страховитите лайна по тротоарите

  • 38 839
  • 778
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 271
Правила съм забележки на такива мърлячи няколко пъти и все без резултат..
То от човек, който не се сеща сам да си събере мизериите, не може да се очаква такава съвест дори и всеки ден да му се повтаря.
Решението според мен е глоби. Ама яки глоби!
За съжаление някои хора се поддават само на заплахи...

# 16
  • Мнения: 812
глоба или" памперси"?!

# 17
  • Мнения: 2 401
глоба или" памперси"?!

Това ми се струва добра идея: да не виждаме куче без памперс на улицата!
Което всъщност е и добра идея за бизнес, съответно и за пичалба за Общината под формата на ....абе по-добре да не продължавам, важен е ефекта за обществото..

# 18
  • София
  • Мнения: 12 125
Единственото решение на проблема с мръсотията по улиците е редовното почистване. Това с глобите и съвестта на гражданите явно работи само на север. В останалите страни на юг от Германия е същото кочина по улиците, които не са в графика за редовно почистване.

# 19
  • Мнения: 5 710
В България всичко има, като продукти, продават се и яйца с торбички за каишки, каквито тук има всяко куче, всичко.

А, първо ще почна с това, че човек се движи към изпълняване на правила от 3 С- страх, срам и съвест. Едно от 3те ако е провокирано, промяна ще настъпи.

Моите 10 цента към предложенията:))

- едното е данъка да се вдигне , и общината да раздава такива почти нищо не струващи контейнерчета с торбичка за разходки. Това може да провокира съвестта, което обаче е висока цел, според мен ще е неефективно и ще повлияе на много малко хора.

- другото ми предложение е единственото, което може да раздвижи срам и съвест и да е ефективно. Начинът е описан в онази статия, която разглеждахме оня ден в темата за свободно разхождащите се кучета

Вагоните по това време в метрото са 6000. Всеки надраскан вагон се измива като чиния и едва след това се пуска в движение. В депото за нощуване на превозните средства едната армия, въоръжена със спрей, рисува. В депото за миене другата армия почиства. След шест години битката е спечелена от миячите.

Та, с/у армийката на безотговорните стопани трябва да се изправи армията на нормалните хора.
И те да почистват. Всеки си носи салфетка и събира, начело  с общината.
Като пред теб едно куче се изака, а стопанина подмине, вадиш салфетката и събираш. И му казваш. Или го замеряш.  И провокираш срама, и съвестта. След известно време промяната ще настъпи.
Утопично, неутопично, това е начина.

И третия начин ( но нямам с/у него предложение) е да се провокира страха. Най-първичното. Но не знам как за да е масово ефективно.

Последна редакция: сб, 25 фев 2012, 18:20 от 10 c's

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Досега само един възрастен господин съм видяла да почиства след кучето си,а няколко пубера го сочеха и коментираха с насмешка разбира се,как пипал кучешките л......на.
Минзи,то и сега си има глоби и закони.Остава само да ги спазваме.

# 21
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Глоби,ама солени и контрол!!!!!!Все едно живеем в кочина ..................
Аз не бих наритвала кучешки,а човешки задници #2gunfire

# 22
  • Мнения: 2 022
Камерки, камерки и глоби, които се изразяват в солидна сума за закупуване на камерки и почистване на определени улици. Който не го е страх от глоби може поне да го хване срам да го види някой познат как чисти тротоари. Не е нормално тротоар покрай детска градина да няма откъде да минем и да внимавам къде стъпвам и аз и двете деца.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
досега аз съм видяла само двама стопани на кучета да чистят след тях. Живея в София от двайсет години. Направо ми се искаше да ги разцелувам тези хора, толкова впечатляваща гледка беше!

# 24
  • Мнения: 1 310
Кучезащитниците се скатават като наритани псета. В една друга безумна тема обаче, лаят като бесни кучки. ooooh!
Съгласна съм с вас, но изобщо не съм си и помисляла, че нещо може да се направи в случая. Crazy

# 25
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Столицата не съм я виждала досега толкова мръсна, кална и лайняна.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 125
Столицата не съм я виждала досега толкова мръсна, кална и лайняна.
Никога не са я чистили по- малко, затова.

# 27
  • Мнения: 15 619
Все реват, че няма пари. Яяяя, ако се разчевръстят да глобяват за изпражнения и боклуци, маса пари ще сберат.

# 28
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Aз не съм видяла някой да си почисти лайната.
Миналата година ги гонехме от градинката пред блока.
Минават през нея с кучето и то леко покляква да сере.
Ей селяндури прости Ви казвам.
На една лелка и викам да си събере лайната ,а тя ми се сопа ,че нямала с какво.
Направо ми идва да ги линчувам.
Днес мъжът ми и детето бяха в Южния парк,било пълно с лайна.

# 29
  • Мнения: 1 296
Кучезащитниците се скатават като наритани псета. В една друга безумна тема обаче, лаят като бесни кучки. ooooh!
Съгласна съм с вас, но изобщо не съм си и помисляла, че нещо може да се направи в случая. Crazy
Да ги бяхте чули преди малко тези природозащитници как милееха за псетата в новините на битиви по повод обичая ,,тричане,, в някакво село.
Чудя се те лайна не прескачат ли по улиците?
Или са кьорави всичките newsm78

Общи условия

Активация на акаунт