже в кой епизод е предишното отвличане на Фатмагюл? Благодаря ви:))

31 серия Peace

# 691
  • София
  • Мнения: 335
Мили момичета, много бързо пишете...Нямате изчитане!
Благодаря отново за преводчето на 63 епизод. Hug Hug Hug Страхотни сте!

Дали някой може  да ми каже, как стоят нещата с "Ако бях облак"? Превежда ли се? Кога се качват преведените серии? Колко серии е целият сериал?
Сигурно всичко това го пише някъде, доста рових,но има адски много теми и не открих отговорите!

# 692
  • Мнения: 461
Това трябва да е от новата серия.

# 693
  • Мнения: 2 229
Това трябва да е от новата серия.




Не е. Peace

# 694
  • София
  • Мнения: 26
Много, много благодаря! Чудесни сте момичета, може ли да се присъединя към вас?

# 695
  • Мнения: 1
Радвам се,че споделяте интереса ми  Hug По-подробно искам да разкажа. Мустафа според мен е възпитан ама точно в този дух на мисли, предвид това,че е израстнал в Измир, където, между другото, особено в селата, властват старите обичаи, норми и принципи. В Истанбул е друго, там под влияние на чуждестранните туристи и фактът,че града е индустриален център го кара да се развива в това отношение и там вече не са толкова закостеняли. Въпреки всичко пак видях когато ходих, жени покрити от глава до пети - само очите им се виждаха. Пиеха сок като промушваха чашата под дрехата. Ужас, направо се стъписахме с майка ми. Та според шериата най-голямо значение има честта-  и за мъжа, и за жената. Разликата е,че жена, изгубила честта си, изгубва своята стойност като цяло. Затова и мъжът й има може да я накаже по какъвто начин иска, ако не го направи търпи гнева на обществото. Ако историята на Фатмагюл се беше случила преди няколко века, нямаше да излезе жива от селото. Знаете, предполагам за убийството на жертвите на изнасилване с камъни, т.е. ако мъжът й не я убие, то хората от селото ще я убият. Интересува ли ги как и защо се е случило ? Абсолютно не, това няма значение, нейната позиция не се гледа, не я броят за човешко същество. Това "убийство с камъни",(за назидание един вид) все още съществува из Арабския свят и някои части на Турция. Колкото до мъжът, той е с абсолютно потъпкана чест и за да я "измие" трябва да убие насилника/ -ците, после евентуално да лежи в затвора, и все едно с това плаща и вината си,че не е опазил честта на жена си.
Такива убийства са ставали и за далеч по-малки неща. Обидата е едно от тях.
Сега малко и за нашето обичайно право през тези векове - (15-19 век) . Знаете ли,че най-жестокото нанасяне на обида (за което са ги затваряли) е да пуснеш умряло куче в комина на съседа  Joy Не, не се шегувам, точно така е било. Също един мъж може да бъде осъден, ако се изкашля, докато покрай него минава непозната жена - един вид все едно я "сваля"  Joy
Още много интересни неща има, за тези се сетих на първо време. Написах поста,защото видях,че Ви е интересно.  Hug    bouquet

# 696
  • Мнения: 2
Благодаря, Зорничка! Hug

За кой ли път си давам сметка каква късметлийка съм, че не съм част от тези обичаи. Между другото, вече и Мукадес я рабирам по-добре.

# 697
  • Мнения: 4 584
Zorni44ka   smile3525

# 698
  • Мнения: 2
Зорничка, благодаря, че сподели тази информация   bouquet

Скрит текст:
Във връзка с  убийството с камъни: преди две седмици гледах един филм по действителен случай, но беше много тежък, а също и  предизвикващ силен гняв: http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=224528&hit=1

Последна редакция: вт, 28 фев 2012, 19:09 от blacky

# 699
  • Мнения: 1
Благодаря, Зорничка! Hug

За кой ли път си давам сметка каква късметлийка съм, че не съм част от тези обичаи. Между другото, вече и Мукадес я рабирам по-добре.
Няма за какво, радвам се,когато Ви разказвам. Нали си спомняте Мукадес как се тръшкаше "всички ни гледат, ей така". Това е плод точно на тяхното мислене и морал. Общественото негодувание и това,че ги смятат за "безчестни" ги убива.

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 34 159


Новата тема е готова. Дописваме тази и се преместваме.


# 701
  • Мнения: 9 768
Zorni44ka благодаря ти за интересната дискусия...само като се сетя как им бях набрала на Мустафа и Мукадес в първа серия...но те просто са част от тези обичаи и според тяхния манталитет са и действията им newsm78 , Shocked ooooh! но поне малко човечност ако имаше в сърцето им ... #Crazy

# 702
  • Мнения: 0
Още малко ИНФО по въпросите повдигнати от Zorni44ka.

# 703
  • Мнения: 1
Още малко ИНФО по въпросите повдигнати от Zorni44ka.
Крюела, благодаря много за статията  Hug В Иран дори това все още фигурира в Наказателния им кодекс, т.е. не е само обичайно право, а е въздигнато в норма, облечено в законова форма.. Какво да кажа... Ужас...

# 704
  • Мнения: 2 229
Зори,много ти благодаря!Ако се сетиш още нещо,разкажи ни! Hug
Изключително интересно ми е да чета постовете ти! Peace

Общи условия

Активация на акаунт