страховитите лайна по тротоарите

  • 42 463
  • 778
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 343
Да се изисква съгласието на съседите за отглеждане на кучета. С право на оттегляне. Аз ще дам кредит на доверие, но като стъпя в локвичка в асансора или ми се наложи да прескоча купчинка пред или около блока, ще го оттегля. Не е много справедливо, защото сигурно има и съвестни собственици /аз не съм ги виждала, но трябва да ги има все пак/, но друг начин не виждам.
Сега сигурно някой ще ми отговори, че аз пък трябва да искам разрешение за отглеждане на дете от съседите.  Mr. Green

# 76
  • Мнения: 1 242
ако кучетата си пикаят вътре в апартаментите на съседите, нека си ги гледат, нямам нищо против... но след като пикаят на стълбището, по което аз минавам, мисля, че е редно да се иска и моето мнение!
Wink

а по повод дискусията с чистотата в европа - аз лично съм виждала с очите си на фестивал в испания как по цял ден десетки хора буквално изхвърлят стотици боклуци по улиците, докато градът става някакво безподобно сметище, и как по цяла нощ след това улиците се мият.. и така дни наред - всяка сутрин е чисто, всяка вечер - абсолютна кочина! та.. чистенето ни е малко, не е проблемът в хората..

# 77
  • Мнения: 121
Вие пък ще кажете, че в София никой не почиства!
Картинката в момента е такава, заради топенето на снега.Не ходите всеки ден по ла.на, нали?
Хората почистват, но ние трябва да имаме съзнанието на поддържаме.И като нямаме съзнание, трябва да ни се бърка в джоба, а не да назначават на 100 кучкаря по един хигиенист.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 151
Ужасна гнус! След  голям сняг- големи лайна. Вероятно са ми напразни надеждите общината да изчистят лайната, докато не изсъхнат и се превърнат в прахоляка по улиците, който дишаме цяло лято. Глобите трябва да дойдат след изчистването, да глобяват всеки, който сере на метеното.
Чудо на чудесата , то е ясно, че е заради това, че се задържа много време снежната покривка, която впрочем беше жълта снежна покривка. Излизам- срещу входа две големи купчини сняг, обилно оцветени в жълто.

# 79
  • София
  • Мнения: 62 594
не чистят! Поне не качествено.

# 80
  • Мнения: 10 545
Вие пък ще кажете, че в София никой не почиства!
Картинката в момента е такава, заради топенето на снега.Не ходите всеки ден по ла.на, нали?
Хората почистват, но ние трябва да имаме съзнанието на поддържаме.И като нямаме съзнание, трябва да ни се бърка в джоба, а не да назначават на 100 кучкаря по един хигиенист.


Кои са тези хора, които почистват, къде почистват и вярно ли, по друго време не газя лайна?

# 81
  • Мнения: 2 218
Решението не е в това, някой да върви и да почиства,
а в това стопаните да почистват след любимците си  Naughty
Никой не е длъжен да го прави вместо тях!

# 82
  • София
  • Мнения: 17 226
Решението не е в това, някой да върви и да почиства,
а в това стопаните да почистват след любимците си  Naughty
Никой не е длъжен да го прави вместо тях!

Не можем да разчитаме, че всеки ще си почиства, нито че никакви боклуци няма да има, ако всеки си почиства. Не почиства ли редовно общината няма никога да е чисто.

# 83
  • Мнения: 2 218
Решението не е в това, някой да върви и да почиства,
а в това стопаните да почистват след любимците си  Naughty
Никой не е длъжен да го прави вместо тях!

Не можем да разчитаме, че всеки ще си почиства, нито че никакви боклуци няма да има, ако всеки си почиства. Не почиства ли редовно общината няма никога да е чисто.

Мда, общината е отговорна за всичко...
Ако има солени глоби за непочистване след кучетата, положението няма да е такова (е и ако кучкарите имат малко акъл в главите си, разбира се).
То и за боклуците е така. Или давай да си хвърляме през прозореца, пък от общината ще дойдат да ни изчистят...
Не може за всяко нещо да чакаме държавата "да ни оправи"  Peace

# 84
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 2 996
Вие пък ще кажете, че в София никой не почиства!
Картинката в момента е такава, заради топенето на снега.Не ходите всеки ден по ла.на, нали?
Хората почистват, но ние трябва да имаме съзнанието на поддържаме.И като нямаме съзнание, трябва да ни се бърка в джоба, а не да назначават на 100 кучкаря по един хигиенист.

Това, което съм видяла като почистване е премитане до тротоарите и то отгоре отгоре... И седене по пейките или където намерят с часове. Лятото се крият под сенките. Зимата ги няма никакви. Така и не разбрах кой тогава непрекъснато почиства? И как така ги няма л...та като на всеки ъгъл можеш да се натъкнеш на такова...? ooooh!

# 85
  • София
  • Мнения: 17 226
Решението не е в това, някой да върви и да почиства,
а в това стопаните да почистват след любимците си  Naughty
Никой не е длъжен да го прави вместо тях!

Не можем да разчитаме, че всеки ще си почиства, нито че никакви боклуци няма да има, ако всеки си почиства. Не почиства ли редовно общината няма никога да е чисто.

Мда, общината е отговорна за всичко...
Ако има солени глоби за непочистване след кучетата, положението няма да е такова (е и ако кучкарите имат малко акъл в главите си, разбира се).
То и за боклуците е така. Или давай да си хвърляме през прозореца, пък от общината ще дойдат да ни изчистят...
Не може за всяко нещо да чакаме държавата "да ни оправи"  Peace
В голям град не може да се разчита на съвестта на гражданите. В малките градчета и селата вероятно е различно, затова и по цял свят точно в този тип населени места е в пъти по- чисто.
В големите градове има туристи, преминаващи по работа и прочее хора от други населени места, да не говорим в центъра на двумилионен град колко хора минават. Ако не се чисти ежедневно ще бъде кочина. И да, общината ни е виновна за много неща. Виж в центъра на София, в хубав ден, миниатюрните кошченца, доколкото ги има, преливат още по обяд. И това е най- малкото.
Иначе има пет- шест циганки, които ежедневно се мандахерцат с някакви метлички, но не виждам голяма полза. По света чистят с машини, просто е и предполагам не толкова скъпо, колкото метода с метличката.

# 86
  • София
  • Мнения: 62 594
да, различно е. В моя роден град общината е бедничка, но е чисто.
тук се търси и социален ефект с метличките - какво да се прави с хоре, които са тотално неграмотни, иназе съвсем ще се влошат нещата при тях.

# 87
  • Мнения: 4
И аз съм ужасена, имам куче, чистя след него. Понякога се чудя защо, след като има още 10 лайна, до моето едно прибрано. Опитвам се да вменявам чувство за отговорност на останалите кучкари с които се разхождам - това било торене...

За съжаление за мен единствения начин нещо да се случи е общината да мине с глоби, веднъж на 6 месеца, като глоби от 10 кучкари един за 50лв, че не си е събрал, много бързо ще се мобилизират. За съжаление не виждам мотивация за това в момента. Но като цяло глобите и рестрикциите трябва да са големи, не виждам по какъв друг начин трябва да се дисциплинират хората.

# 88
  • София
  • Мнения: 17 226
Това с глобите е безумно и неизпълнимо. Някой трябва да може да докаже, че си нарушил правилата, за да те глоби, а честната дума на глобяващия не е доказателство.
И кой ще глоби пушещите, децата изпуснали боклуче, най- вече кой ще глоби вятъра, който разнася всичко изпаднало извън кофите? Чистене е нужно. Иначе, ако ви харесва да си обясняваме какви мизерни мърлячи сме продължавайте. Peace

# 89
  • Мнения: 3 659

а по повод дискусията с чистотата в европа - аз лично съм виждала с очите си на фестивал в испания как по цял ден десетки хора буквално изхвърлят стотици боклуци по улиците, докато градът става някакво безподобно сметище, и как по цяла нощ след това улиците се мият.. и така дни наред - всяка сутрин е чисто, всяка вечер - абсолютна кочина! та.. чистенето ни е малко, не е проблемът в хората..

Испания определено не е Европа  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт